بیوگرافی نیل دونالد والش نویسنده کتاب جذاب گفتگو با خدا

۲۴ دیدگاه

نیل دونالد والش از گفتگو با خدا می گوید. بیوگرافی نیل دونالد والش شما را به تفکر و شگفتی و وحی خداگونه آشنا می کند و شما را به گونه ای تازه با الهام الهی آشنا می کند.

نیل دونالد والش نویسنده مشهور آمریکایی است که کتاب‌های معروفی از جمله « گفت‌وگو با خدا (۱-۳)»، « دوستی با خدا»، « مکاشفه با خداوند»، « مکاشفه‌‌های جدید» را به رشته تحریر درآورده است. نیل در این کتاب‌ها مفهوم خدا را دوباره تعریف کرده و پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داده است. او در دوران کودکی بیشتر پیرامون‌ مسائل معنوی و مذهبی می‌پرداخت و همیشه در پی شناخت کنجکاوی‌های خود بود. در نتیجه هیچ‌کسی نمی‌توانست او را تحمل کند. او در یک مقاله برای خدایان نامه‌ای با عنوان « چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکش باشم؟» نوشت.

او می‌گوید این سؤال او را به سفری معنوی پر رمز و رازی برده است . خداوند با صدای نرم و مهربانی به سوالات او پاسخ داده است. سوالاتی که بحران وجودی یک انسان مدرن را نشان می‌دهد. این گفت‌وگو که برای هفته‌ها انجام می‌شد در کتاب « گفتگو با خدا» به چاپ رسید. نیل در مجموع  ۲۸ اثر دارد که به  ۳۷ زبان دنیا ترجمه شده است. او برای پاسخ سؤالات عظیمی که از او شد به همراه همسر خود یک مرکز آموزشی غیر انتفاعی به نام “بنیاد گفتگو با خدا” را تاسیس کردند که بیشتر برای رهایی افراد از نیروهای منفی و حرکت به سمت نیروهای مثبت در زندگی ایجاد شده است.

همچنین بخوانید: بیوگرافی دیوید جوزف شوارتز نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ

بیوگرافی نیل دونالد والش

نیل دونالد والش در ۱۰ سپتامبر ۱۹۴۳ در میلواکی، ویسکانسین ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او در یک خانواده کاتولیک رومی رشد کرد و در دوران کودکی خود بسیار در مورد مسائل مذهبی و روحانی کنجکاو بود. به دلیل توجه به مسائل مذهبی در زندگی والدین او نیل را در یک مدرسه‌ی ابتدایی کاتولیک ثبت نام کردند. کشیش کلیسا به خانواده‌ی والش اطمینان داد که کنجکاوی مذهبی نیلکه بیش از حد در عصر طلایی بود، به خدمت گرفته می‌شود.

بنابراین یک بار در هفته با نیل ملاقات و او را تشویق می‌کرد تا با اطمینان زیاد سؤالات خود را مطرح کند. در ۱۵ سالگی والش در روند کسب دانش نسبت به ادیان مختلف و متون معنوی غوطه‌ور شد و شروع به مطالعه‌ی کتاب‌های مقدس، Rig Veda، Upanishads و غیره کرد. نیل دونالد والش در سن ۱۹ سالگی برای تحصیلات عالی در دانشگاه ویسکانسین ثبت نام کرد اما از آنجا که به تحصیلات دانشگاهی علاقه‌ای نداشت آن را رها کرد و وارد صنعت رادیو پخش شد.

بیوگرافی نیل دونالد والش

زندگی و حرفه نیل دونالد والش 

نیل به‌ عنوان یک کارآفرین کارهای مختلفی را انجام داده است از جمله ؛ کارگردان برنامه رادیو، خبرنگار روزنامه، مدیر عامل، افسر اطلاعات عمومی سیستم مدارس محلی و در نهایت شرکت روابط عمومی و بازاریابی خود را تأسیس کرد. او فقط از این شغل به آن شغل نمی‌پرید بلکه این رفتار وارد زندگی شخصی او نیز شد و چندین بار ازدواج کرد که هر کدام از این روابط باعث عذاب دیدن او از عشق بود.

نیل در سال ۱۹۹۰ به ایالت اورگان در شمال باختری ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد. هر چند که او از بیماری روحی رنج می‌برد متاسفانه دچار یک سانحه‌ی تصادف شد و منجر به شکستن یکی از مهره‌های گردن او شد و از این درد نیز بسیار رنج می‌برد. نیل از کار اخراج شد و مجبور بود که مخارج زندگی خود را از راهی تأمین کند و زندگی خود را از نو بسازد. او قوطی‌ها و بطری‌های آلومینیومی را برای فروش مواد غذایی خریداری کرد.

اوج فلاکت و بدبختی نیل

او در سال ۱۹۹۲ در حالی که در اوج ناامیدی به سر می‌برد نیمه‌های شب از خواب بیدار شد و با عصبانیت نامه‌ای به خدا نوشت و از او پرسید” چه گناهی کرده بودم که شایسته یک چنین زندگی پر از کشمکشی باشم؟”.او جوابی برای سوال از خدا دریافت کرد. به گفته‌ی خود والش جوابی بسیار صریح و روشن بود. که بعدها این نجوا در سر او قرار گرفت و پاسخ تک تک سؤالات خود را بر روی کاغذ نوشت. این گفتگو هفته‌ها انجام می‌شد و نیل همیشه نصف شب بیدار می‌شد تا سؤالات خود را مطرح کند و پاسخ‌ها را پر کند. این دستنویس‌ها بعداً به بهترین کتاب او “کتاب گفتگو با خدا” تبدیل شد.

کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان

نوشتن کتاب گفتگو با خدا

در سال ۱۹۹۵ اولین کتاب والش با عنوان “گفتگو با خدا” منتشر شد و به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی تبدیل شد. در این کتاب مجدداً به تعریف خدا پرداخته بود و تمام پارادیم‌های روحانی در سراسر جهان تغییر داد. این کتاب ۱۳۵ هفته جز پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. شش کتاب دیگر نیز از او در طی سال‌های اخیر به چاپ رسید که باز هم جز کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار گرفته بودند. نیل دونالد والش در مجموع ۲۸ اثر را تالیف کرده است که به ۳۷ زبان دنیا تا به امروز ترجمه شده است. والش در سال ۱۹۹۵ یک سازمان غیر انتفاعی را تاسیس کرد تا به پاسخ سوالات مردم جهان در رابطه با کتاب گفتگو با خدا بپردازد.

کارهای خیرخواهانه نیل دونالد والش

نیل دونالد در سال ۲۰۰۳ “تیم انسانیت” را تأسیس کرد. تا با جمع‌آوری و اهدای لباس، غذا، پوشاک، مبلمان، لوازم کوچک و کمک به کودکان مبتلا به ناتوانی در سراسر جهان (استرالیا، چین، آفریقای جنوبی، رومانی و …) همکاری کند. او در سال ۲۰۰۳ همچنین با جیمز تویمن (James Twyman) فیلمنامه‌ی یک فیلم به نام “Indigo” را نوشت که در مورد رستگاری یک پدر بزرگ در مورد نوه‌اش می‌باشد که در خود فیلم نیز کار کرد.

دانلود رایگان کتاب صوتی چهار میثاق دون میگوئل روئیز

زندگی شخصی نیل دونالد والش

والش چهار بار ازدواج کرده است و در حال حاضر با همسر چهارم خودمم کلر نویسنده و شاعر در جنوب اورگان زندگی می‌کنند. نیل دونالد نه فرزند از ازدواج‌های مختلف دارد.

لیست کتاب‌های نیل دونالد والش

معروف ترین کتاب نیل دونالد والش در ایران کتاب گفتگو با خدا جلد اول بوده است اما اثرهای دیگری از این نویسنده هم منتشر شده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 •     گفتگو با خدا جلد ۱-۳
 •     لحظات لطف
 •     وصل با خدا
 •     جای پای خداوند در هر معجزه
 •     گام‌های آگاهی
 •     وقتی همه‌چیز تغییر می‌کند، همه چیز را تغییر دهید
 •     دوستی با خدا
 •     آورندگان نور

لیست کتاب‌های نیل دونالد والش

جملات ناب نیل دونالد والش

 •     مهم این نیست که در زندگی به جایی برسی، مهم این است که به خدا برسی و وقتی که به او رسیدی به آنچه دلت خواست خواهی رسید.
 •     هنگامی که تو سوگند به بالاترین عشق را می‌خوری، در واقع به بالاترین ترس خود سلام گفته‌ای.
 •     ما به این دنیا آمده‌ایم تا آن‌که را هستیم مجدداً بیافرینم.
 •     تو جانشین خداوند هستی، این پیمان، پیمانی ابدی است.
 •     خوب و بسیار دقیق به آن‌چه که می‌خواهی باشی فکر کن. آنقدر فکر کن که برایت روشن و آشکار شود بعد وقتی برایت کاملاً روشن شد که چه می‌خواهی به هیچ چیز دیگری فکر نکن.
 •     ورودی‌های ذهنت را کنترل کن و افکارت را کنترل

ضرب المثلی هست که می گوید ؛ گنج ها همیشه از دل خرابه ها بیرون می آیند. نیل دونالد نیز در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط زندگیش به خداوند نامه می نویسد و جواب نامه را با نجوایی آرام دریافت می کند. با جستجوی بیشتر نجواهای دریافتیش ادامه پیدا می کند و به رابطه ای عمیق با خداوند دست پیدا می کند. این تغییرات زندگیش را متحول می کند و به توانگری و ثروت می رسد و می تواند خود و هزاران انسان بحران زده امروزی را به سر منزل مقصود و آرامش درونی رهنمود شود.


[av_productslider categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-1zhc4y’ custom_class=”]

0 0 رای
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
24 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا

سلام من جلد اول رو مطالعه کردم کتاب بسیار مفیدی است

ماریا

برای من جالبه این کتاب یه جورایی تموم ادیانو ب چالش میکشه و تقریبا خط بطلان به خیلی از اعتقادات میکشه ولی چاپش منع نشده و از انتشارش جلوگیری نشده

Romania

سلام با ارض احترام و ادب
بنده هم این کتاب رو مطالعه کردم .
اما آیا میتونم اعتقاداتمو بر محور این کتاب بچینم
این کتاب بیشتر به یک رمان احساسی شبیه هست تا یک کتاب اعتقادی که با عقل بحث کنه
این کتاب روی زندگی خود نویسنده هم اونقدر که ما انتظار داریم روی زندگیمون تأثیر بزاره نزاشته .

سودابه

سلام رومانیا عزیز من هم مثل شما این کتاب رو خوندم. مثل همه آگاهی هایی که به ما انسان ها یادآوری میشه، این کتاب هم فقط روی زندگی افرادی تاثیر میذاره که باورش می کنند. من شما رو نمی دونم ولی اولین بار که کتاب گفتگو با خدا رو خوندم تازه معنی قوانین جهان رو، سازو کارش رو و وجود خودم رو درک کردم. نمی دونم نیل دونالد والش چقدر بعد این کتاب زندگی اش تغییر کرده اما می دونم که این کتاب فقط برای نویسنده اش نوشته نشده بلکه برای همه ما آدم هاست. خیلی از ما به مرور زمان خودمونو گم می کنیم شاید نیل هم گم شده باشه البته شک دارم که آدمی برای همیشه گم بمونه. خدا حتما راه رو به کسایی که میخوان نشون میده.
ادمین عزیز از مطلب خوبتون ممنونم . این کتاب واقعا عالیه من از ته دل عاشقشم

جهان

سلام به همه
من سوالم اینه , آیا واقعا شما فهمیدید که این آقا چی میگفت ؟ من معنی جملاتش را درک نمیکردم تا به مفهومش برسم . آیا ترجمه کتاب بد بود یا ……؟

ماندانا

سلام من در حال خوندن کتاب هستم واقعا فوق العادس و من خوندن این کتاب را هدیه ای بسیار با ارزش از طرف خدا به خودم می دونم

مهسا

بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز من هم اين کتابو خوندم و واقعا احساس کردم بعضي از حقايقي که همه ما به دنبال پاسخش بوديم در مورد زندگي و مرگ پاسخ داده شده در اين کتاب و اين واقعا خوشحال کنندست..و اميدوارم همه ما آدما باخوندن اين کتاب راه واقعيمونو در زندگي پيدا کنيم. .ياعلي

مهسا

بايد نام و ياد خداي بزرگ شروع ميکنم.. سلام به همه دوستاي عزيز اين کتاب واقعا فوق العادست.. و اميدوارم همه ما انسانها روزي به ياد بياريم که از کجا اومديم و روحمون متعلق به کجاست به اميد اون روز…

شیدا

سلام این کتاب رو تازه تموم کردم واقعا کتاب عمیقی بود و احساس میکنم باید چند بار خونده بشه و تجزیه و تحلیل بشه تا تاثیر بیشتری بر خواننده داشته باشه و به دست فراموشی نره چون واقعا جواب سوالهای خودمون و حتی فراتر از اون رو میتونیم پیدا کنیم و به یه آگاهی متفاوت و بهتر بشه گفت جالبی دست پیدا میکنی که در مورد بنیادی ترین و عمیق ترین سوال های بشری پاسخ داده میشه .

REZA

کتابو مطالعه کردم، بسیار مفید به نظرم اومد… نکته‌ای که نمیدونم بهش توجه کردین یا نه اینه که مباحثی که توی کتاب گفته شده کاملا با چیزایی که تجربه‌کننده های نزدیک به مرگ دیدن مطابقت داره…

محمدد

سلام
این کتاب رو‌ من خوندم ولی نه با میل خودم
نمیدونم به درده همه میخوره یا نه
ولی فلسفه نوشتنش بیشتر برای بیمارهای دو قطبیه
یعنی مخاطبشون بیشتر اون انسانها
کسایی که توی کودکی‌بهشون تجاوز شده ازشون سو‌استفاده شده و الان توی زندگیشون به مشکل برخوردن
واقعیت رو‌نمیتونن تشخیص بدن
همش از خدا ناراضین

محمدد

در مورد بیمارهای دوقطبی اسکیزویید یا سایر بیمارهای شخصیتی اطلاعاتی دارین!؟
خوده دونالد والش شخصی شفایافته هستند
مثله دبی فورد یا نویسندگانی مشابه
وقتی شخصی دچار این نوع بیماری ها میشه پس توی غیبت حضور داره
و باید دوباره از غیبت بتونه بیرون بیاد
این یعنی تولد روحی
حس گناه،تربیت های نادرست توی کودکی،سو‌ استفاده های جنسی جسمی یا فیزیکی و… باعث‌میشه انسان توی برهه ای به بن بست یا به غیبت بیافته
وقتی بتونه از این غیبت بیاد بیرون قطعا تولد دومی رو‌تجربه خواهد کرد

محمدد

اگه دفت کرده باشین خودش هم کاملا داره توضیح میده در مورد ترس هاش
ترس از جهنم احساسه گناه ناپایداریش در روابط
حتی توی صفحات اولش داره توضیح میده که مگه تقصیره من بود که دیوانه ای به من تجاوز کنه با…
همه این تفسیرها به کنار خودم‌تجربه مشابه داشتم‌ادمین
با تشکر

محمدد

خواهش میکنم‌ادمین
نکته ای که باید بگم شاید جالب باشه براتون
این کتابی واقعا فوقالعادست
من زمانی(که هنوزم درگیرم) شخصیت اسکیزوئید داشتم این یعنی دیوانگی یه جورایی
با یه استادی اشنا شدم رواندرمانگر بود با استاد فلسفه غرب
گفت اولا مرز دیوانگی با فرزانگی خیلی نزدیکه
مثله همین دونالد والش که تونسته دوباره متولد بشه
دیوانه اونی که به روانشناس مراجعه میکنه نیست دیوانه اون شخصیه که این افراد رو‌اذیت کرده
چه پدر مادر چه یه ادمه متجاوز
من با خوندنه این کتاب خیلی گریه کردم حقیقتش
زمانی رو به یاد میارم که سوتی وحشتناک توی سرم احساس کردم و زنگ زدم به دکتر و این کتاب رو گفت بخونم
مقدمه اش رو‌که خوندم گریه ام گرفت و بقیشو خوندم
اینا نظراته منه ادمین ممنونم بابت معرفیه کتاب
کتابه خودت را به فنا نده هم قشنگه

Sasn7171

کتاب گفتوگو باخدامن خوندم خیلی جالبه کلا دیدتون به زندگی کلی تغییر میکنه
بنظر من مناسبه برای ۱۸ سال به بالا این رده سنی به پایین نخونن چون گیج کنندست و درو بالا میخاد

کژال

سلام واقعا اقای نیل شخصی بزرگوار هستن و در میان مردم جای تقدیر و بزرگواری دارن .من خودم همیشه اخلاق این مرد بزرگ رو الگوی زندگی ام قرار داده ام و دوس دارم مثل ایشون زندگی کنم.

ژوان

سلام دوستان من جلد اولش رو مطالعه کردم خیلی مفید بود و از مطالعه ام کیف کردم و اصلا خسته کننده نبود چون من همیشه از مطالعه زود خسته میشم ولی این خیلی فرق داشت بهتون توصیه میکنم که مطالعه کنین

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست