بیوگرافی نیک ویجیک، یکی از سخنرانان انگیزشی در جهان بسیار لذت‌بخش و خواندنی است چرا که این آدم بی‌نظیر باوجوداینکه بدون دست‌وپا به دنیا آمد؛ اما این دلیلی نبود که ناتوانی وی زندگی او را متوقف کند؛ بلکه او آن را به‌عنوان یک چالش بسیار بزرگ در زندگی خود در نظر گرفت و از آن برای تغییر زندگی میلیون‌ها نفر با همان ایمانی که او به زندگی خود ادامه داد و به موفقیت‌های بی‌شماری دست‌یافت، استفاده کرد.

نیک به‌عنوان یک کودک ده‌ساله، همیشه تعجب می‌کرد که چرا او از دیگران متفاوت بود و تصمیم گرفت خودش را غرق کند، زیرا او به‌هیچ‌وجه امیدی برای زندگی‌اش نمی‌دید. اما مدتی به فکر فرورفت و خود را در زمان متوقف کرد و پدر و مادر دوست‌داشتنی خود تصور کرد که بعد از مرگ او چقدر به آنها صدمه و آسیب می‌زند. از آن روز به بعد زندگی او کاملاً متحول شد و اکنون این مرد جوان سازمانی را به نام «زندگی بدون مرزها» تشکیل داده است که خود او آن را سازماندهی می‌کند و بسیار موفق است.

او تابه‌حال فیلم‌های انگیزشی مانند «هدف بزرگ زندگی» و «بیوگرافی یک فرد معتقد به ایمان» را منتشر کرده است. او همچنین کتابی با عنوان «زندگی بدون مرز» را نوشته است که یک کتاب الهام‌بخش برای یک زندگی شاد است. این سخنران حتی یک فیلم کوتاه را نیز «The Cannock Butterfly» فیلم‌برداری کرده است. او یک مرد بسیار رها و آزاد شبیه به خودش است که فرصتی دیگر برای عاشق شدن دارد. او مسیحی مقدس است، معتقد است که خداوند همه را به یک اندازه دوست دارد و خود را موظف به پخش و گسترش این پیغام به مردم سراسر جهان می‌داند.

دوران کودکی نیک ویجیک

نیکلاس جیمر ویجیک، پسر ارشد دوشکا و بوریس در 4 دسامبر 1982 در ملبورن استرالیا متولد شد. نوزادی هرچند سالم در سایر بخش‌های دیگر اما مبتلا به تترا آملیا (tetra-amelia)، یک وضعیت نادر که در آن کودک هیچ‌کدام از دست‌ها و پاها را به جز دوتا انگشت در پاها ندارد.

در ابتدا، برای نیک و خانواده‌اش بسیار دشوار و ناراحت‌کننده بود که با مشکلات ناشی از فقدان دست‌ها و پاها کنار بیایند. او حتی با داشتن IQ بالا مجاز به تحصیل در یک مدرسه معمولی نبود. نیک کم‌کم توانست از دوتا انگشت پاهایش استفاده کند و به‌مرور نوشتن، تایپ کردن، بازی و تراشیدن را یاد گرفت.

نیک ویجیک تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان دولتی Runcorn، کوئینزلند، استرالیا به تمام رساند. او همچنین عضو شورای دانشجویی بود که کارهای بشردوستانه انجام می‌داد.

دوران کودکی نیک ویجیک

حرفه‌ نیک ویجیک

هنگامی که نیک، هفده‌ساله بود شروع به سخنرانی در گروه‌های کلیسا کرد. او مدرک کارشناس بازرگانی، برنامه‌ریزی مالی و حسابداری را از دانشگاه “گریفیث” در کوئینزلند استرالیا را کسب کرد.

 • نیک به بیش از 60 کشور در سراسر جهان سفرکرده است و زندگی میلیون‌ها نفر را تغییر داده است. در سال 2005، او یک سازمان غیردولتی به نام “Life Without Limbs” تأسیس کرد که در آگورا هیلز، کالیفرنیا قرار دارد.
 •  2005 نیک ویجیک یک فیلم مستند به نام «هدف بزرگ زندگی» منتشر کرد. این فیلم در مورد دوران کودکی خود، نحوه یادگیری استفاده از اعضای بدن و زندگی متأهلی‌اش صحبت می‌کند.
 • مارس 2008، نیک در سریال تلویزیونی «20/20» که در ایالات متحده پخش شد، برای مصاحبه دعوت و توسط Bob Cummings سخنرانی ارائه داد.
 •  2009، او در یک فیلم کوتاه به نام “The Crystal Butterfly” و به کارگردانی جاشوا وایگل نقش‌برجسته را ایفا کرد. این فیلم جوایز از جمله: Doorpost Film Project»، «Best Short Film و « Method Fest Independent Film Festival’» و «The Feel Good Film Festival» را دریافت کرده است.
 • 2010 ویجیک یک کتاب به نام «زندگی بی حد و مرز: الهام برای یک زندگی خوب و شاد» نوشت و توسط انتشارات «Random House» به چاپ رساند. او همچنین یک دی وی دی با عنوان “بیوگرافی محرمانه ایمان یک مرد” را منتشر کرد.
 • نیک ویجیک در سال 2011 در مجمع جهانی اقتصاد، در سالن نشست سالانه که در سوئیس برگزار می‌شد سخنرانی قشنگی به‌عنوان «الهام گرفته برای یک عمر» ارائه کرد.

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

کتاب صوتی بیوگرافی نوابغ جهان

گوینده: میلاد مشعشع

تهیه شده در گرداب جذب

19,000 تومان

سفارش محصول

کار اصلی نیک ویجیک

نیک ویجیک یک فرد باایمان است که سازمان «زندگی بدون مرز» را مدیرت و اداره می‌کند. او در این سازمان رویدادهای بسیاری را برگزار می‌کند و درباره شجاعت و ایمان به خداوند برای غلبه بر هرگونه نگرانی در زندگی  سخنرانی می‌کند. سخنرانی‌های وی آن‌قدر امیدبخش و انگیزشی هستند که توانسته است زندگی میلیون‌ها انسان از سراسر جهان را تغییر دهد.

جوایز و دستاوردهای نیک ویجیک

در سال 1990 به‌خاطر عزم و ارادة خود تمام جهان را تحت‌تأثیر خود قرار داد و به همین دلیل با دادن جایزة «شهروند شایسته استرالیایی» یا «جوان شایستة استرالیایی» از او تقدیر کردند. او همچنین در سال 2005 یکی از مدعیان دریافت جایزة جوان شایستة استرالیایی سال بود.

او در سال 2010 جایزه بهترین بازیگر مرد فیلم کوتاه را از جشنواره «Method Fest Independent Film Festival’» برای عملکرد وی در نقش Will در فیلم «The Crystal Butterfly» دریافت کرد.

همسر و فرزندان نیک ویجیک

در سال 2012 نیک با عشق زندگی خود Kanae Miyahara ازدواج کرد و حاصل عشق آن‌ها کیوشی جیمز، دژان لوی، الی لورول و اولیویا مای ووییچیچ است و ثروت زندگی او در حال حاضر حدود 500000 دلار است.

زندگی شخصی نیک ویجیک

لیست آثار نیک ویجیک

 • زندگی بی حدومرز
 • توقف‌ناپذیر
 • مهارنشدنی
 • در جستجوی حکمت پروردگار
 • فتح قله‌های موفقیت بدون دست‌وپا
 • ایمان بی‌وقفه
 • اعتماد به پروردگار
 • عشق بدون شرط
 • هدف زندگی

جملات ناب نیک ویجیک

 • هرکسی به دلیل خاصی به این دنیا آمده است، هرکسی ارزش خودش را دارد.
 • اگر کوششی نباشد، رشدی هم در کار نخواهد بود.
 • شخصیت تو به‌واسطه روبه‌رو شدن با دشواری‌های زندگی است که ساخته می‌شود.
 • ایمان صرفاً یک‌کلام نیست، بلکه قدرت ذهنی و عاطفی ما محسوب می‌شود.
 • حقیقت آن است که راه موفقیت همواره در حال ساخته‌شدن است. یعنی تو تا جایی که راه ساخته‌ای پیش می‌روی. پس برای پیشرفت بیشتر باید راه بیشتری بسازی.
 • توان تو و ایمان تو با تجربه‌های زندگی تو آزموده می‌شود.

در ابتدا، یک قانون ایالت ویکتوریا، نیک را از حضور در یک مدرسه معمولی به دلیل ناتوانی جسمی، علیرغم فقدان اختلال روانی، باز داشت. با این حال، وویچیچ یکی از اولین دانش‌آموزان معلول جسمی بود که پس از تغییر قوانین، در یک مدرسه معمولی ادغام شد.

زندگینامه های مشابه

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • هرجا که اراده ای است راهی هم هست.

  پاسخ
  • ایمان فردوسی
   7 مهر 1399 2:18 ب.ظ

   واقعا درسته اراده خیلی مهمه زندگی رو ازین رو به اون رو میکنه هر کس اراده خوبی داشته باشه زندگیشم خوب میشه شک ندارم

   پاسخ
 • اگرین علوی
  7 مهر 1399 2:17 ب.ظ

  واقعا سر گذشت جالبی داشته ما هم منتظریم یه چیزیمون بشه برای همیشه خودمون از کار کردن و فکر کردن و مشغله راحت کنیم
  تنها تفاوت افراد نوع فکر کردنشونه ذهن و اراده زندگیو تغییر میده
  ممنون از توضیحاتتون بسیار قشنگ بود

  پاسخ
 • این منو یاد همون جمله که محدودیت تو فکر ادماهست ن تو جسمشون میندازه محدودیت ما برمیگرره به نوع تفکرات و باورهامون با داشتن یه نقص کوچیک از زندگی نا امید میشم ولی باید از نیک یاد بگیریم هیچ نقص نمیتونه تلاش و اهداف مارو عقب بندازه

  پاسخ
  • دقیقا همینطوره محدودیت همه ما برمیگرده به محدود شدن ذهن و افکارمون اگه یه ایرانی اینجوری بود میرفت سوراغ گدایی و کمیته و چی خخ ولا بخدا ولی اکثر خارجیا با نقص جسمی بیشتر امید وارتر میشن به زندگیشون

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست