بیوگرافی پیر امیدیار کارآفرین خلاق ایرانی
بیوگرافی و زندگینامه افراد موفق جهان

بیوگرافی پیر امیدیار کارآفرین خلاق ایرانی

بیوگرافی پیر امیدیار کارآفرین خلاق ایرانی ، بی شک الهام بخش و سوق دهنده ی افراد هدفمند در مسیر پیشرفت و موفقیت خواهد بود. هم اکنون در گرداب جذب با این کارآفرین خلاق ایرانی آشنا شوید.

دنیای بزرگ کارآفرینی با وجود چنین افرادی، تعداد زیادی را مجذوب و مشتاق فعالیت در این حوزه کرده است. در تمام دنیا موفق ترین افراد در حوزه کارآفرینی، هموطنان ایرانی هستند که مایه افتخار و مباهات همه ما می باشند. همچنین الگویی کامل  برای همه افراد اعم از زن و مرد، جهت طی کردن مسیر پیشرفت و موفقیت هستند. پیر امیدیار به عنوان کارآفرینی موفق و خلاق، فردی نیکوکار، ثروتمند ترین مرد جهان و کسی که بزرگ ترین سایت مزایده و خرید و فروش آنلاین به نام eBay را بنیان گذاری و تاسیس کرده و با فعالیت های سودمند بسیاری دیگر در کل دنیا شناخته شده می باشد. که همه ی این ها بر اثر تلاش های بی وقفه ی شبانه روزی بوده؛ که او در طول زندگی خود داشته است.

از این رو همه ی انسان ها قدرت و توان رسیدن به برتری و موفقیت را دارا می باشند؛ به شرطی که همان قدر که به اهدافشان فکر می کنند در راستای آن ها به تلاش و کوشش نیز بپردازند. بیوگرافی پیر امیدیار می تواند الگویی برای همه کسانی باشد که قصد دارند موفق شوند.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما مفید باشد: بیوگرافی کارل ایکان جنگجوی خستگی ناپذیر دنیای بورس

دوران کودکی پیر امیدیار

پیر امیدیار کار آفرین خلاق و موفق ایرانی، 21 ژوئن سال 1967 در پاریس متولد شد. پدر و مادر او ایرانی می باشند که بعد از مهاجرتشان در زمان تحصیل با هم آشنا شد­ند. مادر پیر امیدیار استاد دانشگاه سوربن و دارای دکترای زبانشناسی و پدرش جراح اورولوژیست بود. پیر امید یار در سن شش سالگی به همراه خانواده اش به دلیل دعوت به همکاری بیمارستان دانشگاه «جان هاپکینز» در مریلند آمریکا از پدرش، به آمریکا نقل مکان کردند. در همان زمان مادرش شروع به فعالیت در دانشگاه جورج تاون در زمینه تدریس مطالعات زبان فارسی کرد.

اما مدت زیادی طول نکشید که پدر و مادر پیر از هم جدا شدند؛ و سرپرستی او به مادرش سپرده شد. مدرسه ی مذهبی سنت اندرو مریلند جایی بود که پیر تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در آنجا گذراند. پیر فوق العاده سرکش بود به طوری از بیشتر کلاس هایش فرار می کرد تا خود را به لابراتوار مدرسه برساند که با وسایل و کامپیوتر های آنجا بازی کند.

به همین خاطر او تعداد  دفعات زیادی از سوی مسئولین مدرسه توبیخ شد؛ از آنجا که در دوران تحصیلش در کلاس نهم  برنامه نویسی از علاقه مند بود که پیر به توانایی انجام آن رسیده بود؛ مسئولین مدرسه تصمیم گرفتند به جای تنبیه او که تا کنون بی اثر بوده است. پیر برنامه ای بنویسد که کارهای کتابخانه مدرسه را ساماندهی کند. پیر برای انجام این کار هر ساعت 6 دلار از طرف مدرسه دریافت می کرد، مسئولین به این امید چنین کاری را انجام دادند که بتوانند به واسطه ی این استعداد او را در مسیر مناسبی هدایت کنند.

بیوگرافی پیر امیدیار و تحصیلات وی

سرانجام پیر امیدیار در سال 1984 با فارغ التحصیلی از دبیرستان سنت اندرو، به دانشگاه تافتز سامرویل در ماساچوست ورود پیدا کرد. او در این دانشگاه در رشته مهندسی برق شروع به تحصیل کرد. که بعدها با تغییر رشته خود به رشته علوم کامپیوتر؛ لیسانس علوم کامپیوتری خود را در سال 1988 از این دانشگاه اخذ کرد.

زمانی که پیر در سال 1994 در شرکت نرم افزاری «جنرال مجیک» مشغول به فعالیت بود، ودر منطقه Bay Area  سانفرانسیسکو زندگی می کرد با همسرش پاملا وسلی که از دانشجویان ارشد بیولوژی بود آشنا شد. که مدت زیادی طول نکشید که نامزد و سپس ازدواج کردند. از آنجا که پاملا علاقه ی زیادی به جمع آوری جعبه های آبنبات Pez داشت؛ پیر بخشی با عنوان بخش حراج آنلاین به وب سایت شخصی خود اضافه کرد؛ که به واسطه آن پاملا را خوشحال کند و همچنین پاملا بتواند از این طریق کار خود را گسترش دهد.

بیوگرافی پیر امیدیار و تحصیلات وی

فعالیت های پیر امیدیار

شرکت نرم افزاری  که زیر نظر مکینتاش فعالیت می کرد، جایی بود که پیر امیدیار در دوران دانشگاه به طور نیمه وقت در آنجا کار می کرد. که در این دوران به طور حرفه ای به یادگیری برنامه نویسی کامپیوترهای مکینتاش پرداخت و با مجوز شرکت، چندین نرم افزار را برنامه نویسی کرد.

پیر امید یار بلافاصله پس از فارغ التحصیلی اش، در شرکت کامپیوتری اپل در یکی از بخش های فرعی اش به نام کلاریس شروع به فعالیت کرد. کار تیم او در این بخش ارتقا و بروز رسانی اپلیکیشن های گرافیکی MacDraw 1,2  بود.

در سال 1991 دقیقا 3 سال پس از فارغ التحصیلی اش، یک شرکت محاسباتی مبتنی بر برنامه نویسی در زمینه «رابط کامپیوتری با استفاده از قلم استایلوس» که به Ink Development نامگذاری شد؛ به همراه سه نفر از دوستانش آن را تاسیس کرد. این شرکت یک بخش فروش اینترنتی داشت  که با گذر زمان به یک شرکت تجارت الکترونیک به نام «ای-شاپ» تبدیل شد؛ که مایکروسافت در سال 1996 اقدام به خرید ای-شاپ کرد. اما این باعث نشد که او چالش های تجارت را که مجذوب آن ها بود را فراموش کند.

فعالیت های فرهنگی پیر امیدیار

علاقه مندی پیر امیدیار به خبرنگاری و روزنامه نگاری موجب راه اندازی نشریه First Look Media با همکاری ژورنالیست سابق گاردین، به نام «گلن گرینوالد» شد. که پس از آن در سال 2010 با هدف پوشش اخبار سیاسی و اجتماعی هاوایی، سرویس خبری تحقیقی Honolulu Civil Beat را تاسیس کرد. که این نشریه به عنوان بهترین نشریه آنلاین هاوایی به مدت سه سال پی در پی، معرفی و انتخاب شد. در سال 2013 این نشریه به دلیل ادغام او با نشریه هافینگتون به هاف-پست هاوایی تغییر نام داد.

خرید روزنامه واشنگتن پست، هدف بعدی پیر امید یار قرار گرفت اما او موفق به انجام این کار نشد؛ چرا که مالک این روزنامه آن را به «جف بزوس» موسس و بنیان گذار آمازون به مبلغ 250 میلیون واگذار کرد.

پیر امید یار علاوه بر علاقه ی بسیاری که به دنیای خبرنگاری و روزنامه نگاری داشت. فیلم و سینما هم در لیست علاقه مندی ها ی او قرار داشتند. از این رو در پی این علاقه مندی ها تهیه کنندگی دو فیلم را در سال های 2014 و 2015 به عهده گرفت. که یکی از فیلم های او به نام اسپاتلایت  در بخش بهترین فیلم غیر اقتباسی و بهترین فیلمنامه موفق به دریافت دو جایزه اسکار شد.

بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند در جهان

امیدیار نت ورک

بنیاد خیریه و بشر دوستانه «امیدیار نت ورک» توسط پیر امیدیار و همسرش با هدف بهبود زندگی مردم فقیر در سال 2004 تاسیس شد؛ در کنار حمایت از مردم فقیر، سازندگان  نرم افزار «ارتباطات اضطراری»  در این موسسه نیز مورد حمایت قرار گرفتند. کار این نرم افزار به تصویر کشیدن مسیر و نقشه ی موردنیاز با استفاده از داده های مخابره شده تلفن همراه می باشد؛ که در سال 2010 این نرم افزار نقش مهمی در نجات  زلزله زدگان هائیتی در کنار نیروهای امداد و نجات را ایفا کرد.

در حال حاضر استفاده از نسخه رایگان این نرم افزار به صورت آنلاین  با حمایت بنیاد امید یار در دسترس عموم قرار دارد. 992  میلیون دلار از آغاز تاسیس این بنیاد تا کنون به سازمان های خیریه داده شده است.

پیر امید یار علاوه بر بنیاد امیدیار، در انستیتو سانتافه و هیئت امنای دانشگاه تافتز مشغول به فعالیت و انجام امور خیریه می باشد. که در سال 2005 با هدف کمک به مردم فقیر کشورهای در حال توسعه به صندوق خیریه تافتز-امیدیار به همراه همسرش مبلغ 100 میلیون دلار را به این موسسه اهدا کردند.

فعالیت های بشر دوستانه امیدیار

پیر امیدیار  در سال 2010 با امضای عهدنامه ی نیکوکاری به فهرست 40 میلیاردری که این عهدنامه را امضا کرده اند اضافه شد. که اکنون نام او در این فهرست در کنار افرادی همچون بیل گیتس و وارن بافت به چشم میخورد. آن ها در این این عهد نامه  پایبند این خواهند بود که در تمام دوران زندگی شان نیمی از ثروت خود را صرف امور خیریه کنند. اما تصمیم بزرگی که پیر امید یار به همراه همسرش گرفت این بود که به مدت 20 سال 99 درصد ثروت خودشان را صرف امور خیریه کنند.

پیر امید یار و همسرش  تا کنون 115 میلیون دلار  در زمینه  مبارزه با قاچاق انسان در پنج کشور مختلف سرمایه گذاری کرده اند؛ به همین خاطر از بزرگ ترین فعالان بخش خصوصی مبارزه با قاچاق انسان به حساب می آیند. مدال افتخار بشر دوستی ماندگار و اهدای دکترای افتخاری دانشگاه تافتز به پیر امیدیار در سال 2011 حاصل تلاش های بدون وقفه پیر امیدیار و همسرش در حوزه خدمات اجتماعی بود که نصیب آن ها شد.

علاوه بر تمامی اقدامات بشر دوستانه پیر امید یار و همسرش آن ها در سال 2017 تصمیم بزرگ دیگری گرفتند که طی اقداماتی از ثروت خود، درآمد ثابت ماهیانه ای به 26 هزار نفر از مردم کنیا به مدت 12 سال تعلق بگیرد. پیر امید یار معتقد است تا زمانی که در جهان انسان ها با محبت و کرامت با هم برخورد می کنند دلیلی برای پیشرفت و ادامه و بقا نیز وجود دارد. بیوگرافی پیر امیدیار را با سرمایه و ثروت این مرد بزرگ همراهی نمایید.

فعالیت های بشر دوستانه امیدیار

بیوگرافی پیر امیدیار و سرمایه وی

پیر امیدیار علاوه بر اینکه به عنوان ثروتمند ترین و پولدارترین مرد ایرانی در کل دنیا، در کنار دیگر مردان ثروتمند ایرانی همچون اردوان فرهاد مشیری، امید کردستانی، حسن خسرو شاهی، بادران معراج و…. شناخته شده است. در سال 2013 نام او به لیست 42 فرد ثروتمند آمریکا و پنجمین میلیاردر فرانسه اضافه شد و همچنین  میزان دارایی او به طور کامل  تا مه سال 2017 توسط مجله فوربز بالغ بر 8.7 میلیارد دلار اعلام شده است.

بیوگرافی پیر امیدیار و سخنان گهربار وی

در ابتدایی ترین روز های تاسیس eBay که بر این باور بودم، که انسان ها اصالتاً خوب و نیکوکار هستند. و اینکه دلیلی نمی بینم با کسانی وارد کار شوم که از شکست هایشان درس نمی گیرند و حتی به قیمت شکست دست به اقدام نمی زنند. او می گوید در کنار تمام فعالیت های کاری اش تمرکز و هدفش بر روی چیزی جز بشر دوستی نبوده است. و تا زمانی که مردم قدرت خود را کشف و باور نکنند تغییرات پایدار رخ نمی دهد. او معتقد است اگر که در انجام کارهایتان اشتیاق داشته باشید بی شک به موفقیت خواهید رسید.

با مراجعه به بخش بیوگرافی افراد موفق در سایت گرداب جذب می توانید با موفقیت ها و دستاوردهای افراد موفق بیشتر آشنا شوید و از آن ها الگوبرداری کنید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • خیلی جالب بود کارهای خیر خواهانی که انجام دادن واقعا عالیه امید یار خانواده فرهنگیم داشته میتونیم بگیم تو شکوفا بودنش دخیل بوده ❤❤
    ولی چرا پدر و مادرش جدا شدن اونم میتونه شرایطو براش سخت کرده باشه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست