هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید. قوی ، محکم و استوار باشید و اجازه ندهید چیزی شما را از ادامه تلاش برای رسیدن به موفقیت دلسرد کند.

به خاطر فرو رفتن چند خار در پای خود از همه گل ها متنفر نباشید. به خاطر مستجاب نشدن یکی از دعاهای خود ، از دعا کردن دست برندارید. به علت به سرانجام نرسیدن یک کار از تلاش برای موفقیت هرگز مایوس نشوید. به خاطر به واقعیت نپیوستن یک روئیا از همه روئیاهای خود دست نکشید. اگر یک دوست به عهد خود وفا نکرده است ، نسبت به همه دوستان خود بی اعتماد نشوید. اگر کسی به شما خیانت کرد ، از همه متنفر نشوید.

به خاطر داشته باشید ، همیشه شانس های تازه در راه هستند. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید. یک دوست جدید ، زندگی تازه ، عشقی دیگر و کاری جدید در راه است.

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛  کتاب صوتی در سینه ات نهنگی می تپدف عرفان نظر آهاری

هر روز برای خود انگیزه ایجاد کنید

همان طور که هر چند روز یک بار باید به حمام می روید و خود را تمیز می کنید. لازم است در زندگی خود هر روز یا هر چند روز یک بار انگیزه ای تازه بیافرینید. شور و اشتیاق برای ادامه کار را زود به زود تازه و نو کنید.

از این صفحه نیز دیدن کنید ؛ ساده کردن کارها برای رسیدن به موفقیت و هدف برایان ترسی

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

کتاب صوتی پیشنهادی ما ؛ کتاب صوتی پیامبر و دیوانه جبران خلیل جبران

هر روز برای خود چشم انداز تعیین کنید

انگیزه یعنی داشتن دلیل برای انجام دادن کار. برای انجام کار باید دلیل و انگیزه داشته باشید. دلیل شما با توجه به نگرش شما تعیین می شود. افق دید خود را گسترده نمائید. هدف های بزرگ و دست یافتنی برای خود تعیین کنید.

برای نمونه؛ رسیدن به مبلغ مشخص درآمد ماهانه می تواند چشم انداز خوبی برای شما باشد. افزایش درآمد ماهانه می تواند انگیزه خوبی برای ادامه تلاش باشد. درآمد شما هر اندازه است ، تصمیم بگیرید در 10% هر ماه به آن بیفزائید. برای رسیدن به اضافه درآمد خود برنامه بچینید و تلاش  را شروع کنید. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

ابتدای جاده موفقیت

حال که دلیلی برای ادامه کار دارید ، با شور و هیجان وافر به تلاش خود برای رسیدن به چشم انداز تعیین شده تلاش کنید. با امید و انگیزه فراوان برای انجام کار خود صادقانه اقدام کنید.

برای کسب موفقیت به خود جایزه بدهید

برای ادامه کار و داشتن 10% اضافه درآمد در هر ماه نسبت به ماه قبل برنامه ای دقیق مشخص کنید. در آخر هر ماه به خود جایزه بدهید. می توانید به دیدن دوستان و یا تفریح یک روزه بروید.

یادآوری شیرینی هدف نهایی

مشکلات در مسیر زندگی همیشه و پیوسته وجود دارند. نمی توان مشکلات را از زندگی حذف کرد. بنابراین برای مقابله با آن ها و تحمل سختی ها به نتیجه نهایی کار و دست یابی به نتیجه مورد نظر فکر کنید. هدف نهایی شما هر چیزی که هست در رابطه با آن هدف جمله های مثبت انگیزشی بنویسید. نوشته های خود را جلو دیدگان خود قرار دهید. تا هر موقع چشمتان به آن جمله ها افتاد ، امید و انگیزه برای ادامه کار در وجود شما شارژ شود. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

مشاهده توانایی های خود برای رسیدن به هدف نهایی

در مسیر موفقیت هر چند وقت یک بار به گذشته و موقعیت خود در گذشته بیاندیشید. تفاوت وضعیت امروز با دیروز خود را با مقدار پیشرفت خود در مسیر رسیدن به هدف مرور کنید. این کار به افزایش انگیزه و شور و شوق بیشتر در شما منجر می شود. با مرور گذشته و مشکلات آن و نبودن آن مشکلات در زندگی امروز اعتماد به نفس شما افزایش می یابد.

مطالعه زندگی افراد موفق

زندگی نامه افراد موفق که از نقطه صفر موفقیت خود را آغاز کرده اند، به شما انگیزه می دهد. مطالعه زندگی نامه ابوریحان بیرونی، ابو علی سینا ، بیل گیتس ، فردیناند پورشه و … را برای روشن کردن موتور انگیزه در درون خود  مطالعه کنید. روش و تکنیک های افراد موفق برای رسیدن به موفقیت را یاد بگیرید و در زندگی خود از آن روش ها را به شیوه خود برای دست یابی به هدف اجرا کنید.

تاثیر اعتماد به نفس در موفقیت

داشتن اعتماد به نفس شاه کلید همه موفقیت هاست. کسی که اعتماد به نفس دارد، به خود ، دیگران و جهان اطراف خود عشق و شور می بخشد. شور و هیجان ناشی از عشق زندگی را پویا و پرتحرک می کند. عدم اعتماد به نفس به شکست و ناکامی منجر می شود.

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

چرا اعتماد به نفس را از دست می دهیم؟

ریشه نداشتن اعتماد به نفس در مشکلات و سختی هایی نهفته است که در کودکی و نوجوانی تجربه کرده اید. زمانی که در نوجوانی و یا کودکی به یکی از خواسته های خود نمی رسید، و یا در رسیدن به هدف و یا روئیایی ناکام بمانید ، این ناکامی در ضمیر ناخودآگاه شما جا خوش می کند.

هنگامی که در بزرگ سالی با مسئله شبیه به آن مورد که ناکام مانده اید، برخورد کنید، خاطرات گذشته در شما زنده می شود. این بار نیز احساس می کنید چون گذشته ناکام می مانید. برای همین از ادامه کار و جنگیدن برای موفقیت دلسرد و افسرده می شوید. اعتماد به نفس خود را می بازید و از تلاش دست می کشید. نگرش منفی شکست گذشته در وجود شما ریشه دوانده و ماندگار می شود. نگرش شما را به سمت منفی بافی سوق می دهد. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

با نگرش منفی مبارزه کنید

مغزی که منفی بافی را در خود تقویت کرده است به راحتی مثبت نگر نمی شود. برای داشتن نگرش مثبت باید سخت تلاش کرد. باید با نگرش منفی مبارزه کرد. نباید علت شکست های گذشته را به موفقیت های آینده نسبت دهید و با دیدی منفی به شکست خود ایمان بیاورید.

اعتماد به نفس را چگونه به دست آوریم؟

برای به دست آوردن دوباره اعتماد به نفس نباید منتظر رسیدن کسی از جایی بمانید. باید خود دست به کار شوید. باید مسئولیت موقعیت فعلی خود را بپذیرید و برای بهبود آن تلاش کنید. می توانید از جمله های تلقینی مثبت برای بهبود اعتماد به نفس استفاده کنید.

استفاده از جمله های تلقینی مثبت

برای مبارزه به نگرش منفی باید از جمله های تلقینی مثبت استفاده کنید. برای این کار می توانید جمله های انگیزشی مثبت در رابطه با هدف نهایی خود را بر روی کارت های کوچک بنویسید. آن کارت ها را در دست رس خود قرار دهید. جایی که در طول شبانه روز چندین نوبت بتوانید کارت ها را نظاره کنید و جمله های مثبت انگیزشی را مرور کنید. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

برای حفظ اعتماد به نفس، جعبه اعتماد به نفس بسازید

برای افزایش اعتماد به نفس می توانید جعبه دلگرمی بسازید. جعبه ای کوچک انتخاب کنید. در رابطه با خود هر جمله موفقیت آمیز و تحسین برانگیز در رابطه با توانمدی های خود شنیده اید را به یاد آوردید. آن را روی کاغذ بنویسید و در جعبه دلگرمی خود قرار دهید. هر موقع که از اعتماد به نفس پایین رنج بردید، به درون جعبه خود نگاه بیندازید و جمله خود را مرور نمائید. مرور توانمدی ها به شما دلگرمی و انگیزه تلاش دوباره می دهد. برای تقویت و حفظ اعتماد به نفس مراحل زیر را دنبال نمائید؛

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

مراحلی برای تقویت اعتماد به نفس

مرحله اول؛ تعریف و تمجیدهایی که در رابطه با خود شنیده اید را به یاد بیاورید. آن تعریف ها را در قالب جمله های مثبت بنویسید و مرور کنید. از تاریکی خارج شوید و حرکت را شروع کنید.

مرحله دوم؛ به برگه های خود نگاه کنید و توانمندی های خود را به خاطر آورید. به خداوند  بزرگ ترین نیروی عالم تکیه کنید. به یاری خداوند ایمان داشته باشید. به یاد بیاورید که بیرون رفتن از تاریکی ها به هدایت دست نامرئی خداوند انجام می شود. 

مرحله سوم؛ به دنیای اطراف خود نگاه کنید. برای رضایت اطرافیان خود کارهایی انجام دهید. با انجام کارهای کوچک چون؛ نشان دادن روی خوش، زدن یک لبخند، خوب گوش دادن به حرف های آن ها، تقدیر و تشکر از کارهای هر چند کوچک ، تحسین و تمجید ، پذیرش یا توجه و دقت به آن ها رضایت دوستان و اطرافیان خود را جلب کنید.

مراحل تقویت اعتماد به نفس را طی کنید. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

بنابراین هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید

همیشه شانس های تازه برای موفقیت وجود دارد. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید. یک دوست جدید، زندگی تازه، عشقی تازه و کاری تازه برای شروع کردن دوباره وجود دارد. فرصت های تازه را بیابید و برای رسیدن به موفقیت از آن ها استفاده کنید. هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

برای خود انگیزه و دلیلی برای تلاش دوباره پیدا کنید. برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. هرگز مایوس نشوید. برای کسب دوباره اعتماد به نفس و تلاش مجدد مراحل بالا را انجام دهید. تمرین های گفته شده را اجرا کنید. به خود جایزه دهید و هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید.

هر گاه برای هدفتان برنامه ریزی کنید و برای اجرای آن تلاش صادقانه و مستمر داشته باشید ، موفقیت شما حتمی خواهد بود. پس هرگز مایوس نشوید و از شکست های موقتی نترسید. شکست های احتمالی را پلی برای رسیدن به موفقیت های اتی بدانید و با عشق و امید به تلاش خود ادامه دهید. 

در رابطه با شکست های احتمالی و مایوس نشدن ، هر گونه نظر ، پیشنهاد ، انتقاد با تجربه ای دارید ، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست