با شناخت باورهای غلط که راه اندازی کسب و کار را با مشکل مواجه می کنند، می توانید اولین گام موثر برای ایجاد کسب و کار دلخواه تان را بردارید. این مطلب را تا انتها بخوانید.

دلایل زیادی وجود دارد که گاهی سبب می شود یک کسب و کار قبل از اینکه راه اندازی شود متوقف شود یا در حین راه اندازی با مشکل مواجه شود. در این مقاله می خواهیم با باورهای غلطی که راه اندازی کسب و کار را با مشکل موجه می کند یا سبب می شود یک کسب و کار چند ساله با شکست روبرو شود را بررسی کنیم. اگر می خواهید جزو افرادی که در کسب و کارشان شکست خورده اند نباشید ، کافیست انعطاف پذیری را انتخاب کنید و  باورهایی که منجر به شکست می شوند را تغییر دهید تا بتوانید مسیر رسیدن به موفقیت را برای خود، کارمندان و همکاران آسان تر نمایید.کتاب صوتی رابا شناخت باورهای غلط که راه اندازی کسب و کار را با مشکل مواجه می کند ، دنبال کنید.

اگر به مطالعه کتاب صوتی در زمینه موفیت علاقه مندید ، بشنوید : کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان استفاده کنیم جول اوستین

باورهای غلط در رابطه با راه اندازی کسب و کار

اگر تاکنون  موفق به راه اندازی کسب و کاری تازه و موفق نشده اید ، دلایل زیادی برای عدم موفقیت شما ممکن است وجود داشته باشد. با کتاب صوتی همراه باشید و از باوراهای غطل در راه اندازی کسب و کار تازه مطلع شوید و در آینده  از آن موارد اجتناب کنید.

برای مطالعه بیشتر در زمینه موفقیت بشنوید ؛ کتاب صوتی رایگان و موثر : کتاب صوتی تمرین نیروی حال اثر اکهارت توله

هوش رابطه ی مستقیم با راه اندازی کسب و کار دارد

اولین باور غلطی که سبب می شود یک کسب و کار شروع نشده ، به نقطه ی پایان برسد ، این است که تصور می شود هوش رابطه ی مستقیمی با راه اندازی یک کسب و کار موفق دارد و تنها افراد باهوش می توانند یک کار آفرین موفق و مستقل باشند. در صورتی که این یک باور غلط در راه اندازی کسب و کار است، زیرا ممکن است باهوش بودن در تسریع کارها موثر باشد، ولی نمی تواند همیشه یک فرد باهوش را فردی موفق به شمار آورد.

چه بسیار افراد باهوشی که حتی با داشتن تحصیلات عالیه بیکار هستند و برای کسب درآمد به کارهایی روی می آورند که هیچ ارتباطی با هوشمندی آنها ندارد. باید دانست که در راه اندازی کسب و کار موفق ، پشتکار است که اصل بنیادی آن را تشکیل می دهد نه هوش.

برای رسیدن به هدف و موفقیت مطالعه این مطلب نیز پیشنهاد می شود: استفاده از تمام توان برای دست یابی به هدف از برایان تریسی

راه اندازی کسب و کار ایده آل

ترسیدن برای خروج از نقطه ی امن در راه اندازی کسب و کار

نقطه ی امن هر فردی با دیگری متفاوت است ممکن است کسی از اینکه بخواهد کاری را شروع کند بدون آنکه حتی اطلاعی از روند راه اندازی یک کسب و کار داشته باشد آن را رها کرده و تلاش می کند زندگی خود را از هرگونه تغییری در روند آن حفظ نماید. اما در بعضی از افراد این خروج از نقطه ی امن به گونه ای دیگر رقم می خورد و آن فروش و ارائه محصولات است. بسیاری از غول های تجاری بزرگ جهان در ابتدا توانسته انداز این نقطه ی امن خارج شوند و با اعتماد به نفس محصول و یا خدمات جدید خود را به بهترین نحو ارائه دهند و آن را به بازار هدفی که می خواهند بشناسانند.

اضافه کردن ساعات کاری

گاهی خروج از نقطه ی امن تنها اضافه کردن ساعات کاری است. اگر کاری تمام وقت دارید کافیست از زمان های استراحت خود کم کنید و قسمت اعظمی از اوقات فراغت خود را برای ایده ای که در سرتان است صرف کنید و در کنار شغل دائمیتان و اتمام آن در طول روز، برای کسب و کار خود وقت بگزارید و آن را راه اندازی کنید. پس باید این ترس و باور غلط ماندن در نقطه ی امن زندگی را تغییر داد و برای پیشرفت در کار باید از این نقطه ی امن خارج شد.

خارج شدن از حریم امن در راه اندازی کسب و کار

ارائه ی محصول یا خدمات بدون نقص در راه اندازی کسب و کار

باور غلط دیگری که راه اندازی یک کسب و کار را با مشکل مواجه می کند این است که تصور کنید محصول یا خدماتی که ارائه می کنید تا قبل از ارائه به بازار باید بدون نقص باشد. در صورتی که این باوری اشتباه است. محصول و یا خدمات خود را قبل از اینکه کامل شود به بازار هدف خود عرضه کنید تا بتوانید ارزیابی درستی از بازار داشته باشید. ارائه محصول سبب می شود تا بتوانید خواسته های مشتریان خود را بشناسید ممکن است این خواست حداکثری از محصول شما با چیزی که به عنوان یک محصول کامل در نظر داشته اید متفاوت باشد.

ارائه محصول در کسب و کار

تصور بدون عیب بودن کار و محصول

جنبه ی دیگر این باور غلط این است که اگر محصولی که به تصور شما کامل و بدون عیب است را به بازار ارائه دهید، دیگر نیازی نبینید که برای محصول خود تبلیغات و بازاریابی نمایید. زیرا معتقدید محصول با کیفیت نیازی به تبلیغ ندارد در صورتی که این شیوه و روندی اشتباه است زیرا مردم به دنبال محصولات با کیفیت نمی روند بلکه برای محصولی اقدام به خرید می کنند که در راستای رویاها و نتایج مورد دلخواه آنها باشد. بخش اعظمی از این تحقق رویا توسط تبلیغات و بازاریابی به مردم شناسانده و القا می شود.

باید از همه اتفاقاتی که در محل کسب و کار  رخ می دهد، آگاه بود

باور غلط دیگری که راه اندازی کسب و کار را با مشکل مواجه می کند ، این است که تصور شود باید از تمام اتفاقاتی که در محل کسب و کار رخ می دهد ، آگاه بود. این باور ممکن است در کسب و کارهای کوچکی که به تازگی شروع به کار کرده اند بسیار مهم باشد زیرا هر پروژه و خدمات جدید که مشتری درخواست می کند باید به بهترین شکل اجرا شود و نظارت در تمام مراحل کاری شرط اصلی موفقیت محسوب می شود تا بتوان کسب و کار را به پایداری رساند ولی زمانی که کسب و کار گسترش پیدا می کند این باور ممکن است بسیار خطرناک باشد.

زیرا دیگر شما در مرحله ای هستید که باید در استخدام کارمند تمام دقت خود را لحاظ نمایید و بعد از استخدام تنها کار را به او بسپارید تا به روش خود آن کار یا پروژه را سامان دهند. در غیر این صورت خلاقیت کارمند به شدت کاهش پیدا می کند.

راه اندازی کسب و کار

امر و نهی به کارمندان

جنبه ی منفی دیگری که این باور برای شما ایجاد می کند این است که احساس می کنید به طور مداوم باید به کارمندان خود امر و نهی کنید و روش صحیح کار را که ممکن است صرفا سلیقه و شیوه ی شما در انجام کار باشد را به آنها متذکر شوید. در آن صورت شما تنها کارمندانی خواهید داشت که کارایی آن ها را کم کرده و رغبت آنها را برای انجام پروژه را از بین برده اید، درست در زمانی که نیاز دارید آنها بیشترین همکاری را با شما در انجام پروژه ها داشته باشند.

پرهیز از باورهای غلط در راه موفقیت

  • تا زمانی که باورهای غلطی که ذکر شد را در ذهن خود دارید و حاضر به تغییر آنها نباشید در هر مرحله ای از راه اندازی کسب و کار خود باشید ، با مشکل مواجه می شوید و شکست خواهید خورد. پس از همین اکنون طرز تفکر خود را تغییر دهید تا کسب و کاری موفق را در آینده اداره کنید. آدمهای موفق هیچ تفاوت شاخصی با شما نداشته اند. آنها نیز مشکلات ، سختی و عدم برخورداری هایی را در زندگی خود تجربه کرده اند. اما تسلیم موانع و مشکلات نشده و امیدوارانه راه موفقیت را در پیش گرفته و به موفقیت های چشمگیر دست یافته اند.