ماریا خرسند مخترع بلوتوث، در سال 1336 در شهر ساری به دنیا آمد. او دوران کودکی‌اش را در ایران گذراند و در سن 15 سالگی ایران را به مقصد لس‌آنجلس آمریکا ترک کرد.

ماریا خرسند دانشمند کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا، فوق‌لیسانس مهندسی کامپیوتر خود را اخذ و پس از آشنایی با همسر سوئدی‌اش و ازدواج با او در سال 1987 سوئد را محل زندگی‌اش قرار داد.

عضویت ماریا در شرکت سونی اریکسون

شرکت سونی اریکسون، مدت زیادی افتخار همکاری با ماریا خرسند را داشت و نه‌تنها در سوئد بلکه در تمام دنیا، ایشان به‌عنوان یکی از مدیران صنعت IT شناخته شده است.

ایرانیان بی‌شماری در سال‌های اخیر، در صنعت IT، خوش درخشیده‌اند.  ماریا خرسند نیز با رزومة عالی که در سال‌های کاری‌اش برجای گذاشته، در کنار این عزیزان به‌عنوان یک مدیر لایق خوش می‌درخشد.

فعالیت‌های بی حد و اندازة ماریا خرسند از جمله مدیرعاملی شرکت SP ، ریاست بازارهای مالی کمپانی OMX ، کار در شرکت سونی اریکسون ادامه پیدا کرد تا اینکه، مجموعه بزرگ Dell ، او را به‌عنوان مدیرعامل شرکتش انتخاب کرد. او هم اکنون در سمت مدیرعاملی این شرکت، مشغول به کار و فعالیت است.

عضویت ماریا در شرکت سونی اریکسون

فعالیت‌های ماریا خرسند

فناوری و تکنولوژی قدرتمند بلوتوث، محال ممکن است از زمان به وجود آمدنش تا کنون، نقش آن در رفع نیاز کاربران کم‌رنگ شده باشد یا اینکه تلفن همراهی را بدون این تکنولوژی دیده باشید. پس اهمیت این تکنولوژی نشان‌دهندة فکر و مدیریت فردی قدرتمند، در انجام و مدیریت این پروژه بزرگ، بوده است.

افتخار ثبت این اختراع بزرگ و تاریخی در صنعت کامپیوتر، توسط ماریا خرسند نصیب ایران و ایرانی شده است.

همان‌طور که از پیش گفتیم، ماریا خرسند از سال 2001، با فعالیت در شرکت سونی اریکسون و در پی آن ریاست کمپانی OMX و هم اکنون مدیرعاملی شرکت بزرگ Dell، توانسته است قدرتمندانه در صنعت IT ظاهر شود.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
19,000 تومان

سفارش محصول

مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث توسط ماریا خرسند

آنچه که باعث شد مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث به این بانوی توانگر سپرده شود، جاه‌طلبی و بلندپروازی او بود. همکارانش متوجه ویژگی‌های خاص و مختص او برای این کار شده بودند و جز او فرد شایستة دیگری را جهت ادارة این پروژه مناسب نمی‌دیدند.

ماریا خرسند از آن دسته از افرادی است که علاوه بر پشتکار و تلاش در انجام کار و فعالیت، به انجام پروژه‌های همراه با چالش جدید علاقه‌مند است.

رزومه کاری خانم خرسند در کالیفرنیا

رزومه کاری او در کالیفرنیا، همانند فعالیت در کمپانی نفتی یونیون، کمپانی رایانه یونی سیس و بسیاری دیگر از کمپانی‌های معروف کالیفرنیا، باعث شد تا او بلافاصله پس از ورود به سوئد، به استخدام شرکت سونی اریکسون در بیاید.

ماریا خرسند در تمام سال‌های زندگی‌اش در خارج از کشور، ماجراجویانه به دنبال کشف پیدا نشدنی‌ها بوده است. همین موضوع باعث شد تا ماریا، نظر مادرش را در بازگشت فرزندانش به ایران، پس از تحصیل رد کند و تصمیم بگیرد، همچنان ماجراجویانه، در خارج از کشور فعالیت کند. همین موضوع باعث شد توسط او تحول جدیدی در صنعت IT ، به وجود بیاید و نامش در صدر اخبار دنیا قرار بگیرد.

حفظ اصالت ایرانی خانم خرسند

این بانوی ایرانی  با سال‌ها دوری از خانواده و وطن، ایرانی بودن و اصالت خود را حفظ کرد. تا جایی که این موضوع، موقعیت‌های کاری خوبی که برای او پیش می‌آمد را به خطر می‌انداخت. زمانی که او در کالیفرنیا، برای کار به یکی از شرکت‌های وابسته به وزارت دفاع رفته بود، پس از پی‌بردن به ایرانی بودنش از طریق فرم استخدامی، با وجود رزومه کاری بسیار عالی، او را از لیست استخدامی‌ها، بدون شک و تردید خارج کرده بودند.

برخلاف این جریانات، مدیرعامل شرکت‌های دیگر، همانند مدیرعامل شرکت بزرگ SP از همکاری با خانم خرسند، بسیار خوشحال بودند و همچنان از او به‌عنوان یکی از بهترین کارکنان شرکت یاد می‌کنند.

حفظ اصالت ایرانی خانم خرسند

نظر مدیر عامل شرکت SP در رابطه با خانم خرسند

بیرگیتا بولین، مدیرعامل شرکت SP  ماریا خرسند را در پیشبرد اهداف شرکت، بسیار تأثیرگذار می‌داند و معتقد است؛ هدف‌گذاری قدرتمندانه خانم خرسند در هر زمینه‌ای بهترین نتیجه را حاصل می‌شود.

ماریا خرسند در کنار فعالیت در شرکت بزرگ Dell ، عضو آکادمی علوم مهندسی سوئد نیز است.

او معتقد است، کار و فعالیت در شرکت‌های نوپا و کمک به آن‌ها، رشد اقتصادی و پیشرفت علمی بیشتری را به همراه خواهد داشت. چرا که همین شرکت‌ها قلب خلاقیت و نوآوری هستند. خانم خرسند به‌عنوان مخترع فناوری بلوتوث تا کنون توانسته است، شرکت‌های بزرگی را با مدیریت و خلاقیت و پشتکار از انزوا و سقوط نجات و آن‌ها را در زمینة راهبردهای علمی توسعه دهد.

فایل صوتی ناخودآگاه ثروتمند

فایل صوتی ناخودآگاه ثروتمند

تهیه شده در گرداب جذب

گوینده مریم سلامت پور

9,000 تومان

سفارش محصول

ماجراجویی ماریا خرسند

هر چه که تا کنون از ماریا خرسند، دانشمند کامپیوتر ایرانی گفته شد، قابل‌تحسین و تمجید است. جز از یک روحیه فوق‌العاده و ماجراجویانه، این‌همه فعالیت مؤثر و افتخارآمیز از کسی برنمی‌آید. ماریا خرسند با داشتن این‌همه قدرت و جایگاه خوب، به ایرانی بودن خود می‌بالد و همین موضوع چندین برابر، ایران و ایرانی را سربلند می‌کند.

اینکه یک زن بتواند، باقدرت خود آن‌قدر مؤثر واقع شود که تمام دنیا نام او را صدا کنند، چیز کمی نیست. اینکه شما، از سرگذشت افراد موفق و راه و روش آن‌ها الهام بگیرید و در راه رسیدن به اهدافتان قدم بردارید، قطعاً قدم بزرگی برای رسیدن به قله موفقیت و جهانی‌شدن شما نیز است.

آنچه که باعث شد مدیریت پروژه بزرگ بلوتوث به این بانوی توانگر سپرده شود، جاه‌طلبی و بلندپروازی او بود. همکارانش متوجه ویژگی‌های خاص و مختص او برای این کار شده بودند و جز او فرد شایستة دیگری را جهت ادارة این پروژه مناسب نمی‌دیدند.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • خیلیی جالبه که بین این همه افراد موفق و دانشمند اسم یه خانم موفق ایرانی هم هست اونم تو یه شهر کوچک مثل ساریی واقعا جایه افتخاره

    پاسخ
  • سلام دوستان من خیلی از این مقالات شما را مطالعه کردم و خیلی هم مفید بود آیا فایل صوتی رایگانش رو کامل در سایت میذارین ؟؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست