اوا براون معشوقه و برای مدت کوتاهی همسر آدولف هیتلر بود. براون و هیتلر در ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵، یک روز پس از عروسی خودشان، خودکشی کردند. برای مطالعه زندگینامه اوا براون و چگونگی آشنایی او با آدولف هیتلر با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق از سایت گرداب جذب همراه باشید.

نام به فارسی اوا براون
نام به انگلیسی Eva Braun
متولد ۶ فوریه سال ۱۹۱۲
درگذشت ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵
ملیت  آلمانی
شناخته شده معشوقه و همسر آدولف هیتلر

اوا براون معشوقه آدولف هیتلر بود و در طول رابطه از نظر عاطفی رنج می‌برد و حتی دو بار اقدام به خودکشی کرد ولی همچنان به هیتلر وفادار بود. با سقوط نازی‌ها در پایان جنگ جهانی دوم، این دو در ۲۹ آوریل سال ۱۹۴۵ ازدواج کردند و روز بعد براون و هیتلر هر دو دست به خودکشی زدند.

بیوگرافی اوا براون و دوران کودکی

اوا آنا پائولا براون در ۶ فوریه سال ۱۹۱۲، در مونیخ آلمان متولد شد. پدر او فردریش فریتس براون معلم مدرسه و مادرش فرانزیسکا فانی کرونبرگ خیاطی می‌کرد. براون دومین فرزند این خانواده و همچنین یک خواهر بزرگ‌تر به نام ایلزه و کوچک‌تر از خود  به نام مارگارت  داشت. وی علاقه زیادی به لباس و آرایش کردن نشان می‌داد و همچنین از فعالیت در فضای باز لذت می‌برد، اما با وجود اینکه در مدرسه شاگرد متوسطی بود ولی علاقه‌ای به تحصیل نداشت‌.

اوا براون در مدرسه کاتولیک تحصیل می کرد اما با فهمیدن اینکه او برای این کار مناسب نیست آن جا را ترک کرد. وی بعدا به عنوان دفتردار و دستیار در مغازه هاینریش هافمن که عکاس شخصی آدولف هیتلر بود، مشغول به کار شد. براون در سال ۱۹۲۹ وقتی که تنها ۱۷ سال داشت با هیتلر ۴۰ ساله در فروشگاه با حزب ملی سوسیالیست کارگران آلمان ملاقات کرد.

بیوگرافی اوا براون و دوران کودکی

بیوگرافی اوا براون و ارتباطش با هیتلر

در اوایل دهه‌ی ۱۹۳۰، براون و هیتلر پس از خودکشی یکی از معشوقه‌های هیتلر با یکدیگر رابطه برقرار کردند. اگر چه میزان علاقه براون و هیتلر به هم هنوز کاملا مشخص نیست، اما براون ابراز ارادت عمیق به این رابطه داشت. ( بعدا به دستور هیتلر نامه‌های بین او و براون را از بین برد ولی در دفترچه یادداشت‌های براون چیزهای محدودی درباره‌ی این رابطه عاشقانه یافت می‌شود.) در بعضی منابع گزارش شده که هیتلر بیشتر وقت خود را به توسعه حزب نازی اختصاص داده است به همین دلیل پدر اوا  فردریش فریتس مخالف رابطه دخترش با رهبر بود.

براون و هیتلر  رابطه خود را مخفی نگه می‌داشتند به طوری که هیچ وقت این زوج در برابر عموم ظاهر نشدند. با این حال براون در کنگره نورنبرگ نازی در سال ۱۹۳۵ شرکت کرده است. چون بر اساس گزارشات او در تصمیمات سیاسی هیتلر هیچ تاثیری نداشته و او را تنها به عنوان همراه انتخاب کرده است، زیرا هیتلر معتقد بود که او به چالش اقتدار وی تبدیل نخواهد شد.

در سال‌های ۱۹۳۲ و ۱۹۳۵ براون اقدام به خودکشی کرد، هیتلر بعد از خودکشی دوم او یک آپارتمان در اختیارش قرار داد.  وی در سال ۱۹۳۶ در اقامتگاه برگهوف که دامنه رشته کوه آلپ بایرن بود، اقامت گزید و از فعالیت‌هایی مانند ژیمناستیک، آفتاب گرفتن، اسکی و شنا لذت می‌برد. گفته می‌شود که براون در جریان تحولات اولیه و حمله‌هایی که آغازگر جنگ جهانی دوم بود، به طور کلی بی سروصدا باقی مانده بود، اگر چه وقتی جریان مخالف قدرت‌های محور تغییر حالت می‌داد، حال و هوای او تغییر می‌کرد.

بیوگرافی اوا براون و ازدواج با هیتلر

در اواخر جنگ، براون می‌توانست هیتلر را ترک کند، اما به برلین رفت که در کنار او باشد. در روزهای پایانی جنگ این دو برای اینکه به دست نیروهای دشمن نیافتند، فکر کردند که خود را بکشند. هیتلر برای نشان دادن وفاداری خود به براون موافقت کرد که با هم ازدواج کنند. این زوج در ۲۹ آوریل سال ۱۹۴۵ ازدواج کردند. روز بعد در ۳۰ آوریل سال ۱۹۴۵، آن‌ها خودکشی کردند. براون  و هیتلر هر دو بر اثر خوردن سم درگذشتند. اجساد آن‌ها را به باغ بمب گذاری شده در پشت ساختمان ریچ آورده و در آن جا سوزانده شدند.

بیوگرافی اوا براون و ازدواج با هیتلر

برای بیشتر افرادی که با شخصیت هیلتر آشنایی دارند این سوال ایجاد می شود که چه زنی می توانسته در کنار چنین مردی قرار گیرد و با وی زندگی کند؟ یا چنین آرامشی را به چنین مردی دهد؟ نظر شما درباره اوا براون چیست؟

همچنین بخوانید: بیوگرافی فلورانس نایتینگل بنیانگذار پرستاری مدرن در جهان

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست