بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل بانوی فعال و کارآفرین
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل بانوی فعال و کارآفرین

نام فارسیمرضیه سنوئی
نام انگلیسیMarzieh Sanoui
تاریخ تولداسفند 1327
محل زندگیخراسان رضوی
شغلکارآفرین

بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل بانوی فعال و کارآفرین در حوزه صنعت و کشاورزی، با دستاوردهای بسیارش می‌تواند شما را در تلاش و تکاپو برای موفقیت به وجد بیاورد.

موفقیت همیشه چیزی بوده که همه ما انسان‌ها، در تلاش و تکاپو برای به  دست آوردن آن بوده‌ایم، اما اینکه از چه مسیری خود را به آن برسانیم و تا چه حد از آن  را به دست بیاوریم موضوع مهمی است. شرایط برای رسیدن به موفقیت قطعاً برای همه یکسان نیست. همچنین میزان موفقیت به‌دست‌آمده برای افراد میزان مشخصی ندارد. 

قبل از هر چیزی درستی هدف و داشتن قابلیت تحقق یافتن آن مهم است، تا تلاش به موفقیت بدل شود. ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که زنان این جامعه با تلاش‌های مستمرشان درصد زیادی از بیکاری جامعه را کاهش داده‌اند و با دستاوردهای بزرگشان ایران و ایرانی را در تمام دنیا مفتخر کرده‌اند. قابل‌تحسین است چنین همتی، از زنانی که در کنار وظایف خطیر مادری و همسری، توانسته‌اند به فعالیت‌های سخت و سنگین بپردازند و خدمتی بزرگ به مردم جامعه‌مان بکنند.

دوران کودکی و جوانی مرضیه سنوئی محصل

مرضیه سنوئی محصل بانوی کارآفرین کشور در حوزه صنعت و کشاورزی، در بیست و یکمین روز از ماه دوازدهم سال 1327 در شهر گناباد، واقع در استان خراسان رضوی به دنیا آمد. این بانوی خستگی‌ناپذیر و مصمم، در حال حاضر مدیرعامل شرکت اکسیر گل سرخ است که خود او آن را در سال 1367 تأسیس کرده است. این بانوی توانگر و کارآفرین در سال 1349 لیسانس شیمی خود را از دانشگاه فردوسی دریافت کرد.

دوران کودکی و جوانی مرضیه سنوئی محصل

سوابق کاری مرضیه سنوئی محصل

مرضیه سنوئی محصل در سال 1367 برای اولین‌بار در کارخانة به‌دست‌آوردن اسانس گیاهان دارویی شروع به کارکرده  است. این درست زمانی بوده است که خانم محصل اطلاعات بسیار کمی در مورد اسانس گیاهان دارویی داشته است و با تحقیق و پرس‌وجو از کلیه دانشکده‌های داروسازی و علوم تهران و مشهد، آزمایشگاه‌های داخلی، کلیه پژوهشکده‌ها به‌صورت شبانه‌روزی  تلاش کرده است و در نهایت توانسته است با شناخت کامل گیاهان دارویی طرحی فناورانه برای تولید این اسانس‌ها ارائه دهد.

خانم محصل ابتدای تأسیس شرکتش، فقط با سه پرسنلی که دو تا آن‌ها دختران او بودند، کارش را شروع کرد که باگذشت زمان به پرسنل او اضافه شدند و هم اکنون با تعداد 35 نفر نیروی کار، مشغول به تولید محصولاتی صددرصد طبیعی بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی هستند. پیگیر بودن انجام این کار توسط خانم محصل، ریشه در کودکی او دارد.

او می‌گوید در محیطی بزرگ شده است که دائم با گیاهان دارویی سروکار داشته است و پدر او که پزشک بوده، همیشه سعی بر این داشته است که برای درمان از گیاهان دارویی استفاده کند. 

منزل پدری هدایتگر مرضیه محصل

آنچه علاقه‌ای شدید به طبیعت و گیاهان دارویی در خانم محصل به وجود آورد، خانه‌ای بود که درخت‌کاری و سبزی‌کاری و آب روان و زلال قنات در آن به فراوانی یافت می‌شد و خانم محصل در چنین محیطی رشد پیدا کرد تا اینکه خود توانست به نحو احسن گیاهان دارویی را به کار گیرد و دستاوردهای مختلفی در این زمینه داشته باشد.

مرضیه سنوئی محصل پیش از اینکه، دستاوردی از خود داشته باشد و شرکتش را تأسیس کند، با سال‌ها کارکردن و کسب تجربه روزگار خود را گذراند تا که توانست به جایگاهی برسد که از طریق آن ایده‌های خود را به مرحله اجرا ببرد و مستقیماً محصولاتش را تولید کند.

این بانوی موفق علاوه بر کار در کارخانه‌های مختلف، سابقه 15 سال فعالیت در آموزش‌وپرورش را دارد که پس از گذشت 15 سال به دلیل راضی نبودن از محیط کار و علاقة زیاد به گیاهان دارویی شغل خود را ترک و شرکتی را در استان خراسان رضوی تأسیس می‌کند که پله‌پله و بسیار دقیق کار خود را پیش می‌برد تا این‌چنین شود که موفقیتی چشمگیر داشته باشد.

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان گوینده: میلاد مشعشع تهیه شده در گرداب جذب
39,000 تومان

سفارش محصول

تاثیر تجربه کاری گذشته خانم محصل

خانم محصل می‌گوید، برای شروع کار سرمایه چندانی نداشته است. آنچه که در شروع کار به او کمک کرده است، تجربه‌های به‌دست‌آمده با کار در کارخانه‌های مختلف،  همراهی همسر و دخترانش در کار و پذیرفته شدن در مرکز رشد بر اساس طرح فناورانه‌ای که داشته، بوده است.

مراحل کاری خانم محصل، به این صورت بوده است که از مرکز رشد 30 میلیون پول دریافت کرده‌اند. سپس با استفاده از آن به مرحله‌ای از کار رسیده‌اند که با استفاده از اعتبارشان وام بگیرند. پس از تجاری‌شدن طرحشان با گذر 4 سال از فروش محصولات توانستند، محلی برای کسب‌وکارشان در شهرک صنعتی توس خریداری کنند. در نهایت کار خود را از پارک که به طور موقت در آن جا بودند، به شهرک صنعتی منتقل کنند.

مرضیه سنوئی محصل هم اکنون با داشتن 66 سال سن، توانسته است در حوزه قدرتمند صنعت و کشاورزی به طور مستمر فعالیت داشته باشد، او در سن 54 سالگی، زمانی که شاید دیگر وقت استراحت برای هر فردی است، شرکتش را تأسیس کرده و همچنان پای ثابت در کار مانده است.

او در این سن همیشه تمامی ظرفیت‌های موجود را به کار گرفته و خود را با شرایط و تغییرات محیطی وفق داده است تا بتواند در هر شرایطی بهترین نتیجه را کسب کند.

فعالیت‌های اجتماعی مرضیه سنوئی محصل

در بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل مجموعه فعالیت‌های اجتماعی او به شرح زیر است.

او عضو انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، دارندگان نشان استاندارد، تولیدکننده‌های گیاهان دارویی کشور، توسعه و ترویج تولید و تجارت محصولات حلال، مدیران صنایع استان، شبکه ملی گیاهان دارویی، کانون کارآفرینان کشور و اتحادیه صادرکنندگان کشور و … است.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
39,000 تومان

سفارش محصول

افتخارات مرضیه سنوئی محصل

 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی – سال 1392
 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی و کل کشور – سال 1391
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده انواع عصاره‌های خوراکی، روغنی و عصاره‌های آرایشی
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده عصاره طبیعی ادویه‌جات در ایران
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده عصاره طبیعی زعفران در جهان
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده استاندارد شده اسانس‌های طبیعی از گیاهانی با درجه کیفی 7 و 2
 • حضور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان داروئی و طب سنتی با دریافت جایزه برگزیده شرکت دانش‌بنیان
 • تأییدیه علمی دریافتی از پژوهشکده
 • اخذ گواهی آرم حلال
 • گواهینامه‌های دریافتی ISO 22000-2005 – ISO 9000-2008
 • لوح تقدیر بانوی برتر صنعت دریافتی از اتاق بازرگانی
 • عنوان واحد نمونه دریافتی از اداره نظارت خراسان رضوی
 • عنوان واحد نمونه دریافتی از جهاد کشاورزی خراسان رضوی
 • عنوان واحد فناور برتر دریافتی در پارک‌های علم و فناوری کشور

افتخارات مرضیه سنوئی محصل

سوابق کاری مرضیه سنوئی محصل

در بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل به سوابق کاری او می‌پردازیم.

 • فعالیت در آموزش‌وپرورش به مدت 15 سال به‌عنوان دبیر آموزش‌وپرورش
 • کار در شرکت زرین رشته به‌عنوان مسئول کنترل کیفی
 • کار در شرکت رادن به‌عنوان سرپرست و مدیر تولید
 • کار در شرکت گلاب نادر به‌عنوان مدیر R&D
 • کار در شرکت گل قطره به‌عنوان مدیر R&D
 • کار و فعالیت مستمر در شرکت داروسازی اکسیر گل سرخ در جایگاه مدیرعامل
 • کار در شرکت مزدیسنا سام نوش‌دارو در جایگاه رئیس هیئت‌مدیره

خانم محصل ایده اولیه کار خود را از دوران کودکی و در پیرامون خود دریافت کرده است. پیرامون هر یک از ایده‌های گوناگون بسیاری برای ادامه دادن کار و رسیدن به موفقیت وجود دارد. کافی است که در دوروبر و پیرامون خود دقیق شویم و فرصت‌های موجود را شناسایی کنیم. فرصت‌ها همیشه واضح و روشن نیستند، گاه فرصت‌ها خود را در قالب مشکلات، سختی، شکست و بدبیاری به ما نشان می‌دهند.

خانم محصل بانوی کارآفرین کشور در حوزه صنعت و کشاورزی، در بیست و یکمین روز از ماه دوازدهم سال 1327 در شهر گناباد، واقع در استان خراسان رضوی به دنیا آمد.

 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی - سال 1392
 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی و کل کشور - سال 1391
 • دریافت عنوان اولین تولیدکنندة انواع عصاره‌های خوراکی، روغنی و عصاره‌های آرایشی
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده عصاره طبیعی ادویه‌جات در ایران
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده عصاره طبیعی زعفران در جهان

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ادم با پشتکارو اراده ی قوی وصبر و البته اعتماد به خداوند میتونه به جایی کا میخواهد برسه وفرق نمیکنه که کیست ودر کجاست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه