بیوگرافی نیل دونالد والش
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی نیل دونالد والش نویسنده کتاب جذاب گفتگو با خدا

نام فارسینیل دونالد والش
نام انگلیسی Neale Donald Walsch
تاریخ تولد۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳
محل زندگی ایالات متحده آمریکا
نام همسرEm Claire
شغلنویسنده و سخنران

بیوگرافی نیل دونالد والش شما را به تفکر و شگفتی و وحی خداگونه آشنا می‌کند و شما را به‌گونه‌ای تازه با الهام الهی آشنا می‌کند.   

نیل دونالد والش نویسنده مشهور آمریکایی است که کتاب‌های معروفی از جمله «گفت‌وگو با خدا (1-3)»، «دوستی با خدا»، «مکاشفه با خداوند»، «مکاشفه‌‌های جدید» را به رشته تحریر درآورده است. نیل در این کتاب‌ها مفهوم خدا را دوباره تعریف کرده و پارادایم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داده است. او در دوران کودکی بیشتر پیرامون‌ مسائل معنوی و مذهبی می‌پرداخت و همیشه در پی شناخت کنجکاوی‌های خود بود. در نتیجه هیچ‌کسی نمی‌توانست او را تحمل کند. او در یک مقاله برای خدایان نامه‌ای با عنوان «چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکش باشم؟» نوشت.

او می‌گوید این سؤال او را به سفری معنوی پررمزورازی برد. خداوند با صدای نرم و مهربانی به سؤالات او پاسخ داده است. سؤالاتی که بحران وجودی یک انسان مدرن را نشان می‌دهد. این گفت‌وگو که برای هفته‌ها انجام می‌شد در کتاب «گفتگو با خدا» به چاپ رسید. نیل در مجموع  28 اثر دارد که به  37 زبان دنیا ترجمه شده است. او برای پاسخ سؤالات عظیمی که از او شد به همراه همسر خود یک مرکز آموزشی غیرانتفاعی به نام «بنیاد گفتگو با خدا» را تأسیس کردند. این موسسه بیشتر برای رهایی افراد از نیروهای منفی و حرکت به سمت نیروهای مثبت در زندگی ایجاد شده است.

دوران کودکی و جوانی نیل دونالد والش

نیل دونالد والش در 10 سپتامبر 1943 در میلواکی، ویسکانسین ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او در یک خانواده کاتولیک رومی رشد کرد و در دوران کودکی خود بسیار در مورد مسائل مذهبی و روحانی کنجکاو بود. به دلیل توجه به مسائل مذهبی در زندگی والدین او نیل را در یک مدرسة ابتدایی کاتولیک ثبت‌نام کردند. کشیش کلیسا به خانوادة والش اطمینان داد که کنجکاوی مذهبی نیل که بیش از حد در عصر طلایی بود، به خدمت گرفته می‌شود.

بنابراین یک‌بار در هفته با نیل ملاقات و او را تشویق می‌کرد تا با اطمینان زیاد سؤالات خود را مطرح کند. در 15 سالگی والش در روند کسب دانش نسبت به ادیان مختلف و متون معنوی غوطه‌ور شد و شروع به مطالعة کتاب‌های مقدس، Rig Veda، Upanishads و غیره کرد. نیل دونالد والش در سن 19 سالگی برای تحصیلات عالی در دانشگاه ویسکانسین ثبت‌نام کرد اما ازآنجاکه به تحصیلات دانشگاهی علاقه‌ای نداشت آن را رها کرد و وارد صنعت رادیو پخش شد.

بیوگرافی نیل دونالد والش

زندگی و حرفه نیل دونالد والش 

نیل به‌عنوان یک کارآفرین کارهای مختلفی را انجام داده است. از جمله؛ کارگردان برنامه رادیو، خبرنگار روزنامه، مدیرعامل، افسر اطلاعات عمومی سیستم مدارس محلی و در نهایت شرکت روابط‌عمومی و بازاریابی خود را تأسیس کرد. او فقط از این شغل به آن شغل نمی‌پرید بلکه این رفتار وارد زندگی شخصی او نیز شد و چندین بار ازدواج کرد که هرکدام از این روابط باعث عذاب دیدن او از عشق بود.

نیل در سال 1990 به ایالت اورگان در شمال باختری ایالات متحده آمریکا نقل‌مکان کرد. هرچند که او از بیماری روحی رنج می‌برد متأسفانه دچار یک سانحة تصادف شد که منجر به شکستن یکی از مهره‌های گردن او شد و از این درد نیز بسیار رنج می‌برد. نیل از کار اخراج شد و مجبور بود که مخارج زندگی خود را از راهی تأمین کند و زندگی خود را از نو بسازد. او قوطی‌ها و بطری‌های آلومینیومی را برای فروش مواد غذایی خریداری کرد.

اوج فلاکت و بدبختی نیل

او در سال 1992 درحالی‌که در اوج ناامیدی به سر می‌برد نیمه‌های شب از خواب بیدار شد و با عصبانیت نامه‌ای به خدا نوشت و از او پرسید «چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکشی باشم؟». او جوابی برای سؤال از خدا دریافت کرد. به گفتة خود والش جوابی بسیار صریح و روشن بود که بعدها این نجوا در سر او قرار گرفت و پاسخ تک‌تک سؤالات خود را بر روی کاغذ نوشت. این گفتگو هفته‌ها انجام می‌شد و نیل همیشه نصف شب بیدار می‌شد تا سؤالات خود را مطرح کند و پاسخ‌ها را پر کند. این دست‌نویس‌ها بعداً به بهترین کتاب او «کتاب گفتگو با خدا» تبدیل شد.

نوشتن کتاب گفتگو با خدا

در سال 1995 اولین کتاب والش با عنوان «گفتگو با خدا» منتشر شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی تبدیل شد. در این کتاب مجدداً به تعریف خدا پرداخته بود و تمام پارادایم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داد. این کتاب 135 هفته جز پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. شش کتاب دیگر نیز از او در طی سال‌های اخیر به چاپ رسید که باز هم جز کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفته بودند. نیل دونالد والش در مجموع 28 اثر را تألیف کرد که به 37 زبان دنیا تا به امروز ترجمه شده است. والش در سال 1995 یک سازمان غیرانتفاعی را تأسیس کرد تا به پاسخ سؤالات مردم جهان دررابطه‌با کتاب گفتگو با خدا بپردازد.

کارهای خیرخواهانه نیل دونالد والش

نیل دونالد در سال 2003 “تیم انسانیت” را تأسیس کرد. تا با جمع‌آوری و اهدای لباس، غذا، پوشاک، مبلمان، لوازم کوچک و کمک به کودکان مبتلا به ناتوانی در سراسر جهان (استرالیا، چین، آفریقای جنوبی، رومانی و …) همکاری کند. او در سال 2003 همچنین با جیمز تویمن (James Twyman) فیلمنامة یک فیلم به نام “Indigo” را نوشت که در مورد رستگاری یک پدربزرگ در مورد نوه‌اش است که در خود فیلم نیز کار کرد.

همسران نیل دونالد والش

 والش چهار بار ازدواج کرده است و در حال حاضر با همسر چهارم خود ام کلر (Em Claire) نویسنده و شاعر در جنوب اورگان زندگی می‌کنند. نیل دونالد نه فرزند از ازدواج‌های مختلف دارد.

لیست کتاب‌های نیل دونالد والش

معروف‌ترین کتاب نیل دونالد والش در ایران کتاب گفتگو با خدا جلد اول است. اما اثرهای دیگری از این نویسنده هم منتشر شده  که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • گفتگو با خدا جلد 1-3
 • لحظات لطف
 • وصل با خدا
 • جای پای خداوند در هر معجزه
 • گام‌های آگاهی
 • وقتی همه چیز تغییر می‌کند، همه چیز را تغییر دهید
 • دوستی با خدا
 • آورندگان نور

لیست کتاب‌های نیل دونالد والش

جملات ناب نیل دونالد والش

 • مهم این نیست که در زندگی به جایی برسی، مهم این است که به خدا برسی و وقتی که به او رسیدی به آنچه دلت خواست خواهی رسید.
 • هنگامی که تو سوگند به بالاترین عشق را می‌خوری، در واقع به بالاترین ترس خود سلام گفته‌ای.
 • ما به این دنیا آمده‌ایم تا آنکه را هستیم مجدداً بیافرینم.
 • تو جانشین خداوند هستی، این پیمان، پیمانی ابدی است.
 • خوب و بسیار دقیق به آنچه که می‌خواهی باشی فکر کن. آن‌قدر فکر کن که برایت روشن و آشکار شود بعد وقتی برایت کاملاً روشن شد که چه می‌خواهی به هیچ‌چیز دیگری فکر نکن.
 • ورودی‌های ذهنت را کنترل کن و افکارت را کنترل 

ضرب‌المثلی هست که می‌گوید؛ گنج‌ها همیشه از دل خرابه‌ها بیرون می‌آیند. نیل دونالد نیز در سخت‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط زندگی‌اش به خداوند نامه می‌نویسد و جواب نامه را با نجوایی آرام دریافت می‌کند. با جستجوی بیشتر نجواهای دریافتی‌اش ادامه پیدا می‌کند و به رابطه‌ای عمیق با خداوند دست پیدا می‌کند. این تغییرات زندگی‌اش را متحول می‌کند و به توانگری و ثروت می‌رسد و می‌تواند خود و هزاران انسان بحران‌زده امروزی را به سر منزل مقصود و آرامش درونی رهنمود شود.

والش چهار بار ازدواج کرده است و در حال حاضر با همسر چهارم خود ام کلر (Em Claire) نویسنده و شاعر در جنوب اورگان زندگی می‌کنند.

زندگینامه های مشابه

26 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام من جلد اول رو مطالعه کردم کتاب بسیار مفیدی است

  پاسخ
 • برای من جالبه این کتاب یه جورایی تموم ادیانو ب چالش میکشه و تقریبا خط بطلان به خیلی از اعتقادات میکشه ولی چاپش منع نشده و از انتشارش جلوگیری نشده

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز کتاب گفتگو با خدا خیلی از اصولی که ادیان به معرفی اون پرداختند رو بطور موشکفانه تری تایید کردند. در واقع کتابی هست که دیدگاه بسیار آرامش بخشی نسبت به جهان، قوانین اش، خدا و زندگی ارائه می ده. همین مساله باعث شده تا این حد محبوب باشه. جلد اول کتاب گفتگو با خدا یکی از بهترین کتاب هایی است که در این زمینه نوشته شده.

   پاسخ
 • سلام با ارض احترام و ادب
  بنده هم این کتاب رو مطالعه کردم .
  اما آیا میتونم اعتقاداتمو بر محور این کتاب بچینم
  این کتاب بیشتر به یک رمان احساسی شبیه هست تا یک کتاب اعتقادی که با عقل بحث کنه
  این کتاب روی زندگی خود نویسنده هم اونقدر که ما انتظار داریم روی زندگیمون تأثیر بزاره نزاشته .

  پاسخ
  • سلام رومانیا عزیز من هم مثل شما این کتاب رو خوندم. مثل همه آگاهی هایی که به ما انسان ها یادآوری میشه، این کتاب هم فقط روی زندگی افرادی تاثیر میذاره که باورش می کنند. من شما رو نمی دونم ولی اولین بار که کتاب گفتگو با خدا رو خوندم تازه معنی قوانین جهان رو، سازو کارش رو و وجود خودم رو درک کردم. نمی دونم نیل دونالد والش چقدر بعد این کتاب زندگی اش تغییر کرده اما می دونم که این کتاب فقط برای نویسنده اش نوشته نشده بلکه برای همه ما آدم هاست. خیلی از ما به مرور زمان خودمونو گم می کنیم شاید نیل هم گم شده باشه البته شک دارم که آدمی برای همیشه گم بمونه. خدا حتما راه رو به کسایی که میخوان نشون میده.
   ادمین عزیز از مطلب خوبتون ممنونم . این کتاب واقعا عالیه من از ته دل عاشقشم

   پاسخ
   • سلام به همه
    من سوالم اینه , آیا واقعا شما فهمیدید که این آقا چی میگفت ؟ من معنی جملاتش را درک نمیکردم تا به مفهومش برسم . آیا ترجمه کتاب بد بود یا ……؟

    پاسخ
    • سلام دوست گرامی. ترجمه کتابی که من از ایشون خوندم واقعا عالی بود. کاملا قابل درک بود. حتی پی دی اف کتابش هم هست و راحت می تونین تهیه اش کنید. اگر کتابتون ترجمه خانم توراندخت تمدن هست که واقعا عالی بود. اگر در درک بخشی از مفهوم کتاب مشکل داشتین، می تونین اون قسمت رو با ما به اشتراک بگذارید تا من و سایر دوستان عزیزی که کتاب رو خوندن شما رو در درک این کتاب کمک کنیم.

     پاسخ
 • سلام من در حال خوندن کتاب هستم واقعا فوق العادس و من خوندن این کتاب را هدیه ای بسیار با ارزش از طرف خدا به خودم می دونم

  پاسخ
 • بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز من هم اين کتابو خوندم و واقعا احساس کردم بعضي از حقايقي که همه ما به دنبال پاسخش بوديم در مورد زندگي و مرگ پاسخ داده شده در اين کتاب و اين واقعا خوشحال کنندست..و اميدوارم همه ما آدما باخوندن اين کتاب راه واقعيمونو در زندگي پيدا کنيم. .ياعلي

  پاسخ
 • بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز اين کتاب واقعا فوق العادست.. و اميدوارم همه ما انسانها روزي به ياد بياريم که از کجا اومديم و روحمون متعلق به کجاست به اميد اون روز…

  پاسخ
  • سلام مهسا بزرگوار. ممنو از اینکه مطالب کتاب صوتی رو اینقدر با علاقه دنبال می کنید. کتاب گفتگو با خدا واقعا تو زندگی همه تاثیر گذار بوده. میشه از تجربه خودتون بعد از خوندن این کتاب با ما بگین؟ مثلا حس و حالتون چطور بود؟ چه دیدگاه جدیدی در مورد زندگی، خدا، روح، معنویت و حتی اینکه همه ما روح خدا رو داریم، کسب کردین؟ تو کتاب صوتی قصد داریم، دیدگاههامون رو به اشتراک بذاریم تا بقیه هم بتونند استفاده کنند.

   پاسخ
 • سلام این کتاب رو تازه تموم کردم واقعا کتاب عمیقی بود و احساس میکنم باید چند بار خونده بشه و تجزیه و تحلیل بشه تا تاثیر بیشتری بر خواننده داشته باشه و به دست فراموشی نره چون واقعا جواب سوالهای خودمون و حتی فراتر از اون رو میتونیم پیدا کنیم و به یه آگاهی متفاوت و بهتر بشه گفت جالبی دست پیدا میکنی که در مورد بنیادی ترین و عمیق ترین سوال های بشری پاسخ داده میشه .

  پاسخ
  • سلام خانم شیدا عزیز. بله کاملا حق با شماست. من زمانیکه این کتاب رو خوندم، قشنگ سه روز تو این عالم نبودم. یک عمر خودمون رو با جوابهایی که نمی دونیم از کجا اومدن، سرگرم کردیم. اما خدا تو این کتاب خیلی قشنگ همه ابهامات رو از ذهن نیل بر میداره. هیچوقت روزهای عالی که تازه این کتاب رو تموم کرده بودم، فراموش نمی کنم. تازه معنی الهام و صحبت کردن با خدا رو درک می کردم. خصوصا اون قسمتش که خدا به نیل میگه که : خدا صرفا از طریق تجربه به تو پاسخ میده و کلام آخرین روشیه که به وسیله اون میخاد باهات ارتباط برقرار کنه. خدا از طریق نشانه ها با انسان صحبت می کنه و این زیباترین بخش این کتاب بود برام. البته اون قسمت نور کوچولو هم هرگز فراموش نمی کنم.

   پاسخ
 • کتابو مطالعه کردم، بسیار مفید به نظرم اومد… نکته‌ای که نمیدونم بهش توجه کردین یا نه اینه که مباحثی که توی کتاب گفته شده کاملا با چیزایی که تجربه‌کننده های نزدیک به مرگ دیدن مطابقت داره…

  پاسخ
 • سلام
  این کتاب رو‌ من خوندم ولی نه با میل خودم
  نمیدونم به درده همه میخوره یا نه
  ولی فلسفه نوشتنش بیشتر برای بیمارهای دو قطبیه
  یعنی مخاطبشون بیشتر اون انسانها
  کسایی که توی کودکی‌بهشون تجاوز شده ازشون سو‌استفاده شده و الان توی زندگیشون به مشکل برخوردن
  واقعیت رو‌نمیتونن تشخیص بدن
  همش از خدا ناراضین

  پاسخ
  • سلام دوست بزرگوار چطور به این نتیجه از کتاب رسیدین ؟؟ آیا کامل کتاب رو خوندین؟؟

   پاسخ
   • در مورد بیمارهای دوقطبی اسکیزویید یا سایر بیمارهای شخصیتی اطلاعاتی دارین!؟
    خوده دونالد والش شخصی شفایافته هستند
    مثله دبی فورد یا نویسندگانی مشابه
    وقتی شخصی دچار این نوع بیماری ها میشه پس توی غیبت حضور داره
    و باید دوباره از غیبت بتونه بیرون بیاد
    این یعنی تولد روحی
    حس گناه،تربیت های نادرست توی کودکی،سو‌ استفاده های جنسی جسمی یا فیزیکی و… باعث‌میشه انسان توی برهه ای به بن بست یا به غیبت بیافته
    وقتی بتونه از این غیبت بیاد بیرون قطعا تولد دومی رو‌تجربه خواهد کرد

    پاسخ
 • اگه دفت کرده باشین خودش هم کاملا داره توضیح میده در مورد ترس هاش
  ترس از جهنم احساسه گناه ناپایداریش در روابط
  حتی توی صفحات اولش داره توضیح میده که مگه تقصیره من بود که دیوانه ای به من تجاوز کنه با…
  همه این تفسیرها به کنار خودم‌تجربه مشابه داشتم‌ادمین
  با تشکر

  پاسخ
 • خواهش میکنم‌ادمین
  نکته ای که باید بگم شاید جالب باشه براتون
  این کتابی واقعا فوقالعادست
  من زمانی(که هنوزم درگیرم) شخصیت اسکیزوئید داشتم این یعنی دیوانگی یه جورایی
  با یه استادی اشنا شدم رواندرمانگر بود با استاد فلسفه غرب
  گفت اولا مرز دیوانگی با فرزانگی خیلی نزدیکه
  مثله همین دونالد والش که تونسته دوباره متولد بشه
  دیوانه اونی که به روانشناس مراجعه میکنه نیست دیوانه اون شخصیه که این افراد رو‌اذیت کرده
  چه پدر مادر چه یه ادمه متجاوز
  من با خوندنه این کتاب خیلی گریه کردم حقیقتش
  زمانی رو به یاد میارم که سوتی وحشتناک توی سرم احساس کردم و زنگ زدم به دکتر و این کتاب رو گفت بخونم
  مقدمه اش رو‌که خوندم گریه ام گرفت و بقیشو خوندم
  اینا نظراته منه ادمین ممنونم بابت معرفیه کتاب
  کتابه خودت را به فنا نده هم قشنگه

  پاسخ
 • کتاب گفتوگو باخدامن خوندم خیلی جالبه کلا دیدتون به زندگی کلی تغییر میکنه
  بنظر من مناسبه برای ۱۸ سال به بالا این رده سنی به پایین نخونن چون گیج کنندست و درو بالا میخاد

  پاسخ
 • سلام واقعا اقای نیل شخصی بزرگوار هستن و در میان مردم جای تقدیر و بزرگواری دارن .من خودم همیشه اخلاق این مرد بزرگ رو الگوی زندگی ام قرار داده ام و دوس دارم مثل ایشون زندگی کنم.

  پاسخ
 • سلام دوستان من جلد اولش رو مطالعه کردم خیلی مفید بود و از مطالعه ام کیف کردم و اصلا خسته کننده نبود چون من همیشه از مطالعه زود خسته میشم ولی این خیلی فرق داشت بهتون توصیه میکنم که مطالعه کنین

  پاسخ
 • سلام واقعا این بیوگرافی عالی بود و من کلی ازش لذت بردم آیا بیوگرافی های دیگری رو در همین راستا میتونین معرفی کنین؟؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست