از دوران کودکی کامالا هریس تا دوستی با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و به دست آوردن معاون ریاست جمهور ایالات متحده به عنوان اولین زن سیاه پوست تنها بخشی از موفقیت های وی می باشد. در ادامه با ما در گرداب جذب باشید تا با رازهای پنهان زندگی وی بیشتر آشنا شوید.

وقتی کامالا هریس در 20 ژانویه به عنوان معاون رئیس جمهور ایالات متحده برگزیده شد، او به عنوان اولین زن و همچنین اولین سیاه پوست و اولین آسیای جنوبی که این دفتر را اداره و تاریخ سازی می‌کند. سناتور سابق ایالات متحده از کالیفرنیا هنگام سخنرانی پیروزی خود به عنوان معاون رئیس جمهور در ماه نوامبر، به جمعیت ویلمینگتون، دلاور قول داد: “در حالی که من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم، اما آخرین نفر نخواهم بود. زیرا هر دختر کوچکی که امشب  این را تماشا می‌کند این را می‌بیند که ممکن است روزی یکی از رویاهای او باشد و خواهد دانست که انجام این کار انجام شدنی است.”

اوج درگیری تاریخی هریس با رئیس جمهور جو بایدن ابتدا با پیشنهاد خود برای انتخابات دموکراتیک 2020 از ژانویه 2019 آغاز شد.از طریق مباحثات متعدد و حضور در رسانه‌ها‌، رای دهندگان درباره دیدگاه‌ها و ارزش‌های سیاسی هریس اطلاعات زیادی کسب کردند، اما در اینجا 7 چیز وجود دارد که ممکن است در مورد معاون رئیس جمهور ندانید:

وی دختر مهاجران جامائیکا و هند است

کامالا هریس در 20 اکتبر 1964 در اوکلند، بیمارستان کایزر کالیفرنیا، از مهاجر آمریکایی هند و محقق سرطان پستان، دکتر شیامالا گوپالان و دانلد جی هریس، متولد جامائیکا، استاد برجسته اقتصاد در استنفورد متولد شد. این زوج در پاییز سال 1962 به عنوان دانشجوی دکتری در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی ملاقات کردند و سال بعد ازدواج کردند.

گوپالان در سال 2003 به خبرنگار SF Weekly  گفت:” من برای تحصیل به دانشگاه برکلی آمدم و هرگز به اینجا نیامدم تا بمانم.” این داستان قدیمی است: من عاشق پسری شدم، ازدواج کردیم و خیلی زود بچه‌ها به دنیا آمده‌اند. این زوج بعدا در سال ۱۹۷۲ طلاق گرفتند و گوپالان، هریس و دختر کوچکش مایا را بزرگ کرد.

نام کامالا هریس اشاره به میراث هند او است

دکتر گوپالان نام دخترش را کامالا گذاشت که در زبان سانسکریت به معنی “نیلوفر آبی” است و بخشی از آن نام دیگری برای خدای هندو لاکشمی است تا به حفظ هویت فرهنگی او کمک کند. نام میانی معاون رئیس جمهور، دیوی، در زبان سانسکریت به “الهه” ترجمه می‌شود که یکی دیگر از موارد ادای احترام به آیین هندو است. مرحوم گوپالان در سال 2004 به لس آنجلس تایمز گفت: “فرهنگی که الهه‌ها را پرستش می‌کند زنان قوی به وجود می‌آورد.”

نام کامالا هریس اشاره به میراث هند او است

هریس سابقه فعالیت طولانی دارد‌

پروفایل 2004 لس آنجلس تایمز یک داستان خانوادگی مورد علاقه را بازگو کرد که با پیوستن هریس به شعارهای اعتراض آمیز از کالسکه خود شروع شد در حالی که والدینش برای حقوق مدنی در اوکلند و برکلی، کالیفرنیا راهپیمایی می‌کردند. به دنبال یک راهپیمایی، گوپالان بی گناه از کودک نوپا پرسید، “کامالا چه می خواهی؟” پاسخ او: “FEE-DOM!” بعداً، هنگامی که او 13 ساله بود، هریس و خواهرش مایا در اعتراض به سیاستی که کودکان را از بازی در چمن منع می‌کند، در مقابل ساختمان آپارتمانی مونترال خود تظاهرات کردند. سرانجام مالکان این سیاست را معکوس کردند.

کامالا هریس عاشق آشپزی است

هریس در مصاحبه ای با عنوان Glamour در ماه مه سال 2020 به یاد می‌آورد: “از کودکی به یاد می‌آورم که گلدان‌ها و غذا را بو می‌کردم و به نوعی مانند شخصی که در خلسه بود، وارد آشپزخانه می‌شدم تا همه این اتفاقات خارق العاده را ببینم. “مادرم به من می‌گفت، … کامالا، شما به وضوح دوست دارید غذای خوب بخورید. به همین دلیل شما بهتر می‌توانید آشپزی را یاد بگیرید.”

این دقیقاً همان کاری است که او انجام داده است، و اکنون، سیاستمدار به طور مرتب مهارت‌های آشپزی، دستور العمل‌ها و عشق خود را برای شام‌های شب یکشنبه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد. در سال 2019‌، او و میندی کالینگ بازیگر با هم در یک فیلم تبلیغاتی ماسالا دوسا ساختند و هریس همچنین به سناتور مارک وارنر یاد داد که چگونه در یک ویدئو آنلاین که تن ماهی را به درستی درست کند.

وی هنگام به اشتراک گذاشتن دستورالعمل خود برای “پیچاندن نان ذرت کامالا” در شکر گذاری 2020، در توییتر خود نوشت: “در دوران سخت همیشه به آشپزی روی آورده‌ام. امسال، من می‌خواستم یکی از دستورهای مورد علاقه خانواده ام برای شکرگذاری را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم هر زمان که بتوانید آن را در زندگی بسازید، به همان میزانی که برای من به ارمغان آورده است گرمی را برای  شما به ارمغان بیاورد، حتی وقتی از کسانی که دوست‌شان دارم جدا شوید.

کامالا هریس یک خواننده مشتاق است

هریس در حالی که به عنوان نامزد دموکرات برای ریاست جمهوری در سال 2019 نامزد  شد، اولین کسی بود که به درخواست Book Riot برای کتاب‌های مورد علاقه خود و یا کتاب‌هایی که بیشترین تأثیر را در زندگی او داشته‌اند، پاسخ داد. او پنج مورد را فهرست کرد: پسر بومی اثر ریچارد رایت، بادبادک باز توسط خالد حسینی، کلوپ خوشبختی امی تان ، ترانه سلیمان توسط تونی موریسون و شیر، جادوگر و کمد لباس توسط سی.اس لوئیس.

هریس یکی از اعضای گروه آلفا کاپا آلفا بود

هریس هنگام حضور در دانشگاه هاروارد در سال 1986، به بخش HBCU از آلفا کاپا آلفا (AKA  جذب شد، اولین سازمان سیاه نامه یونان برای زنان است). یکی از راه‌های احترام هریس به روابط خود با Divine Nine، شورای نه برادری و جادوگری سیاه پوستان، در مسیر مبارزات انتخاباتی، پوشیدن یک رشته مروارید بود، که نمایانگر 20 بنیانگذار و موسسین آواز است.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست