بیوگرافی زهره صداقت کارآفرین برتر ایرانی
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی زهره صداقت کارآفرین برتر ایرانی

نام فارسیزهره صداقت
نام انگلیسیZohreh Sedatedaght
تاریخ تولدسال 1341
محل زندگیمشهد
شغلکارآفرین

بیوگرافی زهره صداقت کارآفرین برتر کشورمان که در خراسان رضوی بارهاوبارها به‌عنوان کارآفرین نمونه برگزیده شده است، می‌تواند انگیزه‌بخش سایر زنان  باشد.

باید بگویم بانوان کارآفرین برتر کشورمان علاوه بر اینکه مادران و همسرانی دلسوز و فداکارند و زندگی‌شان را با تمام توان به بهترین شکل اداره می‌کنند، توانسته‌اند با خدمتی بزرگ به مردم جامعه علل خصوص زنان جامعه ما، تعداد زیادی از بانوان بی‌سرپرست و بدسرپرست را با فراهم‌آوردن شرایطی عالی صاحب‌کار و شغل کند. اینکه اکنون در چه جایگاهی قرار داریم و در چه شرایطی به دنیا آمده‌ایم، آینده و سرنوشت ما را شکل نمی‌دهد. آنچه که ما را از بدترین شرایط به بهترین شرایط می‌برد، اهداف بلندمدت ما برای آینده و تلاشی است که در راه تحقق یافتن آن‌ها انجام می‌دهیم.

افراد پرتلاش نه‌تنها به آینده خود می‌اندیشند، بلکه آینده مردم جامعه‌شان نیز آن‌ها را نگران می‌کند و در تلاش‌اند تا علاوه بر اینکه خود به موفقیت به برسند، برای تعداد زیادی از افراد یک جامعه ایجاد شغل کنند. این است که در سرزمینمان بانوان زیادی بازار کارآفرینی را داغ نگه داشته‌اند و تا حد زیادی درصد بیکاری جامعه را کاهش داده‌اند.

تولد زهره صداقت

زهره صداقت بانوی برتر کارآفرین کشور، در سال 1341 در مشهد به دنیا آمد. او از کشور ژاپن دیپلم مدیریت تولید پوشاک را دریافت کرد و پس از بازگشت به ایران، دیپلم مدیریت کسب‌وکار را داخل کشور اخذ کرد. همسر زهره صداقت  استاد دانشگاه است. دکترای طراحی صنعتی دارد و چندین آموزشگاه را نیز در سطح شهر مدیریت می‌کند.

زهره صداقت به‌خاطر علاقة زیادی که به خیاطی داشت، از سال‌های خیلی دور، نزدیک به 33 سال پیشکار خود را با تأسیس یک کارگاه خیاطی برای تولید پوشاک شروع کرد. همین کارگاه از 33 سال پیش تا کنون به طور مستمر مشغول به فعالیت است و جمعیت کارکنانش را به 250 نفر رسانده است. این کارگاه در شهر مشهد قرار دارد و پوشاک تولید شده را نه‌تنها در مشهد بلکه به سایر استان‌های کشور نیز عرضه می‌کند.

زهره صداقت در کارگاه خیاطی‌اش به تولید کالاهایی همچون فرم مدارس، تریکوجات، لباس‌های بیمارستانی و تولید پوشاک برای سازمان‌هایی ازاین‌دست، پرداخته است.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
29,000 تومان

سفارش محصول

بخشی از صحبت‌های زهره صداقت

بر اساس گفته‌های زهره صداقت، این‌چنین آمده است که نیروهای کاری او که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم کار می‌کنند به مرز 250 نفر رسیده است. بیشترین تعداد کارکنان خانم صداقت را خانم‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست تشکیل می‌دهند. تعدادی از آن‌ها با گرفتن سفارش در خانه‌هایشان که به کارگاه خیاطی تبدیل کرده‌اند، به تولید پوشاک پرداخته‌اند.

او می‌گوید یک کارگاه مرکزی دارد که در آن فقط کار برش و بسته‌بندی انجام می‌شود. این کارگاه در منطقه‌ای بسیار پایین از شهر مشهد قرار دارد. در این منطقه مستضعفان بسیاری زندگی می‌کنند. شاید کسی با شنیدن این حرف فکر کند، انتخاب این منطقه برای کارگاه مرکزی به این  خاطر بوده است که هزینه‌های کمتری را متحمل شوند، اما به گفتة خانم صداقت انتخاب این منطقه به دلیل وجود خانواده‌هایی در آن جا است که مشکلات مالی دارند و با کارکردن در این کارگاه می‌توانند خرج و مخارج زندگی‌شان را تأمین کنند. بیوگرافی زهره صداقت را با کارگاه خیاطی این بانوی فعال کارآفرین دنبال نمایید.

پرسنل موجود در کارگاه خانم صداقت

زنان و دختران بسیاری با رنج سنی 18 تا 60 سال و یا حتی بالای 60 سال در این کارگاه‌ها کار می‌کنند و بالاترین حقوق و دستمزد 2 میلیون و 200 هزار تومان بوده است. افرادی در این کارگاه  بوده‌اند که با سه الی چهار ساعت کار توانسته‌اند 400 هزار تومان در روز درآمد داشته باشند. حقوق و دستمزد هرکدام از کارکنان نیز در هر زمان که نیاز داشته باشند به درخواست خودشان به آنها پرداخت می‌شود.

او گوید که هیچ‌وقت به فکر تغییر مکان کارگاه نبوده است. چرا که باهدف ایجاد اشتغال برای زنان آبرومندی که نیاز مالی دارند تأسیس شده است. به گفتة خود ایشان کارگاه مرکزی قلب کارشان به‌حساب می‌آید.

او پوشاک تولید شده را به بهترین بیمارستان‌های مشهد و سایر استان‌ها می‌فرستد و داشتن حجم بالای فروشش را کیفیت بالا، ارسال به‌موقع و خوش‌قولی می‌داند. بیشترین حجم کاری که او در یک ماه داشته است، تولید 20 هزار دست پوشاک بیمارستان و فرم مدارس بوده که پیشرفتی چشمگیر و بی‌نظیر در کار است.

بیوگرافی زهره صداقت و هنرهای او

در بیوگرافی زهره صداقت جا دارد هنرهای فوق‌العادة او را یکجا بیان کنیم. او طراح لباس، مدیر تولیدی پوشاک، کسی که همه استانداردهای تولیدی را دریافت کرده، بازاریابی محصولات تولیدی را خود او انجام می‌دهد و همه دوره‌های مدیریتی را گذرانده است. بااین‌حال نیز در زندگی شخصی‌اش دچار هیچ مشکلی نشده است و به همة امور زندگی شخصی‌اش نیز رسیدگی می‌کند.

او در مورد مدیریت زندگی شخصی‌اش چنین می‌گوید: «هر روز که از 7 صبح در کارگاه‌های خیاطی مشغول به کار می‌شوم، ظهر خود را به خانه می‌رسانم و پس از اندکی استراحت کارهای خانه را انجام می‌دهم و پس از گذشت 2 ساعت به محل کار برمی‌گردم و تا 10 شب آن جا می‌مانم».

زهره صداقت دو فرزند دختر و پسر دارد که آن‌ها نیز با مادرشان با وجود فعالیت‌های دیگر، شریک شده‌اند و او را در انجام کارها همراهی می‌کنند.

موفق ترین کارآفرینان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

تهیه شده در گرداب جذب

گوینده میلاد مشعشع

29,000 تومان

سفارش محصول

اهداف خانم صداقت

در بیوگرافی زهره صداقت بر اساس بیانات خود ایشان، هدف از راه‌اندازی این کسب‌وکار چنین آمده است: او می‌گوید بر خلاف اینکه تأسیس کارگاه‌های خیاطی اسم‌ورسم خوبی را برای فرد تأسیس کننده به‌جای می‌گذارد. اما من با هدفی غیر از این در این زمینه شروع به فعالیت کردم.

زهره صداقت در ادامه می‌گوید زنانی در جامعه وجود دارند که نیاز شدید مالی دارند ولی حق بیرون رفتن از خانه را نیز ندارند، از آن طرف اگر من یک کارخانة تولیدی به راه می‌انداختم فقط افرادی برای استخدام مراجعه می‌کردند که آزادانه می‌توانستند در اجتماع باشند و حتی هزینة رفت‌وآمد خود را به محل کارشان را پرداخت کنند. اما من با وجود سختی‌های فراوان کار هیچ هدفی جز ایجاد اشتغال برای زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست نداشته‌ام. آن‌ها به‌راحتی می‌توانند در منزل کار انجام دهند و با استفاده از درآمد به‌دست‌آمده مشکلاتشان را رفع کنند. او بیان می‌دارد که زنانی که در مجموعه او مشغول به فعالیت هستند، نه‌تنها اوضاع اقتصادی خوبی پیدا می‌کنند، بلکه در کنار آن از آسیب‌های اجتماعی بسیاری در امان می‌مانند.

زهره صداقت مدیریت کارگاه مرکزی را به دخترش سپرده است و هر روز کیلومترها را طی می‌کند تا برش‌ها و کارهای انجام شده در کارگاه مرکزی را بررسی کند. در ادامه با افتخارات این بانوی بزرگ در کارنامه کاری او در بیوگرافی زهره صداقت آشنا شوید.

بیوگرافی زهره صداقت و افتخارات

 • دریافت 8 عنوان کارآفرین برتر و نمونه در مشهد و استان خراسان رضوی؛
 • دریافت عنوان کارآفرین ملی در کل کشور؛
 • دریافت عنوان بانوی اول کشوری در رشته نساجی و پوشاک؛
 • دریافت مدال طلای کارآفرینی در سال 1394 از دفتر ریاست‌جمهوری.

چه زیباست وقتی می‌بینیم کسی به‌خاطر دیگران گامی برمی‌دارد و خود نیز از آن سود می‌برد. این قانونی جهانی است. به‌قول‌معروف از هر دست که ببخشی، از همان دست دریافت خواهید کرد. کمک به دیگران از طرق مختلف امکان‌پذیر است. کسی با قدمی که برای کمک به بی نوایی برمی‌دارد، یکی با قلمی که از حق مظلومی دفاع می‌کند. کسی که دارا و توانگر است و از مالش به دیگران می‌بخشد،  همه نیکوکارند. ما نیز می‌توانیم توانمندی خویش را بشناسیم و با استفاده از آن گره‌ای از کار دردمندی بگشاییم. یقیناً نتیجه نیک این کار به خود ما باز خواهد گشت.

زندگینامه های مشابه

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سمانه احمدی
  8 مهر 1399 10:02 ق.ظ

  سلام واقعا خانم صداقت یکی از خانم های پر افتخار ایرانی هستش که من همیشه به این خانم افتخار کرده ام چون واقعا نابغه هستن و از بچگی کار های خانم صداقت را دنبال کرده ام و طرفدار سرسختشون هستم .

  پاسخ
 • یاسمن جوادی
  10 مهر 1399 5:06 ق.ظ

  خانوم زهره صداقت بسیار پشتکار بالایی داشته چجوری دیپلمشو از ژاپن گرفته??برام جالبه یعنی ژاپن زندگی میکرده و درس خونده؟؟؟؟یا فقط برای اخذ دیپلم به اونجا رفته

  پاسخ
 • شیوا ژیانی
  10 مهر 1399 5:10 ق.ظ

  در موردشون اطلاعی نداشتم چقد کارافرین و نابغه زیاد داریم که دربارشون نمیدونیم اینا حیفن حتی باید تو کتاب درسیا ازشون نام برد و انگیزه بشن برای خودمون و بچه هامون
  مرسی که اینا رو به ما شناسوندین خیلی لذت بردم
  این بانوی بزرگم سرمشق خوبی برای ما بانوان ایران زمین هستش من از پشت کار و اراده ش بسیار خوشم اومد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست