کریستین امانپور خبرنگاری که دنیای خبرنگاری را تحولی اساسی بخشید. این بانوی ایرانی – انگلیسی به عنوان یک خبرنگار جنگی، پرده از ناگفته های مرموز جنگی برداشت.

شجاعت و جسارت بانوان ایرانی، همیشه در تمام دنیا زبان زد عام و خاص بوده است. اگر شما هم تصمیم بر ایجاد تغییر و تحول را گرفته اید ، قدمی برای جهانی شدن و ابدی شدن در دنیای افتخار آمیز ترین افراد موفق برداشته اید. شجاعت، جسارت، صبر و تلاش، در راه رسیدن به اهدافتان شما را کمک خواهد کرد تا در نهایت به طرز عجیبی به عنوان موفق ترین و تاثیر گذار ترین فرد در تمام دنیا، شناخته شوید. هر انسانی احساس مفید بودن را در درون خود داشته باشد ، به این معنی است که کل موفقیت را به دست آورده است.

 کریستین امانپور این بانوی افتخار آمیز و موفق ایرانی، با سرگذشت کاری موفقی که داشته است، شما را به سمت تلاش در راه رسیدن به اهدافتان سوق می دهد. به طوری که شما هیچوقت احساس خستگی نمی کنید و دیگر در خود ضعفی و مانعی برای رسیدن به موفقیت تان نمی بینید. اینبار گرداب جذب شما را دعوت می کند، متفاوت تر از همیشه با بیوگرافی کریستین امانپور با او همراه باشید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیاتی فیس بوک

بیوگرافی کریستین امانپور

12 ژانویه 1958 بود که کریستین امانپور، از نامدار ترین خبرنگاران جهان در لندن چشم به جهان گشود. پدر کریستین ایرانی و مادرش اهل انگلستان می باشد. محمد امانپور پدر کریستین ، پس از اینکه کریستین در لندن به دنیا آمد، به همراه خانواده اش به ایران و شهر تهران مهاجرت کرد. آن ها با داشتن یک زندگی مرفه و عالی تصمیم گرفتند که کریستین 11 ساله را برای تحصیل به انگلستان بفرستند. این چنین شد که کریستین در سن 11 سالگی ایران را به مقصد انگلستان و مدرسه شبانه روزی صلیب مقدس ترک کرد.

نیوهال دومین مدرسه ای بود که کریستین پس از مهاجرت به انگلستان، در آن به تحصیلات خود ادامه داد. در نیوهال دین مسیحیت، دینی بود که کریستین بر اساس آموزش های داده شده در این مدرسه و تاثیرات تربیتی از سوی مادرش، برای خود برگزید.

بیوگرافی کریستین امانپور

بازگشت کریستین به ایران

کریستین امانپور پس از به پایان رساندن تحصیلاتش در انگلستان، به ایران بازگشت. او در ایران کنار پدر و مادرش زندگی می کرد. اما مدت زمان زیادی از بازگشت او به ایران نگذشته بود که پدرش طی صحبت هایی او را کاملاً غافلگیر کرد. فرا رسیدن جنگ و دوران انقلاب بار دیگر خانواده ی امانپور را ناچار به مهاجرت کرد. اما این بار ایران را به مقصد آمریکا ترک کردند.

 این کتاب صوتی را نیز بشنوید: کتاب ثروت مندترین مردان جهان

شروع کار خبرنگاری کریستین امانپور

کریستین رشته روزنامه نگاری را به طور تصادفی برای ادامه تحصیل در دانشگاه رودآیلند انتخاب کرد. پس از فارغ التحصیلی شبکه Wjar کریستین را برای مدت کوتاهی به استخدام خود درآورد. البته کوتاه بودن زمان این فعالیت را خود کریستین تعین کرد. چرا که او پس از مدتی تصمیم گرفت ، در یکی از معتبر ترین و بزرگترین شبکه های خبری آمریکا به فعالیت خود ادامه دهد.

اما برای این کار ، هیچ پیشنهادی  به او داده نشده بود. از این رو خود او به شبکه های مختلف خبری درخواست استخدام را ارسال کرد. که هر کدام به دلایلی کریستین را در مصاحبات رد می کردند. حتی بعضی از شبکه های خبری نام غیرقابل تلفظ او را مشکلی بزرگ می دانستند. هیچ کدام از این اتفاقات کریستین را برای تلاش و ادامه دادن مسیر ناامید نکرد. این شد که شبکه تازه تاسیس CNN در سرویس بین الملل به عنوان دستیار ، او را به استخدام خود درآورد.

دانلود کتاب زنان و مردان موفق در جهان

آغاز دوران خبرنگاری کریستین امانپور

استعداد و سخت کوشی کریستین امانپور خیلی زود تر از آنچه که فکرش را می کرد او را به مقصد نهایی رساند. او با اینکه با قهوه بردن برای دبیران خبر ، کار خود را آغاز کرد، اما توانست خیلی زود به هر آن چیز که می خواهد دست پیدا کند. او حتی روزهای تعطیل را نیز به کار و فعالیت می گذراند.

هدف کریستین امانپور تبدیل شدن به خبرنگاری بود که به هر کجای جهان با روبرو شدن با خطرات بسیار و به دست آوردن شور و هیجانی بسیار با استفاده از پول دیگران، سرک بکشد. پس از متحمل شدن سختی های بیشمار و تلاش های شبانه روزی، در سال 1986 به شرق اروپا، برای پوشش دهی سقوط کمونیسم و تحولات آخرین سال های جنگ سرد، به عنوان خبرنگار سی ان ان فرستاده شد.این اقدام موجب ماندگار شدن امانپور در سی ان ان با گزارش های او از شرق اروپا شد و این چنین شک روسای سی ان ان نسبت به توانایی های او کاملاً برطرف شد.

شهرت کریستین امانپور

شهرت واقعی که کریستین امانپور توانست به آن دست پیدا کند، پس از یک گردش کامل به کل جهان و با بازگشت مجدد به خاورمیانه و منطقه خلیج فارس به دست آمد. این فرصت در سال  1990 در اختیار امانپور قرار گرفت. در آن زمان با تهاجم آمریکا به عراق و تجاوز عراق به کویت، کریستین امانپور توانست جنگ خلیج فارس را در کنار دیگر همکارانش به خوبی پوشش دهد. شبکه سی ان ان در این اتفاق به عنوان یک شبکه خبری صاحب نفوذ و معتبر، به عنوان مقیاس جهانی قرار گرفت.

مخاطبین همیشه کریستین امانپور را با ظاهری ساده، لباس های تکراری و صورتی بدون آرایش می دیدند. او در عین حال همیشه فجایع انسانی را در قالب گزارش هایی دقیق و تاثیر گذار پوشش می داد. از این رو در سراسر جهان مخاطبان بسیاری مجذوب گزارش های تهیه شده توسط او شده اند.

کریستین امان پور به همراه همکارانش در یکی از گزارش های بی نظیرشان مانع نسل کشی مسلمانان در جنگ بوسنی شدند. در پی این گزارش ها ،  قدرت جهانی و سازمان بین المللی در این جنگ داخلی  ورود پیدا کردند و از ادامه پیدا کردن آن جلوگیری کردند.

امانپور همیشه بر نوعی از گزارش ها تاکید داشته است که تک تک مخاطبان را درگیر خود کنند تا از این طریق هر کدام از مخاطبان بتوانند به عمق فاجعه پی ببرند. این بانوی ایرانی – انگلیسی با تهیه گزارش های بیشمار و تاثیر گذار، توانسته است اکنون به شهرتی جهانی برسد. به گونه ای که در دنیای خبرنگاری، محال ممکن است نام او و فعالیت های بی نظیر ش به ورطه فراموشی سپرده شود.

شهرت کریستین امانپور

زندگی شخصی کریستین امانپور

این بانوی خبرنگار موفق با سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، جیمز روبین در سال 1998 ازدواج کرد. داریوش 19 ساله اکنون حاصل ازدواج کریستین با جیمز روبین می باشد. جیمز پس از مدتی همانند همسرش وارد فعالیت های مطبوعاتی و رسانه ای شد.

تلاش و پشتکار مداوم عامل مهمی است که در زندگی نامه همه افراد موفق به چشم می خورد. موفقیت به جهد و تلاش صادقانه نیازمند است. هر کس که صادقانه کوشش کند، به صوت حتم و قطع به موفقیت می رسد. افراد موفق با واژه های نمی شود و نمی توانم بیگانه اند. همه آنها خود و توانمدی هایشان را باور دارند. آن ها خود را دوست دارند و با اعتماد به نفس فراوان در جهت دست یابی به اهداف خود تلاش می کنند. هر کس که راه موفقیت افراد موفق را دنبال نماید به سرانجامی چون آنان می رسد. پس شایسته است که از الگو و ایده های افراد موفق به شکل و روش خود استفاده کنیم و موفقیت های روزافزون را تجربه نماییم. 

زندگینامه های مشابه

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنون از نوشته پربار و لذت بخشتون. عااالی بود و کلی از خوندن این مطلب لذت بردم.
  امیدوارم همین روند ادامه داشته باشه و به کارتون ادامه بدین.

  پاسخ
 • خانم امانپور واقعا یه زن سخت کوش و موفق هستند و می تواند یه الگویی عالی برایی زندگی باشند

  پاسخ
 • واقعا این زن خیلی پشتکار و اراده داشته که دوباره پس از رد شدن بسیار به تلاش کردن ادامه داده، امیدوارم ما هم برای هدف هامون اینقدر تلاش کنیم😉

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست