موفقیت و انگیزشی

12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر

اگر خواهان  زندگی توام با آرامش و شادی هستیم ، 12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر را در این متن یاد بگیریم و خوشحال تر و شاد تر از همیشه زندگی کنیم.

خوشحال بودن حالتی ذهنی است. اما ممکن است همه مان روزهایی ناخوشایند را تجربه کرده باشیم. ناخرسندی و ناخشنودی دائمی؛ کار ، زندگی و روابط مان را تحت تاثیر قرار می دهد. میزان خوشحالی را می توان کنترل کرد. برای این که بتوانیم بر احساس های خود کنترل داشته باشیم و خوشحالی خود را افزایش دهیم ، در ادامه 12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر آمده است. با استفاده از این 12 نکته شادی را مهمان زندگی خویش کنیم.

12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر

برای رسیدن به زندگی شاد و توام با آرامش ، به خوشحالی فکر کنیم و در ذهن خود موقعیت های شادی آفرین را به تصویر بکشیم. برای این کار می توانیم ؛12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر  را یاد بگیریم و در زندگی خود به کار ببریم.

خوش بین باشیم

نگرش مثبت و نگاه خوش بینانه به زندگی در درون خود ، انرژی و نیرو دارد. با خوش بین بودن از نیروی موجود در آن برای خلق لحظه های شادی آفرین ، بهره بگیریم و زندگی خود را دوست داشتنی تر و زیباتر از قبل کنیم.

دیدگاه خود را وسعت دهیم

اگر از فضای دور تر و با دامنه گسترده تری زندگی را بنگریم ، علت وقوع حادثه های خوشایند و ناخوشایند زندگی را خواهیم یافت و با نگاهی واقع بینانه تر زندگی خواهیم کرد. برای وقوع حوادث زندگی ، عجولانه قضاوت و پیش داوری نخواهیم کرد. چشم اندازی وسیع تر رویدادهای زندگی را واضح تر به ما نشان می دهد.

بنابراین نتایج نیک و پاداش هایی که در ازای تلاش صادقانه دریافت خواهیم کرد را به وضوح می بینیم. پس مصمم و بااراده برای پیشبرد اهداف خود در زندگی تلاش خواهیم نمود و موانع و مشکلات را با صبر و متانت تحمل خواهیم کرد.

دانلود کنید و گوش جان بسپارید به ؛ کتاب صوتی 5 انگشت یک مشت است برژین ونگور بروسکی

از زندگی لذت ببریم

داشتن زندگی بهتر
داشتن زندگی بهتر

با استفاده از دیدگاه عمیق و گسترده و با نگرش مثبت به زندگی از هر لحظه خود لذت ببریم. سعی کنیم به جای انتقاد و ایراد از زندگی در درون هر اتفاق و رویدادی زیبایی را بیابیم و ببینیم. دنیا را زیبا ببینیم. به این جهان آمده ایم که شاد زندگی کنیم.

پس نیکوتر آن است که تمام تلاش خود را برای انجام این امر مهم و حیاتی به کار ببریم. برای این هدف ، انجام کارهایی که برای ما مفرح است را در لیست کارهای روزانه خود قرار دهیم.

از جسم و سلامتی خود محافظت کنیم

روح سالم در بدن سالم است. برای این که بدنی سالم داشته باشیم به تغذیه مقوی و سالم نیازمندیم. با استفاده از مواد خوراکی سالم و انرژی زا و ورزش و رژیم غذایی سالم ، سلامتی خود را حفظ کنیم. روح خود را از تفکرات منفی خالی کنیم و خوراک مثبت اندیشی را به روح خود بخورانیم. تا جسم و روحی سالم و زندگی شاد را سپری کنیم.

با مردم و دوستان خود در تماس باشیم

تماس با عزیزان برای روح و جان ما شادی بخش است با دوستان و آشنایان خود هر چند وقت یک بار تماس داشته باشیم. با یک ایمیل ، نامه ، تلفن و یا دیداری حضوری از دوستان خود دیدن کنیم. ما از آشنایان و دوستان خود انرژی می گیریم. هر چند وقت یک بار برای شارژ انرژی خود ، آن ها را ملاقات کنیم.

با کسی صحبت کنیم

اتفاق روزانه و درد و دل های خود را برای محرم رازی که رازدارمان است و از ما انتقاد می کند و با سعه صدر به حرفهایمان گوش می دهد ، بازگو کنیم. چنین کسی حلال مشکل ما نیست. فقط با گفتگو با او باری از روی شانه های ما برداشته می شود. ما نیز برای او باید چنین کاری را انجام دهیم.

برنامه های خود را هر از گاهی تغییر دهیم

داشتن زندگی بهتر
داشتن زندگی بهتر

زندگی یکنواخت و تکراری برای جسم و روح ما کسالت بار و رنج آور می شود. با تغییر در برنامه های حرفه ای و زندگی خود ، تنوع و تغییر را به زندگی خود وارد کنیم. تغییر برای ایجاد نشاط و شادابی روح ضروری می باشد. حتماً تفریح را در برنامه های خود بگنجانیم.

سپاس گذار نعمت ها و موهبت های زندگی خویش باشیم

از کسانی که کارهای کوچک و بزرگ را برایمان انجام می دهند و صادقانه به ما خدمت می کنند ، تشکر و قدردانی کنیم. داشته های خود را ارج بنهیم و به خاطرشان از صاحبان اصلی (خداوند ، دیگران و خودمان) تشکر کنیم. از خود به خاطر تلاش صادقانه و پشتکار و پایداری زندگی تشکر کنیم.

تخیل کنیم و زندگی ایده آل خویش را به تصویر بکشیم

آرزوها و بلند پروازی های خویش را به تصور درآوریم. زندگی ایده آل خویش را روی کاغذ بنویسیم. هدفی برای خود مشخص کنیم و برای رسیدن به هدف خود تلاش و انتظار بکشیم. انرژی خود را روی هدف و خواسته خود متمرکز نماییم.

برای موفقیت بیشتر در زندگی بخوانید ؛  تاثیر دانش تخصصی در کسب موفقیت و ثروت

خلاقیت داشته باشیم

در زندگی خود با استفاده از کارهایی خلاقانه مثل طراحی ، نقاشی ، و یا هر هنر دیگری که توانایی انجام آن را داریم ، زندگی خود را از خلاقیت پر کنیم. محصول یا تولید خلاقیت ما هر چند ناچیز و اندک باشد ، تاثیری شگفت در ایجاد نشاط در زندگی مان دارد.

برای خود همدمی بیابیم

تقسیم کردن تجربیات خود با کسی که به او مهر می ورزیم ، زندگی را برایمان شیرین و لذت بخش می کند. عشق بی قید و شرط زندگی را پر از نشاط ، شادی ، امنیت و آرامش می کند.

بخشنده و بخشایشگر باشیم

خودمان و یا هر کسی را که به گونه ای ازش رنجیده ایم را ببخشیم. اتفاق های گذشته ، اتفاق افتاده و گذشته است. خود و دیگران را به خاطر آن ها سرزنش و تحقیر نکنیم. بخشنده باشیم. هم اشتباه ها و خطاهای خود و دیگران را ببخشیم هم این که هر کمک و خدمتی از دستمان بر می آید برای بهبود زندگی خود و دیگران بدون چشم داشت پاداش انجام دهیم.

کاربرد 12 نکته برای داشتن زندگی بهتر

12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر  را در زندگی خود عملی کنیم. بهتر است که به جای نگرانی و دلواپسی خوشحالی و شاد بودن را تجربه کنیم. در زندگی غیر از خود ما هیچ کس دیگری نمی تواند ، برایتان شادی ایجاد کند. شادی را با تفکر مثبت ، تصور خلاق و الهام گرفتن از زیبایی های طبیعت برای خود مفرح و شاد کنیم. و منتظر کسی یا چیزی در زندگی نباشیم که برای ما شادی بیافریند.

هر یک از ما ، مسئول زندگی خود هستیم. با استفاده از 12 نکته ذکر شده و داشتن صبر و متانت در زندگی ، زندگی خود را مفرح و شاد کنیم.  

در رابطه با 12 نکته برای داشتن زندگی بهتر و شادتر که در این متن آمد ، هرگونه نظر و عقیده ای دارید را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید.

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه