بیوگرافی وین دایر بزرگترین معلم و سخنران معنوی در جهان

۱ دیدگاه

بیوگرافی وین دایر قطعا می تواند انگیزه بخش افرادی باشد که خواهان موفقیت هستند و می تواند درس هایی را به انسان های یادآور شود که سال هاست فراموش کرده اند.

وین دایر یک معلم معنوی و یک مشاور است که تغییر را از درون خود آغاز کرد و مسیر و روش موفقیتش را با میلیون ها انسان از سراسر جهان به اشتراک گذاشت تا بتواند در جهت اصلاح امور جهانی و یاری رساندن به کلیت هستی قدمی محکم و استوار بردارد و بالاخره به هدفش رسید. کتاب های انگیزشی و گفته ها و آموزه های این معلم معنوی ، امروزه الگو و سرمشق میلیون ها زن و مرد در جهان است که در بحران هویت گیر افتاده اند و به دنبال راهی برای رهایی هستند. در ادامه مجموعه مقالات زندگی نامه افراد موفق کتاب صوتی با ما همراه باشید.

تولد وین دایر

وین والتر دایر در ۱۰ مه ۱۹۴۰ و در شهر دیترویت آمریکا دیده به جهان گشود. پدر او میلیون دایر و مادرش هنزل ایرنه دایر بود. دکتر وین پسر سوم خانواده بود. پدرش هنگامی که دایر سه ساله بود آن‌ها را رها کرد. در نتیجه سه پسر بیشتر دوران کودکی و نوجوانی خود را در پرورشگاه طی کردند. دایر بعدها در این‌باره نوشت: ” یکی از بزرگترین درس‌های که زندگی به من آموخت  این است که جنون و خشمی درونی که در زندگی‌ام نسبت به پدرم داشتم را می‌توانم با عشق نسبت خدا و خود جبران و از بین ببرم”.

خوش‌بینی استثنایی دکتر دایر در همان دوران کودکی آشکار شد. مادر دایر بارها این داستان را نقل قول کرده است که  در یک روز برفی در حالی که  همراه سه فرزندش در ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس بودند ،یک وسایله‌ نقلیه از کنار آن‌ها رد شد و تمام برف آب‌ شده را روی آن‌ها پاشاند. مادر دایر به همراه دو پسر دیگر بسیار ناراحت شدند و شروع به گریه کردن کردند. اما دایر به مادرش گفت همه چیز درست خواهد شد. زیرا چهار نفری می‌توانیم در این‌جا بمانیم و برف‌بازی کنیم!

به نظر می‌رسد که دایر از همان ابتدا می‌دانست که سرنوشت خاصی دارد. او در جای نوشته است ” من می‌دانم در جهانی به دنیا آمده‌ام که من آن را  ” دارما بزرگ “می‌نامم با یک برنامه منظم برای آموزش دادن اعتماد به نفس و رویکرد دوستانه مثبت به تمام مردم در سراسر دنیا. من همیشه بخاطر شرایط زندگی‌ام بسیار سپاسگزار هستم چرا که به من اجازه داد تنهایی‌ام را رها کنم و پیشرفت کنم به همان صورتی که خودم تجسم کرده بودم”.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب زندگی نامه موفق ترین افراد جهان’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/biography-successful-people-book/’ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-5rpyez’ custom_class=” admin_preview_bg=”] کتاب بیوگرافی افراد موفق ، از زندگی نامه بیش از ۱۰۰ فرد ثروتمند و موفق جهان سخن می گوید. این کتاب به یقین می تواند روشنی بخش راه زنان و مردانی باشد که می خواهند زندگی خود را آنگونه که دوست دارند خلق نمایند.
[/av_button_big]

دوران جوانی وین دایر

دکتر وین دایر در سال ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۲ در نیروی دریایی ایالت متحده خدمت کرد. او از دانشگاه ایالتی وین در دیترویت با دکترا مشاوره فارغ التحصیل شد. پس از فارغ‌التحصیلی وین به عنوان مشاور و راهنما در دبیرستان فارمینگتون هیلز ، میشیگان مشغول به کار شد. بعد از آن او به عنوان مشاور در دانشگاه سنت جان در نیویورک به عنوان استاد پذیرفته شد. دکتر دایر بیشتر بر مشاوره‌ی انگیزشی و مثبت اندیشی متمرکز بود.

زندگی دکتر وین دایر برای همیشه در سال ۱۹۷۶ پس از انتشار کتاب ” قلمرو اشتباهات شما ” ( مشاوره‌ی گام به گام برای فرار از افکار منفی و کنترل زندگی خود) تغییر کرد. این کتاب عمدتاً سخنرانی‌های دانشگاهی او بود. بخاطر شور و شوق و اعتماد به قدرت پیام این کتاب ، دایر کار خود را رها و به سراسر کشور سفر کرد. او کتاب‌هایش را با ماشین خود به فروش رساند و بیشتر وقت خود را در نمایشگاه‌های کتاب می‌گذراند. دایر بعدها در این‌ باره توضیح داد ” من هرگز یک کتاب نفروختم ، من خودم را فروختم.” کتاب قلمرو اشتباهات شما ، یکی ار بهترین و پر فروش‌ترین کتاب‌ها در تمام دوران‌ها است.

بیوگرافی وین دایر و شهرت این مرد بزرگ

پس از آن دکتر وین دایر کتاب‌های زیادی نوشت. او شهرت بسیار زیادی از فروش کتاب‌ها و سخنرانی در مهمانی‌ها از جمله ” نمایش مرو گریفین”، “نمایش امشب” با جانی کارسون و “نمایش فیل دانووهو” به دست آورد. بعد از آن دکتر دایر بیشتر بر روی سخنرانی‌ها در اکثر نقاط جهان تمرکز کرد و طرفداران زیادی در سراسر جهان او را دنبال می‌کردند چرا که او را به عنوان خود ساخته، واقعی و سخت کوش می‌شناختند.

زندگی شخصی وین دایر

دکتر وین دایر بر خلاف شهرتش در کمک کردن به دیگران و ساختن زندگی بهتر، خود سه ازدواج ناموفق را تجربه کرد. همسر اول او جودی نام داشت و از او یک دختر به نام کریستینا تریسی دارد. همسر دوم او سوزان، از او فرزندی نداشت و از همسر سوم خود مارسله هفت فرزند داشت. در سال ۲۰۰۱ از همسر سوم خود جدا شد. وین بسیار به خانواده‌اش علاقه داشت و اکثر عکس‌های او همراه هشت فرزندش می‌باشد.

در سال ۲۰۰۵ دکتر وین دایر تصمیم گرفت بیشتر وقت خود را صرف مطالعه‌ی متون فیلسوف چینی بنیانگذار ، Taoism و Lau Tzu بنماید. دایر به دبیر خود مایا دستور داد تا تمام وسایل خود را از جمله آپارتمانش در فلوریدا به فروش برساند. او به مفهوم دادن ۸۰ درصد دارایی‌های خود به فقرا اعتقاد داشت و تنها ۲۰ درصد آن برای استفاده‌های شخصی خود بر جای گذاشت.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان به نفع خود استفاده کنیم’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/قدرت-کلام-جول-اوستین/ ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-4qxd8b’ custom_class=” admin_preview_bg=”] در این کتاب جول اوستین در باره قدرتمندترین هدیه سخن می گوید که پروردگار به انسان اعطا کرده است. قدرت کلام . این قدرت می تواند بساط موفقیت هر فردی را فراهم سازد و زندگی وی را به طور کامل نابود نماید. برای دانلود این کتاب کلیک نمایید.
[/av_button_big]

حقایق جالب درباره دکتر وین دایر

پیکسار یک فیلم کوتاه، برنده‌ی جایزه “روز و شب” را بر اساس یکی از سخنرانی‌های وین دایر تولید کرد و صدای او در فیلم نشان داده شده است.

در سال ۲۰۰۸، دکتر دائر مراسم عروسی الن دیگنرز و پورتیا د روسی را اجرا کرد.

با دخترش کریستینا تریسی تعدادی از کتاب‌های کودک را از جمله “من متوقف شده” نوشت.

غذای مورد علاقه‌ی دایر پوکه با آووکادو می‌باشد. او ادعا کرده بود که در هفته چهار یا پنج بار می‌تواند آن را میل کند.

از آنجایی که دایر در شرایط سخت خانوادگی رشد و از لحاظ تحصیلی خیلی سخت تلاش کرد، کمک هزینه‌ای برای دانش‌آموزان با شرایط مشابه ایجاد کرد که این کمک هزینه نه بر اساس عملکرد تحصیلی بلکه بر اساس نیاز دانش‌آموز بود.

در جوانی یک بار دایر پیش پرستارش از معلمش شکایت کرد که او را سر کلاس “فیل منفور” نامیده است. وقتی پرستار با معلم او حرف زد معلم گفت که او سر کلاس عصبی مزاحم است. در سال‌های بعد، دایر از این داستان به عنوان یک ابزار الهام بخش یاد کرد. او توصیه کرده بود که ” افراد خودکفا شده مستقل از نظر خوب دیگران هستند… یک فیل منفور!”

درگذشت وین دایر

در سال ۲۰۰۹، تشخیص داده شده که دایر مبتلا به سرطان خون مزمن می‌باشد. دایر تصمیم گرفت برای درمان این وضعیت از رژیم تفکر مثبت و ورزش همراه با جراحی روانی که توسط یک شفا دهنده برزیلی به نام “جان خدا” انجام می‌شد ، استفاده کند. پس از اتمام درمان و حذف بقیه‌های نامرئی ، دایر ۷۱ سالگی خود را با دادن ۵۰ دلار به بی‌خانمان‌ها جشن گرفت. بعدها نوشت: ” اکنون می‌توانم ببینم که تجربه من با جان خدا و نتایج معجزه آسایی که به دنبال این اتفاقات عجیب و غریب بود ، همه کارهای بود که من در حال تغییر به یک مکان جاه‌طلبی در زندگی‌ام بوده‌ام”

اگرچه در سال ۲۰۰۹ بیماری دایر تشخیص داده شد اما دکتر وین دایر در سن ۷۳ سالگی در ۳۰ اوت ۲۰۱۵ بر اثر سکته قلبی درگذشت.

کتاب‌های وین دایر

 • توصیه‌های فنون کار
 • قلمرو اشتباهات شما
 • سررشتۀ زندگی خود را در دست بگیرید
 • اوج و محدودیت
 • هدیه‌هایی از آیکیس
 • واقعاً چه چیزی برای فرزندتان می‌خواهید
 • زندگی در آگاهی – کتاب نوار صوتی/ لوح فشرده
 • تعطیلات شاد
 • داستان واقعی – در تمام روزهای زندگیتان معجزه باشید
 • خردمندی روزها
 • چگونه شخصی نامحدود باشید
 • شما آن را می‌بینید وقتی که به آن اعتقاد دارید – راهی برای ارتباط خصوصی با درون
 • رازهای درون شما – بحثی در مورد آزاد بودن شما
 • یک پیمان، یک پیمان است
 • سرنوشت آشکار شما – ۹ روش معنوی برای بدست آوردن هر چیزی که می‌خواهید
 • خردمندی سال‌ها
 • برای هر مشکلی راه‌حلی معنوی وجود دارد
 • ۱۰ راه دستیابی به موفقیت و آرامش درونی
 • مراقبه – روشی برای ارتباط آگاهانه با خداوند
 • سمینار کرولاین مایس و وین دایر
 • ماندن در مسیر
 • قدرت خیال – با هم یاد بگیریم که جهان در درون شماست
 • خود مقدس شما
 • ندای درون – فراخوان نهایی شما
 • آغاز موازنه – ۹ روش برای هماهنگی عادات و آرزوها
 • هر روز در آگاهی موفقیت‌هایتان باشید
 • افکارتان را مجبور کنید که برای شما کار کنند
 • افکارتان را تغییر دهید تا زند‌گیتان را تغییر دهید – زندگی در معرفت تائو
 • زندگی در معرفت تائو – همه چیز در مورد تائو ته جینگ و اثبات درون
 • از بهانه‌ها خارج شو
 • تبدیل ، زندگی خود را از بلندپروازی به معنی‌دار بودن تغییر دهید
 • دگرگونی: انتقال زندگی از جاه‌طلبی به سوی معنا
 • خاطراتی از بهشت

جملات زیبا و ناب وین دایر

در بیوگرافی وین دایر حیف است از جمله های انگیزشی این معلم بزرگ چیزی نگوییم.

من همیشه در سکوت عبارت “مشیت الهی” یا “توکل بر خداوند” تکرار می‌کنم تا به من کمک کند منیت و دلبستگی‌هایم را رها کنم!

عشق ، یعنی بتوانیم و بخواهیم که آنهایی که برایمان مهم هستن د، آنچه را که می‌خواهند انتخاب کنند ، بدون اصرار بر اینکه انتخاب آنها ، رضایت ما تأمین کند.

شما آن چیزی می‌شوید؛ که درباره‌اش فکر می‌کنید.

آنچه ما فکر می‌کنیم ، تعیین‌کننده آنچه در زندگی‌مان اتفاق می‌افتد ، است. اگر می‌خواهید زندگی‌تان را عوض کنید ، باید از افکارتان شروع کنید.

اگر شما یک پرتقال را تحت فشار دهید ، آب پرتقال به‌دست می‌آورید نه چیز دیگر ، چون این چیزی‌ است که درونش هست. همین اصل برای شما هم صدق می‌کند! وقتی کسی شما را تحت فشار قرار دهد ، آنچه بیرون می‌آید عصبانیت ، نفرت ، تندی ، تنش ، افسردگی ، خشم ، چیزی است که در درون شماست. اگر آنچه در درون دارید دوست ندارید ، می‌توانید با تغییر افکارتان آن را عوض کنید.

 

جدیدترین کتاب های صوتی

 

[av_productgrid categories=’174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’dropdown’ prod_order=” paginate=’no’ av_uid=’av-2f890b’ custom_class=”]

0 0 رای
Article Rating
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
کیمیا
کیمیا
1 year ago

ممنونم بخاطر مطالب کلی و جامع از زندگی نامه این استاد گرامی.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست