بیوگرافی اورسولا برنز
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی اورسولا برنز مدیرعامل شرکت زیراکس

نام فارسیاورسولا برنز
نام انگلیسیUrsula Burns
تاریخ تولد۲۰ سپتامبر ۱۹۵۸
محل زندگیایالات متحده آمریکا
شغلکارآفرین

با دنبال‌کردن بیوگرافی اورسولا برنز اولین مدیرعامل زن سیاه‌پوست در کل دنیا؛ خواهید فهمید نژاد و ملیت تأثیری بر کم یا زیادشدن موفقیت ندارد و نخواهد داشت. 

این یعنی موفقیت خواستنی است. کافی است که بخواهید موفق باشید و به چیزی تبدیل شوید که نه‌تنها برای خودتان بلکه برای دیگر افراد یک جامعه نیز تأثیرگذار باشید. پس اینکه در چه شرایطی متولد و به رشد و نمو رسیده‌اید چندان چیز مهمی نیست آنچه که مهم است تصمیمی است که با آن می‌خواهید تغییرات بزرگی در زندگی‌تان ایجاد کنید و با آن به  رشد و تعالی برسید.

در دنیای امروزی زنان نقش بسزایی در رشد و ترقی یک جامعه را بر عهده دارند. برخلاف افکاری که در گذشته وجود داشته است امروزه زنان توانسته‌اند؛ بیشتر از مردان عرصه را به دست بگیرند و کارهای شگفت‌آوری را انجام دهند تا چیزی به نام محدودیت برای زنان وجود نداشته باشد.

دوران کودکی و جوانی اورسولا برنز

اورسولا برنز بانوی کارآفرین آمریکایی در 20 سپتامبر سال 1958 در یکی از پایین‌ترین مناطق  منهتن؛ ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. اورسولا دوران دبیرستانش را در مدرسة دخترانه کاتولیکی گذراند و سپس در مؤسسه پلی‌تکنیک دانشگاه نیویورک؛ مدرک لیسانسش را در رشته مهندسی مکانیک در سال 1980 دریافت کرد.

بعد از دریافت مدرک لیسانس مهندسی مکانیک به‌عنوان کارآموز؛ تابستان همان سال به زیراکس رفت  که باگذشت یک سال فعالیت و گرفتن مدرک فوق‌لیسانس از دانشگاه کلمبیا به‌صورت رسمی و تمام‌وقت در این شرکت استخدام شد و طی چندین سال توانست در کنار فعالیت‌هایش در شرکت زیراکس نقش توسعه‌دهنده و طراح محصول را در پروژه‌های مختلفی ایفا کند.

جا دارد در بیوگرافی  اورسولا برنز علاوه بر سال و محل تولد؛  پیش از  همة موفقیت‌هایش به مشقت‌ها و سختی‌های قبل از همة اینها بپردازیم. اورسولا برنز تمام موفقیت‌هایش را مدیون مادری است که با سختی فراوان در شرایطی بس سخت و دشوار با تلاش و کوشش به همة موفقیت‌های در حال حاضر رسانده است؛ اما ابراز ناراحتی خانم برنز در این رابط  که مادرش هیچ‌وقت نتوانست موفقیت‌های او را ببیند و بتواند سختی‌های آن زمان را برایش جبران کند او را آزار می‌دهد

دوران کودکی و جوانی اورسولا برنز

شروع به فعالیت اورسولا برنز

اورسولا برنز در یکی از پایین‌ترین مناطق شهر منهتن متولد شده که محله معتادان و خلاف‌کاران مواد مخدر بوده است. مادر خانم برنز در دفتر یک دکتر؛ کار تمیز کردن و اتوکشی را انجام می‌داده و از همین راه هزینه‌های تحصیل دخترش را پرداخت و به‌تنهایی او را بزرگ کرده است که خانم برنز گفته مادرش: «موقعیتی که در آن قرار داری با آن نوع انسانی که هستی کاملاً متفاوت است». را سرلوحه زندگی خود قرار داده و به آن ایمان و اعتقاد دارد و تمام مفهوم این جمله انسان را متقاعد به این می‌کند که به شرایط  و موقعیت‌هایش اهمیتی ندهد و درهرحال برای ساختن و رسیدن به اهدافش تلاش کند.

به گفتة خانم برنز مادرش زنی خودساخته، متمرکز، واقع‌گرا و عملگرا بوده که راه را برای پیشرفت و موفقیتش هموار ساخته است.

وی  موفقیت را این‌گونه تعبیر می‌کند که: «سودرسانی به دنیا بیش از چیزی است که از آن دریافت کرده‌اید».

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
39,000 تومان

سفارش محصول

بیوگرافی اورسولا برنز و آغاز موفقیت های او

پس از گذر از تمام این سختی‌ها؛ اورسولا برنز توانست به‌عنوان زنی موفق در جایگاه مدیر ارشد اجرایی، کارآفرین و بازرگان در تمام دنیا شناخته شود. آنچه که درمورد زنان و کم‌رنگ بودنشان در حوزه تکنولوژی وجود داشته به فراموشی سپرده شود تا به تمام دنیا ثابت شود که توانایی زنان در این حوزه بیشتر از مردان است. 

بر خلاف اینکه تکنولوژی و فناوری مردانه به نظر می‌آید، طبق آمار درست و دقیق؛ 39 هزار و 900  نفر در این زمینه فعالیت می‌کنند که از این تعداد  40  درصد مردان و 60 درصد زنان در این حوزه استخدام شده و فعالیت دارند.

ولی در کل 31 درصد بازار کار در دست زنان است؛ اما آنچه که هست حضور قدرتمند زنان در حوزه تکنولوژی و فناوری مردان را در عرصه‌های دیگر تهدید می‌کند که دلیلی قانع‌کننده برای تصاحب چنین جایگاهی از سوی زنان به‌خوبی مشخص نشده است. ولی چیزی که همیشه ثابت شده است؛ موفقیت  افرادی همچون «ماریسا مایر» مدیرعامل یاهو می‌تواند ترغیب‌کننده زنان برای فعالیت در چنین عرصه‌هایی باشد.

نقطه عطف فعالیت های اورسولا برنز

بیوگرافی اورسولا برنز به نقطه عطف موفقیت او و مسیر رسیدن به مدیرعاملی شرکت زیراکس اشاره دارد. پس ابتدا بهتر است کمی با شرکت زیراکس آشنایی پیدا کنید.

جوزف سی ویلسون در سال 1960 شرکت زیراکس را تأسیس کرد که فعالیت‌های این شرکت در زمینه فروش دستگاه‌های کپی عکس، پرینترهای رنگی و سیاه‌وسفید، چاپ دیجیتال و سیستم‌های چندمنظوره است.

علاوه بر آمریکا شعبه‌هایی در کنتیکت و نورواک، همچنین نمایندگی‌هایی از این شرکت از سال 1349 فعالیت‌هایی در زمینه صنعت چاپ در ایران دارند.

میلند هیکس از مدیران ارشد اجرایی زیراکس در اواخر سال 1989 جلساتی را  تشکیل می‌داد که خانم برنز به طور مداوم در این جلسات شرکت می‌کرد. در یکی از همین جلسات با طرح سوالی از طرف یکی از حاضران این جلسه و پاسخ‌دادن‌های هیکس با خونسردی تمام به آن؛ برنز را متعجب کرده بود. چرا که سؤال مطرح شده را کاملاً نامربوط می‌دانست و بر این باور بود که نباید اهمیت زیادی به سؤال مطرح شده داده می‌شد. به همین خاطر برنز به صحبت با هیکس در این رابط پرداخت که دلیل چنین پاسخ‌هایی برایش روشن شود.

بیوگرافی اورسولا برنز و پشتکار این زن موفق

هیکس با توضیحاتی ازاین‌قبیل که برخورد نامناسب و موضع گیرانه علاوه بر اینکه موقعیت سازمانشان را به خطر می‌اندازد. برخورد بد با چنین موضوعاتی را خارج از اصول مدیریتی می‌دانست. چرا که معتقد بود که باید به ایده‌های مختلف اهمیت داد و به‌جای ترساندن کارمندان زیردست، به حرف‌هایشان گوش داد و فرصتی در اختیار آن‌ها قرار داد.

همین اتفاق و پیگیر بودن خانم برنز در مورد چنین مسئله‌ای باعث شد پست دستیار اجرایی از طرف هیکس به او پیشنهاد داده شود. همة این اتفاقات در سن 31 سالگی برنز اتفاق افتاد که چندان از چنین پیشنهادی راضی نبود. چرا که احساس می‌کرد به‌عنوان یک منشی به‌حساب می‌آید و بسیار کار خسته‌کننده‌ای خواهد بود. اما با گذر زمان به برنز ثابت شد، چنین مسئولیت و چنین موقعیتی بسیار ارزشمند است.

بیوگرافی اورسولا برنز و پشتکار این زن موفق

سفرهای کاری برنز

برنز در سفرهای کاری متعددی در جایگاه دستیار اجرایی هیکس؛ با هیکس همراه شد. در این سفرها به‌خاطر همکاری او در حل مشکلات شرکت و مشورت دادن در تصمیم‌گیری‌ها باعث شد برنز به این شغل علاقه‌مند شود و بیشتر برای آن تلاش کند.

در کنار این اتفاقات؛ لطف بزرگ ایکس در حق برنز او را به سمت تبدیل‌شدن به مدیری لایق سوق می‌داد. چرا که هیکس تمام تجربیات و نظریه‌های مدیریتی‌اش را در اختیار برنز قرار می‌داد.

 برنز همچنان به همراه هیکس در جلسات مختلفی شرکت می‌کرد تا که به همراه هیکس به‌عنوان دستیار اجرایی هیکس به جلسات رئیس شرکت زیراکس «پل آلایر» راه پیدا کرد. در این جلسات برنز باز متوجه اتفاقی شد که نمی‌توانست آن را بپذیرد، چرا که او را دچار سردرگمی کرده بود. ازاین‌رو ایراد کار مدیر زیراکس را به او گوشزد کرد که همین باعث شد؛ از طرف آلایر به او پیشنهاد دستیار اجرایی داده شود و برنز را از هیکس بگیرد.

فایل صوتی ناخودآگاه ثروتمند

فایل صوتی ناخودآگاه ثروتمند

تهیه شده در گرداب جذب

گوینده مریم سلامت پور

15,000 تومان

سفارش محصول

اوج موفقیت های اورسولا برنز

تجربیات بیشتری در کنار آلایر نصیب برنز شد تا اینکه در سال 1999 معاونت بخش تولیدات جهانی به او سپرده شد و این زمانی بود که زیراکس با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده بود. همین مسئله باعث شد برنز از شرکت زیراکس استعفا بدهد نه به دلیل اینکه پول بیشتری بخواهد؛ بلکه به این خاطر که نمی‌دانست با این اوضاع خراب شرکت؛ قرار است چه اتفاقاتی برای زیراکس بیفتد.

برنز با مطرح‌کردن خروج از زیراکس با هیئت‌مدیره؛ با مخالفت روبه‌رو شد و از او برای ماندن در شرکت خواهش کردند. اینجا بود که برنز به اهمیت و ارزش خود برای زیراکس پی برد و با خود فکر کرد شاید روزی بتواند مدیرعامل این شرکت شود.

با گذر زمان و انجام فعالیت‌های بسیاری؛ برنز توسط «مالکاهی» مدیرعامل سابق زیراکس در تیم تغییردهنده وضعیت زیراکس به‌عنوان مهره کلیدی قرار گرفت که در این دوره از فعالیت‌هایش توسط مالکاهی  روش‌های مختلف رهبری را یاد گرفت. تا اینکه در سال 2009 به‌عنوان جایگزین مالکاهی در جایگاه مدیرعاملی شرکت زیراکس قرار گرفت.

برنز متولد 20 سپتامبر 1958 است و در حال حاضر 64 سال سن دارد.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • واقعا خانم برنز به من اموخت که زن بود نمیتونه مانع باشه برای پیشرفت حتی رنگ پوست تو دنیایی که الان عقل مردم به چشمشونه خیلیی ممنونم??

    پاسخ
  • خیلی تشکر میکنم از سایت گرداب جذب که با قرار دادن این بیوگرافی‌ها به آدم امید میدید که هدفش رو دنبال بکنه👌👌

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه