پریسا تبریز می تواند امید بخش تمام زنانی باشد که ذهنشان پر از دغدغه های بزرگ و دلشان پر از امید و آرزوست اما بنابر ذهنیتی که دارند این را غیر ممکن می دانند، که در جامعه ی امروزی یک زن بتواند جایگاه بزرگی را به دست آورد و آنگونه باشد که بتواند برای درصد زیادی از افراد جامعه مفید واقع شود. امید است با دنبال کردن بیوگرافی پریسا تبریز بانوی موفق ایرانی از سایت گرداب جذب در زمینه هک و امنیت ذهنتان از تمام تردیدها و ناممکن ها خالی و دلتان پر از امید و شجاعتی وافر شود که بتوانیم در آینده ی نه چندان دور شاهد موفقیت هرچه تمام تر زنان لایق سرزمینمان باشیم.

 بیوگرافی پریسا تبریز و دوران کودکی

پریسا تبریز در سال 1983 (1361) در ایلینوی شیکاگو متولد شد. پدر خانم تبریز یک پزشک ایرانی تبریزی و مادرش پرستار که اهل لهستان است. Parisa Tabriz دو برادر کوچک تر از خود دارد که در حال حاضر اهل ایالات متحده می باشند. این بانوی موفق؛ متخصص و مهندس امنیت در شرکت گوگل می باشد که توسط این شرکت به او لقب شاهزاده ی امنیت داده شده است و همچنین به انتخاب پریسا تبریز بر روی کارت ویزیتش به جای کلمه مهندس، لقبش «شاهزاده امنیت» حک شده است.

خانم تبریز جوانی 39 ساله می باشد؛ که از سال 2007 در شرکت گوگل مشغول به کار شده، که از همان ابتدا مدیریت بخش امنیت این شرکت به پریسا تبریز واگذار شد. متخصصین تیم امنیتی شرکت گوگل تا سال 2011 تحت نظارت پریسا تبریز به بیش از 250 نفر رسید که شامل هکرهای اروپایی و آمریکایی می باشد. این تیم وظیفه ی حفاظت از موتور های جستجوی گوگل و همچنین مرورگر گوگل کروم را در برابر تهدیدات امنیتی بر عهده دارد، که اکنون ریاست مرورگر گوگل کروم در بخش مهندسی آن به عهده ی پریسا تبریز می باشد.

دوران کودکی و جوانی پریسا تبریز

 پریسا تبریز و موفقیت های وی

از 30 چهره ی معرفی شده در زمینه ی تکنولوژی توسط مجله فوربس می توان نام پریسا تبریز شاهزاده ی امنیت گوگل را در کنار افرادی چون مارک زاکربرگ موسس فیس بوک و دیگر افراد موفق ایرانی به خوبی مشاهده کرد.

Parisa Tabriz در کنار تیم امنیتی اش به عنوان یک هکر کلاه سفید سرویس ها و سیستم های گوگل را هک می کند و به مبارزه سایبری با هکران کلاه سیاه که سوء استفاده گر می باشند می پردازد. مرورگر گوگل کروم با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر جز آن دسته از مرورگر هایی است که با داشتن مخاطب های بسیار می تواند مورد حمله ی هکرهای کلاه سیاه قرار بگیرد که توسط پریسا تبریز و تیم همراه، امنیت کامل برای کاربران در هنگام استفاده از این مرورگر لحاظ می شود.

قطعا زنان هر جامعه ای در حوزه های مختلف نقش پررنگی داشته اند. اما در دنیای فناوری تعداد محدودی از زنان در گذشته مشغول به فعالیت بوده اند. اکنون شاهد حضور فوق العاده موثر؛ زنان در این حوزه می باشیم به گونه ای که پریسا تبریز به عنوان یکی از بزرگ ترین سلاح های گوگل و  یک برند ارزشمند فناوری در کل جهان شناخته شده است.

بیوگرافی پریسا تبریز و حرفه او

پریسا تبریز در شرکت گوگل به آموزش کارمندان در زمینه امنیت اینترنت می پردازد و همچنین حضور سایر مهندسین در بخش امنیت شرکت گوگل با مجوز خانم تبریز صورت می گیرد؛ چرا که با زیر نظر داشتن فعالیت های هکرهای مجرم در زمینه ی از کار انداختن ایمیل و دسترسی به حساب بانکی افراد و همچنین نفوذ به ذهن این هکرها هوش و توانایی بالایی دارد.

پریسا تبریز با در نظر گرفتن آزمونی در سمینارهایش برای مخاطبان این سمینارها به توانایی ذاتی افراد در زمینه هک و امنیت پی می برد.

مصاحبه با پریسا تبریز

در مصاحبه ای پریسا تبریز با بیان اینکه تا قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر؛ به کامپیوتر دست نزده بود به این سوال پاسخ داد که آنچه باعث گرایش او به سمت دنیای تکنولوژی شده و از آن الهام گرفته است چیزی جز داستان زندگی «جان دراپر»که یکی از معروف ترین هکرها ی معاصر ملقب به کاپیتان کرانچ می باشد، نبوده است.

Parisa Tabriz می گوید ابتدا هیچ هدف خاصی نداشته و نمی دانسته باید مشغول چه کاری شود. از این رو طی انجام چندین آزمون در مدرسه متوجه می شود که باید افسر پلیس شود؛ که این موضوع مورد تمسخر خانم تبریز قرار می گیرد. اما با قرار گرفتن در این مسیر و فعالیت در عرصه ی امنیت متوجه می شود کارش به نوعی حفاظت از افراد می باشد و نتیجه ی آزمون های مدرسه به دور از واقعیت نبوده است.

مصاحبه با پریسا تبریز

 بیوگرافی پریسا تبریز و زندگی شخصی وی

خانم تبریز دو برادر کوچکتر از خود دارد که در مورد آن ها اینگونه می گوید که؛ به دلیل بزرگتر بودن به نوعی بر آن ها برتری داشتم و در بازی های دوران کودکی مان آن ها را شکست می دادم و این تا زمانی بود که آن ها توانی برای شکست دادن من نداشتند وقتی که بزرگ تر شدند فهمیدم باید راه تازه ای برای برتری بر آن ها پیدا کنم تا بتوانم از آن ها جلو بزنم.

پریسا تبریز، در این مصاحبه علاقه ی خود را  به هنر و ورزش صخره نوردی بیان کرد و از آنجا که استعداد خوبی در زمینه ی ریاضی داشته است، مبحث امنیت اطلاعات را بعد از ورود به دانشگاه به صورت جدی دنبال کرده است. به گفته ی خودش هر یک از متخصصین امنیت باید توانایی لازم جهت پیدا کردن کدهای مخرب لابه لای اطلاعات نامحدودی که در اختیارشان قرار می گیرد را داشته باشند و این همان فعالیتی است که پریسا تبریز در حال انجام آن می باشد.

در خصوص سوال پیشنهاد رشوه در زمینه فعالیتش؛ خانم تبریز اینگونه پاسخ داد که افرادی که به عنوان هکرهای کلاه سفید شناخته می شوند و در این زمینه فعالیت دارند، دائما با چنین پیشنهادهای وسوسه انگیزی روبه رو می شوند  که باید بتوانند مقاومت کنند و از بین دو مسیر پیش رویشان یکی را انتخاب کنند. یا به صورت یک هکر مستقل فعالیت کنند یا یک کارمند در شرکت های بزرگ باشند که شرکت گوگل برای چنین افرادی پاداش خوبی را در نظر می گیرد.

ثروت پریسا تبریز

در بیوگرافی پریسا تبریز جا دارد به ثروت میلیاردی اش اشاره کنیم. از آنجا که Parisa Tabriz مدیر تیم امنیتی شرکت گوگل و بخش مهندسی مرورگر گوگل کروم و دیگر محصولات گوگل جهت بهبود آن ها می باشد. با سن کم تا کنون توانسته است میلیاردها تومان درآمد داشته باشد و در رده ی ثروتمند ترین دختران موفق ایرانی قرار بگیرد.

ثروت پریسا تبریز

بیوگرافی پریسا تبریز و تحصیلات او

پریسا تبریز در دانشگاه اِربانا شمپین که از معتبر ترین دانشگاه های آمریکا می باشد مدرک لیسانس و فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر را اخذ کرده است. و همچنین  مطالعاتی در زمینه حمله به حریم شخصی کاربران و امنیت شبکه های بی سیم انجام داده است. او با گذراندن دوره پیشنهادی کارآموزی در دوران تحصیلش توسط شرکت گوگل توانست به استخدام این شرکت در بیاید.

الگوبرداری از زندگی افراد موفق

مسلماً موفقیت آنی و لحظه ای برای هیچکس اتفاق نمی افتد. تمام کسانی که امروز موفق هستند، مسیر موفقیت را با تمام مشکلات و سختی هایش پیموده اند و توانسته اند، بر مسائل و مشکلات مسیر موفقیت پیروز شوند و پله های موفقیت را یکی یکی طی کنند. با مطالعه زندگی نامه افراد موفق و الگوبرداری از آن ها شما نیز مسیر موفقیت را بپیمایید و موفقیت را تجربه نمایید.

زندگینامه های مشابه

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کاری بسیار زیبا و عالی رو انجام دادین که زن های موفق دنیا رو معرفی می کنید چرا که در اکثر و نقاط دنیا به زن ها و نقش اونا در جامعه اشاره ای نمی شه و اگه هم بشه بسیار کم.
  امیدوارم موفق باشید و باز هم این کار رو انجام بدین.

  پاسخ
 • آیا پدر او اهل شهر تبریز بوده است به خاطر نام خانوادگی میگم

  پاسخ
 • واقعااا سایت گرداب جذب عالیه که این بیوگرافی این افراد موفق رو میزاده و ما رو بیشتر با زن های موفق در ایران و جهان آشنا میکند.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست