بیوگرافی دونالد ترامپ بیزینس ‌من و چهره تلویزیونی معروف آمریکا، که بدون داشتن هیچ سابقه سیاسی جدی رئیس جمهور می شود را از گرداب جذب بخوانید و با زندگی شخصی و کاری این فرد بیشتر آشنا شوید.

دونالد ترامپ با نام کامل دونالد. جان. ترامپ از جمله افراد موفق در بیزینس آمریکا می باشد که صاحب املاک و زمین های گران و با ارزشی در منهتن نیویورک است. اما شهرت ترامپ فقط بواسطه‌ی ثروت و قدرت او نیست بلکه بیشتر شهرتش مدیون حواشی و کارهای عجیب و نامتعارف اوست که همواره جنجالی و پر سر و صدا بوده و هست. در این مقاله از مجموعه مقالات زندگینامه افراد موفق گرداب جذب قصد داریم کمی بیشتر شما را با زندگی شخصی او و برخی کمی از فعالیت‌های حرفه‌ای او بعنوان رئیس جمهور آشنا کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی هکتور گارسیا ؛ پزشک و سرباز کهنه‌کار نظامی

دوران کودکی و جوانی دونالد ترامپ

دونالد. جان. ترامپ  در چهاردهم ژوئن ۱۹۶۸ متولد شد. بعد از فارغ‌ التحصیلی از مدرسه ی وارتون که از دانشکده های اطلاعات املاک در دانشگاه پنسیلوانیاست به کسب و کار خانوادگی که مادربزرگ پدری‌اش به همراه پدرش آن را اداره می‌کردند وارد شد. کسب و کاری که بعدها ترامپ نام آن را به سازمان ترامپ تغییر داد. این سازمان ، شرکتی خوشه‌ ای با مسئولیت محدود است که در زمینه ساخت، سرمایه‌گذاری، دلالی، فروش و بازاریابی و مدیریت املاک فعالیت می‌کند و دونالد ترامپ رئیس هیئت مدیره آن می باشد.

این شرکت مالک، سرمایه‌گذار و سازنده املاک مسکونی، هتل ها، ریزورت ها ( استراحتگاه و مکانی تفریحی لوکس)، آسمان خراش ها و زمین های گلف و کازینوهای متعدد در سراسر جهان می‌باشد. دونالد ترامپ همچنین از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ میزبان و مجری برنامه  «کارآموز» شبکه ان‌بی‌سی (NBC) بود. از جمله افرادی است که در بلوار مشاهیر هالیوود ستاره‌ی خودش را دارد و دوبار نامزد دریافت جایزه امی نیز شده است.

او از طرفداران شناخته شده مسابقات  WWE  نیز هست که البته برای شخصی مثل ترامپ زیاد هم عجیب نیست. او حتی زمانی مشاور مال مایک تایسون، بوکسور حرفه‌ای سنگین وزن آمریکایی بود.

دوران کودکی و جوانی دونالد ترامپ

خانواده و همسران دونالد ترامپ

دونالد ترامپ اولین بار در سال ۱۹۷۷ با ایوانا ترامپ، مانکن اهل جمهوری چک، ازدواج می‌ کند و حاصل ای این ازدواج سه فرزند با نام‌ های دونالد جونیور، ایوانکا و اریک هستند. این ازدواج با طلاق آن ها در ۱۹۹۱ به سرانجام می ‌رسد.

همسر دوم ترامپ، مارلا میپل، یک هنر پیشه معروف بود که در سال ۱۹۹۳ با او ازدواج کرد و فرزند دختری به نام تیفانی به دنیا آورد. اما این ازدواج هم شش سال بعد یعنی در ۱۹۹۹ به طلاق ختم شد و آنها از هم جدا شدند.

همسر فعلی او ملانیا گاوس، مانکن و مدل اهل اسلوونی بود که در سال ۲۰۰۵ در پالم بیچ فلوریدا با ترامپ ازدواج کرده و در سال ۲۰۰۶ صاحب فرزند پسری با نام بارون شد. ملانیا که اکنون فامیلی همسرش را دارد، بانوی اول آمریکا است.

 برند جهانی‌ دونالد ترامپ

برند جهانی ترامپ که ایده‌ی آن از همان کسب و کار خانوادگی می‌آید یکی از مطرح‌ترین برند ها در زمینه‌ی املاک و حتی می توان گفت یکی از بی ‌رقیب‌ترین ها است. مجله فوربز در سال ۲۰۱۱ ارزش این برند را ۲۰۰ میلیون دلار تخمین می‌زند اما دونالد ترامپ زیاد موافق نیست و معتقد است برند او بیش از ۳ میلیارد دلار ارزش دارد.

این برند علاوه بر کارهای سنتی در زمینه املاک، هتل داری و صنایع تفریحی، کسب و کارهای دیگری نیز با همین نام و برند راه اندازی کرده است. رستوران ها و تهیه غذاهای ترامپ، بستنی پارلر ترامپ، عطر ترامپ، زمین های گلف ترامپ، مجله ترامپ، شکلات ترامپ، خانه، کتاب، شرکت مدیریت مانکن، شاتل، ودکا و استیک ترامپ همگی زیر مجموعه‌ی این برند وسیع هستند. همچنین ترامپ برای سال ها صاحب امتیاز مسابقات دختر شایسته آمریکا (Miss America)  و دختر شایسته جهان (Miss World) بوده است. ترامپ از هر ارائه‌ ی آموزشی یک ساعته ۱.۵ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

ثروت دونالد ترامپ

برج ترامپ وُرلد که با ۷۲ طبقه‌ی مسکونی در نزدیکی مقر سازمان ملل متحد و برج ترامپ که آسمان خراشی ۵۸ طبقه با کاربری مختلط، در میدتاون منهتن است و منزل شخصی ترامپ در پنت هاوس آن قرار دارد از جمله برج های مشهور این برند هستند. البته این برند صاحب اصلی تمام املاکی که نام ترامپ دارند نیست بلکه بعضی از این املاک صرفاً این نام را به منظور بازاریایی بیشتر خود انتخاب کرده‌اند.

اما او فقط به دآمدزایی از طریق املاک اکتفا نمی‌کند و در سال ۲۰۱۱ وارد بازار بورس می‌شود و سهام شرکت های بزرگی از جمله‌‌؛ بنک آف آمریکا (Bank of America )، سیتی گروپ، کاترپیلار، اینتل، جانسون و جانسون(شرکت ساخت تجهیزات پزشکی)، پروکتر اند گمبل (Procter & Gamble )، و فیسبوک را خریداری می کند. در سال  ۲۰۱۴  از فروش سهام خود ۲۷ میلیون دلار سود می‌کند. ترامپ در سال ۲۰۱۷  از طرف مجله فوربز با ۳.۵ میلیارد دلارثروت، بعنوان ۵۴۴ امین فرد ثروتمند جهان شناخته شد.

ثروت دونالد ترامپ

نامزدی دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری

دونالد ترامپ به عنوان یک شهروند آمریکایی احزاب مختلفی را انتخاب کرده است. از ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۹ حزب جمهوری‌خواه، از۱۹۹۹ به مدت یکسال در حزب ریفورم(اصلاحات) و سپس به مدت هشت سال در حزب دموکرات ایالات متحده عضو بود. پس از آن دوباره دو سال به حزب جمهوری‌خواه برگشت و در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ مستقل بوده و از ۲۰۱۲ تا امروز همچنان در حزب جمهوری‌خواه فعالیت می‌کرده است.

در سال ۲۰۰۰ بعنوان نامزد حزب ریفورم برای ریاست جمهوری کاندید و در مرحله‌ی مقدماتی هم بین دو ایالت پیروز شد اما بعد کنار کشید. در ۱۶ ژوئن سال ۲۰۱۶  در حزب جمهوری‌خواه کاندید شد و می ۲۰۱۶پس از کسب بیشترین آرای رقابت مقدماتی حزبش و کناره‌گیری رقبا رسماً کاندیدای حزب جمهوری‌خواه برای ریاست جمهوری شد. ۸ نوامبر ۲۰۱۶ پیروزی بر کلینتون(نامزد حزب دموکرات) رسماً بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا پذیرفته شد.

دونالد ترامپ مسن ترین و تنها کسی است که بدون داشتن سابقه مناصب سیاسی یا نظامی رئیس جمهور می‌شود. همچنین پنجمین کسی است که با آرای مردمی کمتر از رقیبش رئیس جمهور می‌شود. او با ثبت مدارک خود در کمیسیون فدرال انتخابات، چند ساعت بعد از اعلام پیروزی‌اش رسماً اعلام کرده که پس از پایان دوره چهارساله خود، باز هم قصد دارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. این پیروزی برای بسیاری از مردم آمریکا اصلا خوشایند نبوده  آنها در شنبه‌ی بعد از تحلیف دونالد ترامپ با اعتراضات گسترده در آمریکا و سراسر جهان این اعتراض را نشان دادند. اگرچه ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای مردم آمریکا مزایای بسیاری داشته اما هنوز مخالفان خود را دارد.

جمع بندی

در این مقاله با بیوگرافی دونالد ترامپ ۴۵مین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا آشنا شدید. با خواندن زندگینامه افراد موفق می توانید با باورها و راه های موفقیت آن ها بیشتر آشنا شوید. با خرید کتاب بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند جهان از گرداب جذب می توانید با موفقیت ها، دستاوردها، باورهای آن ها بیشتر آشنا شوید و از آن ها در جهت رسیدن به اهداف تان استفاده کنید. 

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • خیلی زندگی پر از فراز و نشیبی داشته و شکست خورده با این وجود دوباره موفق شده و از صفر شروع کرده.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست