بیوگرافی انوشه انصاری ؛ اولین بانوی فضانورد ایرانی

۹ دیدگاه

برترین ها و اولین ها همیشه افتخار آفرین بوده اند. با مطالعه بیوگرافی انوشه انصاری اولین بانوی فضانورد ایرانی  شما هم مشتاق خواهید شد ، جزء برترین ها باشید.

جهان به اندازه ای بزرگ است که تا بی نهایت کشفیات بزرگی را می توان از آن به دست آورد و به نام خود ثبت کرد. اگر کاری که تا بحال درمنطقه ، شهر یا کشورمان یا در تمام دنیا انجام نشده ؛ بهترین فرصت است که آن را به نام خود ثبت کنید. طی کردن مسیرهای کشف شده قطعا راحت تر از مسیر هایی است که برای بار اول قرار است در آن قدم بگذارید. اما نتیجه ی به دست آمده از چنین اتفاقی بی نهایت شیرین و دلنشین خواهد بود. چرا که بدون هیچ الگویی و هیچ کمکی ؛ مسیری  را توانسته اید طی کنید. به نحوی اصلا وجود نداشته است.

انوشه انصاری یا بهتر است بگویم انوشه رئیسیان اولین زن گردشگر فضایی ؛ ۲۱ شهریور سال ۱۳۴۵ در مشهد به دنیا آمد. انوشه انصاری قبل از ازدواج با فامیلی پدرش یعنی رئیسیان شناخته می شد ولی بعد از ازدواجش با حمید انصاری ؛ شهرتش از رئیسیان به انصاری تغییر کرد.انوشه انصاری دوران کودکی و نوجوانی اش را در ایران گذراند و سپس در سال ۱۳۶۳ به همراه خانواده اش در سن ۱۸ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد. انوشه از دانشگاه جرج میسون آمریکا در رشته مهندسی الکترونیک و علوم رایانه توانست مدرک کارشناسی  و سپس با ادامه تحصیل در دانشگاه جورج واشنگتن توانست مدرک کارشناسی ارشدش را در زمینه مهندسی الکترونیک کسب نماید.

خواندن این بیوگرافی نیز می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی رکسانا ورزا جوان ترین کارآفرین زن ایرانی

سفر انوشه انصاری به فضا

در آن زمان انوشه انصاری در همه حال در پی یافتن راهی بوده که به فضا راه پیدا کند. چرا که همیشه عاشق  فضا و فضا نوردی بوده است. تا که سازمان فضایی روسیه در ۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۸۵(۸ مه ۲۰۰۶) رسماً اعلام می کند که انوشه انصاری در یکی  از پروازهای فضا پیمای سایوز به عنوان اولین زن گردشگر فضایی در بهار ۸۵ به مدار زمین سفر خواهد کرد. اما  این سفر به دلیل رد صلاحیت پزشکی «دایسوکه انوموتور» که یکی از داوطلبان ژاپنی این سفربود به ۲۳ شهریور ۸۵ موکول شد. که انوشه انصاری در این تاریخ با تیم ماموریت سایوز تی ام ای-۹ همراه شد.

در هنگام اولین سفر انوشه انصاری به فضا ؛ سازمان فضایی ایران ضمن حمایت از فعالیت های انوشه انصاری در توسعه و ترویج فناوری فضایی او را برای تمام ایرانیان به عنوان افتخاری غرور آمیز توصیف کرد.

سفر انوشه انصاری به فضا

ماموریت سایوز تی ام ای ۹

سفر انوشه انصاری به فضا درماموریت سایوز تی ام ای-۹ همراه با  میخاییل تیورین فرمانده روسی تیم و مایکل لوپز الگریا مهندس پرواز اسپانیایی-آمریکایی از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقزستان دوشنبه ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۰۶  با پرتاب فضا پیمای سایوز به فضا آغاز شد.

سپس اقامت ۹ روزه انوشه انصاری در ایستگاه فضایی ؛ بعد از ۲ روز از گذشت قرار گرفتن در مدار زمین و ملحق شدن فضاپیمای سایوز در ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۶ به ایستگاه بین المللی فضایی آغاز شد.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

مطالعات انوشه در ماموریت سایوز تی ام ای ۹

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان به مجموعه پژوهشات او در در طی ۹ روز اقامتش در ایستگاه بین المللی فضایی به شرح زیر پرداخت:

  • تاثیر تشعشعات فضایی بر روی گونه های میکروبی و فضا نوردان ساکن در ایستگاه بین المللی فضایی
  • علل کم خونی
  • تاثیرات تغییر ماهیچه ای بر کمردرد

سرانجام در سحرگاه ۷ مهر ۱۳۸۵ بعد از گذشت ۹ روز پژوهش و تحقیق در ایستگاه بین المللی فضایی ؛ مصادف با ۲۹ سپتامبر۲۰۰۶ بانو انوشه انصاری به همراه دو تن از فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی جفری ویلیامز آمریکایی و وینوگرادف روسی به زمین بازگشت.

بازگشت انوشه از فضا

انوشه انصاری از طرف همسر، خانواده، مقامات محلی و مسئولان سازمان فضایی روسیه بعد از فرود در ۹۰ کیلومتری شمال آرکالیک در قزاقستان با استقبال گرم مواجه شد. سپس بعد از انجام معاینات پزشکی برای مراسم خوش آمد گویی به شهر قوستانای در (قزاقستان) با بالگرد منتقل شد.

انوشه انصاری به عنوان چهارمین نفری که هزینه ی سفر فضایی خود را پرداخت کرده و اولین کیهان گرد زن ؛ در کل دنیا با اصلیت ایرانی شناخته شده است. همچنین در رده ی فضا نوردان فارسی زبان انوشه انصاری بعد از فضانورد افغان عبدالاحد مومند به عنوان دومین فضانورد فارسی زبان به حساب می آید. انوشه انصاری موفقیت و پیشرفت خود را مدیون دو کشور ایران و آمریکا می داند از این رو پرچم های این دو کشور را  جهت اظهار دِین ؛ بر روی لباس خود نقش کرده است.

بازگشت انوشه از فضا

فعالیت های انوشه انصاری بعد از سفر به فضا

بیوگرافی انوشه انصاری شامل مجموعه ای از فعالیت هایش  بعد از بازگشت از فضا نیز می باشد که در این مقاله می توانید آن ها را دنبال کنید.

تصمیم به تحصیل در زمینه ی فضا اولین اقدام انوشه انصاری بعد از بازگشت ازفضا بود که توانست دومین مدرک فوق لیسانس خود را در رشته ستاره شناسی از دانشگاه سوئین بورن دریافت کند.

علاوه بر ادامه تحصیل ؛ انوشه انصاری به همراه برادر همسرش ؛ جمشید انصاری موسسه خیریه «بنیاد اهورا» را حمایت مالی  و اداره می کند.

همچنین شرکت پرودیا سیستمز را به همراه امیر و وحید انصاری جهت آمیختن و استفاده راحت تر از تولیدات و محصولات و فایل های ابزار خانگی دیجیتال مانند: ویدئو، صدا و فیلم با هدف راه اندازی یک سیستم پیشرفته ؛ در حوزه خانه دیجیتال تاسیس کرد که این شرکت دفاتر رسمی در تگزاس و هندوستان دارد.

کتاب انوشه انصاری با عنوان «رویاهای من برای ستارگان» که به کمک یکی از نویسندگان محبوب خود در باب زندگی نامه اش نوشته شده ، به توضیح دوره های آموزشی که او را با انواع خطرها در یک سفر فضایی واقعی که ممکن است با آن ها رو در رو شود آشنا کرده اند پرداخته است که در صورت مشاهده ضعف و ناتوانی وجودی یا داشتن ذره ای تردید ، از فهرست مسافران حذف شود. چیز دیگری که انوشه انصاری در این کتاب به آن پرداخته است موقعیت هایی است که در دوره های آموزشی بارها و بارها با آن ها رو به شده که در حالت عادی حاضر به انجام و رو دررویی با آن ها نبوده است. اما به دلیل اینکه تنها شانس خود برای سفر به فضا را به خطر نیندازد هیچگونه مخالفتی با آن ها نکرده است.

افتخارات و جوایز انوشه انصاری

در بیوگرافی انوشه انصاری می توان از افتخارات و جوایز او که نه تنها به خاطر اولین زن گردشگر فضایی دنیا ، بلکه به خاطر اولین ایرانی  و اولین مسلمان فضانورد که از طرف جوامع و نهادهای مختلف دریافت کرده با افتخار وغرور از آن ها نام برد.

  • عنوان برترین کارآفرین زن در سال ۲۰۰۰ از سوی مجله زن شاغل آمریکا
  • دریافت دکترای افتخاری علوم در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ از دانشگاه جرج میسون
  • دریافت جایزه ملی پیشگامان فضا ایالات متحده به پاس خدمت به جامعه فضایی در سال ۲۰۱۵
  • معرفی به عنوان تاجر موفق در مجله معتبر فورچون آمریکا در سال ۲۰۰۱
  • معرفی به عنوان کارآفرین موفق زن با دریافت جایزه نوآور سیمونز توسط NCUT در سال ۲۰۰۹
  • در فوریه ۲۰۱۷ براساس تحریمات صادر شده توسط ترامپ مبنی بر منع مهاجرت هفت کشور مسلمان از جمله ایران؛ در پی اقدامات اصغر فرهادی، انوشه انصاری جایزه اسکار متعلق به اصغر فرهادی برای فیلم فروشنده را دریافت و به جای او در این مراسم سخنرانی کرد.

افتخارات و جوایز انوشه انصاری

در سایت گرداب حذب علاوه بر اینکه می توانید با بیوگرافی افراد موفق در ایران و جهان آشنا شوید می توانید از تمرینات متنوعی که در سایت قرار داده شده است ورودی های ذهن خود را به شدت کنترل کنید و با تغییر باورهای خود یک زندگی عالی را برای خود به ارمغان آورید.

5 1 رای
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
انوش ضرغامی

به ایرانیان موفق باید افتخارکرد.

سارینا

دقیقا 👌🏻👌🏻ممنون از سایت خوب گرداب جذب برای معرفی افراد موفق ایرانی

فریده

همسر ایشان چه شغلی دارند؟ این همه پول که خودشان دادند تا به فضا بروند ، چگونه بدست آمده است؟ کا بیشتر توضیح دهید

بهاره

درسته لطفا توضیح بدید اینارو برای منم سواله اگه میشه جواب بدید

لیلا

صد البته که اگر پول و توان مالی ایشون رو داشتم من هم برای اهدافم تمرکز میکردم و موفق میشدم ، ایشون باعث افتخار جامعه ایرانی و جهانی هستن

الهام رسولی

اولا میتونیم بگیم توانایی مالی یکی از دلایل مهم سفرش بودا بعد کنجکاوی و ارادا قوی هم دخیله تو سفرش اینکه بعد فوق لیسناسشم باز فضانوردی خونده شایان تقدیره همیشه پیروز باشی باتوی عزیز

صفورا

بنظرم پول کشیدتش بالا نمیدونم حرفم درسته یا نه الان زنای ما بودن میرفتن اون پول خرج عمل زیبایی میکردن ن؟

سحر

کم نیستند اینجور ادما بخصوص زنای موفق ایرانی فقط چیزیه که ما درموردشون اطلاعی نداریم وگرنه زیادن

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست