بیوگرافی رکسانا ورزا جوان ترین کارآفرین زن ایرانی

۴ دیدگاه

با دنبال کردن زندگینامه رکسانا ورزا ؛ جوان پر شور و شوق ایرانی خواهید فهمید آنچه که به عنوان هدف پیش رویتان است با اندکی تلاش به صورت مستمر و مداوم؛ به حقیقت خواهد پیوست و ثمر خواهد داد. هرکسی به تنهایی نمی تواند سیر تکاملی رشد و موفقیت را پشت سر بگذارد اما آنچه که حقیقت دارد نقطه ی شروع موفقیت هر فردی در خود اوست پس قبل از هرچیزی برای ساخت آینده ای درخشان باید از خودتان شروع کنید تا بتوانید به تکاملی چشمگیر در راستای اهدافتان برسید. در این مقاله از مجموعه مقالات زندگینامه افراد موفق در جهان قصد داریم به بیوگرافی رکسانا ورزا بپردازیم. پس با ما در سایت گرداب چذب همراه باشید.

همچنین خواندن این بیوگرافی می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی شهرزاد رفعتی شیرزنی از خطه ایران

دوران کودکی و جوانی رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در سال  ۱۹۸۵ (۱۳۶۳) در کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا متولد شد. پدر و مادر او ایرانی الاصل می باشند که بعد از انقلاب اسلامی؛ ایران را ترک کردند. پدر خانم ورزا فارغ التحصیل در دانشگاه استنفورد و مادرش معلم زبان بود.

رکسانا وزرا کاملا به زبان ایرانی مسلط می باشد و در دوران دبیرستان به اختیار خودش به یادگیری زبان فرانسه پرداخت. او سالانه به ایران سفر می کند و با بیان صحبت هایی؛ مغرورانه  خود را به عنوان یک  دختر ایرانی معرفی می کند و از این بابت بسیار خرسند و خوشحال می باشد.

در سال ۲۰۱۰ وب سایت Insider  Business اسم رکسانا ورزا را به لیست ۳۰ زن برتر با سن کمتر از ۳۰ سال در حوزه ی تکنولوژی اضافه کرد.

شروع فعالیت های این بانوی موفق ایرانی از سال ۲۰۰۷ در یک آژانس سرمایه گذاری بین المللی فرانسه شکل گرفت و تا کنون فعالیت های بسیاری در زمینه تکنولوژی و کار های  استارت آپی داشته است. که می توان از آن به عنوان موفق ترین و ثروتمندترین بانوی ایرانی در خارج از کشور در کنار پریسا تبریز و ثریا دارابی و دیگر بانوان موفق ایرانی نام برد.

دوران کودکی و جوانی رکسانا ورزا

تحصیلات رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در ابتدا در زمینه زبان فرانسه و اقتصاد سیاسی مشغول به تحصیل شد اما بعدها استارت آپ؛ مسیری بود که خانم ورزا به سمت آن گرایش پیدا کرد و در آن زمینه مشغول به فعالیت شد.

رکسانا ورزا مدرک زبان و ادبیات فرانسه خود را سال ۲۰۰۶ را در دانشگاه UCLA کالیفرنیا که یکی از دانشگاه های تحقیقاتی-عمومی آمریکا می باشد دریافت کرد. او با اقامت و ادامه تحصیل در فرانسه مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در زمینه تجارت بین الملل و سیاست و اقتصاد بین الملل اخذ کرد.

فعالیت های رکسانا ورزا

رکسانا ورزا مدیریت station F که یکی از بزرگ ترین پردیس های جهانی می باشد را به عهده دارد.

پروژه «۱۰۰۰ استارت آپ» که خاویر نیل آن را راه اندازی کرده است و به عنوان یک انکوباتور غول آسا برای استارت آپ ها شناخته شده است با مسئولیت رکسانا ورزا در حال اجرا می باشد.

در زندگینامه رکسانا ورزا می توان به مشارکت او در شورای ملی  CNN du numerIque  که در زمینه فعالیت های دیجیتالی با حکومت فرانسه فعالیت می کند می توان اشاره کرد.

رکسانا ورزا به هنگام تحصیل در فرانسه در رشته های تجارت بین الملل و سیاست اقتصاد بین الملل با توجه به علاقه ای که به حوزه ی کسب و کارهای استارت آپی داشت وبلاگی با عنوان techbeguette راه اندازی کرد. که این کار باعث شروع فعالیت او به عنوان سردبیری یک وب سایت معتبر در زمینه استارت آپ در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ شد.

خانم ورزا فعالیت های استارت آپی مایکروسافت را پیش از شروع فعالیت های دیگر در فرانسه رهبری می کرد و اجرای برنامه سرمایه گذاری مایکروسافت و پروژه های Biz spark را بر عهده داشت.

فعالیت های رکسانا ورزا

گفتگو با رکسانا ورزا

در کنار زندگینامه رکسانا ورزا بخشی از گفتگوی این بانوی جوان و موفق ایرانی را نیز می توانید در این مقاله مطالعه کنید.

قبل از هر چیزی نظر رکسانا ورزا درباره ی تکنولوژی اینگونه بیان شده که «هم از آن متنفر است و هم عاشقانه آن را دوست دارد». چرا که هرچیزی در دنیای واقعی از دو جنبه مختلف قابل بررسی می باشد. پس تکنولوژی هم از این قاعده مستثنا نیست و هر کسی با جنبه های خوب و بد آن رو به رو خواهد شد اما از آنجا در تمام جهان فرصت های شگفت آوری را ایجاد کرده و به مردم این توانایی را داده است که بتوانند کارهایی را انجام دهند که تا قبل از آن توانایی انجام آن کارها را نداشته اند.  می توان با وجود معایبی که دارد عاشقانه آن را دوست داشت.

استارت آپ و رکسانا وزرا

از آن جا که واژه استارت آپ درباره جوانانی به کار برده شده است که دستشان خالی است ولی در زمینه های مختلف تکنولوژی ایده های فوق العاده خوب و نابی دارند. به همین دلیل خانم رکسانا ورزا در چندین دیداری که با رئیس جمهوری فرانسه داشته است به بیان مشکلات «استارت آپ ها» پرداخته است.

تازه کارهای استارت آپ ایران به گفته ی خانم ورزا جسور تر و بلند پرواز تر از استارت آپ های فرانسوی می باشند و در جواب سوالی با این عنوان که  در حالی که کار استارت آپ چندان شناخته نیست چرا به سمت آن گرایش پیدا کرده است؛ می گوید: از سال ۲۰۰۷ در این زمینه شروع به فعالیت کرده و این دقیقا زمانی بوده که در آژانس فرانسه شروع به کار کرده بود و از آنجا که مرکز فعالیت های استارت آپی؛ سانفرانسیسکو بود به کمپانی های آمریکایی کمک کرده تا در فرانسه تجارتشان گسترش پیدا کند.

در همین حین است که به کار استارت آپ علاقه مند می شود و بعد از مدتی در تعدادی پروژه به عنوان کارآفرین شروع به فعالیت می کند که بعد از کسب چند سال تجربه با چند نفر از فعالان در این زمینه شرکتی با نام  Tech.eu راه اندازی می کنند.

دانلود کتاب افراد موفق در جهان

زندگی نامه رکسانا وزرا و موفقیت های او

جالب است بدانید در سوالی مربوط به دلیل میزان موفقیت و شهرت این بانوی جوان در زمینه تکنولوژی چنین جوابی ذکر شده است که رکسانا ورزا اصلا خود را آدم موفقی نمی بیند تا که بتواند الهام بخش برای دیگران باشد چرا که خود در ابتدای مسیر می بیند ولی از داشتن یک سری از موفقیت هایش به خودش می بالد و دلیل چنین پاسخی جز دیدی باز نسبت به این مسئله که هر فردی تا بی نهایت می تواند از توانایی هایش استفاده کند و هر روز چیز جدیدتری  کشف کند، نمی تواند باشد.

در ادامه جواب به همین سوال؛ رکسانا ورزا بهتر دانسته که به جای جواب دادن به این پرسش برایتان بگوید که چطور به اینجا رسیده است. او می گوید در ابتدا همه چیز به سختی پیش رفته و خیلی تلاش کرده تا به اینجا رسیده است.

زندگی نامه رکسانا وزرا و موفقیت های او

الگو بودن رکسانا

در سال  ۲۰۰۵ فرانسوی را به سختی صحبت کرده و پیدا کردن شغلی مناسب برایش دشوار بوده است و رزومه ی خود را به جاهای مختلف چندین بار ارسال کرده اما جوابی دریافت نکرده است، با وجود این اتفاقات ظاهرا همه چیز ناامید کننده بوده ولی کم کم توانسته است راهش را پیدا کند و با گرفتن لیسانس در رشته زبان فرانسه به استخدام دو شرکت «تک کرانچ» و «مایکروسافت» در بیاید.

که بعد از گذشت دورانی از فعالیت های سخت و سنگین توانسته است به جایی برسد که نمی داند ، برای دیگران الهام بخش است یا نه ، ولی هر آنچه که هست از بودن در چنین موقعیتی به خود می بالد. در آخر این بانوی جوان علاقه ی خود را به سرزمینش ایران چنین بیان می کند که: آمریکا با تمام امکاناتی که دارد به دلیل ماشینی بودن مردمش و فکر نکردن به مسائل مهم زندگی دل آدم را می زند و این است که به ایرانی بودنم افتخار می کنم و هر سال که به ایران سفر می کنم با گریه به آمریکا یا فرانسه برمی گردم.

0 0 رای
Article Rating
Subscribe
Notify of
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
سارا
سارا
1 year ago

خوندن زندگی نامه ی همچین دخترهای که موفقیتهای قابل توجه ای را کسب کرده اند باعث ایجاد انگیزه در بقیه ی دخترهای با اراده میشه.
ممنونم خیلی لذت بخش بود.

نازنین
نازنین
Reply to  admin
1 year ago

ممنون عالی بود , دید من و خیلی بازتر کرد

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x