برترین ها و اولین ها همیشه افتخار آفرین بوده اند. با مطالعه بیوگرافی انوشه انصاری اولین بانوی فضانورد ایرانی از سایت گرداب جذب شما هم مشتاق خواهید شد، جزء برترین ها باشید.

جهان به اندازه ای بزرگ است که تا بی نهایت کشفیات بزرگی را می توان از آن به دست آورد و به نام خود ثبت کرد. اگر کاری که تا بحال درمنطقه، شهر یا کشورمان یا در تمام دنیا انجام نشده؛ بهترین فرصت است که آن را به نام خود ثبت کنید. طی کردن مسیرهای کشف شده قطعا راحت تر از مسیر هایی است که برای بار اول قرار است در آن قدم بگذارید. اما نتیجه ی به دست آمده از چنین اتفاقی بی نهایت شیرین و دلنشین خواهد بود. چرا که بدون هیچ الگویی و هیچ کمکی؛ مسیری  را توانسته اید طی کنید. به نحوی اصلا وجود نداشته است.

بیوگرافی انوشه انصاری و دوران کودکی

انوشه انصاری یا بهتر است بگویم انوشه رئیسیان اولین زن گردشگر فضایی ؛ 21 شهریور سال 1345 در مشهد به دنیا آمد. انوشه انصاری قبل از ازدواج با فامیلی پدرش یعنی رئیسیان شناخته می شد ولی بعد از ازدواجش با حمید انصاری؛ شهرتش از رئیسیان به انصاری تغییر کرد.انوشه انصاری دوران کودکی و نوجوانی اش را در ایران گذراند و سپس در سال 1363 به همراه خانواده اش در سن 18 سالگی به آمریکا مهاجرت کرد. انوشه از دانشگاه جرج میسون آمریکا در رشته مهندسی الکترونیک و علوم رایانه توانست مدرک کارشناسی و سپس با ادامه تحصیل در دانشگاه جورج واشنگتن توانست مدرک کارشناسی ارشدش را در زمینه مهندسی الکترونیک کسب نماید.

انوشه انصاری و سفربه فضا

در آن زمان Anousheh Ansari در همه حال در پی یافتن راهی بوده که به فضا راه پیدا کند. چرا که همیشه عاشق  فضا و فضا نوردی بوده است. تا که سازمان فضایی روسیه در 18 اردیبهشت سال 1385(8 مه 2006) رسماً اعلام می کند که انوشه انصاری در یکی  از پروازهای فضا پیمای سایوز به عنوان اولین زن گردشگر فضایی در بهار 85 به مدار زمین سفر خواهد کرد. اما  این سفر به دلیل رد صلاحیت پزشکی «دایسوکه انوموتور» که یکی از داوطلبان ژاپنی این سفربود به 23 شهریور 85 موکول شد. که انوشه انصاری در این تاریخ با تیم ماموریت سایوز تی ام ای-9 همراه شد.

در هنگام اولین سفر انوشه انصاری به فضا ؛ سازمان فضایی ایران ضمن حمایت از فعالیت های انوشه انصاری در توسعه و ترویج فناوری فضایی او را برای تمام ایرانیان به عنوان افتخاری غرور آمیز توصیف کرد.

سفر انوشه انصاری به فضا

 بیوگرافی انوشه انصاری و ماموریت سایوز تی ام ای 9

سفر انوشه انصاری به فضا درماموریت سایوز تی ام ای-9 همراه با میخاییل تیورین فرمانده روسی تیم و مایکل لوپز الگریا مهندس پرواز اسپانیایی-آمریکایی از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقزستان دوشنبه 18 سپتامبر سال 2006  با پرتاب فضا پیمای سایوز به فضا آغاز شد.

سپس اقامت 9 روزه Anousheh Ansari در ایستگاه فضایی ؛ بعد از 2 روز از گذشت قرار گرفتن در مدار زمین و ملحق شدن فضاپیمای سایوز در 20 سپتامبر 2006 به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز شد.

مطالعات انوشه در ماموریت سایوز تی ام ای 9

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان به مجموعه پژوهشات او در در طی 9 روز اقامتش در ایستگاه بین المللی فضایی به شرح زیر پرداخت:

 • تاثیر تشعشعات فضایی بر روی گونه های میکروبی و فضا نوردان ساکن در ایستگاه بین المللی فضایی
 • علل کم خونی
 • تاثیرات تغییر ماهیچه ای بر کمردرد

سرانجام در سحرگاه 7 مهر 1385 بعد از گذشت 9 روز پژوهش و تحقیق در ایستگاه بین المللی فضایی؛ مصادف با 29 سپتامبر2006 بانو انوشه انصاری به همراه دو تن از فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی جفری ویلیامز آمریکایی و وینوگرادف روسی به زمین بازگشت.

بیوگرافی انوشه انصاری و بازگشت از فضا

انوشه انصاری از طرف همسر، خانواده، مقامات محلی و مسئولان سازمان فضایی روسیه بعد از فرود در 90 کیلومتری شمال آرکالیک در قزاقستان با استقبال گرم مواجه شد. سپس بعد از انجام معاینات پزشکی برای مراسم خوش آمد گویی به شهر قوستانای در (قزاقستان) با بالگرد منتقل شد.

انوشه انصاری به عنوان چهارمین نفری که هزینه ی سفر فضایی خود را پرداخت کرده و اولین کیهان گرد زن ؛ در کل دنیا با اصلیت ایرانی شناخته شده است. همچنین در رده ی فضا نوردان فارسی زبان Anousheh Ansari بعد از فضانورد افغان عبدالاحد مومند به عنوان دومین فضانورد فارسی زبان به حساب می آید. انوشه انصاری موفقیت و پیشرفت خود را مدیون دو کشور ایران و آمریکا می داند از این رو پرچم های این دو کشور را  جهت اظهار دِین؛ بر روی لباس خود نقش کرده است.

بازگشت انوشه از فضا

فعالیت های انوشه انصاری بعد از سفر به فضا

بیوگرافی انوشه انصاری شامل مجموعه ای از فعالیت هایش  بعد از بازگشت از فضا نیز می باشد که در این مقاله می توانید آن ها را دنبال کنید.

تصمیم به تحصیل در زمینه ی فضا اولین اقدام انوشه انصاری بعد از بازگشت ازفضا بود که توانست دومین مدرک فوق لیسانس خود را در رشته ستاره شناسی از دانشگاه سوئین بورن دریافت کند.

علاوه بر ادامه تحصیل؛ انوشه انصاری به همراه برادر همسرش؛ جمشید انصاری موسسه خیریه «بنیاد اهورا» را حمایت مالی  و اداره می کند.

همچنین شرکت پرودیا سیستمز را به همراه امیر و وحید انصاری جهت آمیختن و استفاده راحت تر از تولیدات و محصولات و فایل های ابزار خانگی دیجیتال مانند: ویدئو، صدا و فیلم با هدف راه اندازی یک سیستم پیشرفته؛ در حوزه خانه دیجیتال تاسیس کرد که این شرکت دفاتر رسمی در تگزاس و هندوستان دارد.

کتاب انوشه انصاری با عنوان «رویاهای من برای ستارگان» که به کمک یکی از نویسندگان محبوب خود در باب زندگی نامه اش نوشته شده، به توضیح دوره های آموزشی که او را با انواع خطرها در یک سفر فضایی واقعی که ممکن است با آن ها رو در رو شود آشنا کرده اند پرداخته است که در صورت مشاهده ضعف و ناتوانی وجودی یا داشتن ذره ای تردید، از فهرست مسافران حذف شود. چیز دیگری که انوشه انصاری در این کتاب به آن پرداخته است موقعیت هایی است که در دوره های آموزشی بارها و بارها با آن ها رو به شده که در حالت عادی حاضر به انجام و رو دررویی با آن ها نبوده است. اما به دلیل اینکه تنها شانس خود برای سفر به فضا را به خطر نیندازد هیچگونه مخالفتی با آن ها نکرده است.

 بیوگرافی انوشه انصاری و افتخارات او

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان از افتخارات و جوایز او که نه تنها به خاطر اولین زن گردشگر فضایی دنیا، بلکه به خاطر اولین ایرانی  و اولین مسلمان فضانورد که از طرف جوامع و نهادهای مختلف دریافت کرده با افتخار وغرور از آن ها نام برد.

 • عنوان برترین کارآفرین زن در سال 2000 از سوی مجله زن شاغل آمریکا
 • دریافت دکترای افتخاری علوم در 20 دسامبر 2012 از دانشگاه جرج میسون
 • دریافت جایزه ملی پیشگامان فضا ایالات متحده به پاس خدمت به جامعه فضایی در سال 2015
 • معرفی به عنوان تاجر موفق در مجله معتبر فورچون آمریکا در سال 2001
 • معرفی به عنوان کارآفرین موفق زن با دریافت جایزه نوآور سیمونز توسط NCUT در سال 2009
 • در فوریه 2017 براساس تحریمات صادر شده توسط ترامپ مبنی بر منع مهاجرت هفت کشور مسلمان از جمله ایران؛ در پی اقدامات اصغر فرهادی، انوشه انصاری جایزه اسکار متعلق به اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده را دریافت و به جای او در این مراسم سخنرانی کرد.

افتخارات و جوایز انوشه انصاری

در سایت گرداب حذب علاوه بر اینکه می توانید با بیوگرافی افراد موفق در ایران و جهان آشنا شوید می توانید از تمرینات متنوعی که در سایت قرار داده شده است ورودی های ذهن خود را به شدت کنترل کنید و با تغییر باورهای خود یک زندگی عالی را برای خود به ارمغان آورید.

زندگینامه های مشابه

10 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • انوش ضرغامی
  2 اسفند 1397 7:19 ق.ظ

  به ایرانیان موفق باید افتخارکرد.

  پاسخ
  • دقیقا ????ممنون از سایت خوب گرداب جذب برای معرفی افراد موفق ایرانی

   پاسخ
 • همسر ایشان چه شغلی دارند؟ این همه پول که خودشان دادند تا به فضا بروند ، چگونه بدست آمده است؟ کا بیشتر توضیح دهید

  پاسخ
 • صد البته که اگر پول و توان مالی ایشون رو داشتم من هم برای اهدافم تمرکز میکردم و موفق میشدم ، ایشون باعث افتخار جامعه ایرانی و جهانی هستن

  پاسخ
  • سلام لیلا عزیز بله کاملا درسته خانم انوشه انصاری واقعا الگو زنان ایرانی هستند.

   پاسخ
 • الهام رسولی
  18 مهر 1399 5:44 ب.ظ

  اولا میتونیم بگیم توانایی مالی یکی از دلایل مهم سفرش بودا بعد کنجکاوی و ارادا قوی هم دخیله تو سفرش اینکه بعد فوق لیسناسشم باز فضانوردی خونده شایان تقدیره همیشه پیروز باشی باتوی عزیز

  پاسخ
 • بنظرم پول کشیدتش بالا نمیدونم حرفم درسته یا نه الان زنای ما بودن میرفتن اون پول خرج عمل زیبایی میکردن ن؟

  پاسخ
 • کم نیستند اینجور ادما بخصوص زنای موفق ایرانی فقط چیزیه که ما درموردشون اطلاعی نداریم وگرنه زیادن

  پاسخ
 • خیلی عالیه که این زنان موفق ایرانی رو می‌نویسید و همه‌ی ما رو با آن‌ها آشنا می‌کنید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست