10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک
موفقیت و انگیزشی

10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک

40 قانون عشق راه رسیدن به حق و حقیقت را به ما می آموزد. با به کارگیری این قوانین زندگی شیرن و لذت بخش است. 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک را دنبال نماید. 

در کتاب رومان ملت عشق 40 قاعده و قوانونی که صوفی مسلک ها با ان دلی باز و شوقی در پرواز دارند ، بیان شده است. با استفاده از این قوانین همه می توانند ف پله های موفقیت و توانگری را بپیمایند و به موفقیت های بزرگ برسند.  در مطلب قبل 10 قانون اول برای رسیدن به عشق و معرفت حق بیان شد. در این متن به 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک خواهیم پرداخت. اگر خواهان موفقیت و توانگری و عشق هستید ، این قوانین را یاد بگیرید و در زندگی خود عملی نمایید. 

رهرو راه معرفت

اگر رهرو راه طریقت و معرفت هستید یا این که قصد دارید ، رهبری و مدیریت ویژگی های شخصی خود را در دست بگیرید. به شما تبریک می گویم. هدف شما ، چه شناخت و معرفت حق تعالی باشد و یا رهبری و مدیریت افکار شخصی ، در هر صورت شما در راه خویشتن شناسی و کسب معرفت گام برداشته اید. این حرکت ارزنده شما ، شادی آفرین است. فعالیت شما در زمینه خود شناسی یا خدا شناسی بسی ارزشمند و محترم است. 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک را برای رسیدن به معرفت یاد بگیرید.

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد ما ؛ دانلود کتاب قدرت جَذَبِه برایان تریسی و ران آردن (pdf)

شما باید به خودتان افتخار کنید. سرزمین ما از گذشته های دور شاهد رهروان حقیقی در زمینه کسب معرفت بوده است. گذشتگان بیشتر به فعالیت های معنوی می پرداختند. توانایی آن ها در کسب معرفت بیشتر از افراد امروزی بود. آن ها در کنار تلاش بدنی و انجام کار با نیروی دست و پا از درون گرایی، رشد معنوی و ارزش های اخلاقی بیشتر برخوردار بودند. شما هم می توانید 40 قانون عشق از بیان شمس تبریزی که در چهار مطلب (10 قانون اول، ده قانون دوم، ده قانون سوم و ده قانون چهارم) و همچنین هفت پله عشق  که در این سایت آمده است را برای کسب معرفت مطالعه و در زندگی خود اجرا نمائید.  10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک در این متن آمده است. 

برای الگوبرداری از افراد موفق ، از این صفحه دیدن نمائید؛  بیوگرافی جک دروسی مدیر عامل تویتر

نیاز به معنویات در زندگی امروزه

امروزه کار با ماشین و وسایل مکانیکی صنعتی رفاه بدنی را برای مردم به ارمغان آورده است. صنعتی شدن به مادی گرایی منجر شده است. ارزش های معنوی امروزه رنگ باخته است. تاثیر معنویات در پرورش روحی روانی افراد کم شده است. در عصر صنعت و ارتباطات مجازی ناهنجاری های اخلاقی در جامعه رو به گسترش است. ناهنجاری های روحی و نا آرامی های روانی شایع شده است. بی نظمی و اختلال در زندگی شخصی بخش بزرگی از زندگی افراد جامعه را در بر گرفته است. برای مقابله با بی نظمی های موجود در درون و بیرونتان 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک را بشناسید و در زندگی به کار ببرید.

برای رهایی از معضلات و مشکلات به وجود آمده و باز گرداندن آرامش درونی به زندگی افراد ، نیاز مبرم  و ضروری به بازگشت به گرایش معنوی احساس می شود. هر مذهبی که داشته باشید و پیرو هر شاخه و فرقه ای از مذهب که  باشید، فرقی ندارد. گرایش های معنوی راه درمان مشکلات روحی روانی و نا آرامی های درونی می باشد.

عشق با ارزش ترین احساس معنوی

عشق بالاترین احساسی است که آرامش و شور و شعف را به زندگی بازمی گرداند. رهروان حقیقت دنبال یافتن معنای زندگی خویش هستند. عشق معنای زندگی را تفسیر ، تعبیر و توجیه می کند. عشق به خالق ، عشق به هستی ، عشق به وجود ، عشق به خانواده و دوستان ، عشق بین همسران و فرزندان ، عشق به کار و تلاش ، عشق به ثروت و توانگری ، عشق به کسب شهرت ومحبوبیت ، عشق به معرفت نفس و عشق به خود همه و همه عشق هستند. عشق فقط یکی است و شاخه شاخه نمی شود.

کتاب صوتی پیشنهادی ما؛ تمرین نیروی حال اکهارت توله

10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک
10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک

عشق در 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک

عشق را نمی توان تقسیم بندی کرد. عشق تجزیه پذیر نیست. عاشق که باشی تفاوتی بین عشق های ذکر شده نمی گذارید. شخص عاشق همه جهان و موجودات موجود در آن را دوست دارد. به همه کس و همه چیز عشق می ورزد. عاشقانه به دنیا می نگرد. شخص عاشق خالق و مخلوق را به تمام معنا دوست دارد.

شخص عاشق معنی بودن و زیستن را می داند. او زیستن را در مدرسه عشق آموخته و عاشقانه به خود و جهان اطرافش مهر می ورزد. عشق را می توان آموخت. عشق نیز چون هر موفقیت دیگر قوانین و گام های مخصوص به خود را دارد.

40 قانون عشق برگرفته از کتاب ملت عشق الیف شافاک

رهروان معرفت در مدرسه عشق درس چگونه عاشق شدن را می آموزند. در کتاب ملت عشق برای رسیدن به عشق حقیقی چهل قانون مشخص شده است. هر کس بتواند، چهل قانون عشق را یاد بگیرد و در زندگی خویش به کار ببرد، به معرفت حقیقی دست می یابد. در این سایت برای دوستداران معرفت حقیقی 40 قانون عشق در چهار مطلب (10 قانون اول، ده قانون دوم، ده قانون سوم و ده قانون چهارم) بیان شده است. همچنین هفت پله عشق که صوفی ها با آن دلی باز و روحی در پرواز دارند در کتاب ملت عشق آمده است.  در این متن 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک را بیان می کنم.

10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک

در این جا به بیان ده قانون دوم از قوانین عشق می پردازم.

قانون یاردم؛ انجام هیچ کاری بی زحمت نیست

قابله می داند که زایمان بی درد میسر نیست. برای این که «تو» ایی تازه از تو خارج شود، باید برای تحمل سختی ها و مشکلات آماده باشید.  رهرو معرفت به امید رسیدن به معرفت و شناخت حقیقت، مشکلات را با صبر و متانت تحمل می کند.

10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک
10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک

قانون دوازدهم؛ عشق سفر است

عشق سفر است. سفری که رهرو را دگرگون می کند. محال است که کسی در مسیر عشق گام بردارد و همان انسان گذشته باشد. عشق انسان را دگرگون می کند. سفر عشق پر زخمت و مشقت بار است. مسیر عشق ناهموار است. رهرو در این مسیر زخم هایی بر می دارد.

رهرو معرفت در مسیر شناخت عشق، یک آینه، یک دستمال ابریشمی نرم و تمیز و یک شیشه مرهم به همراه دارد. هر گاه که اعتماد به نفسش در نیمه راه کم شد، به آینه اش نگاهی می اندازد و زیبایی های درونش را می بیند. هر گاه اعتبارش لکه دار شد ، دستمال ابریشمی به او یاد آوری می کند که مهمترین اعتبار پاکی قلب است. هر گاه بر اثر ناملایمات ، جسم یا روحش زخمی شد ، با شیشه مرهم زخم درون و بیرون خود را درمان می کند.

قانون سیزدم؛ مرشد حقیقی را بیابید

در این دنیا به اندازه ستاره های آسمان مرشدنما و شیخ نما وجود دارد. مرشد حقیقی تو را به دیدن درونت و کشف زیبایی های باطنت راهنمایی می کند. نه این که به مرید پروری مشغول شود.

قانون چهاردهم؛ تسلیم مقدراتی باش که خدا برایت در نظر گرفته است

به جای مقاومت در برابر مقدراتی که خداوند برایت رقم زده است، به آن ها تسلیم شوید. بگذار زندگی با تو جریان یابد. نه این که جریان زندگی بدون تو باشد. نگران زیر و رو شدن زندگیت نباش. از کجا می دانی که زیر زندگیت، بهتر از روی آن نباشد.

قانون پانزدهم؛ خدا هر لحضه در حال کامل کردن ما است

خداوند هر لحضه ما را کامل تر می کند. چه از درون و چه از بیرون. هر یک از ما اثر هنری ناتمام خداوند هستیم. هر حادثه ای که تجربه می کنیم، هر خطری که پشت سر می نهیم، برای رقع نقص هایمان برنامه ریزی شده اند. پروردگار کمبودهای ما را جداگانه رفع می کند. چرا که انسان اثری از آثار خداوند است که در پی کمال می باشد.

بازی و ریا شادی به همراه دارند. اما دانستن حقایق بر دل انسان سنگینی و اندوه می نشاند. افرادی که حقایق بیشتر را می دانند ، خاموش و ساکت هستند.

غم و شادی چون بالهای پرنده به هم وابسته اند. از پس شادی و آسایش ، نگرانی و سختی و از پس مشکلات ، آسودگی و راحتی وجود دارد.

قانون شانزدهم؛ خداوند بی نقص و کامل است

خداوند دارای صفات کمال در همه زمینه ها است. پس دوست داشتن خداوند آسان است. مشکل ما در دوست داشتن انسان فانی با همه خطاها و نیکی هایش می باشد. انسان هر چیزی را تا اندازه ای که می شناسد، دوست می دارد. تا دیگری را در آغوش نگیری و به خاطر آفریدگار دوستش نداشته باشید ، نه می توانی به قدر کافی از او شناخت پیدا کنی و نه خواهید توانست دوستش بدارید.

قانون هیفدهم؛ آلودگی در درون است نه بیرون

ناپاکی و کثیفی در ظاهر و بیرون از آدم ها نیست. آلودگی در درون و دل است. لکه ظاهری هر چند کثیف هم باشد، با شستن پاک می شود. اما حسد و خباثت باطنی قلب آدم را چون پیه در بر می گیرد.

قانون هیجدهم؛ شیطان در درون است نه بیرون

شیطان موجودی نیست که بیرون از ما حضور داشته باشد. شیطان مخلوقی ترسناک که بیرون از ما در پی فریبمان باشد نیست. شیطان صدائی در درونت است. در درونت به دنبالش بگرد. نه در بیرون یا در دیگران. فراموش نکن پاداش کسی که خود و نفسش را شناخته است، شناخت پروردگارش است.

قانون نوزدهم؛خود را دوست بدارید

اگر چشم به راه احترام، توجه و محبت دیگران هستید، قبل از هر چیز در حق خودت این صفات را به کار ببرید. کسی که برای خودش ارزش و احترام قائل نباشد، محال است دیگران دوستش داشته باشند. اگر خودت را دوست می داری، نگران هیچ چیز نباش. حتی اگر همه گل ها خار باشند، روزی همه خارها گل خواهد شد.

قانون بیستم؛ برای موفقیت مهمترین چیز برداشتن گام اول است

عاقبتمان را ما نمی دانیم که چه می شود. اندیشیدن به پایان راه کار بیهوده است. وظیفه تو اندیشیدن به قدم اول و انجام آن است. بقیه خود به خود ممکن می شود.

10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک را برای بهتر شدن زندگی شخصی و کاری خود به کار بگیرید.

در رابطه با 10 قانون دوم از 40 قانون ملت عشق الیف شافاک پیشنهاد و انتقادهای خود را به اشتراک بپذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه