پردیس ثابتی ژنتیک دان و زیست شناس ایرانی

بشناسید پروفسور پردیس ثابتی را ؛ شخصیت برجسته ای که دنیای همه ی ما را متحول ساخته است. با مطالعه بیوگرافی افراد موفق انگیزه موفقیت را در خود بپرورانید.

موفقیت واژه ای است که همه به دنبال آنیم تا به واقعیت بپیوندد. همه ما می دانیم که غیر ممکنی وجود ندارد و تا رسیدن به موفقیت هم مسیر دور و درازی در پیش نداریم. اما گاهی اینطور به نظر می رسد که موفقیت دست نیافتنی باشد و یا فقط تعداد کمی از افراد بتوانند به آن دست پیدا کنند. اگر چنین تصوری از موفقیت و راه رسیدن به آن را دارید کاملاً در اشتباه به سر می برید. باید بگویم که هیچ چیز غیر ممکن نیست و موفقیت متعلق به افراد خاص نمی باشد.

این انتخاب و تلاش انسان هاست که آن ها را به عنوان خاص ترین ها و برترین ها نشان می دهد. پردیس ثابتی بانوی موفق ایرانی ، به نحوی متفاوت ظاهر شده است که موفقیت او دنیای همه ی ما را متحول ساخته است. الهام گرفتن از این بانوی موفق ایرانی بی شک شما را سر ذوق خواهد آورد تا برای رسیدن به اهدافتان به تلاش مستمر بپردازید  و در پایان به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کنید.

تولد پردیس ثابتی

پردیس ثابتی فرزند پرویز ثابتی رئیس ساواک ، در سال ۱۳۵۴ در تهران متولد شد. پدر او ایرانی الاصل و مادر او آمریکایی می باشد. پردیس دوساله بود که به همراه خانواده اش  با آغاز انقلاب ناچار به مهاجرت خارج از کشور شد. خانواده ثابتی زندگی جدید خود را در فلوریدای آمریکا آغاز کردند و پردیس تحصیلات خود را در موسسه فناوری ماساچوست آغاز نمود. سرانجام از همان موسسه لیسانس زیست شناسی خود را در سال ۱۹۹۷ دریافت کرد. او در دانشگاه آکسفورد به تحصیلات خود ادامه داد تا این که در سال ۲۰۰۲ دکترای ژنتیک را دریافت کرد. سپس برای اخذ دکترای پزشکی به دانشگاه هاروارد رفت تا در نهایت در سال ۲۰۰۶ موفق به کسب آن شد. این اتفاقات پردیس ثابتی را در کشور آمریکا برای همیشه ماندگار کرد.

او هم اکنون یکی از سرشناس ترین ژنتیک دان های آمریکا و حتی کل دنیا می باشد که عهده دار و سرپرست تلاش های کشور آمریکا در بررسی های ابولا می باشد. ایشان پس از دریافت دکترای پزشکی در سال ۲۰۰۶ بلافاصله در دانشگاه هاروارد به عنوان استاد تمام مشغول به کار شد.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio-1030×233.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’large’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-3q2pgx’ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب زندگینامه ثروتمندترین افراد جهان ، افرادی که ناشناخته هستند
[/av_image]

موفقیت ها و کارنامه کاری پردیس ثابتی

پردیس ثابتی توانسته است بودجه ای تحقیقاتی حداقل ۲ میلیون دلار از بنیاد بیل و ملیندا گیتس برای بررسی ژنوم مالاریا دریافت کند. او با در دست داشتن مدارک پزشکی فارغ التحصیلی که از دانشگاه هاروارد اخذ کرده بود ، توانست مجاز به انجام این تحقیقات شود. به تازگی گروه بین المللی Creators Synectics پردیس ثابتی را یکی از ۱۰۰ چهره ی برتر در تمام دنیا معرفی کره است. همچنین پردیس ثابتی از سوی این گروه عنوان چهره ی چهل و نهم در جایگاه محققان برجسته از دانشگاه های معتبر را از آن خود کرده است.

ثابتی در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از نوابغی که فقط در کل دنیا ۸ نفر می باشند و دنیا را متحول ساخته اند ، توسط شبکه خبری سی ان ان معرفی شد. جایزه نبوغ آمریکایی یکی دیگر از افتخاراتی است که پردیس ثابتی در سال ۲۰۱۲ در رده علوم طبیعی از مجله اسمیتسونین دریافت نموده است.

فعالیت های هنری پردیس ثابتی

 شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، این بانوی ژنتیک دان ایرانی – آمریکایی در کنار تلاش های مستمر پزشکی و معروفیت جهانی ، تا کنون سه آلبوم خوانندگی را از خود منتشر کرده است. او در یک گروه آلترناتیو راک در جایگاه یک خواننده مشغول به فعالیت می باشد. بی شک داشتن روحیه خوانندگی و عشق و علاقه این بانوی بزرگ به آواز و موسیقی در موفقیت های کاری و اجتماعی ایشان نیز تاثیر گذار بوده است. پس چه زیبا است که ما ایرانی ها نیز در کنار توجه به کار و موفقیت بخشی از وقت گرانمایه خویش را به هنر و سرگرمی های هنری ختصاص دهیم.

وقتی پردیس ثابتی توانسته است که موانع و محدودیت های زندگی را پشت سر بگذارد و به معروفیت و شهرت جهانی دست یابد ، پس ما نیز می توانیم ادامه دهنده راه او باشیم. هر یک از ما استعداد های .یژه و منحصر به فرد دارد. کافی است استعدادهای خویش را بشناسیم و با تلاش و پشتکار مداوم و مستمر به موفقیت های بزرگ در زندگی دست پیدا کنیم.

 


[av_productslider categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-2jjpq9′ custom_class=”]
مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست