با دنبال کردن بیوگرافی رکسانا ورزا جوان پر شور و شوق ایرانی خواهید فهمید آنچه که به‌عنوان هدف پیش رویتان است با اندکی تلاش به‌صورت مستمر و مداوم؛ به حقیقت خواهد پیوست و ثمر خواهد داد.

هرکسی به‌تنهایی نمی‌تواند سیر تکاملی رشد و موفقیت را پشت سر بگذارد؛ اما آنچه که حقیقت دارد نقطة شروع موفقیت هر فردی در خود اوست پس قبل از هر چیزی برای ساخت آینده‌ای درخشان باید از خودتان شروع کنید تا بتوانید به تکاملی چشمگیر در راستای اهدافتان برسید.

دوران کودکی و جوانی رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در سال  1985 (1363) در کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا متولد شد. پدر و مادر او ایرانی‌الاصل هستند که بعد از انقلاب اسلامی؛ ایران را ترک کردند. پدر خانم ورزا فارغ‌التحصیل در دانشگاه استنفورد و مادرش معلم زبان بود.

رکسانا وزرا کاملاً به زبان ایرانی مسلط است و در دوران دبیرستان به اختیار خودش به یادگیری زبان فرانسه پرداخت. او سالانه به ایران سفر می‌کند و با بیان صحبت‌هایی؛ مغرورانه  خود را به‌عنوان یک  دختر ایرانی معرفی می‌کند و از این بابت بسیار خرسند و خوشحال است.

در سال 2010 وب‌سایت Insider  Business اسم رکسانا ورزا را به لیست 30 زن برتر با سن کمتر از 30 سال در حوزةپه تکنولوژی اضافه کرد.

شروع فعالیت‌های این بانوی موفق ایرانی از سال 2007 در یک آژانس سرمایه‌گذاری بین‌المللی فرانسه شکل گرفت. تا کنون فعالیت‌های بسیاری در زمینه تکنولوژی و کارهای  استارت‌آپی داشته است که می‌توان از آن به‌عنوان موفق‌ترین و ثروتمندترین بانوی ایرانی در خارج از کشور در کنار پریسا تبریز و ثریا دارابی و دیگر بانوان موفق ایرانی نام برد.

دوران کودکی و جوانی رکسانا ورزا

تحصیلات رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در ابتدا در زمینه زبان فرانسه و اقتصاد سیاسی مشغول به تحصیل شد. اما بعدها استارت‌آپ؛ مسیری بود که خانم ورزا به سمت آن گرایش پیدا کرد و در آن زمینه مشغول به فعالیت شد.

رکسانا ورزا مدرک زبان و ادبیات فرانسه خود را سال 2006 را در دانشگاه UCLA کالیفرنیا که یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی – عمومی آمریکا است دریافت کرد. او با اقامت و ادامه تحصیل در فرانسه مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال‌های 2009 تا 2011 در زمینه تجارت بین‌الملل و سیاست و اقتصاد بین‌الملل اخذ کرد.

فعالیت‌های رکسانا ورزا

 • رکسانا ورزا مدیریت ایستگاه F (station F) که یکی از بزرگ‌ترین پردیس‌های جهانی است را به عهده دارد.
 • پروژه «1000 استارت‌آپ» که خاویر نیل آن را راه‌اندازی کرد. به‌عنوان یک انکوباتور غول‌آسا برای استارت‌آپ‌ها شناخته شده است با مسئولیت رکسانا ورزا در حال اجرا است.
 • در زندگینامه رکسانا ورزا می‌توان به مشارکت او در شورای ملی  CNN du numerIque  که در زمینه فعالیت‌های دیجیتالی با حکومت فرانسه فعالیت می‌کند اشاره کرد.
 • رکسانا ورزا به هنگام تحصیل در فرانسه در رشته‌های تجارت بین‌الملل و سیاست اقتصاد بین‌الملل باتوجه‌به علاقه‌ای که به حوزه کسب‌وکارهای استارت‌آپی داشت وبلاگی با عنوان techbeguette راه‌اندازی کرد. این کار باعث شروع فعالیت او به‌عنوان سردبیری یک وب‌سایت معتبر در زمینه استارت‌آپ در سال‌های 2010 تا 2011 شد.
 • خانم ورزا فعالیت‌های استارت‌آپی مایکروسافت را پیش از شروع فعالیت‌های دیگر در فرانسه رهبری می‌کرد و اجرای برنامه سرمایه‌گذاری مایکروسافت و پروژه‌های Biz spark را بر عهده داشت.

فعالیت های رکسانا ورزا

گفتگو با رکسانا ورزا

در کنار زندگینامه رکسانا ورزا بخشی از گفتگوی این بانوی جوان و موفق ایرانی را نیز می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید.

قبل از هر چیزی نظر رکسانا ورزا دربارة تکنولوژی این‌گونه بیان شده که «هم از آن متنفر است و هم عاشقانه آن را دوست دارد». چرا که هر چیزی در دنیای واقعی از دو جنبه مختلف قابل‌بررسی است.

پس تکنولوژی هم از این قاعده مستثنا نیست و هرکسی با جنبه‌های خوب و بد آن روبه‌رو خواهد شد. اما از آنجا در تمام جهان فرصت‌های شگفت‌آوری را ایجاد کرده و به مردم این توانایی را داده است که بتوانند کارهایی را انجام دهند که تا قبل از آن توانایی انجام آن کارها را نداشته‌اند.  می‌توان با وجود معایبی که دارد عاشقانه آن را دوست داشت.

استارت آپ و رکسانا وزرا

از آن جا که واژه استارت‌آپ درباره جوانانی به کار برده شده است که دستشان خالی است. ولی در زمینه‌های مختلف تکنولوژی ایده‌های فوق‌العاده خوب و نابی دارند. به همین دلیل خانم رکسانا ورزا در چندین دیداری که با رئیس‌جمهوری فرانسه داشته است به بیان مشکلات «استارت‌آپ‌ها» پرداخته است.

تازه‌کارهای استارت‌آپ ایران به گفتة خانم ورزا جسورتر و بلندپروازتر از استارت‌آپ‌های فرانسوی هستند. در جواب سؤالی با این عنوان که  درحالی‌که کار استارت‌آپ چندان شناخته نیست چرا به سمت آن گرایش پیدا کرده است؟ می‌گوید: از سال 2007 در این زمینه شروع به فعالیت کرده و این دقیقاً زمانی بوده که در آژانس فرانسه شروع به کارکرده بود. ازآنجاکه مرکز فعالیت‌های استارت‌آپی؛ سانفرانسیسکو بود به کمپانی‌های آمریکایی کمک کرده تا در فرانسه تجارتشان گسترش پیدا کند.

در همین حین است که به کار استارت‌آپ علاقه‌مند می‌شود. بعد از مدتی در تعدادی پروژه به‌عنوان کارآفرین شروع به فعالیت می‌کند. در نهایت بعد از کسب چند سال تجربه با چند نفر از فعالان در این زمینه شرکتی با نام  Tech.eu راه‌اندازی می‌کنند.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
19,000 تومان

سفارش محصول

بیوگرافی رکسانا وزرا و موفقیت های او

جالب است بدانید در سؤالی مربوط به دلیل میزان موفقیت و شهرت این بانوی جوان در زمینه تکنولوژی چنین جوابی ذکر شده است که رکسانا ورزا اصلاً خود را آدم موفقی نمی‌بیند تا که بتواند الهام‌بخش برای دیگران باشد. چرا که خود در ابتدای مسیر می‌بیند؛ ولی از داشتن یک سری از موفقیت‌هایش به خودش می‌بالد. دلیل چنین پاسخی جز دیدی باز نسبت به این مسئله که هر فردی تا بی‌نهایت می‌تواند از توانایی‌هایش استفاده کند و هر روز چیز جدیدتری  کشف کند، نمی‌تواند باشد.

در ادامه جواب به همین سؤال؛ رکسانا ورزا بهتر دانسته که به‌جای جواب دادن به این پرسش برایتان بگوید که چطور به اینجا رسیده است. او می‌گوید در ابتدا همه چیز به‌سختی پیش رفته و خیلی تلاش کرده تا به اینجا رسیده است.

زندگی نامه رکسانا وزرا و موفقیت های او

الگو بودن رکسانا

در سال  2005 فرانسوی را به‌سختی صحبت کرده و پیداکردن شغلی مناسب برایش دشوار بوده است. رزومه خود را به جاهای مختلف چندین بار ارسال کرده؛ اما جوابی دریافت نکرد. با وجود این اتفاقات ظاهراً همه چیز ناامیدکننده بوده؛ ولی کم‌کم توانسته است راهش را پیدا کند. با گرفتن لیسانس در رشته زبان فرانسه به استخدام دو شرکت «تک کرانچ» و «مایکروسافت» در بیاید.

که بعد از گذشت دورانی از فعالیت‌های سخت و سنگین توانسته است به جایی برسد که نمی‌داند، برای دیگران الهام‌بخش است یا نه. ولی هرآنچه که هست از بودن در چنین موقعیتی به خود می‌بالد.

در آخر این بانوی جوان علاقة خود را به سرزمینش ایران چنین بیان می‌کند که: آمریکا با تمام امکاناتی که دارد به دلیل ماشینی بودن مردمش و فکر نکردن به مسائل مهم زندگی دل آدم را می‌زند و این است که به ایرانی بودنم افتخار می‌کنم و هرسال که به ایران سفر می‌کنم با گریه به آمریکا یا فرانسه برمی‌گردم.

شروع فعالیت‌های این بانوی موفق ایرانی از سال 2007 در یک آژانس سرمایه‌گذاری بین‌المللی فرانسه شکل گرفت. تا کنون فعالیت‌های بسیاری در زمینه تکنولوژی و کارهای  استارت‌آپی داشته است که می‌توان از آن به‌عنوان موفق‌ترین و ثروتمندترین بانوی ایرانی در خارج از کشور در کنار پریسا تبریز و ثریا دارابی و دیگر بانوان موفق ایرانی نام برد.

زندگینامه های مشابه

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • خوندن زندگی نامه ی همچین دخترهای که موفقیتهای قابل توجه ای را کسب کرده اند باعث ایجاد انگیزه در بقیه ی دخترهای با اراده میشه.
  ممنونم خیلی لذت بخش بود.

  پاسخ
 • فاطمه نیت پور افشار
  2 آبان 1399 12:31 ق.ظ

  واقعا اینجور ادما بخصوص زن ها و دختر ها برای من مثل یه تلنگر هستن باعث میشه ب خودم بیام و بیشتر تلاش کنم تا آینده بهتری بسازم

  پاسخ
 • من هر وقت از سایت گرداب جذب بیوگرافی این افراد موفق کارآفرین رو می‌خونم دوست دارم منم کارآفرین بشم🤩

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست