بیوگرافی هیلاری کلینتون سیاستمدار آمریکایی و نامزد ریاست جمهوری
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی هیلاری کلینتون سیاستمدار آمریکایی و نامزد ریاست جمهوری

نام فارسیهیلاری کلینتون
نام انگلیسیHillary Clinton
تاریخ تولد۲۶ اکتبر ۱۹۴۷
محل زندگیشیکاگو، ایلینوی
نام همسربیل کلینتون
شغلسیاستمدار

بیوگرافی هیلاری کلینتون اولین بانوی آمریکا که یک کرسی دولتی را به دست آورد و در سال 2001 برای مجلس سنای ایالات متحده انتخاب شد. همچنین در سال 2016، او اولین زنی در تاریخ ایالات متحده بود که نامزد ریاست‌جمهوری یک حزب بزرگ سیاسی شد را از گرداب جذب بخوانید.

هیلاری کلینتون کیست؟

هیلاری کلینتون در شیکاگو متولد شد و مدرک حقوق خود را از دانشگاه ییل دریافت کرد. او در سال 1975 با بیل کلینتون دانشجوی فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق ازدواج کرد. وی از سال 1993 تا 2001 به‌عنوان بانوی اول و سپس از سال 2001 تا 2009 به‌عنوان سناتور ایالات متحده خدمت کرد.

در اوایل سال 2007، کلینتون برنامه‌های خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرد. در طول انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در سال 2008، زمانی که مشخص شد که باراک اوباما اکثریت آرای نمایندگان را در اختیار دارد، نامزدی را پذیرفت. اوباما پس از پیروزی در انتخابات ملی، کلینتون را به‌عنوان وزیر امور خارجه منصوب کرد.

او در ژانویه 2009 به‌عنوان بخشی از کابینه خود سوگند یاد و تا سال 2013 خدمت کرد. در بهار 2015، او برنامه‌های خود را برای نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام کرد. در سال 2016، او اولین زن در تاریخ ایالات متحده بود که نامزد ریاست جمهوری یک حزب بزرگ سیاسی شد. پس از یک کمپین قطبی علیه دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه، کلینتون در انتخابات عمومی نوامبر همان سال شکست خورد.

دوران کودکی هیلاری کلینتون

هیلاری در 26 اکتبر 1947 در شیکاگو، ایلینوی، هیلاری دایان رودهام به دنیا آمد. او در پارک ریج، ایلینوی، واقع در 15 مایلی شمال غربی مرکز شهر شیکاگو بزرگ شد.

هیلاری دختر بزرگ هیو رودهام، صاحب یک فروشگاه و دوروتی اما هاول رودهام بود. او دو برادر کوچک‌تر به نام‌های هیو جونیور (متولد 1950) و آنتونی (متولد 1954) دارد.

به‌عنوان یک زن جوان، هیلاری در گروه‌های جوان جمهوری‌خواه فعال بود و در سال 1964 برای نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری یعنی بری گلد واتر، مبارزات انتخاباتی کرد. او در سال 1968 پس از شنیدن یک سخنرانی در شیکاگو توسط کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور، تصمیم گرفت تا در خدمات عمومی کار کند و یک دموکرات شد.

تحصیلات و شغل

هیلاری در کالج و لزلی تحصیل کرد، جایی که در سیاست دانشجویی فعال بود و قبل از فارغ‌التحصیلی در سال 1969 به‌عنوان رئیس کلاس ارشد انتخاب شد. سپس به دانشکده حقوق ییل رفت و در آنجا با بیل کلینتون ملاقات کرد. او که در سال 1973 با درجه ممتاز فارغ‌التحصیل شد، در مرکز مطالعات کودک ییل ثبت‌نام و در آنجا دوره‌هایی را در مورد کودکان و پزشکی گذراند و یک سال تحصیلات تکمیلی را به پایان رساند.

هیلاری هنگامی که به‌عنوان دانشجوی کالج درس می‌خواند در مشاغل مختلفی کار می‌کرد. در سال 1971، او برای اولین‌بار به واشنگتن‌دی‌سی آمد تا در کمیته فرعی سناتور والتر موندال در مورد کارگران مهاجر کار کند. در تابستان 1972، او در ایالت‌های غربی برای کمپین جورج مک گاورن، نامزد دموکرات ریاست‌جمهوری، کار کرد.

در بهار سال 1974، هیلاری به عضویت ستاد تحقیقات استیضاح ریاست‌جمهوری درآمد و در جریان رسوایی واترگیت به کمیته قضایی مجلس نمایندگان مشاوره داد.

پس از استعفای رئیس‌جمهور ریچارد ام. نیکسون در ماه اوت، او به عضویت هیئت‌علمی دانشکده حقوق دانشگاه آرکانزاس در فایت ویل درآمد، جایی که هم‌کلاسی و دوست‌پسرش بیل در دانشکده حقوق ییل نیز در آنجا تدریس می‌کرد.

ازدواج با بیل کلینتون

در این بخش از بیوگرافی هیلاری کلینتون به زندگی شخصی او می‌پردازیم. هیلاری در 11 اکتبر 1975 در خانه خود در فایت ویل با بیل ازدواج کرد. قبل از پیشنهاد ازدواج، بیل مخفیانه خانه کوچکی را که هیلاری بسیار پسندیده و دوست داشت خریداری کرده بود. وقتی به او پیشنهاد ازدواج داد و او پذیرفت، فاش کرد که صاحب‌خانه هستند و خانه را برای او خریده است. دختر آنها، چلسی ویکتوریا، در 27 فوریه 1980 به دنیا آمد.

در سال 1976، کلینتون روی کمپین موفقیت‌آمیز جیمی کارتر برای ریاست‌جمهوری کارکرد، همسرش کلینتون به‌عنوان دادستان کل انتخاب شد. بیل در سال 1978 در سن 32 سالگی به‌عنوان فرماندار انتخاب شد، در سال 1980 انتخاب مجدد را از دست داد، اما در سال‌های 1982، 1984، 1986 (زمانی که دوره ریاست‌جمهوری از دو سال به چهار سال افزایش یافت) و 1990 به پیروزی رسید.

کلینتون به مؤسسه حقوقی رز در لیتل راک پیوست و در سال 1977 توسط رئیس‌جمهور کارتر به‌عنوان رئیس نیمه‌وقت شرکت خدمات حقوقی منصوب شد. به‌عنوان بانوی اول ایالت به مدت ده سال (1979-1981، 1983-1992)، به‌عنوان ریاست کمیته استانداردهای آموزشی آرکانزاس و در هیئت‌مدیره بیمارستان کودکان آرکانزاس خدمت کرد. وی همچنین در هیئت‌مدیره TCBY و Wal-Mart خدمت کرد.

در سال‌های 1988 و 1991، مجله حقوق ملی او را یکی از 100 وکیل قدرتمند آمریکا معرفی کرد.

ازدواج با بیل کلینتون

هیلاری کلینتون و بانوی اول

در طول مبارزات انتخاباتی همسرش در سال 1992، کلینتون به‌عنوان یک شریک پویا و ارزشمند برای همسرش ظاهر شد و به‌عنوان رئیس‌جمهور، او را به‌عنوان رئیس گروه ویژه اصلاحات سلامت ملی در سال 1993 منصوب کرد. کمیسیون طرح پیچیده و بحث برانگیزی را تهیه کرد که هرگز به کف هیچ‌کدام از خانه‌ها نرسید و در سپتامبر 1994 رها شد.

در این دوره او و همسرش در پروژه املاک وایت واتر سرمایه‌گذاری کردند. این پروژه پس‌انداز و وام، شکست خورد و 73 میلیون دلار برای دولت فدرال هزینه داشت. وایت واتر بعداً موضوع جلسات استماع کنگره و تحقیقات مشاور مستقل شد.

در سال 1998، کاخ سفید درگیر رسوایی جنسی مونیکا لوینسکی شد. اگرچه هیلاری علناً از شوهرش حمایت می‌کرد، اما ظاهراً به فکر ترک ازدواج خود بود. او استیضاح شد، اما سنای آمریکا موفق به محکومیت نشد و او در سمت خود باقی ماند.

پیروزی سنا و نامزدی ریاست‌جمهوری

در سال 1999، کلینتون تصمیم گرفت که از نیویورک به دنبال کرسی سنای ایالات متحده باشد که در اختیار دانیل پاتریک مونیهان بود که پس از چهار دوره بازنشسته شد. علی‌رغم مشکلات اولیه و اتهامات، کلینتون با اختلاف شگفت‌انگیز 55 به 43، ریک لاتزیو، جمهوری‌خواه محبوب را شکست داد. کلینتون اولین همسر رئیس‌جمهوری بود که به دنبال مناصب دولتی و کسب مقام دولتی شد و اولین زنی بود که از نیویورک به مجلس سنای ایالات متحده راه یافت. او به‌راحتی در نوامبر 2006 در انتخابات مجدد پیروز شد.

در اوایل سال 2007، کلینتون برنامه‌های خود را در تلاش برای  تبدیل‌شدن به اولین رئیس‌جمهور زن اعلام کرد. در طول انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در سال 2008، سناتور کلینتون نامزدی را پذیرفت، زیرا مشخص شد که باراک اوباما نامزد اکثریت آرای نمایندگان را در اختیار دارد. وقتی کلینتون کمپین خود را به حالت تعلیق درآورد، برای حامیانش سخنرانی کرد. او گفت: «اگرچه این بار نتوانستیم آن بلندترین و سخت‌ترین سقف شیشه‌ای را بشکنیم، اما به لطف شما 18 میلیون شکاف در آن وجود دارد. مطمئن باشید که مسیر دفعه بعد کمی آسان‌تر خواهد بود، و ما به کار خود ادامه می‌دهیم تا آن را درست کنیم، امروز با من باشید و از من دفاع کنید، ما هنوز کارهای زیادی برای انجام‌دادن با هم داریم، تاریخ ساختیم و می‌توانیم بیشتر بسازیم.»

وزیر امور خارجه آمریکا

اندکی پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، اوباما کلینتون را به‌عنوان وزیر امور خارجه معرفی کرد. او نامزدی را پذیرفت و در 21 ژانویه 2009 رسماً به‌عنوان شصت و هفتمین وزیر امور خارجه ایالات متحده توسط سنا تأیید شد.

کلینتون در این دوران از موقعیت خود استفاده کرد تا حقوق زنان و حقوق بشر را به‌عنوان محور اصلی ابتکارات ایالات متحده مطرح کند. او به یکی از وزیران امور خارجه در تاریخ آمریکا تبدیل شد که سفرهای بسیاری را تجربه کرده است او استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای انتقال مواضع این کشور ترویج کرد. او همچنین تلاش‌های دیپلماتیک ایالات متحده را در ارتباط با بهار عربی و مداخله نظامی در لیبی رهبری کرد.

وزارت امور خارجه، تحت رهبری کلینتون، پس از حمله مرگبار به یک پایگاه دیپلماتیک ایالات متحده در بنغازی لیبی که منجر به کشته‌شدن سفیر ایالات متحده، کریستوفر استیونز و سه نفر دیگر در 11 سپتامبر 2012 شد، مورد تحقیق قرار گرفت. یک هیئت مستقل گزارشی درباره حمله بنغازی منتشر کرد که «شکست‌های سیستماتیک و کاستی‌های رهبری و مدیریت» را در وزارت امور خارجه یافت.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا

بیوگرافی هیلاری کلینتون و مسائل مربوط به‌سلامت

کلینتون که گفته بود مسئولیت امنیت پاسگاه در بنغازی را بر عهده گرفته است، قرار بود در دسامبر 2012 در برابر کنگره در مورد این حمله شهادت دهد. او شهادت برنامه‌ریزی‌شده خود را لغو کرد، اما به دلیل وجود ویروس معده و بعداً ضربه مغزی که متحمل شد، شهادت را لغو کرد. برخی از اعضای کنگره زمان بیماری او را زیر سؤال بردند، از جمله آلن وست یکی از نمایندگان کنگره که معتقد بود کلینتون از ویروس بنغازی رنج می‌برده است.

(در 30 دسامبر 2012، کلینتون به دلیل لخته شدن خون مربوط به ضربه مغزی که اوایل ماه جاری متحمل شده بود، در بیمارستان بستری شد. او پس از درمان در ۲ ژانویه ۲۰۱۳ از بیمارستانی در نیویورک مرخص شد و سریعاً بهبود یافت و به سرکار بازگشت.)

شهادت و استعفای بنغازی

کلینتون در مورد حمله بنغازی در 23 ژانویه 2013 شهادت داد. او در صحبت با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان از اقدامات خود دفاع کرد و درعین‌حال مسئولیت کامل این حادثه را که منجر به کشته‌شدن چهار شهروند آمریکایی شد، بر عهده گرفت. او به مجلس گفت: «همان‌طور که از 11 سپتامبر بارها گفته‌ام، من مسئولیت را بر عهده می‌گیرم و هیچ‌کس بیشتر از من متعهد به درست‌کردن این موضوع نیست.» وی افزود: «من مصمم هستم که وزارت امور خارجه و کشورمان را امن‌تر و قوی تر کنم.»

او پس از روی کار آمدن در سال 2009، بارها اعلام کرد که تنها برای یک دوره به‌عنوان وزیر امور خارجه علاقه‌مند است که کار کند. او در 1 فوریه 2013 از سمت خود کناره‌گیری کرد.

در ماه مه سال 2014، کمیته منتخب مجلس نمایندگان در بنغازی، به ریاست تری گودی، نماینده کارولینای جنوبی، برای تحقیق در مورد حمله بنغازی ایجاد شد. کلینتون در 22 اکتبر 2015 در یک جلسه استماع تقریباً 11 ساعته در مقابل کمیته شهادت داد. کمیته منتخب مجلس نمایندگان در مورد بنغازی گزارش نهایی خود را در 28 ژوئن 2016 منتشر کرد. در این گزارش که بیش از 800 صفحه بود هیچ مدرک جدیدی مبنی بر تخلف از سوی وی یافت نشد، اما از “سازمان‌های دولتی مانند وزارت دفاع و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا انتقاد کردند. به گفته نیویورک‌تایمز، وزارت امور خارجه و مقاماتی که آنها را رهبری می‌کردند به دلیل ناتوانی در درک خطرات امنیتی حاد در شهر لیبی، و به‌ویژه برای حفظ پایگاه‌هایی در بنغازی که نتوانسته بودند از آنها محافظت کنند مورد انتقاد قرار گرفتند.

دموکرات‌های عضو کمیته، گزارش اقلیت 339 صفحه‌ای خود را منتشر کردند که در آن از جمهوری‌خواهان به دلیل یکی از طولانی‌ترین و جناح ‌گرایانه‌ ترین تحقیقات کنگره در تاریخ که تکمیل آن دو سال طول کشید و 7 میلیون دلار وجوه مالیات‌دهندگان هزینه داشت، انتقاد کرد.

در گزارش اقلیت آمده است: «ما در کار خود به دلیل وسواس مداوم جمهوری خواهان با تئوری‌های توطئه که هیچ مبنایی در واقعیت ندارند، دچار مشکل شده‌ایم.» جمهوری خواهان کمیته منتخب به‌جای رد این تئوری‌های توطئه در غیاب شواهد یا در مواجهه با حقایق سخت، آنها را پذیرفتند و آنها را به یک جنگ صلیبی سیاسی تبدیل کردند.

بیوگرافی هیلاری کلینتون و خانواده وی

در سال 2010، چلسی، دختر کلینتون‌ با بانکدار و سرمایه‌گذار سابق گلدمن ساکس و مدیر فعلی صندوق تأمینی، مارک مزوینکسی، ازدواج کرد.

در 26 سپتامبر 2014، زمانی که دختر چلسی شارلوت کلینتون مزوینسکی را به دنیا آورد، کلینتون برای اولین‌بار مادربزرگ شد. چلسی دومین فرزند خود، آیدان کلینتون مزوینسکی را در 18 ژوئن 2016 به دنیا آورد و در 22 ژوئیه 2019 پسری به نام جاسپر کلینتون مزوینسکی به دنیا آورد.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان

بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان تهیه شده در گروه گرداب جذب گوینده : میلاد مشعشع
29,000 تومان

سفارش محصول

مناقصه ریاست‌جمهوری 2016

پس از گمانه‌زنی‌های فراوان در مورد اینکه آیا او برای انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده نامزد خواهد شد، برنامه‌های کلینتون در بهار 2015 رسمیت یافت. در 12 آوریل، رئیس ستاد انتخاباتی او جان دی. پودستا از طریق ایمیل اعلام کرد که وزیر امور خارجه سابق در حال ورود به رقابت است. برای تضمین نامزدی ریاست‌جمهوری حزب دموکرات در انتخابات 2016 او بلافاصله با یک کلیپ کمپین آنلاین همراه شد که در آن خود کلینتون اعلام کرد که برای ریاست‌جمهوری نامزد شده است.

مسائل کمپین

کلینتون در سایت مبارزات انتخاباتی خود به موضوعات مختلفی ازجمله: کاهش بدهی دانشجویان، اصلاح عدالت کیفری، اصلاحات مالی کمپین، بهبود پوشش مراقبت‌های بهداشتی و هزینه‌های قانون مراقبت مقرون‌به‌صرفه (معروف به اوباما کر) و حقوق زنان پرداخت.

بااین‌حال، این نامزد همچنین به دلیل تغییر موضعش در مورد مسائل مختلف از جمله حمایت درحال‌رشد او از ازدواج همجنس‌گرایان و تضعیف او در مشارکت ترانس پاسیفیک، شناخته شده بود. دررابطه‌با محیط‌زیست، کلینتون برنامه‌ای برای مبارزه با تغییرات آب‌وهوایی داشت، اما با سؤالاتی از سوی فعالان محیط‌زیست به دلیل حمایت از فر کینگ مواجه شد. او همچنین از مجازات اعدام حمایت کرد اما مدعی شد که باید در موارد استثنایی اجرا شود.

رسوایی ایمیل

در اوایل مارس 2015، زمانی که فاش شد که کلینتون از آدرس ایمیل شخصی خود برای انجام امور رسمی دولتی در دوران وزارت خارجه خود استفاده کرده است، با جنجال و انتقاد مواجه شد.

در یک کنفرانس خبری که در سازمان ملل برگزار شد، در ابتدا در مورد برابری جنسیتی و وضعیت سیاسی در ایران صحبت کرد، کلینتون اظهار داشت که طبق پروتکل وزارت امور خارجه از ایمیل شخصی خود برای راحتی استفاده کرده است. او بعداً تمام مکاتبات دولتی را به دولت اوباما تحویل داد و درعین‌حال پیام‌هایی را که ممکن بود شخصی تلقی شوند حذف کرد.

در ماه مه 2016، وزارت امور خارجه بیانیه‌ای دررابطه‌با رسوایی مداوم ایمیل کلینتون صادر کرد. دپارتمان از او به‌خاطر عدم درخواست مجوز برای استفاده از سرور ایمیل خصوصی انتقاد کرد و همچنین اعلام کرد که اگر او اجازه می‌گرفت، آن را تأیید نمی‌کرد. این گزارش 79 صفحه‌ای، همراه با تحقیقات جداگانه FBI و سایر موارد قانونی که مربوط به‌حساب ایمیل خصوصی وی بود، شهرت سیاسی جنجالی کلینتون را تشدید کرد و خوراک مقامات جمهوری‌خواه شد.

پس از تحقیقات یک‌ساله FBI درباره شیوه‌های ایمیل کلینتون در زمانی که وی وزیر امور خارجه بود، جیمز کومی، مدیر FBI، در 5 ژوئیه 2016 اعلام کرد که این آژانس اتهامات جنایی علیه کلینتون را توصیه نمی‌کند. کومی در یک کنفرانس خبری گفت: قضاوت ما این است که هیچ دادستان معقولی چنین پرونده‌ای را مطرح نخواهد کرد. وی افزود: اگرچه ما شواهد روشنی پیدا نکردیم که نشان دهد کلینتون وزیر یا همکارانش قصد نقض قوانین مربوط به مدیریت اطلاعات محرمانه را داشتند، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها در برخورد با اطلاعات بسیار حساس و بسیار محرمانه به‌شدت بی‌احتیاط بوده‌اند.

روز بعد، لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت که او توصیه FBI را می‌پذیرد و کلینتون در این پرونده متهم نخواهد شد. لینچ در این بیانیه نوشت: «در اواخر بعدازظهر امروز، من با جیمز کومی، مدیر FBI و دادستان‌ها و مأموران حرفه‌ای که تحقیقات استفاده هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه از سیستم ایمیل شخصی را در دوران وزارت خارجه او انجام دادند، ملاقات کردم. من توصیه همگانی آنها را مبنی بربسته شدن تحقیقات کامل و یک‌ساله و اینکه هیچ اتهامی علیه هیچ فردی در محدوده تحقیقات مطرح نشود، دریافت کردم و پذیرفتم.

رسوایی ایمیل هیلاری کلینتون

نامزد پیشرو

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، در 6 ژوئن 2016، کلینتون به‌عنوان نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری برای حزب دموکرات و اولین زنی در تاریخ ۲۴۰ساله ایالات متحده که «برنده بلیت ریاست‌جمهوری یک حزب بزرگ سیاسی ایالات متحده شده است» مورد استقبال قرار گرفت. این ارزیابی براین‌اساس بود که کلینتون حمایت ترکیبی از نمایندگان متعهد و ابر نمایندگان موردنیاز برای کسب نامزدی را به دست آورد.

در 7 ژوئن، شب پایانی سوپر سه‌شنبه‌های مقدماتی، کلینتون  در حیاط نیروی دریایی بروکلین سخنرانی کرد و از این دستاورد تاریخی قدردانی کرد. هشت سال از روزی که او شکست خود را در برابر باراک اوباما در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2008 پذیرفته بود می‌گذشت.

کلینتون در جمع حامیانش گفت: «پیروزی امشب مربوط به یک نفر نیست؛ بلکه این متعلق به نسل‌هایی از زنان و مردان است که تلاش کردند و فداکاری کردند و این لحظه را ممکن ساختند. در سال 1843 در آبشار سنکای نیویورک که در آن گروهی کوچک اما مصمم از زنان و مردان با این شعار که زنان مستحق حقوق برابر هستند گرد هم آمدند و آن را در یک اعلامیه اعلام کردند و این اولین‌بار در تاریخ بشر بود که چنین اعلامیه‌ای رخ داد. پس همه ما مدیون کسانی هستیم که قبلاً آمده‌اند و امشب متعلق به همه شماست.»

کلینتون همچنین به تأثیر مبارزات انتخاباتی برنی سندرز، رقیب دموکرات خود اشاره کرد و گفت: می‌خواهم به سناتور سندرز به‌خاطر کمپین فوق‌العاده‌ای که به راه انداخته تبریک بگویم. او میلیون‌ها رأی‌دهنده، به‌ویژه جوانان را هیجان‌زده کرده است. سناتور سندرز به همراه کمپینش و بحث شدیدی که ما در مورد چگونگی افزایش درآمد، کاهش نابرابری، افزایش تحرک بالا – برای حزب دموکرات و آمریکا داشتیم بسیار خوب و مثبت بود.

کلینتون همچنین به کمپین دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری هم اشاره کرد و او را از لحاظ خلقی برای رئیس‌جمهوری و فرماندهی کل قوا نامناسب خواند. او گفت ترامپ فقط در تلاش برای ساختن دیواری بین آمریکا و مکزیک نیست؛ بلکه می‌کوشد آمریکایی‌ها را از یکدیگر جدا کند وقتی او می‌گوید، بیایید دوباره آمریکا را بزرگ کنیم، این رمزی است برای بیایید آمریکا را به عقب ببریم.

کلینتون زمانی که درباره مادرش دوروتی،  «تأثیرگذارترین فرد در زندگی‌اش» که در سال 2011 درگذشت، سخنرانی خود را شخصی کرد گفت: «این شنبه گذشته نود و هفتمین سالگرد تولد او بود. او در 4 ژوئن 1919 متولد شد و برخی از شما ممکن است. اهمیت آن تاریخ را بدانید. درست در روزی که مادرم در شیکاگو به دنیا آمد، کنگره در حال تصویب نوزدهمین متمم قانون اساسی بود. این متمم در نهایت به زنان حق رأی داد و من واقعاً آرزو می‌کنم که مادرم می‌توانست امشب اینجا باشد. ای‌کاش می‌توانست دخترش را به‌عنوان نامزد حزب دموکرات ببیند.»

12 ژوئیه 2016، درست دوهفته قبل از کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در فیلادلفیا، سندرز از کلینتون در یک گردهمایی در پورتسموث، حمایت کرد. سندرز در جمع حاضران گفت: این کمپین واقعاً مربوط به هیلاری کلینتون، یا دونالد ترامپ یا برنی سندرز، یا هر نامزد دیگری که به دنبال ریاست‌جمهوری است، نیست. این کمپین در مورد نیازهای مردم آمریکا و رسیدگی به بحران‌های بسیار جدی است که ما با آن روبرو هستیم و در ذهن من شکی نیست که در ماه نوامبر، هیلاری کلینتون بهترین نامزد برای انجام این کار است.

در 22 ژوئیه 2016، کلینتون از طریق پیامک به هوادارانش اعلام کرد که تیم کین، سناتور ویرجینیا و فرماندار و شهردار سابق ویرجینیا را به‌عنوان معاون خود در انتخابات ریاست‌جمهوری انتخاب کرده است.

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

گوینده: میلاد مشعشع

تهیه شده در گرداب جذب

29,000 تومان

سفارش محصول

نشت ایمیل DNC

در جولای 2016، در آستانه کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در فیلادلفیا، ویکی‌لیکس بیش از 19 هزار ایمیل DNC را منتشر کرد که نشان می‌داد، چگونه مقامات ظاهراً کلینتون را به سندرز ترجیح می‌دهند و به دنبال تضعیف کمپین او بودند.

این افشاگری همچنین موجب تنش تلخ بین دبی واسرمن شولتز، رئیس DNC و جف ویور، مدیر کمپین سندرز شد و تبانی بین DNC و رسانه‌ها رانشان داد. در نتیجه افشای اطلاعات، واسرمن شولتز اعلام کرد که در کنفرانس سخنرانی نخواهد کرد و از ریاست DNC کناره‌گیری خواهد کرد.

در این مدت، تحقیقات FBI برای کشف اینکه چه کسی مسئول افشای اطلاعات بوده ادامه داشت، اگرچه اطلاعات از قبل نیز به روسیه در پشت این حملات سایبری اشاره می‌کردند.

تأیید روزنامه‌های تاریخی

در سپتامبر 2016، جمهوری آریزونا اعلامیه غافلگیرکننده‌ای داد و برای اولین‌بار در تاریخ انتشار خود از یک دموکرات حمایت کرد. تصمیم هیئت تحریریه برای حمایت از کلینتون به شرح زیر توضیح داده شد: از زمانی که «جمهوری آریزونا» در سال 1890 منتشر شد، ما هرگز یک دموکرات را به‌جای یک جمهوری‌خواه برای ریاست‌جمهوری تأیید نکردیم. این نشان‌دهنده قدردانی عمیق فلسفی از آرمان‌های محافظه‌کارانه و اصول جمهوری‌خواه است. اما امسال متفاوت است. نامزد جمهوری‌خواه در سال 2016 محافظه‌کار و واجد شرایط نیست.

به همین دلیل است که برای اولین‌بار در تاریخ ما، جمهوری آریزونا از یک دموکرات برای ریاست‌جمهوری حمایت خواهد کرد. اعلام بی‌سابقه این روزنامه پس از تصمیم مشابه «سینسیناتی انکوایرر» و «دالاس مورنینگ نیوز» برای شکستن ریشه‌های جمهوری‌خواه دیرینه‌شان با حمایت از کلینتون در مقابل ترامپ منتشر شد.

زندگینامه هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون ناراحتی و امتیاز انتخابات

با شروع بازگشت، مسیر کلینتون به سمت پیروزی کم‌رنگ شد. اواخر عصر، زمانی که ترامپ اکثریت لازم را از آرای الکترال به دست آورد، شکست او آشکار شد. او با شکستن سنت‌های سیاسی، از یک سخنرانی امتیازی در هنگام فراخوان مسابقه امتناع کرد اما با ترامپ تماس گرفت تا تسلیم شود.

بعدازظهر روز بعد، کلینتون یک سخنرانی احساسی داشت که در آن به ترامپ تبریک گفت و گفت که «پیشنهاد همکاری با او به نمایندگی از آمریکا» را به او داده است.

کلینتون به هوادارانش گفت: ما دیدیم که ملت ما عمیق‌تر از آنچه فکر می‌کردیم تقسیم شده است. اما من همچنان به آمریکا ایمان دارم و همیشه خواهم داشت. اگر چنین کردید، پس ما باید این نتیجه را بپذیریم و سپس به آینده نگاه کنیم. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ما خواهد شد. ما به او یک ذهن باز و فرصت رهبری را مدیونیم. دموکراسی قانون اساسی ما انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را تضمین می‌کند.

کلینتون همچنین به عدم موفقیت برای تبدیل‌شدن به اولین رئیس‌جمهور زن ایالات متحده اشاره کرد: من می‌دانم که ما هنوز آن بلندترین و سخت‌ترین سقف شیشه‌ای را نشکسته‌ایم، اما روزی، کسی این کار را خواهد کرد و امیدوارم زودتر از آنچه که در حال حاضر فکر می‌کنیم این اتفاق باشکوه بیفتد.

کلینتون سخنرانی خود را با استناد به کتاب مقدس به پایان رساند. می‌دانید، کتاب مقدس به ما می‌گوید، از انجام نیکوکاری خسته نباشیم، زیرا در فصل خوب درو خواهیم کرد. دوستان من، بیایید به یکدیگر ایمان داشته باشیم، خسته نشویم و دل خود را از دست ندهیم، زیرا فصل‌های بیشتر و کارهای بیشتری برای انجام‌دادن وجود دارد.

علی‌رغم ازدست‌دادن آرای الکترال، کلینتون با اختلاف تقریباً سه میلیون رأی مردم را به دست آورد و بیش از هر نامزد دیگری در تاریخ ایالات متحده به جز اوباما رأی به دست آورد.

کمپین پس از سال 2016

کلینتون پس از صرف زمان برای کاهش فشار از کمپین، در ماه مه 2017 دوباره ظاهر شد و یک سازمان اقدام سیاسی را تأسیس کرد. در سپتامبر، او اتفاقاتی که افتاده بود را منتشر کرد، او در تلاش برای منطقی کردن بسیاری از عواملی که در شکست او در انتخابات نقش داشتند بود.

کلینتون همچنان به انتقاد از دونالد ترامپ در رسانه‌های اجتماعی ادامه داد و معمولاً با سرزنش یا پاسخ تمسخرآمیز اردوگاه رئیس‌جمهور مواجه می‌شد. در ژانویه 2018،در یک مراسم گرمی هنگامی که کتاب آتش و خشم را می‌خواند خنده‌اش گرفت، کتابی که هرج‌ومرج پشت‌صحنه در مبارزات انتخاباتی ترامپ و کاخ سفید را آشکار می‌کرد.

همه اخبار مثبت نبود. اندکی قبل از مراسم گرمی، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه یک مشاور ارشد کمپین ریاست‌جمهوری سال 2008 کلینتون به آزار و اذیت مکرر یکی از زیردستان متهم شده است. بر اساس این گزارش، کلینتون از اتهامات وارده آگاه بود، اما مشاور را اخراج نکرد، در عوض تصمیم گرفت که دستمزد خود را کنار بگذارد و او را به مشاوره بفرستد.

بانوی اول سابق به حضور در رویدادها ادامه داد و درباره وضعیت سیاست و نقش خود در آن اظهارنظر کرد. در دانشگاه راتگرز در ماه مارس، از او پرسیده شد که در مورد اینکه برخی از رسانه‌ها به او می‌گویند «از صحنه عمومی خارج شو و ساکت شو» چه احساسی دارد.

او در پاسخ گفت: من واقعاً از اینکه چگونه مردم به من این را می‌گویند متعجب شدم و یکی از جوانانی که برای من کار می‌کند، طی تحقیقاتی که برای من انجام داد فهمید که آنها هرگز این را به مردی که انتخاب نشده بود نگفتند.

در ژوئیه 2018، یک ستون‌نویس نیویورک پست بر اساس «فوریت» ایمیل‌هایش به حامیان سیاسی و تلاش‌های مداوم برای جمع‌آوری کمک‌های مالی از سوی سوپر PAC ‌هایش، گمانه‌زنی کرد که کلینتون قصد دارد دوباره در سال 2020 نامزد ریاست‌جمهوری شود. این شایعه کافی بود تا فاکس نیوز فاکس و دوستان را از پوشش خبری نجات یک تیم فوتبال گرفتار در غاری سیل‌زده در تایلند دور کند تا به این مشکل رسیدگی شود.

بیوگرافی افراد موفق PDF

دانلود اولین کتاب زندگینامه افراد موفق و ثروتمند جهان +pdf

این کتاب بیوگرافی افراد موفق، در قالب فایل pdf در اختیار شما قرار می گیرد.

در صورتیکه به کتاب های صوتی بیوگرافی علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم روی لینکهای مستقیم  زیر کلیک نمایید و کتاب های صوتی زیر را دانلود نمایید.

کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین مردان جهان کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان کتاب صوتی بیوگرافی ثروتمندترین زنان جهان کتاب صوتی موفق ترین کارآفرینان جهان
30,000 تومان

سفارش محصول

بیوگرافی هیلاری کلینتون و کتاب‌های وی

در میان بسیاری از کتاب‌هایی که هیلاری کلینتون نوشته است، برخی از برجسته‌ترین کتاب‌های او عبارت‌اند از: «درس‌هایی که کودکان به ما می‌آموزند» (1996)، «تاریخ زندگی» (2003) و «انتخاب‌های سخت» (2014).

سناتور و وزیر خارجه سابق موضوع یک مستند چهارساعته هولو به نام هیلاری بود که برای اولین‌بار در جشنواره فیلم ساندنس 2020 به نمایش درآمد.

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه