بیوگرافی آریانا گرانده کسی که ستاره موسیقی پاپ است که تبدیل به یک ستاره موسیقی کمدی شده و به خاطر آهنگ های مهمی مانند: Problem،  Bang Bang، God is a Woman و  Thank U, Next معروف می باشد.

آریانا از همان کودکی به اجرای صحنه پرداخته، مشارکت او در نمایشنامه برادوی در 15 سالگی و به دنبال آن قسمت های کوچک تلویزیونی به او کمک کرد تا نقش گربه را در تلویزیون پیروز به دست آورد. او این کار را با اسپین اوف “سام و گربه” دنبال نمود. سپس با ورود به حرفه موسیقی در رده اول قرار گرفت. برای آشنایی بیستر با زندگی این موسیقی پاپ با ما در بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید.

دوران کودکی آریانا گرانده

آریانا گرانده در 26 ژوئن سال 1993 در بوکا راتون فلوریدا به دنیا آمد. پدر او ادوارد بوترا یک طراح گرافیک  و مادرش جوآن گراند که بازرگان است. او از جوانی به خوانندگی و بازیگری روی آورد و قبل از نوجوانی به صحنه تئاتر محلی راه یافت. اولین فرصت بزرگ او در سال 2008 اتفاق افتاد وقتی فقط 15 سال سن داشت در نقش شارلوت فصل سیزدهم برادوی  نمایشی که تمرکزش بر زندگی شهر نیویورک بود. نقش اول او باعث تحسین خیلی ها شد و او جایزه انجمن تئاتر جوانان را از آن خود کرد. دو سال بعد او در نمایش موزیکال Cuba Libre ظاهر شد و نقشی کوچک در یک برنامه تلویزیونی به نام The Battery’s Down داشت.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی مایکل جکسون پادشاه موسیقی پاپ

نقش های تلویزیونی آریانا گرانده

گرانده در سریال Nickelodeon پیروز، نقش اصلی خود را بازی کرد. پیروز در دبیرستان هنرهای نمایشی قرار گرفت و او به عنوان خواننده-بازیگر مشتاق، کمدی به نام گربه ولنتاین انتخاب شد. گرانده در حالی که مشغول این نمایش بود، با این وجود حرفه موسیقی را نیز دنبال کرد و اولین حضور خود را در یک موسیقی ضبط شده با موسیقی متن فیلم پیروزی انجام داد. در سال 2011  گرانده تک آهنگ “قلب های خود را بگذار” آهنگی پاپ با هدف مخاطب جوان پیروز خود منتشر نمود. طرفداران فداکار این برنامه در مراسم جوایز انتخاب کودکان نیکلودئون 2012 به نمایش تلویزیونی مورد علاقه پیروز رای دادند.

در سال 2012 هنگامی که پیروزمند دچار وقفه در پخش شد، شخصیت گرانده در گربه ولنتاین زنده ماند. او برای بازی در فیلم نیک Spin-off سام و گربه رفت و در این فیلم با بازی در نقش iCarly’s Jennette McCurdy بعد از مدتی شایعه پشت سر او بوجود آمد که آریانا گرانده از این تجربه خاص به خاطر طولانی شدن لذت نمی برد و نمایش پس از 35 قسمت ( 14-2013 ) به یکباره پایان یافت.

نقش های تلویزیونی آریانا گرانده

آلبوم ها و آهنگ ها آریانا گرانده

اولین تک آهنگ آریانا گرانده ‘Yours Truly’ & ‘My Everything’ The Way از اولین آلبوم او به نام Your’s Truly بود. در تابستان 2014 گرانده با جسی جی و نیکی میناژ در تک آهنگ ” Bang Bang ” همکاری کرد. آهنگی که در شماره 6 شروع و در رتبه 3 در ایالات متحده قرار گرفت. این آلبوم باعث تک آهنگ موفق ” One Last Time ” شد که به رتبه 13 جدول بیلبورد داغ 100 آمریکا رسید. او به طور همزمان دارای سه تک اهنگ از My Everything در جدول بیلیورد است.

” Dangerous Woman “

در فوریه 2016 آریانا گرانده سومین آلبوم خود را به نام Dangerous Woman ( زن خطرناک ) منتشر کرد و آهنگ تیتراژ نیر با شماره 10 منتشر شد. در مارس داغ 100 او با موفقیت در این قطعه تاریخ موسیقی را رقم زد و به اولین هنرمندی تبدیل شد که از سه آلبوم اول Top 10 آهنگ را تجربه نمود. ” زن خطرناک ” که در رتبه دوم بیلبورد 200 قرار گرفت، همچنین با نیکی میناژ، لیل وین، میسی گری و آینده همکاری می کند.

” sweetener “

گرانده در آوریل 2018 با ” بدون اشک برای گریه ” پاسخ جذاب و خوشحال به بمب گذاری سال گذشته منچستر  به جدول بازگشت. او در ماه ژوئن با آهنگ رقص ” The Light is Coming ” با حضور میناژ به روی صحنه رفت. در اواسط ماه ژوئیه مضراب ” خدا زن است ” را کنار گذاشت و “Breathin” را در سپتامبر تحویل داد. چهار نسخه منتشر شده در آلبوم مورد انتظار Sweetener او بود که در اواسط ماه آگوست شروع به کار نمود. همانطور که در مورد عاشقانه گردباد او با ستاره “”Saturday Night live پیت دیویدسون پخش شد. موفقیت کلی ” شیرین کننده ” منجر به اولین برد گرمی وی برای اولین آلبوم آواز پاپ در فوریه 2019 شده بود.

آلبوم ها و آهنگ ها آریانا گرانده

” Thank U, Next “

گرانده به سرعت به استودیو برگشت تا پنجمین آلبوم خود را به نام ” Thank U, Next ” تولید کند. آهنگ تیتراژ در اوایل نوامبر 2018 پخش و “7 حلقه” دیگر برنده جدول در ژانویه 2019 وارد آلبوم شد. این آلبوم در فوریه با یک آهنگ جدید به نام ” از دوست دختر خود جداشو، من خسته م ” با تحسین شدید همراه بود.

در آوریل 2019 خواننده 25 ساله آهنگ با تبدیل شدن به جوانترین مجری که عنوان تیتر Coachella را به خود اختصاص داد و همچنین یکی از چهارمین زنی است که این افتخار را کسب کرده، از همکاری های او در این دوره می توان به ” حکومت بر جهان ” همراه 2 زنجیر ” انحصار ” که با همکاری ویکتوریا مونت و ” دوست پسر ” همراه با خانه اجتماعی اشاره کرد. همان سال گرانده برای تک آهنگ ” Don’t Call Me Angel ” از موسیقی متن فرشتگان چارلی به مایلی سایرس لانا دل ری پیوست. او تا سال 2020 به همکاری خود ادامه داد و تلاش مشترک او با جاستین بیبر در ” Stuck With U ” در ماه مه پیش از پیوستن به لیدی گاگا برای ” ببار بر من ” در رتبه برتر بیلبورد قرار گرفت.

بمب گذاری در تور ” Dangerous Woman “

در سال 2017 گرانده آهنگ تیتراژ موسیقی متن فیلم اکشن Beauty and the Beast را زنده اجرا کرد. در فوریه همان سال او تور ” زن خطرناک ” خود را در سراسر آمریکای شمالی و سپس اروپا آغاز نمود. در 22 مه 2017 پس از اتمام کنسرت گرانده در منچستر انگلیس فاجعه ای رخ داد و یک بمب گذار انتحاری بمبی را در خروجی سالن کنسرت منفجر و منجر به کشته شدن 22 نفر و 116 نفر زخمی بسیاری از جوانان و بزرگسالان شد. نخست وزیر انگلیس ترزا می پس از حمله گفت: این ستاره پاپ در توییتر به این عمل هولناک پاسخ داد.

او کمتر از یک از حمله، تور ” زن خطرناک ” خود را به حالت تعلیق درآورد. آریانا گرانده 13 روز پس از آن به منچستر بازگشت تا در 4 ژوئن برای قربانیان بمب گذاری یک کنسرت سودمند برگزار کند و دوستان و هم ستاره های بزرگ خود را برای اجرای برنامه دعوت کرد که بیبر، سایرس، کتی پری، لیام گالاگر، کریس مارتین و فارل ویلیامز از جمله کسانی بودند که در این تور شرکت کردند. قبل از برگزاری کنسرت گرانده از هوادارانی که در این حمله زخمی شده اند دیدن کرد و همچنین به افرادی که در کنسرت 22 مه شرکت داشتند 14000 بلیط رایگان ارائه داد.

سال بعد این خواننده فاش کرد که هنوز هم اثرات استرس پس از سانحه را احساس می کند. وی به بریتانیا ووگ گفت: ” صحبت کردن در مورد آن دشوار است زیرا بسیاری از مردم چنین خسارت سنگینی را متحمل شدند، من فکر نمی کنم من هرگز بدانم که چگونه در مورد آن صحبت کنم و گریه نکنم. “

جوایز آریانا گرانده

آریانا گرانده در میان بسیاری از افتخارات خود شش جایزه موسیقی iHeartRadio و پنج جایزه موسیقی MTV Video و سه جایزه موسیقی آمریکایی را از آن خود کرده، وی همچنین نامزد دریافت 11 جایزه گرمی شده است.

جوایز آریانا گرانده

عطرها، خیریه های و رسانه های اجتماعی آریانا گرانده

آریانا گرانده علاوه بر پروژه های موسیقی و بازیگری دو رایحه عطر “Ari by Ariana Grande” and “Frankie by Ariana Grande” را به همراه برادرش فرانکی روانه بازار کرده است. این سوپراستار پاپ در زمان اجرا از اهداف خیر خواهانه مختلفی حمایت می کند، از جمله Kids Who Care گروهی که وی با همکاری آن تأسیس مالی برای خیریه ها در منطقه فلوریدای جنوبی جمع آوری کرد، همچنین حضور گسترده رسانه های اجتماعی در فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و اسنپ چت را پرورش داده و در لیست ” 100 نفر از بانفوذترین” در سال 2016 مجله تایمز قرار گرفت.

زندگی شخصی آریانا گرانده

رابطه عاشقانه آریانا گرانده با معشوقه خود مک میلر که همکارش در ” The Way ” بود، علنی شد. این زوج پس از تقریبا دو سال در ماه مه سال 2018 از هم جدا شدند. گرانده در اینستاگرام خود بعد از آن گفت: ” من او را همیشه مورد احترام و ستایش قرار می دهم و از داشتن او در زندگی ام به هر شکلی سپاسگزارم، بدون توجه به اینکه روابط ما چطور تغییر می کند یا جهان برای هر کدام از ما چه چیزی دارد. “

در 11 ژوئن 2018 مجله Pepole تأیید کرد که این خواننده با دیویدسون دوست پسر چند هفته ای خود نامزد شده که توجه همه را به پست های مهربانانه آن ها در شبکه های اجتماعی جلب کرد.  گرانده با مرگ میلر در اثر مصرف بیش از حد مواد در سپتامبر 2018 ویران شد. تحولی که رابطه او با دیویدسون را تحت تأثیر قرار داد و تا اکتبر 2018 این خواننده و کمدین از هم جدا شدند. گرانده پیش از آن که با دالتون گومز که در بنگاه املاک و مستغلات کار می کرد، رابطه برقرار کند، با مایکی فاستر در خانه اجتماعی رو به رو شد.

اگر به خواندن بیوگرافی افراد مشهور جهان علاقه دارید و می خواهید بیشتر با زندگی این افراد آشنا شوید، می توانید همین حالا کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خربداری کنید و از خواندن آن لذت ببرید.

زندگینامه های مشابه

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اصلا از اریانا خوشم نمیاد یه خواننده خزه الان صدای ادل خیلی خیلی بهتره از اریاناس

  پاسخ
 • کوثر احمدی
  27 آبان 1399 9:29 ق.ظ

  فک کنم سایت شما با اون همه ابهت حیفه در مورد اریانا مطلب بزارید کیفیت مطالبتون خیلی اورده پایین البته به نظر من

  پاسخ
  • واقعا نظرتو خیلی بی دلیل هستش هر کسی جای احترامه و از ارزش هیچ سایتس کم نمیشه

   پاسخ
 • این خانم آریانا با این سن کم چقدر موفق هستند باید دخترهامو زندگی این افراد رو بخونن و بتونن زندگی خودشون رو بسازن.

  پاسخ
 • ❌ساریناا❌
  28 آبان 1399 7:21 ب.ظ

  عاشقشششششششمممممممممممم خییلیی خیلی جذاب و خوش صدا هستتتتشششش خوشکل و خون گرم

  پاسخ
 • ژینا سیرایی
  28 آبان 1399 7:27 ب.ظ

  آریانا گرانده یکی از خواننده های مورد علاقه منه صدای محشری داره و اهنگاش کلا قشنگن من خیلی دوست داشتم زندگیشو بخونم مرسی که قرار دادین

  پاسخ
 • آذر اسماعیلی
  30 آبان 1399 6:41 ب.ظ

  صداش چهرش استایلش معرکسسس خیلی شخضیت جذابی داره با این سن کم این همه موفق بوده و با صدای قلبش به سمت آینده بهتره در حال حرکته واقعا دوسش دارم و علاقه زیادی به اهنگا و بازیاش دارم

  پاسخ
 • خیلی خوبه که این افراد با سن کم اینقدر محبوب هستند و اینکه باید دخترها به خودشون باور داشته باشند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست