بیوگرافی دیوید جوزف شوارتز نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ

12 دیدگاه

دیوید جوزف شوارتز ، در 23 ام مارس 1927 به دنیا آمد. او در 6 ام دسامبر 1987 از دنیا رفت. به عنوان مهمترین نکته در زندگی نامه دیوید جوزف شوارتز باید دانست که او یک سخنران ماهر و نویسنده آمریکایی در زمینه های انگیزشی بود و به عنوان یکی از بهترین متخصصان حوزه انگیزشی در ایالات متحده آمریکا شناخته می شد.

دیوید شوارتز، از اساتید یکی از دانشگاه های دولتی آمریکا به نام دانشگاه دولتی جورجیا بود. یکی دیگر از کارهایی که او انجام می داد، ریاست یک شرکت مشاوره دهنده بود که در زمینه ی توسعه ی مدیریت فعالیت می کرد.  از این جهت او به عنوان یکی از سخنرانان به نام شناخته می شود که در طول زندگی حرفه ای خود برای بیش از سه هزار شرکت تجاری سخنرانی کرده است و صحبت های انگیزشی وی تأثیر بسیار زیادی در تفکر مدیران بسیاری از کسب و کارها داشته است و افکار آنها را به سمت و سوی مثبت اندیشی و موفقیت سوق داده است.

دیوید جوزف شوارتز در سال 1948 در دانشگاه نبراسکا مدرک کارشناسی را دریافت کرد. او در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد  و سپس درجه دکترا را در سال 1953 از دانشگاه اهایو ایالات متحده دریافت کرد. در مقالات قبلی اشاره ای کوتاه به دانشگاه نبراسکا داشتیم. دانشگاه اهایو نیز، از دانشگاه های معروف آمریکا که همواره جز 100 دانشگاه برتر قرار دارد می باشد. وی استاد بازاریابی، رئیس بخش و صندوق امور مالی مصرف کنندگان در دانشگاه ایالتی جورجیا، آتلانتا بود و یکی از مقامات پیشرو در امر انگیزش در آمریکا بود. او از طریق نشریات انگیزشی و کتاب های کمک به خود (خود یاری)، به ویژه برای کتاب سحر و جادو فکر بزرگ، منتشر شده در سال 1959، مشهور شد.

 بعدها، کار خود را به عنوان یک استاد محقق در زمینه کمک به خود و کارآفرینی فردی آغاز کرد و شرکت مشاوره خود را با هدف توسعه رهبری به نام Creative Educational Services Inc تاسیس کرد. دانشگاه ایالتی جورجیا به او بورسیه تحصیلی اعطا کرد.

پر فروش ترین کتاب جوزف شوارتز

پر فروش ترین کتاب جوزف شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ وی در سال 1959 به چاپ رسید، این کتاب یکی از پر فروش ترین کتابها در زمینه ی خود یاری بوده است که بیش از 6 میلیون جلد ازآن به چاپ رسیده است. این کتاب به انسان ها کمک می کند با تقویت افکار مثبت در خود به اهدافشان دست پیدا کنند. نویسنده در این کتاب به صورت گام به گام درباره تغییر الگوهای ذهنی وعادت های اندیشیدن و چگونگی به دست آوردن چیزهایی که فرد می خواهد توضیح داده است.

او توضیح می دهد که تجسم به ارزش هر چیزی اضافه می کند و می گوید بزرگ فکر کردن یعنی اینکه هر چیزی را همانطور که هست نبینیم بلکه ببینیم که چه چیزی می تواند باشد. تصمیم گیری بهتر و جلوگیری از افکار منفی موضوع اصلی این کتاب است. لو هولتز فوتبالیست معروف آمریکایی اشاره می کند که این کتاب به او در ایجاد لیست اهداف مادام العمر او کمک کرده است.

این کتاب به قدری معروف هست که با سیستم جدید مطالعه همراه شده است و هم پی دی اف آن و هم کتاب صوتی آن تهیه شده و به زبان فارسی نیز موجود می باشد که به راحتی می توان آن را دانلود نمود. افرادی که می خواهند بدانند انسان های موفق چگونه موفق شده اند، یا کسی که به دنبال موفقیت در اهداف خود می باشد باید این کتاب را بشنوند و یا مطالعه کنند.

دانلود کتاب افراد موفق در جهان

زندگی نامه دیوید جوزف شوارتز و آثار وی

 • جادوی فکر بزرگ
 • اسرار اعتماد به نفس
 • جادوی خود جهت دهی
 • بازاریابی امروز(1977(
 • بازاریابی امروز: یک روش اساسی (1973(
 • کلمات و مفاهیم بازاریابی: کتاب کار دانشجویان برای بازاریابی امروز: یک روش اساسی (1973)
 • سیستم حق امتیاز برای ایجاد فروشگاه های مستقل خرده فروشی (1959)
 • آیا فروش در حال حاضر مطابق استانداردهای حرفه ای است؟ ارزیابی انتقادی (1961)
 • رابطه همسر فروشنده با عملکرد فروش فروشنده (1960)
 • یک نماینده حرفه ای برای فروشندگان؟ (1963)
 • چکیده های باستان شناسی چینی 2، 3، 4 (1986(
 • جادوی توان ذهنی (روانی(
 • قدرت ذهنی خود را به حداکثر برسانید
 • رویارویی با ترس و اضطراب
 • جادوی به دست آوردن آنچه شما می خواهید
 • جادوی خود هدایتی (خود جهتی)
 • مقدمه ای بر مدیریت: اصول، تمرین ها و پیشرفت ها
 • قدرت فوق العاده
 • انگور فرنگیِ کالج اجتماعی سحر و جادو

زندگی نامه دیوید جوزف شوارتز و آثار وی

جملاتی به یاد ماندنی و تاثیرگذار از دیوید جوزف شوارتز

 •     قلعه ها را بسازید، نه اینکه گورها را بکشید.
 •     هیچ چیز به شما به این اندازه رضایت نمی دهد که شما بدانید در راه موفقیت هستید و هیچ چالشی بزرگتر از این نیست که شما بیشتر از چیزی که هستید انجام دهید.
 •     به یاد داشته باشید، کار اصلی رهبر، تفکر است و بهترین آمادگی برای رهبری، تفکر است.
 •     یک فرد تجربی (تجربه گرا) باشید، روال های ثابت را بشکنید، به یک رستوران جدید بروید، کتابهای جدید بخوانید، فیلم های جدید ببینید، دوستان جدید بگیرید؛ بعضی روزها از یک مسیر متفاوت به سر کار بروید، امسال تعطیلات متفاوتی را انتخاب کنید، بعضی کارهای جدید انجام دهید و این هفته متفاوت باشید.
 •     برای جنگیدن با ترس، اقدام کنید. برای کاهش ترس، صبر کنید، به تعویق بیندازید.
 •     به چیزهایی به همان اندازه که هستند نگاه نکنید، تجسم ارزش هر چیز را می افزاید. متفکر بزرگ همیشه تصور می کند که چه چیزی در آینده می تواند انجام شود. او فقط به حال حاضر نمی نگرد.
 •     تفکری که اطلاعات شما را هدایت می کند، بسیار مهمتر از میزان اطلاعاتی است که شما دارید.
 •     کسانی که بر این باورند که می توانند کوه ها را حرکت دهند، آن را انجام دهند. کسانی که معتقدند نمی توانند، نمی توانند. اعتقاد علتِ قدرت انجام دادن است.
 •     امید یک آغاز است. اما امید نیازمند عمل است تا به پیروزی دست پیدا کند.
 •     باور داشته باشید این می تواند انجام شود هنگامی که شما باور دارید چیزی می تواند انجام شود، واقعا باور داشته باشید، ذهن شما راه هایی برای انجام آن پیدا خواهد کرد. باور داشتن راه حل را برای راه حل راه اندازی می کند.
 •     رمز موفقیت در کسب و کار این است: بهتر است بیشتر از آنچه که شما انجام می دهید، کار کنید.

الگوبرداری از زندگی نامه دیوید جوزف شوارتز

دیوید شوارتز علاوه بر این که خود راه موفقیت را آموخت و طی کرد. توانست از طریق سخنرانی های جذاب و گیرا و کتاب های مفیدش رهنمود هزاران نفر در سراسر جهان شود. اگر خواهان موفقیت و تونگری هستید ؛ توصیه ها و گفته های این مرد بزرگ را در زندگی خود به کار ببرید و رهرو واقعی مسیر موفقیت باشید. 

زندگینامه افراد موفق همیشه یکی از بهترین راه ها برای تغییر باورهای بنیادی در زندگی می باشد و شما می توانید از این باورها در جهت رسیدن به آرزوهای خود استفاده کنید.

5 2 رای ها
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
12 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
مهوش محمودی

سلام خیلی ممنون که کتابهای این مرد بزرگ رو معرفی کردید اگر میشد عنوان رشته تحصیلی شوارتز رو در دانشگاه به ما اطلاع بدهید خیلی خوب بود..سپاس فراوان

¿Amin

من این کتاب رو 6سال پیش از عموم هدیه گرفتم کتاب جادوی فکر بزرگ رو میگم تا الان حدود سی بار شده که مطالعه اش کردم اگه این کتاب نبود بدون شک من نمیتونستم راهم رو پیدا کنم
توصیه میکنم همه کسایی که ب دنبال موفقیت هستند ب جد این کتاب رو با تموم وجود مطالعه کنند بدون شک چیزی جز موفقیت در انتظار خواهانش نخواهد بود
و من دارم تجربه اش میکنم و در مسیرش قرار گرفتم

مرسی که از این مرد بزرگ تو سایت خوبتون اسمی اوردید.. سپاس

Amin¿

حقیقت ماجرا از وقتی شروع شد که من 16 سالم بود
کسی که هیچی از محیط اطرافش درک نمیکرد چه برسه به اینکه خودشو بشناسه یا اصلا از هدف و این جور چیزا شناخت کافی داشته باشه
ولی به شدت علاقه به خواندن کتاب های غیر درسی داشتم و همچنان دارم
اما از مباحث روانشناسی هیچگونه اطلاعی نداشتم تا اینکه 19تیر 92 که روز تولدم بود
و از اونجایی که عموم بیشتر از بقیه حال و احوال منو میشناخت و درک میکرد این کتاب رو بهم هدیه داد
باور کنید این کتاب چنان علاقه و شورو اشتیاقی در من بوجود آورد که روز به روز فکر میکردم یک آدم جدید هستم با روحیات جدید با ارتباط بهتر با اطرافیانم
لپ مطلب نمیخوام زیادی حوصله تونو سر ببرم
این کتاب بزرگ ترین هدفی که دنبال میکنه بدون شک اینه که باید با ایمان قلبی نسبت به هر کاری رفتار کرد
بزرگ ترین نتیجه زندگی من این بوده که انسان نباید قانع باشه چونکه این زندگی روی این کره خاکی کم ارزش تر از اونکه از دستش بدی
باید سعی کنی هدف داشته باشی
وقتی که در مسیرش قرار گرفتی هدف بزرگ تری و انتخاب کنی
اگه این کتاب نبود شاید هیچوقت الان من دانشجوی رشته دندان پزشکی نمی شدم و هیچوقت خودم رو نمیشناختم
مرسی که وقت گذاشتین ..((-:

Amin¿

بله چرا که نه انسان در هر شرایطی به اعتقاد من نباید قانع باشه اگه قانع باشی تو همون سطح میمونی بنده اگه فارغ التحصیل شم بزودی بهمراه جمعی از دوستان واحد های دندانپزشکی سیار تو مناطق محروم ایجاد میکنیم صدالبته که بزرگ ترین هدف من خدمت به همین مردم کشورمون هستش و از همین مناطق محروم استان های غرب خودمون شروع میکنیم و اگه به کارمون وسعت بدیم شک نکنید دولتم وادار به حمایت صنف ما میشه
بهرحال انسان تو هر سن و سالی باید به سمت بهبود حرکت کنه حتی صدها مانع هم داشته باشه هیچ چیزی نباید مانع رسیدن بشه
مرسی از لطف شما که یه همچین بحث مهمی رو باز کردین
هربژی 🙂

azimy

حدودی پنج سال قبل یکی از دوستام از مشکیل شدید عصبی رنج میبرد چندین همراش رفته دکتورای اعصاب اما هیچ کدوم نتیجه نداد اآخر سر همسرش هم طلاق گرفت .یه روزی وقت از دانشگاه بر میگشتم سر رام این کتاب را گرفتم .به عنوان کادو تقدیمش کردم .یه روزی تو فسبوک نوشته بود من تمام رهای ام را ممنون دوستم آقای عظیمی استم

اسلانی

کتاب جادوی فکر بزرگ واقعا عالیه از همه نظر به ادما قوت فکر میده قوت ذهن میده میشه گفت مسکنی برای روان ماست من خوندم دیدپ به زندگی کلا تغییر کرده

pedram moloudzadeh

بله این کتاب یکی از بهترین کتاب ها هستش و توصیه شده توسط کوین ترودو

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست