21 روش عالی برای کسب و کار را از برایان ترسی یاد بگیرید و کسب و کار و پیشه موفق و دوست داشتنی خود را راه اندازی و آغاز نمایید و ثروت هنگفت پارو کنید. 

21 روش عالی برای کسب و کار را در این مقاله به شما معرفی می کنیم. این کتاب نوشته ی غول و کارآفرین مطرح جهانی ، برایان تریسی و ترجمه ی روان محمد خیریان است که چاپ اول آن در سال 1390 انجام شد. توصیه ی اکید بنده این است که اگر قصد راه اندازی کسب و کار جدید را دارید حتما به مطالعه ی این کتاب ارزشمند بپردازید چرا که رسم بر این است  برای ورود به هر کاری به دنبال متخصص آن کار می روند و از او مشورت میخواهند. در زمینه ی کسب و کار هم با نگاهی گذرا به افراد موفق ، فورا یکی از بهترینهای کارآفرینی بدون شک ، برایان تریسی در ذهن ما خطور می کند. کتاب صوتی دوست داران ثروت و توانگری را به مطالعه 21 روش عالی برای کسب و کار دعوت می کند.

21روش عالی برای کسب و کار

21 روش عالی برای کسب و کار

برایان تریسی ، استاد زبردست در زمینه تجارت و کسب و کار، تمام تجربیات را با شکست ها و سختی های فراوان به دست آورده و اکنون یکی از پیشگامان این حرفه می باشد و برای هزاران نفر از کارآفرینان و مدیران شرکت ها استاد است. این فرد موفق ، کسب و کار خود را از یک شرکت کوچک شروع کرد و با تلاش های مستمر و فکر باز خود پله پله به این موقعیت ارزشمند دست پیدا کرد و در جایگاهی قرار دارد که توانسته حدود 22 کسب و کار موفق را سازماندهی و هدایت کند و به سودآوری برساند.

خواندن این مطلب نیز برایتان موفقیت تان مفید خواهد بود : تاثیر شگفت انگیز افکار مثبت در زندگی با بهره گیری از آن

از کم شروع کنید

21 روش عالی برای کسب و کار را  در این کتاب میخوانید و بدون شک کمک شایانی در کسب و کارتان به شما می کند و مسیر موفقیتتان را در این زمینه هموارتر می کند. حتما می دانید و یا شنیده و مطالعه کرده اید که لزومأ همه ی سرمایه داران و کسانی که در زمینه ی تجارت حرفی برای گفتن دارند ، کار خود را با سرمایه های کلانی شروع نکرده اند و این تصور که حتما برای راه اندازی کسب و کار موفق باید پول هنگفتی در دست داشته باشم ، کاملأ غلط و اشتباه است.

شما نیز آدمهای ویژه هستید

افراد موفق کسانی نیستند که از سیاره ای دیگر آمده باشند یا خیلی خاص و خارق العاده اند ، نه اینگونه نیست. آنها فقط با ذهن باز مسیر درست را طی کردند و نسبت به دیگران کمتر شکست خوردند. در این کتاب به طور مثال، 21 روش عالی برای کسب و کار به شما داده می شود که همه زاییده ی فکر و ذهن است و در عین حال شما را به هدفتان هم می رساند پس برای آشنایی با این کتاب ارزشمند با ما همراه باشید.

مترجم در ابتدای کتاب معرفی مختصری از برایان تریسی دارد و از سختی های زندگی او می نویسد و اینکه چگونه با این حجم از سختی ها توانسته در زمینه ی تجارت پیشگام و الگوی همگان باشد. همچنین سخن ارزشمندی از او که گفته : “راه رسیدن به موفقیت در هرکاری، آن است که بدانیم افراد موفق آن رشته چه کرده اند تا موفق شده اند” را بیان می کند.

دقت در مطالعه کتاب و روش های ارائه شده

آنچه در این کتاب خواهیم خواند در مسیری که قدم برمی داریم می تواند ، صرفه جویی در میلیون ها پول و وقت و ماه ها کار سخت و دشوار و بی نتیجه شود. زیرا که 21 روش عالی برای کسب و کار را به شما معرفی می کند. برایان در این کتاب می گوید که اخیرأ یک کارآفرین جوان در دالاس با خواندن این کتاب متوجه می شود که از یک ایده که در کتاب ذکر شده بی خبر بوده و همین باعث شده که هزینه ای معادل هشت سال ناکامی و تلاش بی نتیجه و هزاران دلار ضرر مالی در پی داشته است.

یا برعکس این جوان، زن موفق دیگری که با خواندن این کتاب و استفاده از ایده های آن بعد از طلاقش هم اکنون توانسته شراکت با 32 کارمند ، پیداکردن همسری جدید ، خانه ای زیبا و حساب بانکی پرپولی داشته باشد.

با جدیت تمام مراحل کتاب را دنبال نمایید

مطالبی که در این کتاب می خوانید را جدی بگیرید و آنها را عملی کنید و مطمین باشید بیش از تصورتان به شما کمک می کند. قطعأ به گوشتان خورده که هشتاد درصد کسب و کار ها در دوسال اول با شکست مواجه می شوند. اما جالب است بدانید که نود درصد این کارها که توسط افرادی راه اندازی شده اند که می دانند چه می خواهند، بعد از پنج سال هنوز برقرار و پابرجااند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

در کتاب، 21 روش عالی برای کسب و کار ، ذکر می شود که « افراد موفق در کسب و کار از شما زرنگ ترو همچنین بهتر نیستند. آنها معمولأ افراد عادی هستند که زودتر از رقبای شان روش درست کار را فهمیده اند».

به تفصیل و تا جایی که مفهوم اصلی مطلب را برسانیم چندمورد از این 21 روش عالی برای کسب و کار را بیان می کنیم و مابقی را نام می بریم.

1 تصمیم بگیرید دقیقاً چه می خواهید

به روشنی و شفافیت هدفتان را مشخص کنید و به این درک برسید که چه هدفی از این کسب و کار دارید و دلیل کارتان چیست؟

هرچه در مورد هدفتان بیشتر بدانید و برنامه ریزی شده به سمت آن پیش روید احتمال شکستتان کمتر و بازدهی کارتان بالا می رود. برای کسب و کار عالی بصورت کلی باید موارد زیر را رعایت کرد:

 1. مشخص کنید دقیقأ چه هدفی دارید و چه می خواهید.
 2. روی برگه به وضوح هدفتان را بنویسید.
 3. برای هدفتان ، چه کوچک یا بزرگ، مهلت تعیین کنید.
 4. تمام کارهایی که نیاز است برای رسیدن به هدفتان انجام دهید را ریز به ریز بنویسید.
 5. کارهای لازم برای رسیدن به هدفتان را اولویت بندی کنید.
 6. تمرین کنید که مانند همه ی کارآفرینان برتر به شدت عمل گرا باشید و برای رسیدن به خواسته تان به سرعت اقدام کنید.

2 تعیین کنید که آیا کارآفرینی برای شما مناسب است یا نه

فقط و فقط پنج درصد از مردم مناسب کارآفرینی هستند و نود و پنج درصد باقی مانده برای کار در شرکت ها و سازمان ها مناسبند. دو فاکتور مهم کارآفرینی : 1. جرأت پذیرش خطری بزرگ در مورد پول و وقتتان 2. استقامت کافی برای پذیرفتن سختی ها.

پس بطور صریح قبل از شروع کار و صرف کردن هزینه و وقت، مشخص کنید که آیا می توانید مسولیت همه ی کارها و مدیریت را به عهده بگیرید یا نه.

3 کاری را انتخاب کنید که برایتان مناسب است

صد البته باید بین کاری که انتخاب می کنیم و شخصیت ما همخوانی وجود داشته باشد که در غیر اینصورت هیچ انگیزه ای وجود ندارد و به تبع آن زمانی که انگیزه نباشد با شکست مواجه می شویم.

4 حساب شده به سمت کارتان بروید

با پرس و جوی سوالاتی از خود در مورد کارتان خودتان را به چالش بکشید و به تفکر عمیق در مورد ایده تان بپردازید. به عنوان مثال مردم به دنبال محصولاتی هستند که بهتر،سریع تر و ارزان ترن. پس از خود بپرسید که آیا این کار می تواند نیازهای مشتری را برآورده کند یا نه.

از جمله ی این 21 روش عالی برای کسب و کار می توان به موارد زیراشاره کرد:

 1. برای افزایش فروشتان از اینترنت استفاده کنید.
 2. پولی که لازم دارید را تهیه کنید.
 3. خودتان را وقف یادگیری مادام العمر کنید.
 4. به طور مداوم محصول یا خدماتتان را تبلیغ کنید.
 5. از اشتباهاتی که منجر به شکست تجاری می شود خودداری کنید.
 6. مشتری خود را به روشنی بشناسید.
 7. قبل از اینکه پولی خرج کنید ، بازاریابی سریع و ارزان انجام دهید.
 8. از هرلحظه ی وقت خود بهره ببرید.
 9. قبل از شروع یک برنامه کسب و کار کامل تهیه کنید.
 10. هرکاری که ممکن است را انجام دهید تا کسب و کارتان تضمین شود
 11. هدف کسب و کارتان را همواره به یاد داشته باشید.
 12. از تکنولوژی بهره ببرید.
 13. به کندی استخدام و به سرعت اخراج کنید.
 14. از هفت راز موفقیت استفاده کنید.
 15. از اصل راهرو استفاده کنید.
 16. روی پنج میم بازاریابی تمرکز کنید.
 17. با توجه کامل بر فروش تمرکز کنید.

با وجود کتابهای زیادی که در مورد موفقیت و کسب و کار وجود دارد اما به جرأت می توان گفت که با خواندن این کتاب و عمل کردن به این 21 روش عالی برای کسب و کار می توان یک کارآفرین موفق شد.

برایان ترسی

نکته ی مثبت برای خواندن این کتاب نویسنده ی موفق و مشهور آن، برایان تریسی، است که برای همگان شناخته شده و اثبات شده است و با اطمینان می توان تمام حرفها و نکات ذکرشده در این کتاب را عملی کرد و او کسی است که رازهای موفقیتش را برای همگان نشر می دهد و هیچگونه بخل و حسدی در این کار ندارد.

اگر شما نیز در آینده یه کارآفرین موفق شوید آیا رمز موفقیتتان را در اختیار همگان قرار می دهید؟ آیا تا کنون کسب و کاری را راه اندازی کرده اید؟ نظر خود را در رابطه با موانع و سختی های مسیر فعالیت تان و تجربه های شیرین و لذت بخش و موفقیت آمیز با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید.