بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل بانوی فعال و کارآفرین در حوزه ی صنعت و کشاورزی ، با دستاوردهای بسیارش می تواند شما را در تلاش و تکاپو برای موفقیت به وجد بیاورد.

موفقیت همیشه چیزی بوده که همه ی ما انسان ها ، در تلاش و تکاپو برای به  دست آوردن آن بوده ایم ، اما اینکه از چه مسیری خود را به آن برسانیم و تا چه حد از آن  را به دست بیاوریم موضوع مهمی است. شرایط برای رسیدن به موفقیت قطعا برای همه یکسان نیست. همچنین میزان موفقیت به دست آمده برای افراد میزان مشخصی ندارد.

قبل از هر چیزی درستی هدف و داشتن قابلیت تحقق یافتن آن مهم است ، تا تلاش به موفقیت بدل شود. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که زنان این جامعه با تلاش های مستمرشان درصد زیادی از بیکاری جامعه را کاهش داده اند و با دستاورد های بزرگشان ایران و ایرانی را در تمام دنیا مفتخر کرده اند. قابل تحسین است چنین همتی ، از زنانی که در کنار وظایف خطیر مادری و همسری ، توانسته اند به فعالیت های سخت و سنگین بپردازند و خدمتی بزرگ به مردم جامعه مان بکنند. در ادامه با سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی مرضیه مکرمی بانوی موفق کار آفرین ایرانی

دوران کودکی و جوانی مرضیه سنوئی محصل

مرضیه سنوئی محصل بانوی کارآفرین کشور در حوزه صنعت و کشاورزی ، در بیست و یکمین روز از ماه دوازدهم سال 1327 در شهر گناباد ، واقع در استان خراسان رضوی به دنیا آمد. این بانوی خستگی ناپذیر و مصمم ، در حال حاضر مدیر عامل شرکت اکسیر گل سرخ است که خود او آن را در سال 1367 تاسیس کرده است. این بانوب توانگر و کارآفرین در سال 1349 لیسانس شیمی خود را از دانشگاه فردوسی دریافت کرد.

دوران کودکی و جوانی مرضیه سنوئی محصل

سوابق کاری مرضیه سنوئی محصل

مرضیه سنوئی محصل در سال 1367 برای اولین بار در کارخانه ی به دست آوردن اسانس گیاهان دارویی شروع به کار کرده است. این درست زمانی بوده است که خانم محصل اطلاعات بسیار کمی در مورد اسانس گیاهان دارویی داشته است و با تحقیق و پرس و جو از کلیه دانشکده های دارو سازی و علوم تهران و مشهد ، آزمایشگاه های داخلی ، کلیه پژوهشکده ها به صورت شبانه روزی  تلاش کرده است و در نهایت توانسته است با شناخت کامل گیاهان دارویی طرحی فناورانه برای تولید این اسانس ها ارائه دهد.

خانم محصل ابتدای تاسیس شرکتش ، فقط با سه پرسنلی که دو تای آن ها دختران او بودند ، کارش را شروع کرد. که با گذشت زمان به پرسنل او اضافه شدند و هم اکنون با تعداد 35 نفر نیروی کار ، مشغول به تولید محصولاتی صدرصد طبیعی بدون هیچ گونه مواد شیمیایی می باشند. پیگیر بودن انجام اینکار توسط خانم محصل ، ریشه در کودکی او دارد.

او می گوید در محیطی بزرگ شده است که دائم با گیاهان دارویی سر و کار داشته است و پدر او که پزشک بوده ، همیشه سعی بر این داشته است که برای درمان از گیاهان دارویی استفاده کند.

منزل پدری هدایتگر مرضیه محصل

آنچه علاقه ای شدید به طبیعت و گیاهان دارویی در خانم محصل به وجود آورد ، خانه ای بود که درخت کاری و سبزی کاری و آب روان و زلال قنات در آن به فراوانی یافت می شد و خانم محصل در چنین محیطی رشد پیدا کرد تا اینکه خود توانست به نحو احسن گیاهان دارویی را به کار گیرد و دستاورد های مختلفی در این زمینه داشته باشد.

مرضیه سنوئی محصل پیش از اینکه ، دستاوردی از خود داشته باشد و شرکتش را تاسیس کند ، با سال ها کار کردن و کسب تجربه روزگار خود را گذراند تا که توانست به جایگاهی برسد که از طریق آن ایده های خود را به مرحله اجرا ببرد و مستقیماً محصولاتش را تولید کند.

این بانوی موفق علاوه بر کار در کارخانه های مختلف ، سابقه 15 سال فعالیت در آموزش و پرورش را دارد. که پس از گذشت 15 سال به دلیل راضی نبودن از محیط کار و علاقه ی زیاد به گیاهان دارویی شغل خود را ترک و شرکتی را در استان خراسان رضوی تاسیس می کند که پله پله و بسیار دقیق کار خود را پیش می برد تا این چنین شود که موفقیتی چشمگیر داشته باشد.

بیوگرافی افراد موفق

تاثیر تجربه کاری گذشته خانم محصل

خانم محصل می گوید ، برای شروع کار سرمایه ی چندانی نداشته است و آنچه که در شروع کار به او کمک کرده است ، تجربه های به دست آمده با کار در کارخانه های مختلف ،  همراهی همسر و دخترانش در کار و پذیرفته شدن در مرکز رشد براساس طرح فناورانه ای که داشته ، بودهاست.

مراحل کاری خانم محصل ، به این صورت بوده است که از مرکز رشد 30 میلیون پول دریافت کرده اند و با استفاده از آن به مرحله ای از کار رسیده اند که با استفاده از اعتبارشان وام بگیرند و پس از تجاری شدن طرحشان با گذر 4 سال از فروش محصولات توانستند ، محلی برای کسب و کارشان در شهرک صنعتی توس خریداری کنند و کار خود را از پارک که به طور موقت در آن جا بودند ، به شهرک صنعتی منتقل کنند.

مرضیه سنوئی محصل هم اکنون با داشتن 66 سال سن ، توانسته است در حوزه قدرتمند صنعت و کشاورزی به طور مستمر فعالیت داشته باشد، او در سن 54 سالگی ، زمانی که شاید دیگر وقت استراحت برای هر فردی است ، شرکتش را تاسیس کرده و همچنان پای ثابت در کار مانده است.

او در این سن همیشه تمامی ظرفیت های موجود را به کار گرفته و خود را با شرایط و تغییرات محیطی وفق داده است تا بتواند در هر شرایطی بهترین نتیجه را کسب نماید.

فعالیت های اجتماعی مرضیه سنوئی محصل

در بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل مجموعه فعالیت های اجتماعی او به شرح زیر می باشد.

او عضو انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان ، دارندگان نشان استاندارد ، تولید کننده های گیاهان دارویی کشور ، توسعه و ترویج تولید و تجارت محصولات حلال ، مدیران صنایع استان ، شبکه ملی گیاهان دارویی ، کانون کارآفرینان کشور و اتحادیه صادر کنندگان کشور و …. می باشد.

افتخارات مرضیه سنوئی محصل

بخشی از بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل را افتخارات او تشکیل می دهد.

 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی-سال 1392
 • دریافت عنوان کارآفرین برتر استان خراسان رضوی و کل کشور- سال 1391
 • دریافت عنوان اولین تولید کننده ی انواع عصاره های خوراکی، روغنی و عصاره های آرایشی
 • دریافت عنوان اولین تولیدکننده عصاره طبیعی ادویه جات در ایران
 • دریافت عنوان اولین تولید کننده عصاره طبیعی زعفران در جهان
 • دریافت عنوان اولین تولید کننده استاندارد شده اسانس های طبیعی از گیاهانی با درجه کیفی 7 و 2
 • حضور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان داروئی و طب سنتی با دریافت جایزه برگزیده شرکت دانش بنیان
 • تاییدیه علمی دریافتی از پژوهشکده
 • اخذ گواهی آرم حلال
 • گواهینامه های دریافتی ISO 22000-2005 – ISO 9000-2008
 • لوح تقدیر بانوی برتر صنعت دریافتی از اتاق بازرگانی
 • عنوان واحد نمونه دریافتی از اداره نظارت خراسان رضوی
 • عنوان واحد نمونه دریافتی از جهاد کشاورزی خراسان رضوی
 • عنوان واحد فناور برتر دریافتی در پارک های علم و فناوری کشور

افتخارات مرضیه سنوئی محصل

سوابق کاری مرضیه سنوئی محصل

در بیوگرافی مرضیه سنوئی محصل ذکر سوابق کاری او قدرت و توان او را در انجام کارهای سخت نشان می دهد.

 • فعالیت در آموزش و پرورش به مدت 15 سال به عنوان دبیر آموزش و پرورش
 • کار در شرکت زرین رشته به عنوان مسئول کنترل کیفی
 • کار در شرکت رادن به عنوان سرپرست و مدیر تولید
 • کار در شرکت گلاب نادر به عنوان مدیر R&D
 • کار در شرکت گل قطره به عنوان مدیر R&D
 • کار و فعالیت مستمر در شرکت داروسازی اکسیر گل سرخ در جایگاه مدیرعامل
 • کار در شرکت مزدیسنا سام نوش دارو در جایگاه رئیس هیئت مدیره

خانم محصل الگویی برای دیگران

خانم محصل ایده اولیه کار خود را از دوران کودکی و در پیرامون خود دریافت کرده است. پیرامون هر یک از ایده های گوناگون بسیاری برای ادامه دادن کار و رسیدن به موفقیت وجود دارد. کافی است که در دور و بر و پیرامون خود دقیق شویم و فرصت های موجود را شناسایی کنیم. فرصت ها همیشه واضح و روشن نیستند ، گاه فرصت ها خود را در قالب مشکلات ، سختی ، شکست و بدبیاری به ما نشان می دهند. با تمرکز و توجه کافی به زندگی خود بنگرید و فرصت های شغلی مناسب و متناسب با علایق خود را بیابید و از آن ها برای رشد و تعالی خود و رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

ماریا خرسند یکی دیگر از بانوان نام آور ایرانی است که با مدیریت پروژه های عظیم توانسته است ثابت کند زنان نیزهمچون مردان و گاهی بهتر از آنان بدرخشند. نام ماریا خرسند در کنار نام دیگر هموطنان نام آوری که تا کنون از آن ها با افتخار نام برده ایم ، قرار دارد. این افتخار بزرگ نصیب ما ایرانیان شده است که در هرکجای دنیا ، بهترین هایی که همیشه با کارها و فعالیت هایشان کولاک کرده اند ، ایرانی باشند. جالب تر اینکه درصد بیشتر آن ها را شیر زنان هموطنمان تشکیل داده اند. با این اوضاع و اوصاف ، حرفی از نشدن و نتوانستن نمی تواند در میان باشد.

شکل و شمایل رسیدن به موفقیت براساس اهداف گوناگونی که هر انسانی براساس آمال ها و آرزو ها تعیین می کند ، قطعاً با هم متفاوت است. اما نقطه مشترک بین همه ی راه ها و اهداف تا بدل شدن به موفقیت ، چیزی جز تلاش مستمر نمی تواند باشد. برای خواندن بیوگرافی دیگر زنان موفق در جهان می تواند به بخش زندگینامه افراد موفق در سایت گرداب جذب مراجعه فرمایید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ادم با پشتکارو اراده ی قوی وصبر و البته اعتماد به خداوند میتونه به جایی کا میخواهد برسه وفرق نمیکنه که کیست ودر کجاست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست