بیوگرافی فروچیو لامبورگینی خالق شرکت خودروسازی قدرتمند لامبورگینی ، از راز و رمز موفقیت این شرکت بزرگ سخن می گوید و شما را بهترین ایده های موفق آشنا می کند.

باز هم با قصد داریم به شرح بیوگرافی یکی دیگر از قدرتمندترین‌های دنیای کارآفرینی، به نام « فروچیو لامبورگینی»  کارآفرین و صنعتگر ایتالیایی که اقدامات او در این حوزه منجر به  تولید محبوب‌ترین خودروهای لوکس در جهان شده است ، بپردازیم که از این طریق بتوانیم به شما بگوییم که شما هم می‌توانید بزرگ ترین‌ها و بهترین‌ها را کشف و به نام خود ثبت کنید. و به واسطه آن بتوانید به نام آوران جهانی بپیوندید. پس در ادامه با سایت گرداب جذب همراه باشید.

خواندن این بیوگرافی نیز می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی ایلان ماسک کارآفرین موفق قرن ۲۱

دوران کودکی و جوانی فروچیو لامبورگینی

فروچیو لامبورگینی خالق شرکت خودرو سازی قدرتمند لامبورگینی ، 18 آوریل سال 1926 در فررا ایتالیا به دنیا آمد. پدر و مادر فروچیو ، کشاورز و مزرعه‌دار بودند. فروچیو در دوران کودکی و نوجوانی  گاهی اوقات در کار کشاورزی به پدر و مادرش کمک می‌کرد، اما علاقه‌ای به کار کشاورزی نداشت.

او از همان ابتدای کودکی با جدا کردن وسایل و دوباره سرهم کردن آنها علاقه ی خود را به ماشین آلات نشان داده بود. که همین باعث شد او در دوران نوجوانی‌اش در یکی از انبارهای مزرعه یک کارگاه کوچک ریخته‌گری بسازد. که در همین کارگاه یک روز که مشغول ریخته گری یکی از ماشین آلات مزرعه بود؛ انفجاری رخ می دهد که صدمات او به حدی بوده که  خانه و دارایی شان نیز تا نزدیکی از دست رفتنشان مورد تهدید این انفجار قرار می گیرند.

خانواده فروچیو از آنجا که متوجه علاقه‌ی بیش از حد پسرشان  به ماشین آلات شده بودند و همچنین برای نجات مزرعه شان ، تصمیم گرفتند فروچیو را به مدرسه ی فنی فراتلی بفرستند که در نزدیکی بولونیا قرار داشت. تحصیل او در این مدرسه علاقه‌ی او را به ماشین آلات دو چندان کرد؛ چرا که او در این مدرسه می‌فهمید هر وسیله‌ای چطور کار می کند.

دوران کودکی و جوانی فروچیو لامبورگینی

بیوگرافی فروچیو لامبورگینی و شروع کار فنی او

فروچیو با به پایان رساندن دوران تحصیل خود در مقطع دبیرستان در زمینه‌ی مهارت‌های مورد علاقه‌اش به مدت چند سال دوران کارآموزی را گذراند. پس از گذراندن دوران کارآموزی به نیروی هوایی سلطنتی ایتالیا در سال 1940 ورود پیدا کرد. این درست زمانی بود جنگ جهانی دوم ایتالیا را درگیر خود کرده بود. در این شرایط فروچیو به عنوان مکانیک اصلی ، مسئولیت تعمیر وسایل نقلیه  نظامی را بر عهده داشت. مدت زمان زیادی طول نکشید که او معروف به این شد که با کمترین امکانات می‌تواند هر وسیله‌ای را تعمیر کند؛  و همین معروفیت  باعث شد که سرپرستی بخش تعمیر خودرو پادگان را به او بدهند.

با پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945 فروچیو در بند اسارت بریتانیا شد و به مدت یک سال از خانه و خانواده دور بود. اما زمانی که آزاد  شد ، اقدام به ازدواج با همسر اولش کرد. که در ماه عسلی که با همسرش رفته بود ، فهمید ماشین آلات نظامی دوران جنگ به عنوان خودروهای از رده خارج اسقاطی به فروش می‌رسند. از این رو  تا جایی که می توانست این ماشین ها را خریداری کرد و در بازگشت به خانه خود در «پیوه دی سنتو» به همراه همسرش ماشین‌ها را نیز به همراه خود آوردند.

شروع به تعمیرکاری فورچینو

 او به سرعت گاراژی را افتتاح کرد که در آن این ماشین ها را به تراکتور تبدیل کند تا در نهایت آن ها را به فروش برساند. در سال 1947 درست یک سال پس از ازدواجش و زمانی که فروچیو احساس می‌کرد ، راه مناسب خود را پیدا کرده است با مرگ همسرش بر اثر تولد پسرشان تونینو مواجه شد.

پس از گذشت این دوران فروچیو با پیاده سازی طرحی جدید بر روی خودروهای جنگی توانست تراکتورهای جدیدی بسازد. از این رو تجارت تراکتور را در سال 1948 شروع کرد و با فروش چندین تراکتور درآمدی کافی برای خرید وسایل جدید برای ساخت تراکتور به دست آورد. طولی نکشید که او اولین تراکتور خود را به نام کاریوکا طراحی و اقدام به ساخت آن کرد که در پی آن شرکت تراکتورسازی و ماشین آلات کشاورزی خود را در سال 1949 رسماً تاسیس کرد. شرکت فروچیو با نام « Lamborghini Trattoria S.p.A » یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ماشین آلات کشاورزی تا اواخر دهه 60 در ایتالیا بود.

کتاب بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان

 

شروع کارآفرینی فروچیو لامبورگینی

در طول مدتی که فروچیو به طراحی و ساخت تراکتور پرداخته بود؛ موتورهای موریس را نیز توانسته بود طراحی کند که علاوه بر بنزین با دیزل نیز راه‌اندازی می‌شدند. دیزل سوختی ارزان‌تر بود که استقبال کننده‌های بیشتری به این واسطه پیدا کرده بود. موفقیت او در صنعت تراکتورسازی باعث بالا رفتن در آمد او شده بود. او می‌توانست هربار خودروهای جدیدی را خریداری کند به طوری که هر روز می توانست با یک خودرو جدید و متفاوت بیرون برود.

در سال 1958 فروچیو لامبورگینی برای خرید یک فراری GT250 به مارانلو سفر کرد. او معتقد بود فراری اتومبیل‌های خوبی دارد. ولی به خاطر پر سر وصدا بودنشان به عنوان خودروی جاده ای ، مناسب نیستند. پس از گذشت مدتی از خرید فراری ، فروچیو متوجه بد بودن کلاچ فراری شد  و می‌دانست که برای تعویض آن باید هزینه‌ی زیادی را صرف سفر به مودنا برای تعویض آن بکند. در پی این مشکل ، فروچیو لامبورگینی نارضایتی خود را به انزو فراری در رابطه با کلاچ GT250 رساند. ولی انزو فراری با این منطق که یک تولید کننده تراکتور نمی‌تواند در مورد ماشین‌های اسپورت حرفی بزند نظر او را رد کرد.

شروع کارآفرینی فروچیو لامبورگینی

اقدام فروچیو برای تولید خودرو 

این پاسخ انزو فراری باعث شد که فروچیو لامبورگینی، خود اقدام به اصلاح GT250 کند. همین اقدام او را به فکر سرمایه‌گذاری بر روی تولید اتومبیل انداخت، چرا که او فکر می‌کرد می‌تواند ماشینی بسازد که منحصر به فرد باشد و ویژگی‌هایی همچون عملکرد بالا و بدون حاشیه داشته باشد که فراری ها هرگز آن ها را نداشته‌اند. از آن‌جا که او به ماشین‌ها سریع علاقه‌ی بسیاری داشت با استفاده از قطعات تراکتور در ماشین‌های با کیفیت و سریع توانست سود خود را از این تولیدات سه برابر کند.

برنامه ریزی فروچیو لامبورگینی برای شروع کسب و کار در زمینه تولید اتومبیل از سال 1962 آغاز شد و شرکت فروچیو در همین زمینه با نام «Automobile Ferruccio Lamborghini»  در سال 1963 در سانتا آگاتای بولوینا تاسیس شد.

فروچیو لامبورگینی توانست یک وام بلند مدت بدون بهره در عوض ضمانت اشتغال کاربران بگیرد. که به واسطه آن بدون شلوغ کاری کارخانه خود را تکمیل کند.

نماد خودرو های لامبورگینی از کجا نشاٍت می گیرد؟؟

نماد لامبورگینی که نشان گاو خشمگین می باشد توسط فروچیو لامبورگینی انتخاب شد؛ چرا که او علاقه‌ی زیادی به گاو بازی داشت و همچنین این نماد ، علامت ماه تولدش بود. از این رو فکر می‌کرد شخصیت بی‌پروا و جسور او با نماد گاو خشمگین بیشتر نشان داده می‌شود.

او توانست اولین اتومبیل خود را با نام GTV 350 به نمایشگاه تورین برساند و نظر منتقدین این نمایشگاه را به خود جلب کند. پس از این نمایشگاه او رسما تولیدات خود را به بازار فرستاد و بعد از گذشت دو سال توانست نگاه دنیا را در سال‌های 1964 و 1965 به اتومبیل‌های خود خیره کند و برای اولین بار مورد تحسین و توجه جهانی قرار بگیرد.

نماد خودرو های لامبورگینی از کجا نشاٍت می گیرد؟؟

بیوگرافی فروچیو لامبورگینی و بازنشستگی او 

فروچیو با گسترش و تولیدات خودروهای لامبورگینی بسیاری؛ سرانجام در سال 1974 خود را بازنشسته اعلام کرد و بعد از آن اوقات خود را با شکار سپری می‌کرد و به چندین تجارت کوچک نیز می‌پرداخت تا زمانی که او بر اثر سکته قلبی  در 20 فوریه سال 1993 به زندگی‌اش خاتمه داده شد.

تمامی شرکت‌هایی که فروچیو لامبورگینی آن‌ها را تاسیس کرده بود ، در حال حاضر فعال و مشغول به انجام فعالیت می‌باشند. همچنین پسر او تونینو لامبورگینی به فروش لوازم تزئینی و لباس و طراحی شهری با برندی که با نام خود تاسیس کرده است مشغول به کار می‌باشد. دختر او نیز یکی از کارخانه‌های پدرش را اداره می‌کند و از املاک و میراث پدرش موزه‌ای افتتاح کرده که مورد بازدید عموم قرار می گیرد.

اگر به خواندن بیوگرافی افراد موفق علاقه دارید می توانید به دسته زندگینامه افراد موفق در سایت گرداب جذب مراجعه فرمایید و از خواندن آن ها لذت ببرید.

زندگینامه های مشابه

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست