این که بخواهید همان کاری را انجام دهید که دیگران خیلی وقت پیش آن را انجام داده اند و یا مسیری را طی کنید که دیگران پیش تر  آن را طی کرده اند ، چندان کار شاخی نمی کنید. اگر شما زمانی توانستید خلق کننده و شروع کننده کاری یا چیزی باشید که تا کنون کسی انجام نداده است ، آن وقت می توان گفت که قله ی موفقیت را فتح کرده اید. نه اینکه موفق بودن در مسیرهایی که دیگران رفته اند کم ارزش باشد. اما خلق یک ایده نو قطعا ارزش بسیار بالایی دارد.

 در زمانی که کشورمان زیر بار فشار تحریم ها قرار گرفته است ، بانویی با تدبیر به فکر پرورش کروکودیل افتاد تا با صادر کردن آن ها به کشورهای مختلف درصدی از اوضاع آشفته ی سرزمینمان را سامان بخشد. وقتی به سراغ خواندن بیوگرافی مژگان روستایی بیایید ، قطعا با خودتان خواهید گفت با وجود چنین آدم هایی که هیچ چیز را مانع پیشرفتشان نمی دانند غیر ممکنی دیگر وجود ندارد. علاوه بر اینها، اینکه یک زن بتواند چنین در جامعه ظاهر شود و اسم و رسمی در کل جهان داشته باشد بسیار جالب است و چنین شجاعتی بسیار قابل تحسین می باشد. گرداب جذب مشتاقانه شما را به خواندن بیوگرافی مژگان روستایی بانوی موفق کارآفرین در حوزه پرورش کروکودیل دعوت می کند.

مژگان روستایی بانوی شجاع کارآفرین در حوزه پرخطر پرورش کروکودیل، زاده ی خطه ی جنوب کشورمان، استان هرمزگان می باشد. آنچه که باعث شده ما به شرح بیوگرافی مژگان روستایی بپردازیم نترس بودن و اراده ی او در انجام کار پرخطر پرورش کروکودیل بوده است. مژگان روستایی تا قبل از شروع این کار در استان هرمزگان یک کارمند ساده بود که به یکباره تصمیم می گیرد کاری را انجام دهد که حتی حرف آن در نظر دیگران چیزی جز یک شوخی و مسخره به حساب نمی آمده است. در بیوگرافی مژگان روستایی با چگونگی طراحی پروژه پرورش کروکودیل آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب می باشد: بیوگرافی سارا بلیکلی موفق ترین زن میلیاردر صنعت پوشاک

طرح پرورش کروکودیل مژگان روستایی

اما او در نهایت به همراه همسرش تصمیم می گیرد تا یک مزرعه پرورش کروکودیل به راه بیندازد. تا نتیجه ی آن امروز ، از او یک بانوی کارآفرین جهانی بسازد. بانویی که در رسانه های تصویری و مکتوب آوازه اش شنیده می شود. طرح پرورش کروکودیل از سال 1385 در سر مژگان روستایی افتاد و در این دهه هیچ رویه خاصی برای پرورش آن در کشور وجود نداشت و همین موانع بسیاری را بر سر راه او قرار داده بود.

آن زمان فقط می توانستیم شاهد مستندهایی از این دست در تلوزیون باشیم. آن هم نه پرورش کروکودیل. بلکه مستندهایی با ژانر ترس و شکار که فقط مردان در آن با شجاعت به این حیوانات نزدیک می شدند. اما ما اکنون شاهد پرورش این حیوانات ، توسط بانویی نترس با پشتکار عالی هستیم که برای بار اول توانسته است با غلبه بر مشکلات و پشت سر گذاشتن موانع ، اولین مجوز پرورش کروکودیل را به نام خود دریافت کند. مژگان روستایی با سی و اندی سال سن و داشتن دختری چهار ساله به کمک همسرش 150 سر کروکودیل را در مزرعه و پارک کروکودیل ، با داشتن بیست کارگر در مزرعه نگهداری می کنند.

طرح پرورش کروکودیل مژگان روستایی

 

مزرعه و پارک کروکودیل واقع در جزیره هنگام استان هرمزگان

این مزرعه و پارک کروکودیل واقع در جزیره هنگام استان هرمزگان می باشد. با رفتن به استان هرمزگان به دلیل شناخته شدن آن ، در زمان کمی آن را پیدا خواهید کرد. این مزرعه در سال ، علاوه بر پرورش کروکدیل و صادرات آن ، پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی از کشورهای مختلف جهان می باشد.

مژگان روستایی به همراه همسرش خدمات آموزشی و مشاوره را نیز در این مزرعه و پارک پرورش کروکودیل ارائه می دهند. در راستای ساخت همین مزرعه در سال 1386 ، مژگان روستایی جهت مدیریت فعالیت هایشان شرکتی به نام نوآوران پویا تاسیس کرد. مدیر عاملی این شرکت به عهده ی خود او می باشد. چرا که مژگان روستایی دوره ی صلاحیت حرفه ای پرورش کروکدیل و کارشناسی جانورشناسی را در خارج از کشور گذرانده است.

همسر او مهندس بهروز سالاروند به عنوان طراح و ناظر بر احداث و مدیریت مزرعه در مجموعه مشغول به کار می باشد.

این مزرعه در سه بخش درآمد دارد:

 1. تکثیر کروکودیلها
 2. تامین کروکودیل سایر مراکز حیات وحش
 3. گردشگری

شروع به کار مزرعه کروکودیل در ایران

پس از گذراندن مراحل مختلف کاری و دیدن آموزش پرورش کروکدیل و رد کردن موانع ، سرانجام اولین مزرعه پرورش کروکودیل داخل کشور ، در بهمن ماه سال 1389 رسماً شروع به کار کرد. در کنار این مزرعه ، پارک نوپک به عنوان اولین پارک کروکودیل خاورمیانه شروع به کار کرده است. فعالیت های مستمر این مزرعه و نتیجه های موفقیت آمیز آن در سال 1392 پس از تلاش بسیار ، بازتاب رسانه ای گسترده ای داشت.

افتخار آفرینی مژگان روستایی

در پی همه ی این ها ، به خانم روستایی و همسرش عنوان کارآفرین برتر کشور و کارآفرین برتر استان هرمزگان در سال 1393 اعطا گردید. این افتخار بزرگ ، با طرح یک ایده و در پی آن تلاش مضاعف برای خانم روستایی به دست آمد. شیرینی این موفقیت ، سختی ها را برای او و خانواده اش ناچیز به حساب می آورد.

افتخار آفرینی مژگان روستایی

شروع کار مژگان روستایی

در بیوگرافی مژگان روستایی شروع کار او  به گفته خود ایشان چنین آمده است :

” مزرعه پرورش کروکودیل از سال 1386 فعالیت های خود را به صورت جزئی شروع کرد.  با این حال تا گرفتن مجوز نهایی مدت زمان زیادی طول کشید. این شد که در سال 1389 مجوز نهایی برای این مزرعه صادر شد”.

در طول همین مدت تا مجوز نهایی صادر شد ، مژگان روستایی به همراه همسرش به ساخت مزرعه پرداخت و اولین محموله کروکودیل آن ها در دی ماه سال 1389 بعد از صدور مجوز با موفقیت وارد ایران شد.

ساخت چرم کروکودیل برای بار اول در ایران توسط مژگان روستایی

یک برنامه ی 10 ساله برای برنامه ریزی کاری مزرعه توسط مژگان روستایی در نظر گرفته شده است.به گفته ی خود ایشان ، تاکنون کار را آن طور که پیش بینی کرده بودند پیش رفته است و برنامه ی آن ها پس از تخم ریزی و تکثیر پوست کندن کروکودیل ها می باشد.  از پوست کروکودیل ها می خواهند به تولید انبوه چرم کروکودیل بپردازند.

او می گوید تولید چرم کروکودیل در خارج از کشور با وجود امکانات بیشتر ، پروسه های سخت و سنگینی دارد و مطمئناً  نظارت کار از عهده ی ما خارج می شود. از این رو مژگان روستایی به همراه همسرش توانستند با تلاش بسیار ، برای اولین بار در ایران و شهر ورامین پوست کروکودیل را به چرم تبدیل کنند.

بیوگرافی افراد موفق

درباره پارک کروکودیل

پارک نوپک کروکودیل ، پارکی در کنار مزرعه پرورش کروکودیل است. این امکان را برای دوستداران این حیوانات فراهم آورده است تا لحظاتی دلپذیر و دور از خطر را در پشت حصار ها به تماشای کروکودیل ها بنشینند.

مژگان روستایی با فراهم آوردن این امکانات ، سالانه گردشگران بسیاری را جذب پارک نوپک کرده که می توانند با حضورشان در این پارک به تماشای کروکودیل ها بنشینند. تماشا گرانی که به بازدید پارک کروکودیل می آیند ، توسط راهنماها در مسیر به طور کامل با نحوه ی زیست کروکودیل ها آشنا می شوند.

این پارک در صفحه ی اینستاگرام علاقه مندان زیادی را جذب خود کرده است و حتی سوژه های فوق العاده ای برای تماشاچیان برای قرار دادن تصاویرشان در اینستاگرام فراهم می آورد.

این پارک با داشتن 150 سر کروکودیل با سایز های 50 سانتی متر تا 4 متر، قصد دارد ، تعداد آن ها را به 600 سر کروکودیل برساند.

برای رفتن به این پارک باید به جزیره ی زیبای قشم سفر کنید تا شما هم از لذت تماشای کروکودیل ها بهره مند شوید.

درباره پارک کروکودیل

بیایید خود را باور کنیم

پرورش حیوانی زشت و وحشتناک چون کروکودیل از نظر اقتصادی بی نهایت سود آور و مفید برای ما انسان ها است. در طبیعت هیچ مخلوقی بی هدف آفریده نشده است. برای خلقت هر موجودی  دستی توانگر و هدفی عالی در کار بوده است. زشت بودن دلیل بر غیر مفید بودن نیست. زشت کاربردی دارد و زیبا کاربردی دیگر. زشت و زیبا با هم و در کنار هم هستند که معنی و ارزش می یابند.

در درون هر یک از ما نیز خصلت های زشت و زیبا وجود دارد. چه نیک است همان طور که به زیبایی ها و نقاط قوت خود افتخار می کنیم ، زشتی ها و نواقص خویش را بشناسیم و وجود آنها را در درون خود بپذیریم. انسان کامل نمی شود مگر با پذیرش نواقص و زشتی هایش و تلاش برای رفع آن. ما نیز می توانیم چون مژگان روستایی و همسرش و دیگر افراد موفق دیگر استعدادها و امکانات خویش را بشناسیم و راه موفقیت را در پیش بگیریم.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اینکه زن باشی و این حرفه رو ادامه بدی خیلی عالیه انگیزه فوق العاده برای ماست خیلی خوشم اومد از پشتکار و اراده عالیتون

  پاسخ
 • شنیا اسدی
  27 دی 1399 8:47 ب.ظ

  من خودم به شدت از کروکودیل میترسم ولی ایول به این خانم روستایی که اینقدر در این حوزه موفق شده. پرچم عمه ی خانم ها بالاست✌✌

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست