بیوگرافی شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیاتی فیس بوک

۲ دیدگاه

بیوگرافی شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیات فیس بوک بی شک الهام بخش زنان جامعه ای خواهد بود که نیازمند سیاست ها و افکار پر قدرت آنان است. چرا که این بانوی موفق علاوه بر سرگذشت پر از نقاط قوتش دارای مجموعه کتاب های فوق العاده ای می باشد که در آن ها سر صحبتش با زنانی است که روزگار خود را سرد و بی تفاوت  می گذرانند و جایگاه مشخصی را در جامعه به تصاحب خود در نیاورده اند.

شمایی که اکنون به دنبال کردن بیوگرافی شریل سندبرگ این بانوی موفق و نام آور در حوزه فناوری و نویسندگی پرداخته اید قطعا در مرحله ای از زندگی خود به سر می برید که اهدافی بزرگی در سر می پرورانید. اما کمی سردرگمید چرا که نمی دانید آیا هدف مشخص شده ممکن است نتیجه ای درست و خوب به همراه داشته باشد. چیزی که افراد را از طی کردن مسیر موفقیت باز می دارد؛ ترس از اما و اگر هایی است که براساس احتمالات و فرضیات بی جا به ذهنشان خطور می کند؛ از این رو از حرکت به سوی اهدافشان دلسرد و ناامید می شوند.  شریل سندبرگ کسی است که از شکست های احتمالی و ناملایمات مسیر موفقیت هراس نداشت و با شجاعت فراوان قله موفقیت را پیمود.

تولد شریل سندبرگ

شریل سندبرگ ۲۸ اوت ۱۹۶۹ در پایتخت ایالات متحده آمریکا یعنی واشنگتن دی سی؛ متولد شد. اما میامی بیچ ایالت فلوریدا جایی بود که شریل سندبرگ از سن ۲ سالگی به همراه خانواده اش به آنجا مهاجرت کرد و در آنجا بزرگ شد و اکنون با داشتن ۲ فرزند در منلو پارک کالیفرنیا زندگی می کند. تحصیلات خود را تا دوران دبیرستان در میامی بیچ گذراند و با رتبه نهم در سال ۱۹۸۷ فارغ التحصیل شد.

سپس در رشته اقتصاد در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل شد؛ در این دانشگاه شریل سندبرگ برای پایان نامه از استاد راهنمایی همچون لارنس سامرز (اقتصاددان آمریکایی) در کنار خود داشت که کمک بسیار بزرگی برای او در آن دوران بود.

بیوگرافی شریل سندبرگ

بیوگرافی شریل سندبرگ و آشنایی وی با اقتصاد 

شریل سندبرگ زمانی که با جنبه های مختلف اقتصاد آشنایی پیدا کرد؛ «زنان در اقتصاد و دولت » بنیادی بود که با این هدف که زنان در ارکان مهم دولتی و اقتصادی نقش بیشتری داشته باشند، اقدام به ایجاد آن  کرد. چرا که متوجه نابرابری اقتصادی  در مشکلات زنان در ازدواج ها شده بود.

سرانجام خانم سندبرگ در سال ۱۹۹۱ با بهترین رتبه از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد. در همان سال بود که سامرز استاد راهنمای سند برگ، به ریاست بانک جهانی برگزیده شد. که جایگاه دستیاری امور پژوهشی از طرف او به خانم سند برگ پیشنهاد داده شد. فعالیت های سندبرگ در این دوره از همکاری با سامرز باعث آشنایی او با «برایان کراف» شد؛ که این آشنایی منجر به ازدواج شد که بیشتر از یک سال دوام نیاورد و از هم جدا شدند. همکاری سند برگ به مدت ۲ سال با سامرز به طول انجامید؛ بعد از اتمام این دوران خانم شریل تصمیم به ادامه تحصیل در رشته ی ام بی ای در دانشگاه هاروارد گرفت که توانست در سال ۱۹۹۵ مدرک کارشناسی خود را از آنجا دریافت کند. همکاری سند برگ با سامرز به همان ۲ سال خلاصه نشد چرا که سامرز در دوران رئیس جمهوری «کلینتون» به معاونت وزیر دارایی برگزیده شد. و شناخت و اعتماد زیاد نسبت به کار و فعالیت سند برگ باعث شد از او برای رئیس دفتری خود دعوت به همکاری کند. خانم سندبرگ در جایگاه رئیس دفتری تا سال ۱۹۹۹ که پایان کار سامرز در مقام و عنوان وزیر دارایی بود در کنار سامرز ماند. و با افتادن امور؛ به دست حزب مخالف یعنی دوران رئیس جمهوری «جرج دبلیو بوش» به کار سندبرگ در دولت خاتمه داده شد.

 

شروع فعالیت های شریل سندبرگ در گوگل و فیس بوک

شریل سندبرگ بعد از اتمام فعالیت هایش در دولت با پیشینه ی کار دولتی دره ی سیلیکون را مقصد شروع فعالیت های جدیدش قرار داد. دره ی سیلیکون یکی از مناطق جنوب شرقی سانفرانسیسکو می باشد؛ که شرکت های مطرح انفورماتیک جهان در این منطقه قرار دارند . دره سیلیکون نام غیر رسمی این منطقه می باشد که به دلیل قرار گیری کمپانی های بزرگ در زمینه فناوری پیشرفته  در این منطقه، با این نام شناخته شده است .

سند برگ در قدم اول شرکت های فناوری این منطقه را هدف قرار داد؛ که شرکت گوگل در اولین گام او، به جذبش واکنش و علاقه نشان داد. که همین باعث بسته شدن قراردادی بین شرکت گوگل و خانم سندبرگ در سال ۲۰۰۱ شد، و این در حالی بود که گوگل عمر و قدمتی سه ساله داشت.

خانم سندبرگ تا سال ۲۰۰۸ کار جستجوی کتاب و محصولات مصرفی و فروش آنلاین نشریات و تبلیغات در جایگاه معاون عملیات و فروش آنلاین جهانی گوگل را مدیریت می کرد. که در سال ۲۰۰۸ به کارش در گوگل خاتمه داد و با رشدی پیوسته؛ کارنامه ای فوق العاده و تحسین برانگیز از خود به جا گذاشت. که همین کارنامه ی موفق باعث شد به عنوان مدیری برتر در بین برترین مدیران آمریکا شناخته شود.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio-1030×233.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’large’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-5d4734′ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب زندگی نامه افراد موفق
[/av_image]

مدیر عامل فیسبوک شدن خانم سندبرگ

بلافاصله شرکت فیس بوک خانم سندبرگ  را به عنوان مدیر عملیاتی در مارس ۲۰۰۸ به استخدام خود در آورد. خانم سندبرگ به دلیل جایگاهی که در این شرکت به دست آورده بود، نظارت بر فعالیت های بسیاری همانند: بازاریابی، توسعه تجاری، حریم خصوصی و ارتباطات، امور تجاری جهانی فیس بوک و گسترش حوزه نفوذ و عمل این شرکت را به دست گرفت. فیس بوک برای جبران چنین فعالیت ها و مسئولیت های  سنگینی؛  دستمزد های سطح بالایی به او پرداخت می کرد که همین باعث شد شریل سندبرگ به جمع میلیاردرها در سال ۲۰۱۴ بپیوندد.

دارایی شریل سندبرگ تا سال ۲۰۱۶ به ۱ میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار رسید؛ این بانوی موفق  با داشتن دو فرزند و مرگ همسر دومش «دیو گلدبرگ» یکی از مدیران یاهو؛  در سال ۲۰۱۵  که در سال ۲۰۰۴ با آن ازدواج کرد. و با داشتن  ۴۹ سال سن توانسته است به همه ی این موفقیت ها دست پیدا کند. پس می توان از او به عنوان فردی خاص نام برد چرا که توانسته به دنیای کاری و حرفه ای مردان راه پیدا کند و برای خود جایی به عنوان یک زن باز کند، تا به تمام زنان یک جامعه بگوید: «اجازه ندهید ترس ها، آرزو هایتان را نابود کنند».

خانم سندبرگ از ابتدا در پی، به برابری رساندن حقوق زنان با مردان بوده است. و در کتاب تنها مسیر برای زنانی که میخواهند  بلند پرواز باشند؛ جملات، راهکار های برانگیزنده و ایده های نابی آورده است تا بتوانند با استفاده از آنها شایسته سالارانه دنیایی به دور از تبعیض جنسیتی داشته باشند.

نگارش اولین کتاب شریل سندبرگ

آنچه که باعث شد خانم سندبرگ اقدام به نوشتن اولین کتاب خود یعنی تنها مسیر بکند ارائه ی یک سخنرانی در سال ۲۰۱۰ با موضوع «چرا رهبران زن در جهان کم هستند؟» بود که بارها و بارها توسط افراد فیلم این سخنرانی دیده شد. همین باعث شد شریل سندبرگ مسیر موفقیتش را در قالب کتابی به چاپ برساند؛ تا به وسیله ی آن زنان را در حرکت به سوی هدف هایشان تشویق و ترغیب کند.

جالب اینجاست خانم سندبرگ به چیزی به نام برنامه ریزی اعتقاد و علاقه ندارد و می گوید برنامه ریزی فقط به درد خندیدن می خورد.

شریل سندبرگ در جایگاه مدیر ارشد اجرایی فیس بوک به عنوان ۱۰۰ چهره برتر مجله تایم در سال ۲۰۱۲ شناخته شد. همچنین از دید مجله فوربز در سال ۲۰۱۶ در جایگاه هفتم قدرتمندترین زنان جهان قرار گرفت. و در کل به دلیل مجموعه فعالیت های او در گوگل و فیسبوک؛ تمام دنیا او را به عنوان یکی از معماران عصر دیجیتال و زنی  موثر و موفق در دنیای فناوری ارتباطات و اطلاعات می شناسند.

جملات برگزیده شریل سندبرگ

برای مسیر شغلی، برنامه ریزی را فراموش کنید.

اگر نمی ترسیدم چه کاری انجام می دادم؟ این پرسشی باشد برای زمان هایی که در موقعیت های بدی قرار می گیرد. پاسختان چیست همان کار را انجام دهید.

اگر من تصمیم می گرفتم مسیر شغلی را ادامه بدهم که در کالج برایم متصور بود در زمانی که گوگل و فیسبوکی وجود نداشتند، آنگاه اینجا نبودم. دلیل نداشتن برنامه ریزی من همین است چون اگر برنامه داشتم گزینه های امروزم محدود بودند.

بیوگرافی شریل سندبرگ و کتاب های او

در بیوگرافی شریل سندبرگ نمی توان از مجموعه کتاب های او نام نبرد و شما دوستان و همراهان همیشگی کتاب صوتی را با آن ها آشنا نکرد. چرا که با مطالعه مجموعه کتاب های شریل سندبرگ به درک عمیقی از زندگی و امور روزمره خواهید رسید.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی چگونه از قدرت کلاممان استفاده کنیم ، جول اوستین’ description_pos=’below’ link=’product,1483′ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#fe0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-3pix5c’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_button_big]

عناوین کتاب های شریل سندبرگ:

  •     دست به کارشوید ( زنان، کار و میل به رهبری)
  •     گزینه ب (مواجهه با سختی…، بازیابی خویشتن…. و یافتن شادی) با فروش بیش از سه میلیون نسخه در دنیا
  •     گزینه ب (مواجهه با سختی، ارتقای حد تحمل و یافتن شادی)
  •     گزینه ب (عبور از بحران های تلخ زندگی و بازیابی شادی)
  •     راه حل جایگزین (رویارویی با مشکل، بازیابی خویشتن و یافتن شادی) از پرفروش ترین های نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۷

تغییر مسیر (زنان، شغل و مسیر پیشرفت) اولین کتاب شریل سندبرگ با فروش بیش از یک میلیون نسخه؛ که براساس آن فیلمی ساخته شده و باعث تاسیس انجمن بین المللی توسط سند برگ با نام بنیاد «لین این» شده است که به واسطه آن زنان را در کسب سهم بیشتر از اجتماع و رسیدن به خواسته هایشان کمک کند.

الگوبرداری از بیوگرافی شریل سندبرگ

موفقیت در دنیا نصیب افرادی می شود که به خودشان و اهدافشان ایمان و یقین کامل دارند. و هیچ چیز و هیچکس را مانع حرکتشان به سمت رویا ها و اهدافشان نمی دانند. و به صورت مداوم در تلاشند تا در نهایت ثمر زحمات و تلاش هایشان را ببینند و از آن لذت ببرند.

سعی کنید در هر مقطعی از زندگی تان که هستید در کنار تلاش هایتان صبر پیشه کنید که یک شبه چیزی به دست نمی آید. بذری که در خاک دفن می شود مدت ها طول می کشد که سر از خاک بیرون بیاورد و تا زمان مشخص شده گذرانده نشود؛ نتیجه ی مطلوبی به دست نخواهد آمد. اما همین که سر از خاک بیرون بیاورد رشد و پیشرفتش به چشم می آید و او را برای رشد بیشتر امیدوار می کند.

تا می توانید به اهدافتان فکر کنید، آزمون و خطا کنید اما بی تفاوت نباشید. بی تفاوت بودن به اهدافتان تغییری در شما ایجاد نمی کند و باعث می شود شما هیچ کاری از پیش نبرید. از موفقیت های افراد موفق و بیوگرافی شریل سندبرگ ایده بگیرید و مسیر آنها را به شیوه خود بپیمایید.


[av_productslider categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-354e8w’ custom_class=”]
3 2 رای ها
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
ثریا عبدی

چقدر خوبه که هم تو سیاست دست داشته باشی هم تو مدیرت و هم به علاقه خودت تو کتاب نوشتن و نویسندگی واقعااا که این زن خیلی خوب زنانگی خودشو نشان داده

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست