بیوگرافی آنتونی رابینز معروف ترین سخنران انگیزشی در جهان
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی آنتونی رابینز معروف ترین سخنران انگیزشی در جهان

نام فارسیآنتونی رابینز
نام انگلیسیTony Robbins
تاریخ تولد۲۹ فوریهٔ ۱۹۶۰
محل زندگیشمال هالیوود، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا
نام همسرسیج رابینز
شغل نویسنده، سخنران حرفه‌ای، مربی، بازیگر استاد دانشگاه

در بیوگرافی آنتونی رابینز درباره تولد ، زندگی شخصی ، سبک زندگی ، ثروت و دارایی ، فرزندان ، دین آنتونی و راز موفقیت وی بخوانید.

آنتونی رابینز در طول سه دهه به‌عنوان یک مشاور انگیزشی در سراسر دنیا خدمت کرده است. یک مقام والا و شناخته شده در زمینه روان‌شناسی، مذاکرات و تغییرات سازمانی است. از دیگر افتخارات او می‌توان به پشتکار او برای هوش استراتژی و تلاش‌های بشردوستانه اشاره کرد. رابینز به طور مستقیم زندگی بیش از 50  میلیون مردم جهان را با فروش کتاب‌هایش، مشارکت در سخنرانی‌های عمومی و رویدادهای زنده تحت‌تأثیر قرار داده است.

از آثار مشهور آنتونی رابینز می‌توان به کتاب‌های  «قدرت نامحدود» و «بیداری غول درون» اشاره کرد. آنتونی رابینز بیشتر به بحث‌هایی دربارة سلامتی و انرژی، شکست ترس‌های نامتعارف، فراهم‌آوردن ثروت بیشتر، استفاده بهینه از منابع موجود، حفظ و ارتقا روابط و ارتباطات می‌پردازد. او شهرت زیادی را به‌دست آورده است و بارها توسط مجلات معتبری نظیر: Time, Newsweek, Fortune, Forbes, Life, GQ, Vanity Fair, Business week و غیره معرفی شده است.

رابینز یک کارآفرین موفق است. چرا که او به‌عنوان رئیس هفت صنایع خصوصی، خدمات آموزشی، تولید رسانه، خدمات کسب‌وکار و نوتروکوتیک‌ها که در سراسر جهان پخش می‌شود، خدمت می‌کند. او بنیان‌‌گذار مرکز «رابینز- مدانس مرکزی برای مداخلات استراتژیک» است که مواد آموزشی و برنامه‌های مربوط به جامعه‌درمانی را تولید می‌کند. بیوگرافی آنتونی رابینز را با دوران کودکی او دنبال نمایید. 

دوران کودکی و جوانی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در 29 فوریه 1960 در شمال هالیوود، کالیفرنیا متولد شد. پدربزرگ او کرواسی و اصل بود به‌خاطر همین فامیلی رابینز را برای خود برگزید. آنتونی در آزوسا بزرگ شد و به دبیرستان Glendora رفت.

رابینز حرفه‌ خود را با ترویج سمینارهای انگیزشی جیم ران آغاز کرد. جیم روون نویسنده و سخنران انگیزشی و همچنین یک کارآفرین بود.

جیم روون به او آموخت که خوشبختی و موفقیت به این وابسته نیست که چه فردی باشید. بلکه به این بستگی دارد که با منابع موجود در زندگی می‌توانی چه کاری رو انجام بدی. رابینز از او الهام گرفت و کار خود را به‌عنوان مربی زندگی را آغاز کرد.

رابینز حرفة خود را به‌عنوان یک معلم مذهبی آغاز کرد و سپس شروع به فروش کتاب‌ها و برنامه‌های خود از طریق تبلیغات تلویزیونی  کرد. خود را به‌عنوان یک مربی برجسته به رسمیت شناخت.

بیوگرافی آنتونی رابینز و آثار او

آنتونی رابینز اولین کتاب بزرگ خود را تحت عنوان “قدرت نامحدود” در سال 1987 منتشر کرد. این کتاب موضوعاتی نظیر سلامتی و انرژی، غلبه بر ترس، ارتباط متقاعدکننده، افزایش روابط شخصی را در بردارد. پس از آن در سال 1991 دومین کتاب مشهور و تأثیرگذار خود را به نام «بیداری غول درون» به چاپ رسانید و به دنبال آن کتاب‌های «قله‌های غول‌پیکر (1994)» و «یادداشت‌های یک دوست (1995)» را منتشر کرد.

در سال 1991 موسسه خیریه آنتونی رابینز تاسیس شد و وکالت دانش‌آموزان بی سرپرست و زندانی‌ها را بر عهده گرفت به آن‌ها برنامه‌های که بر اساس آموزش‌های رابینز بود یاد داده می‌شد.

بیوگرافی آنتونی رابینز و آثار او

موفقیت های روزافزون رابینز

ازآنجایی‌که رابینز به‌خاطر کتاب‌هایش و تبلیغاتی تلویزیونی شهرت بسیاری را به دست آورده بود، در سال 1997 سمینارهای «آکادمی رهبری» خود را آغاز کرد. به‌واسطة موفقیت‌های که از طریق این سمینارها به دست آورد به‌عنوان سخنران برجسته توسط Learning Annex انتخاب شد.

 در سال 2007، با شهرت بی‌نظیرش به‌عنوان سخنران خودباور، او به‌عنوان جزئی از سخنرانان کنفرانس تکنولوژی، طراحی و سرگرمی (TED) تبدیل شد. در سال 2012، به‌عنوان ششمین سخنران محبوب TED انتخاب شد.

رابینز بنیانگذار مرکز تداخلات استراتژی رابینز – مدانس است که مشاوره‌های شخصی، خانوادگی و سازمانی را ارائه می‌دهد.

در سال 2009، آنتونی رابینز برنامة کارآفرینی کسب‌وکار را تأسیس کرد. او بر روی رهبری کسب‌وکار با تکنیک‌های  مدیریت و رشد کسب‌وکار خود تمرکز داشت. سمینارهای او به‌صورت زنده و توسط خود او برگزار می‌شد و کارآفرین‌های نظیر استیو وین، پیتر گوبر و غیره در سمینارهای او شرکت داشتند.

رابینز در سال 2010 در The Singularity Is Near: A True Story about The Future’ کار کرد. او قبل از آن نیز در فیلم‌های نظیر” Shallow hal” ، ” Reality Bites” ، ” Men in Black” و سریال‌های تلویزیونی ظاهر شده بود.

موفق ترین کارآفرینان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی موفق‌ترین کارآفرینان جهان تهیه شده در گرداب جذب گوینده میلاد مشعشع
39,000 تومان

سفارش محصول

مهمترین کار حرفه‌ای آنتونی رابینز

سمینار چهار روزة رابینز «آزادکردن قدرت درون» به‌عنوان مهم‌ترین کار حرفه‌ای او شناخته شده است. این سمینار بر مبنای مفهوم چگونگی به موفقیت رسیدن افراد به‌وسیلة غلبه بر ترس‌هایشان است. از دیگر موفقیت‌های او می‌توان به دانشگاه مستری اشاره کرد.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در سال 1982 با بکی جان کنیز ازدواج کرد. بکی از ازدواج سابق خود دارای سه فرزند بود که رابینز آن‌ها را پذیرفت؛ اما آن‌ها بعد از 9 سال از یکدیگر جدا شدند و رابینز برای بار دوم با سیج رابینز ازدواج کرد.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

جملات ناب از آنتونی رابینز

 • همة ما به این جهان آمده‌ایم تا کاری بزرگ را به انجام برسانیم و در وجود هر یک از ما موهبتی خاص نهفته است. یعنی واقعاً معتقدم که در وجود هر یک از ما نیرویی، همچون غولی عظیم خفته است که تنها منتظر یک تلنگر است.
 • همیشه به خود اعتماد داشته باشید. اگر یک‌بار کاری را با موفقیت انجام داده باشید، باز هم می‌توانید.
 • ما می‌توانیم زندگی‌مان را تغییر دهیم، ما می‌توانیم هرآنچه را که می‌خواهیم انجام دهیم، داشته باشیم و خلق کنیم.
 • باورها قدرت ساخت و تخریب بالایی دارند و به انسان، قابلیت کنترل این قدرت توسط انتخاب افکارش، داده شده است.

آثار آنتونی رابینز

 • قدرت نامحدود
 • رهاسازی قدرت درون
 • 365 گام تا موفقیت
 • به‌سوی کامیابی (نیروی بیکران)
 • به‌سوی کامیابی 2 (نیروی عظیم درونی را فعال کنید)
 • به‌سوی کامیابی 3 (دیدار با سرنوشت)
 • موفقیت نامحدود در 20 روز
 • زندگی سالم
 • پرسش‌های کوانتومی
 • قدرت ایمان
 • سرآغاز عشق
 • آیندة خود را بسازید
 • مهارت در بازی زندگی
 • زندگی با معنا
 • توان بی‌پایان
 • مشکلات شیرین زندگی
 • خودت را بشناس
 • نامه‌های از یک دوست
 • یادداشت‌های از یک دوست
 • پیش‌بینی آینده
 • گام‌های به‌سوی موفقیت

آثار آنتونی رابینز

عوامل مؤثر در موفقیت از دیدگاه آنتونی رابینز

آنتونی رابینز نویسنده، مربی و سخنران انگیزشی حرفه‌ای آمریکایی است که  فوریه سال 1960 در کالیفرنیا آمریکا در خانواده‌ای فقیر متولد شد. آنتونی رابینز بعد از دریافت دیپلم متوسطه در زمینه‌های مختلفی شروع به فعالیت کرد، اما بی‌اثر و کاملاً بدون نتیجه بود. ازآنجاکه آنتونی رابینز دچار مشکل پرخوری و چاقی بود درحالی‌که زندگی را با مشکلات مالی سر می‌کرد و در خانة مجردی؛ ظرف‌هایش را در وان حمام می‌شست؛ اما در سرش رؤیاهای بزرگی داشت و خود را در آینده در بهترین شرایط می‌دید.

تا اینکه تصمیم گرفت برای رفع چاقی خود راه حلی پیدا کند، چندین کتاب را مطالعه کرد و فهمید مطالبشان مشکلی را حل نخواهند کرد، به همین خاطر  فکر کرد باید از افراد باتجربه در این زمینه کمک بگیرد و از تجربیاتشان استفاده کند؛ و این راه حلی بود که توانست رابینز را در مدت دو ماه بدون هیچ‌گونه رژیم غذایی بلکه بر اساس کنترل فکر و ذهن و کمک‌های روان‌شناسی از مشکل چاقی نجات دهد و تناسب‌اندام پیدا کند.

موفقیت‌های آنتونی رابینز

اکنون آنتونی رابینز در ایران و در تمام دنیا به شهرت والایی رسیده است آن هم به‌خاطر مجموعه کتاب‌هایش در زمینه موفقیت است. آنتونی رابینز به افراد کمک می‌کند که عملکردشان بهبود پیدا کند که به همین دلیل از موفق‌ترین افراد ایالات متحده به‌حساب می‌آید. او بنیادی را پایه‌گذاری و مدیریت می‌کند که در آن به افراد؛ جهت رسیدن به موفقیت حرفه‌ای و فردی کمک می‌کند. این‌گونه است که می‌توان گفت او بیشتر عمرش را صرف کمک‌کردن به دیگران کرده است. آثار بسیاری در قالب کتاب در زمینه موفقیت و موفقیت شغلی دارد که از آن‌ها می‌توان به مواردی چند اشاره کرد.

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان گوینده: میلاد مشعشع تهیه شده در گرداب جذب
39,000 تومان

سفارش محصول

راز هفت‌گانه آنتونی رابینز در کسب موفقیت شغلی

آنتونی رابینز شخصی است که به‌عنوان سلطان انگیزه در تمام دنیا شناخته شده است. پس بهتر است شما هم از معلومات و دانسته‌های او در زمینه کسب موفقیت بی‌بهره نمانیم؛ و هرچه زودتر از آن‌ها استفاده کنید.

آنتونی رابینز می‌گوید: اولین قدمتان این باشد که برنامه درستی را برای خودتنظیم کنید. اما داشتن برنامه فقط کافی نیست اینکه برنامه؛ برنامه درستی باشد بسیار مهم است، چرا که بعضی از افراد در برنامه‌ریزی کلیات را در نظر می‌گیرند و بعضی از آنها جزئیات. اما اینکه کدام یک از اینها درست است مسئلة بسیار مهمی است.

هر فردی از چیز خاصی  انگیزه می‌گیرد که انحصاری بودنش را نشان می‌دهد. به همین دلیل باید برنامه‌هایی داشته باشید. این در حالی است که برنامه‌ها و اهداف افراد مختلف بر اساس انگیزه‌های مختلف به هم شباهتی ندارد و پیچیدگی آن‌ها نیز کم‌وزیاد می‌شود. ولی اصل هدفی است که باید در امتداد آن حرکت کرد.

ازاین‌رو اگر هدفی دارید که به دنبال آن هستید، برنامه‌هایتان به این شکل نباشد که در روز فقط ساعت محدودی خودتان را درگیر آن‌ها کنید؛ چرا که این‌گونه به‌احتمال به سرانجام رسیدن آن کار کمتر می‌شود و در پی آن چیزی جز ناامیدی برجا نمی‌ماند. پس بهتر است نقاط قوت و ضعف و شخصیت خود را به‌خوبی بشناسید و بر اساس آن‌ها برنامه‌های خود را تنظیم کنید.

چگونه تونی رابینز اینقدر بزرگ شد؟

دارایی خالص تونی رابینز در ابتدا توسط اطلاعات تجاری ساخته شد. در دهه 80، پس از یادگیری نحوه صحبت انگیزشی از جیم ران در حالی که به عنوان دستیار او کار می کرد، کتاب‌ها و سمینارهای خودیاری را ایجاد کرد که از طریق تبلیغات اطلاعاتی در تلویزیون تبلیغ می کرد. و این او را میلیونر کرد!

زندگینامه های مشابه

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنونم بابت نوشتن زندگی نامه ی افراد موفق و کار آفرین . بخصوص همچین آدمی های که واقعا در موردشون مطالب کم هست و یا اصلا نیست.

  پاسخ
 • من اکثر مقالات رو راجب ایشون خوندم و همچین مطلبی رو ندیدم

  پاسخ
 • سلام.اره.به سوی کامیابی کتابش اورده.که معتاد و الکلی بوده.تو وان حموم میخوابیده.

  پاسخ
 • احسان عبدی
  10 مهر 1399 4:45 ق.ظ

  حرفاش عالیه من خیلی از ویدیوهاشو دارم حرف هایی که میزنه سر تا سد پرهدانرژی و انگیزه مثبتهههه آزاد کردن قدرت درون از همش عالی تر بود من که خیلی خوشم میاد از پیج اینستاشو دارم همیشم گوش میدم اکثره صبحا که بیدار میشیم با صدای بلند سخنرانی ترجمه شدشو میذارم تا با انرژی همه برن سر کاراشون

  پاسخ
 • من از طریق سایت گرداب جذب با کتابهای آنتونی رابینز آشنا شدم و تهیه کردم و چون افسرده و ناراحت بودم واقعااا بهم کمک کرد که خودمو پیدا کنم و بدونم که چه فرد ارزشمندی هستم.

  پاسخ
 • من هر وقت توی زندگی ناراحت میشم و نگران حتما یا یه ویدیو یا یکی از کتاب‌های آنتونی رابینز رو می‌خونم و خیلی بهم کمک میکند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه