باربارا کرکران سرمایه گذار سریال شارک تنک

۱ دیدگاه

باربارا کرکران یکی از بزرگترین سرمایه گذاران موفق جهانی است.  ایده های نو و جذاب او را به ثروت و شهرت جهانی رساند. این بانوی موفق الهام بخش همه ماست.

این که انسان ها در چه شرایطی به موفقیت میرسند، قطعاً موضوع بسیار مهمی است و اما اینکه انسان ها شرایط و موقعیت های خوب را خودشان فراهم می آورند یا منتظر آمدنشان می مانند، موضوع مهم تری است. در واقع نامناسب بودن شرایط هیچ مانعی را بر سر راه انسان های موفق قرار نداده است و همیشه ثابت شده است که انسان های موفق تا جایی که توانسته اند شرایط را خودشان بهبود بخشیده اند و در آن رشد و نمو پیدا کرده اند. باربارا کرکران از سرمایه گذارانی است که به ثروت و مکنت فراوانی دست یافته است. آنچه که باعث شده است تا از او به خوبی نام برده شود، سرمایه گذاری در سریال شارک تنک می باشد.

تولد باربارا کرکران

باربارا کرکران از شخصیت های برجسته تلویزیونی آمریکا، سخنران، سرمایه گذار و کارآفرین آمریکایی است که در ۱۰ مارس ۱۹۴۹ متولد شده است. او در سال ۱۹۸۸ با همسرش بیل هیگینز ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو فرزند می باشد.

باربارا کرکران در خانواده ای ۱۲ نفره با داشتن ۱۰ خواهر و بردار، زندگی خود را پیش برده است. پدر او فردی سخت کوش، که شب ها به شستن کامیون ها مشغول بود و روزها را در یک چاپخانه کار کرده است. او می گوید پدرش به معنای واقعی سخت کوش و پرتلاش بوده است، تا بتواند مخارج خانواده ی پرجمعیت را پرداخت کند.

مشکل نارساخوانی، باربارا کرکران را نسبت به دیگر افراد متفاوت نشان می داد. او به خوبی نمی توانست حروف را ادا کند. برای همین  در چشم دیگران فردی خنگ به نظر می آمد. این در حالی بود که ذهن او در رویا پردازی قدرت بسیار بالایی داشت.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/06/bio-1030×233-1.png’ attachment=’8565′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-2xx4dm’ custom_class=” admin_preview_bg=”] کتاب جامع زندگینامه افراد موفق
[/av_image]

مشاغل باربارا کرکران

باربارا مدرک معلمی اش را پس گذراندن یک دوره ی آموزشی دریافت کرد و سپس مشغول به کار شد. باربارا ۲۲ شغل را پی در پی عوض کرد تا این که آشنایی با دوست پسرش او را در شغل فروشندگی به مدت زیادی ثابت نگه داشت. حدود ۵ سال باربارا به همراه دوست پسرش در کار خرید و فروش ملک بودند تا اینکه ارتباط منشی شرکت با دوست پسر او و در نهایت ازدواج آن ها با هم موجب شد که شراکت کاری و زندگی باربارا از دوست پسرش جدا شود. آنچه که باعث شد تا باربارا قدرتمندانه به راهش ادامه دهد، توهین دوست پسرش به او با بیان اینکه او توان  چرخاندن زندگی اش را ندارد، امکان پذیر شد.

نکته آموزنده موجود در این تجربه باربارا کرکران

هر تجربه خوشایند و ناخوشایند در زندگی درسی برای یاد گرفتن و عبرت آموختن دارد. سختی های زندگی انسان را پخته تر و کارآزموده تر می کنند. تکیه بر توانایی های دیگران فقط ضعف و وابستگی را دنبال دارد. انسان با استقلال و عدم وابستگی به دیگران است که می تواند انرژی و انگیزه لازم برای ادامه دادن به تلاش را به دست آورد  و از مقدار بیشتری از توانایی های شخصی خود استفاده کند. عدم وابستگی است که موجب شکوفا شدن استعدادهای درونی و ذاتی انسان می شود.

تجارت حرفه ای باربارا کرکران

باربارا کرکران از نویسندگان و ستون نویسان روزنامه و مجله های معتبر آمریکایی است. ایشان کتاب های بسیاری تا کنون  منتشر کرد و با مجلات بسیاری همکاری داشته است. از جمله آثار منتخب او می توان به « روبان های خود را روی پایه ها قرار دهید، درس هایی که از مادرم یاد گرفته ام، مکان های شگفت انگیز برای زندگی شما و…» اشاره کرد. باربارا با سرمایه گذاری بر روی ایده های نو و تازه در برنامه شارک تنک توانسته است، سرمایه خود را چندین برابر کند و سالانه فقط ۷۵۰۰۰ دلار از سرمایه اش را در برنامه شارک تنک برای سرمایه گذاری کنار بگذارد.

 سریال شارک تنک

از اوت ۲۰۰۹ کانال ای بی سی آمریکا، پخش یک برنامه تلویزیونی به نام شارک تنک را شروع کرد. این برنامه که با نام سریال شارک تنک بیشتر شناخته شده است، افرادی را که ایده هایی نو دارند و برای اولین بار میخواهند تجارتشان را شروع کنند، جذب خود می کند تا در مقابل ۵ سرمایه دار معروف آمریکایی شروع به معرفی طرح و ایده ی خود کنند.

به هرکدام از سرمایه داران شارک گفته می شود ؛ با مطرح کردن سوالات خود به بررسی ایده های نو  بپردازند و در نهایت مناسب ترین ایده را انتخاب کنند و بر روی آن سرمایه گذاری های لازم را انجام دهند. که در این مرحله ممکن است رقابت بین شارک ها برای در دست گرفتن ایده ها و وارد کردن آن به بازار، شدت بگیرد.

باربارا کرکران عضو هیئت شارک های این برنامه می باشد و در کنار رابرت هرج واک، لوری گرنیه، مارک کیوبن، کوین او لی ری که دیگر شارک های این برنامه هستند، بر روی ایده های نو و تازه سرمایه گذاری کرده و به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده است. با سرمایه گذاری در این سریال سرمایه مالی بابارا چندین برابر شده و امروزه او از ثروتمندان جهان می باشد.

الهام پذیری از این بانوی موفق جهانی

شناسایی و کشف ایده های نو همیشه موفقیت به دنبال داشته است. همه می توانند از استعدادهای خود و یا ایده های دیگران الگو بگیرند و پله های موفقیت را به تدریج طی کنند. این بانوی موفق توانسته است با باورهای قدرتمندکننده و اراده ای راسخ به موفقیت برسد.

0 0 رای
Article Rating
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
کیمیا
کیمیا
1 year ago

واقعا این خانم ها چقدر موفق هستند وچقدر به خودشون باور واعتقاد دارند وهرگز از هدفهاشون دست نمی کشند???

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست