بیوگرافی فردیناند پورشه شما را با رمز و راز  چگونگی طراحی و شکل گیری شرکت بزرگ خودرو سازی پروشه و رشد و توسعه این شرکت بزرگ صنعتی آشنا می کند. 

بیوگرافی فردیناند پورشه ، خالق شرکت خودروسازی پورشه ، شخصی که در دنیای خودرو سازی با طراحی های فوق العاده اش غوغا به پا کرده و بسیاری از طراحی های تاریخی را در دنیای خودرو سازی با نام خود به ثبت رسانده است، بی شک  جالب توجه خواهد بود که چنین دستاوردهای بزرگی از کجا و به واسطه ی چه اشخاصی به دست آمده اند. برای آگاهی از چگونگی و چرایی این دستاوردها با سایت گرداب جذب همراه باشید. 

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی ریچارد برانسون شجاع ترین الگوی کارآفرینی دنیا

بیوگرافی فردیناند پورشه

فردیناند پورشه ، طراح مشهور موتور خودرو ، موسس شرکت پورشه در 3 سپتامبر 1875 در اتریش به دنیا آمد. پدر فردیناند در کارخانه دایملر که از شرکت های خودرو سازی آلمانی چند ملیتی است مشغول به کار بود؛ به همین خاطر در سال 1923 به اشتوتگارت که در جنوب غربی کشور آلمان قرار دارد نقل مکان کردند. او همانند پدرش به اتومبیل علاقه ی زیادی داشت. در پی همین علاقه،  شاهکاری بزرگ در دنیای اتومبیل ها رخ داد. فردیناند

سومین فرزند خانواده بود که در دوران کودکی علاوه بر اینکه به پدرش در کسب و کار مکانیکی کمک می کرد؛ به مدرسه ی سلطنتی در رایشنبرگ می رفت و در کلاس های شبانه آن شرکت می کرد. او در سن 18 سالگی برای کار به شرکت Bela Egger Electrical در وین ، ورود پیدا کرد. فردیناند پورشه ، در مدت زمانی که در وین کار می کرد بعد از ساعت کاری هر وقت که می توانست به دانشگاه محلی این شهر می رفت. ولی هیچگاه موفق به دریافت مدارک علمی آکادمیک نشد. وی در مدت 5 سال کار در وین موفق به توسعه موتور هاب الکتریکی شد.

بیوگرافی فردیناند پورشه

بیوگرافی فردیناند پورشه و شروع به فعالیت وی

در سال 1898 فردیناند پورشه در وین به شرکت Jacob Lohner & Company پیوست. کار این شرکت در آن زمان  تولید کالسکه برای پادشاه اتریش و پادشاهان کشورهایی مانند بریتانیا ، سوئد و رومانی بود. که اولین طراحی این شرکت در ژوئن سال 1898 با نام Egger-Lohner  در وین رونمایی شد. بر روی تمامی قطعات این وسیله نقلیه، کد P1 توسط پورشه حک شده بود که اولین طراحی او را نشان می داد.

پورشه خودروی هیبریدی Lohner-Porche Mixte  خود را در سال 1901 در حالی که در شرکت قبلی مشغول به کار بود، معرفی کرد. این خودرو در تمام تاریخ اولین خودروی هیبریدی به شمار می آید. این خودرو ها به این دلیل هیبریدی نام دارند که از ترکیب دو یا چند منبع مجزای قدرت برای حرکت کردن استفاده می کنند. پورشه تا زمانی که در شرکت لوهنر فعالیت داشت؛ خودروهای زیادی ساخت که در اتریش و مسابقات اتومبیلرانی سرعت آن ، شرکت می کرد.

همچنین توانست برنده رالی Exelberg در سال 1901 با طراحی یک خودروی هیبریدی ، محور جلو شود. یک سال بعد پورشه به خدمت سربازی رفت و در آن جا به عنوان راننده ی شاهزاده ی ارشد اتریش «آرشیدوک فرانز» خدمت کرد.

بیوگرافی فردیناند پورشه و افتخارات او

وی به عنوان برترین مهندس خودروساز اتریش در سال 1905 جایزه ی Potting را دریافت کرد.

در سال 1906 بود او به عنوان ظراح ارشد، به استخدام شرکت آسترو دایملر درآمد. شاهزاده هنری (Prince Henry) معروف ترین طراحی پورشه در این شرکت بود که در سال 1910 تولید شد.

در سال 1916 فردیناند پورشه به مقام مدیریت ارشد این شرکت دست یافت و دکترای افتخاری را در همین سال از دانشگاه فناوری وین دریافت کرد. خودروهایی که پورشه در سال 1922 برای مسابقات طراحی کرد؛ از 53 رقابت توانستند 43 رقابت را با پیروزی پشت سر بگذارند. یک سال پس از این مسابقات ، پورشه شرکت آسترو دایملر را به این دلیل که چشم انداز ها و اهدافش با این شرکت تفاوت داشت ترک کرد.

در سال 1924 بود که او به استخدام شرکت موتورسازی دایملر در اشتوتگارت درآمد و توانست این بار از دانشگاه اشتوتگارت در 1924 عنوان پروفسوری و یک دکترای افتخاری کسب کند.

با ادغام شرکت بنز و موتورسازی دایملر در سال 1926 شرکت Daimler-Benz تاسیس شد. مرسدس بنز اولین محصول مشترکت این شرکت بود؛ که به بازار عرضه شد.

این بار با ترک شرکت موتور سازی دایملر در سال 1929 به استخدام شرکت خودروسازی Steyr درآمد. اما وضعیت کسب و کار پورشه در دهه 1930 در طول رکود اقتصادی بسیار نابسامان بود.

بیوگرافی افراد موفق

تاسیس شرکت پورشه

فردیناند پورشه با بازگشت به اشتوتگارت در سال 1931 شرکت Dr.lng.h.c.F. Porsche GmbH  که شرکتی مشاوره ای بود تاسیس کرد. طراحی خودرو برای شرکت Wanderer اولین پروژه شرکت پورشه بود؛ که در پی آن به سرعت پروژه های بسیاری دیگر به این شرکت ارجاع شد که همین پیشرفت باعث شد فردیناند تصمیم بگیرد بخشی از وقتش را صرف طراحی خودروهای خودش کند.

توسعه طراحی خودروی مفهومی اولین طراحی او در شرکت دایملر بنز در اشتوتگارت بود. فردیناند از طریق وام های بیمه ی عمر هزینه ی طراحی های خود را تامین می کرد. که پس از آن شرکت Zundapp این پروژه را پشتیبان مالی کرد. اما چندی بعد با رها سازی این پروژه توسط شرکت Zundapp ، شرکت NSU  اسپانسر مالی فردیناند شد؛ که او هم  به خاطر هزینه های زیادی که بابت ابزارها پرداخت می کرد این پروژه را رها کرد.

پروژه های طراحی در سال های بعدی به علت رکود شدید اقتصادی کاهش پیدا کرد به همین خاطر پورشه اقدام به تاسیس یک زیر مجموعه با نام Hochleistungs Motor GmbH  کرد؛ که کار این زیر مجموعه، تولید خودروهای مسابقه ای بود.

شرکت های خودروسازی Horch, DKW, Audi  و Wanderer در سال 1932 شرکت Auto Union Gmbh  را تاسیس کردند. و هیئت مدیره ی این شرکت تصمیم گرفت شروع کارش را با تولید یک طراحی خاص آغاز کند؛ از این رو با پورشه ملاقات کرد.

تاسیس شرکت پورشه

طراحی تجهیزات نظامی

در سال 1942 پورشه تمام تمرکزش را بر روی طراحی یک تانک عظیم با نام Tiger  گذاشت. ولی به خاطر پیچیدگی زیادی که داشت با ساخت آن موافقت نشد و طراحی رقیبش Henschel برای ساخت این جنگ افزار مورد قبول واقع شد.

زندگی پس از جنگ فردیناند پورشه

در سال 1945 از پورشه خواستند تا با طراحی فولکس واگن، کار خود را ادامه دهد و آن ها را به عنوان غرامت به همراه تجهیزات کارخانه به فرانسه ببرد. اما این پروژه به دلیل اختلافات پورشه با دولت فرانسه پیش از شروع به پایان رسید. در همین سال بود که به دلیل اتهام جنگی پورشه و پسرش فری پورشه به همراه آنتون پیچ توسط نیروهای فرانسوی دستگیر شدند. که از بین این سه نفر فقط پسر پورشه آن هم بعد از 6 ماه از زندان آزاد شد.

فری پورشه تجارت خانوادگی را با تلاش فراوان در زمان حبس پدرش حفظ کرد. شرکتشان که در آن زمان تعمیر پمپ آب ، خودرو و ابزار الات را انجام می داد؛ با بستن قردادی برای ساخت یک خودروی مسابقه ای که درآمد زیادی برایشان به همراه داشت توانستند با آن پورشه را از زندان آزاد کنند .در آن سال ها شرکت خودرو سازی پورشه محصول جدید خود را با نام Porsche 356 شروع کرد؛ که اولین خودرو با برند اختصاصی پورشه به حساب می آمد. شهر گموند در ایالت کارینثیا، محل جدید کارخانه ی پورشه بود که تعداد 49 پورشه 365 در آنجا با دست تولید شدند.

 

زندگی شخصی فردیناند پورشه

فردیناند پورشه با AloisiA Johanna kaes در سال 1903 ازدواج کرد.  حاصل این ازدواج ، فری پورشه و آنا پورشه بود. فری پورشه در پیشرفت شرکتشان نقش مهمی داشت. وی در سال 1998 از دنیا رفت و پس از آن خواهرش که با آنتون پیچ ازدواج کرده بود شرکت پورشه را پشتیبانی می کردند.

جملات ماندگار فردیناند پورشه

  • من خودروی موردعلاقه ام را نتوانستم پیدا کنم؛ از این رو اقدام به ساخت آن کردم.
  • اگر کسی شکست نخورد؛ تلاشی هم نکرده است.
  • کارایی به صورت زیبایی های ظاهری و طراحی باید کاربردی باشد.
  • بهبود و توسعه دادن کار دشوار ، ولی تغییر دادن آسان است.
  • مقام اول نصیب خودروهای مسابقه ای عالی می شود. ولی بعدها به قطعات تشکیل دهنده تجزیه می شوند.

جملات ماندگار فردیناند پورشه

الگوبرداری از بیوگرافی فردیناند پورشه

افراد موفق الگوهایی برای سایرین هستند. هر کسی از الگویی که با ویژگی های شخصتیتی و خصوصیات روحی الگویی همخوانی دارد. شما نیز می توانید بیوگرافی افراد موفق در همه زمینه ها را مطالعه نمایید و الگوی مناسب خود را بیابید. در این سایت (کتاب صوتی) در بخش بیوگرافی افراد موفق ، زندگی نامه عده زیادی از افراد موفق ایران و جهان آمده است. با مطالعه آن می توانید از فرمول موفقیت و الگوی رفتاری این افراد الگو بگیرید و به روش و شیوه خود در زندگی خود ان را عملی نمایید. 

در بیوگرافی فردیناند پورشه آمد که وی صادقانه برای رسیدن به خواسته اش تلاش کرد. او از شکست های احتمالی نترسید و کارش را متوقف نکرد. برنامه کاری را هر از گاهی تغییر می داد تا بهترین و پربازده ترین روش را برای فعالیت هایش پیدا کرد. پس دانستیم که تلاش مستمر و صادقانه یکی از قوانین ثابت و بدون تغیر مسیر موفقیت در هر کاری است. 

زندگینامه های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست