بیوگرافی جیم ران مردی که مسیر موفقیت را به آنتونی رابینز نشان داد را از گرداب جذب بخوانید و با ایده های موفقیت آمیز این مرد تاثیر گذار و بسیار موفق آشنا شوید.

جیم ران، ­ستاره دنباله داری که در آسمان موفقیت و رشد فردی کهکشانی پر نور از خود به جا گذاشت. افرادی چون: آنتونی­ رابینز، برایان­ تریسی،  مارک­ ویکتور هنسن، جک کنفیلد شاگردان مکتب او به حساب می­ آیند. مکتبی که بی­شک تاثیر چشم­گیری بر  دنیا داشته و دارد.  گاو دوشی که فکر می­کرد تنها هنرش دوشیدن شیر گاوها و علف چینی است! اما شاید همان روز که دختر کلوچه فروش در خانه­ اش را زد و او چون حتی 2دلار هم نداشت. مجبور به دروغ گفتن شد و گفت ” من مقدار زیادی از همین کلوچه­ ها در خانه دارم”  و پس از این ماجرا زندگی اش متحول شد. کتاب صوتی را با بیوگرافی جیم ران همراهی نمایید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی آنتونی رابینز معروف ترین سخنران انگیزشی در جهان

زندگینامه جیم ران

در بیوگرافی جیم ران  آمده است که زندگی جیم با این جمله معروفش  “اگر جایی که ایستاده ای را نمی پسندید عوضش کن، تو که درخت نیستی” زیر و رو شد. جیم بعدها در سمینارهایش با این جمله غوغا می­ کرد. این جمله وی هنوز هم بر زندگی افراد زیادی تاثیر گذار است.

زندگی شخصی جیم ران

امانوئل جیم ران معروف به جیم ران در 25 سپتامبر 1930 در مزرعه ای در ایالات آیداهوی آمریکا به دنیا آمد. پدر او مزرعه­دار و مُبلغ مذهبی بوده شاید همین امر تاثیر بسزایی در شیوه داستان سرایی گیرای او داشته است. پس از اتمام دوران دبیرستان او به کالج می­رود. اما پس از گذراندن تنها یک سال تحصیل در کالج مجبور به ترک آن می­شود. چراکه او یک پدر و یک همسر است و باید کاری برای امرار معاش دست و پا کند.

او تا به آن روز  25 سال داشت زندگی پر از بدهی داشت. تا اینکه از طرف یکی از دوستانش به سمینار جان ارل شف دعوت شد. این شروعی بود برای جیم تا پله­ های موفقیت را روز به روز طی کند. او حالا دیگر آن پسرک گاو دوش و یا مغازه دار نبود. او در ابتدای راهی قدم گذاشته بود که سرتاسر زندگیش را دست­خوش تغییر و تحول چشم­گیری کرد. او حالا چنان مجذوب فلسفه تجاری شف شده بود که تصمیم گرفت به سازمان فروش مستقیم شف بپیوندد و شف آموزش وی را برعهده گرفت آموزشی که شاید هیچ کدامشان فکر نمی کردند به ظهور یک نابغه بیانجامد.

زندگی شخصی جیم ران

دوران شکوفایی جیم ران

 5 سال طول کشید تا شف فلسفه خود را به جیم آموزش داد.  فلسفه ­ای که از افکاری عمیق سرچشمه می گرفت. جملات کلیدی داشت که در دل هر شنونده ای رسوخ می کرد. جملاتی همچون : “بیشتر از میزانی که روی شغلت کار می­کنی روی خودت کار کن”  “درآمد تو مستقیما به طرز فکر تو مربوط می­شود. نه به وضع کنونی اقتصاد” و “اگر دوست داری چیزی تغییر کند ابتدا باید خودت تغییر کنی”

حالا دیگر  برای ران این آموزش­ها تنها تئوریات ساده نبود. بلکه حکم سبک زندگی را داشت. او حالا اصل آنچه را که شفر می­خواست به او بقبولاند دریافته بود.  اینکه: همه چیز به خود انسان و طرز فکر او بستگی دارد و دستورالعمل شف را سرلوحه­ تمام کارهایش کرده بود ” سود بهتر از دستمزد است”

جیم بیزینس خود را راه انداخت و روز به روز مخاطبان بیشتری جذب می­کرد. درست 5 سال بعد از اولین دیدار شف و جیم، در سن 49 سالگی شف درگذشت و یک سال بعد زمانی که جیم 31 ساله بود میلیونری شده بود که شف را منبع الهام خود می­دانست. ران استادی بی بدیل در زمینه رشد شخصی شناخته شده و بیش از 25 کتاب و نوار صوتی  از او به جا مانده است. سرانجام ران در 5 دسامبر 2009 میلادی در وست هیلز کالیفرنیا بر اثر بیماری فیبروز ریوی درگذشت.

آثار، کتاب­ ها و سمینارهای جیم ران

داستان از عرش به فرش رسیدند را با این عنوان: “پسر مزرعه­ داری که از آیداهو  به بورلی هیلز رسید”  مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. اجرای پویا و قوی، داستان سرایی بدیل ارث برده از پدر مبلغش و فلسفه روان و قابل فهم بودنش برای همه اقشار، او را به سخنوری پرآوازه تبدیل کرده بود که هرکس می خواست قدم در راه خودشناسی بگذراد، می­دانست با آموزه­های ران سختی­های راه آسانتر می گردد.

آثار، کتاب­ ها و سمینارهای جیم ران

مجموعه کتاب های جیم ران

 •     جادوی کار پاره وقت
 •     پنج قطعه اصل
 •     از پازل زندگی
 •     هفت کلید طلایی ثروتمند شدن
 •     معجزه در درون تو است
 •     دوازده ستون
 •     فصل­های زندگی
 •     فرزانگی
 •     درس­های زندگی
 •     قاتل شما کیست؟

و همچنین چندین نوار صوتی و کتاب دیگر از این قسم.

جوایز دریافتی جیم ران

از جمله جوایز دریافتی وان می­توان به جوایز زیر اشاره کرد:

coveted National Speakers Association CPAE Award و Master of Influence Award

جوایز دریافتی جیم ران

گزیده ای از جملات ناب و گفتارهای جیم ران

 “هیچ اصول بنیادی جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست. بلکه پیر و کهنه است. شما باید به کسانی که می­گویند: بیاید عتیقه­ های دست­ساز مرا ببینید. شک کنید. چون اگر عتیقه است تو نمی­توانی آن را ساخته باشی”

“هرکه به مردم خدمت کند خود را در راه بزرگی و عظمت،ثروت، رضایت، اعتبار و لذت قرار می­دهد”

“مطالب سبک را نخوانید. چون ممکن است با آن­ها سرگرم شوید ولی رشد نخواهید کرد”

“آرزو نکنید که مطالب آسان­تر شود، لکه آرزو کنید شما بهتر شوید”

” مهم­ترین خواسته شما از یک شغل باید این باشد که چه چیزی به دست می آورید.بلکه باید این باشد که چه چیزی می­شوم”

” زمانی که شدیدا خواستار چیزی هستید، حتما راهی برای دست­یابی به آن خواهید یافت”

“بدون احساس ضرورت اشتیاق ارزش خود را از دست می­دهد”

“مهم نیست از کدام طرف حصار می­پرید. مهم پریدن است. بدانید که بدون تصمیم­گیری هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت”

“با تحصیلات رسمی تنها می توان گذران زندگی کرد/ اما با خودآموختگی می توان ثروت اندوخت”

“برای هر تلاش ساختار یافته چندین پاداش وجود دارد”

” زمانی را برای جمع بندی گذشته اختصاص دهید، سپس می توانید طرحی بر اساس تجربیاتتان خلق کنید”

“روزها گران قیمت هستند. وقتی روزی که در اختیار داری را سپری می­کنی، یک روز کمتر برای سپری کردن داری، پس سعی کن هر روز را عاقلانه سپری کنی”

“دیوارهایی که پیرامون خود می سازیم تا غم را دور نگه داریم، شادی را نیز دور نگه می­دارد”

بخشی از مقدمه مهم­ترین اثر جیم ران “هفت اصل برای دست­یابی به ثروت و کامیابی”

خوب من ۲۵ سالم بود. بسیار دور از رویاهایم و هیچ نشانه ­ای هم از چگونگی ایجاد تغییر مؤثر در زندگی­ ام، وجود نداشت. روزی خوش ­شانسی به من رو کرد. چرا در آن برهه از زندگی من؟ چرا این اتفاقات خوب رخ می­دهند؟ واقعاً برای این پرسش­ها پاسخی ندارم. برای من، این اتفاقات بخشی از اسرار زندگی هستند…

 در هر حال، خوش ­­شانسی زمانی به من روی کرد که با مردی آشنا شدم. مردی بسیار خاص به نام ارل شوف. اولین دیدار ما در یک کنفرانس فروش بود که اول آن سمیناری را اجرا می­کرد. نمی­توانم بگویم ارل آن شب چه چیزی گفت که مرا مجذوب خود کرد ولی هنوز به یاد دارم که حاضر بودم هر کاری انجام دهم تا شبیه او باشم. در پایان سمینار تمام شجاعت خودم را جمع کردم تا بلند شوم و خودم را به او معرفی کنم. ارل مهربان و بخشنده بود و عطش مرا برای موفقیت را دید و در نهایت از من خوشش آمد. چند ماه بعد، من در سازمان فروش و استخدام شده بودم.

 من به مدت ۵ سال درس­های زندگی زیادی از آقای شوف فراگرفتم. او با من مانند پسرش رفتار میکرد و ساعت­های زیادی را صرف آموزش فلسفه شخصی خود به من کرد. آموزه­ هایی که من آنها را هفت اصل برای دستیابی به ثروت و کامیابی می­ نامم.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

مرگ شوف و رشد و بالندگی جیم ران

 آقای شوف در سن ۴۹ سالگی و به صورت ناگهانی درگذشت. پس از ماتم و سوگ برای از دست دادن مشوق خودم، زمانی را وقف ارزیابی تأثیر او بر زندگی خودم کردم. متوجه شدم که با ارزش ترین چیزی که او به من داده، نه پیداکردن شغلی و نه حتی فرصتی برای ارتقاء از یک کارآموز فروش به معاون اجرایی شرکت است. خردمندی فلسفه ارل به زندگی و اصول بنیادین او برای زندگی موفقیت آمیز  – چگونه ثروتمند باشیم و چگونه خوشحال- بهترین چیزی بود که از او فرا گرفته بودم.

 در چند سال بعد، من ایده ­های او را وارد زندگی خود کردم و نتیجه آن شکوفا شدن من بود. در حقیقت، پول بسیار زیادی بدست آوردم. اما در واقع لذت بخش ­ترین بخش آن سهیم شدن این ایده­ ها با کارکنان و همکاران تجاری بود. واکنش ها پُرشور و نتایج فوری و قابل­ ملاحظه بود.

 اگرچه خود را در درجه اول یک تاجر می­بینم و نه نویسنده یا سخنران، اما بسیار علاقمند به در میان گذاشتن ایده­ هایی به صورت ساده و مستقیم بودم که می توانند در تغییر دید افراد به زندگی تاثیر مهمی داشته باشند.

زمانی که این کتاب را می­ خوانید تصور کنید در حال خرید کردن هستید. تنها ایده ­هایی را به کار ببرید که مناسب الان شما هستند. مطمئناً شما مجبور به خرید هر چیزی نیستید که فرد دیگری از شما می­ خواهد. اما شانسی به خودتان بدهید. صفحات پیش­رو را با ذهنی باز بخوانید. اگر مطلبی به نظرتان منطقی آمد، آن را امتحان کنید و در غیر این صورت از آن رد شوید. به یاد داشته باشید، در هر کاری که انجام می­دهید سعی کنید مانند دانش ­آموزی باشد نه صرفاً یک پیرو.

الگوبرداری از جیم ران

افراد موفق درسهایی در مسیر موفقیت خود آموخته اند که حاصل تجربه و تلاش صادقانه انها در طول سال های فعالیتشان است. قوانین موفقیت برای همه یکسان است. اما روش های رسیدن به موفقیت و راه های انجام کار برای هر کس شاید در جزئیات تفاوت هایی داشته باشد. از اصل اصول بنیادی شوف می توان برای رسیدن به اهداف استفاده کرد. جمله های کلیدی و موثر افراد موفق را در مسیر فعالیت های خود عملی کنید و مسیر موفقیت را برای خود هموار سازید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • این جمله معروف جیم ران یه بار برای همیشه زندگی منو متحول کرد: اگر جایی که ایستاده ای را نمی پسندی، حرکت کن، تو که درخت نیستی!
  اولش کلی خنیدیدم لابه لا مزاح زیادی که در این جمله است یه نکته روانشناسی بسیار عمیق نهفته است. نکته ای که در دین مبین اسلام هم به خوبی بهش اشاره شده. اونجا که فرشتگان از گناهکاران می پرسند که در زمین چه کردید؟ آنها جواب میدند ما در زمین خار و زبون بودیم و فرشته ها بهشون میگن مگر زمین خداوند پهناور نبود که در آن مهاجرت کنید.
  تو این آیه بزرگ هم به این اشاره شده که اگه جایی از زندگی هستید که اونو نمی پسندید جاتون رو تغییر بدید. مهجرت کنید. جیم ران یکم این جمله رو چند بعدی میگه و منظورش تغییرات بزرگ و اساسی که شرایط زندگی ما رو تغییر میده. خیلی زیبا اشاره میکنه که ما مجبور نیستیم مثل یک درخت یکجا باشیم و شرایط بیرونی رو بپذیریم. ما انسانیم و قدرت تغییر زندگی خودمونو دارم.
  واقعا خوندن مطلبتون مجددا تاثیر این جملرو برای یاداوری کرد. ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست