اگر به سخت کوشی و ممارست اعتقاد دارید ، بخوانید بیوگرافی شروین پیشه ور را از سایت گرداب جذب و از سرگذشت حرفه ای جنجالی و پرهیاهوی این ایرانی تبار شهروند آمریکا آگاهی یابید.

بیوگرافی شروین پیشه ور ، کارآفرین نخبه ایرانی در سیلیکون ولی ، کسی که به سخت کوشی و ممارست معروف است و همواره درکنار نام او جنجال و حاشیه دیده شده است.اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که می خواهید در کارهایتان حرفه ای عمل کنید مطالعه بیوگرافی شروین پیشه ور برایتان جالب خواهد بود. دایره فعالیت های شروین پیشه ور بسیار وسیع است و سری دارد و هزار سودا. او سابقه طولانی در سرمایه گذاری و مشاوره در استارتاپ های بزرگ آمریکا دارد.

همچنین یکی از موسسان استارتاپ هایپرلوپ وان به شمار می آید. شروین پیشه ور در حال حاضر به عنوان عضوی از انجمن جهانی کارآفرینان سازمان ملل و سفیر کارآفرینی نمایندگی های آمریکا در خاورمیانه و روسیه نیز فعالیت می کند. شروین پیشه ور به عنوان یک ایرانی که مجوز شهروندی آمریکا را دارد در سیاست نیز دستی بر آتش دارد.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی فروچیو لامبورگینی خالق شرکت خودروسازی لامبورگینی

دوران کودکی و جوانی شروین پیشه ور

 بیوگرافی شروین پیشه ور را با ابتدای حیات او از سر می گیریم. شروین پیشه ور در سال 1974 در تهران متولد شد. پدر او ابراهیم پیشه ور تهیه کننده برنامه های تلویزیونی بود. خانواده پیشه ور در همان اوایل انقلاب یعنی در سال 1357 ایران را ترک کردند و در ایالات متحده آمریکا سکنا گزیدند. ابراهیم پیشه ور در آنجا راننده تاکسی بود. اما به تحصیل در دانشگاه هاروارد هم می پرداخت و دکترای خود را در رشته ارتباطات در همین دانشگاه به اتمام رساند. شروین پیشه ور به اصرار خانواده در دبیرستان مونت گومیری بلیر برای پزشکی به تحصیل پرداخت. او که در تحصیلاتش بسیار موفق بود در تحقیقی با موضوع زیست سلولی در یوسی برکلی موفق به دریافت بورسیه شهروندی برای ادامه تحصیل شد.

موفقیت های چشمگیر شروین پیشه ور

موفقیت های او در همان سال های اولیه در دانشگاه رو به جهانی شدن گرفت.  او در سال 1996 مقاله ای را تألیف کرد که بعداً در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا به چاپ رسید. و همین مقاله شروین پیشه ور بعدها به عنوان پایه و اساس پروتکل استابول مورد استفاده واقع شد. پروتکل استانبول یک قرار داد بین المللی است که برای مستند سازی به منظور جلوگیری از خشونت هایی چون شکنجه مورد استفاده قرار می گیرد. اما این شاید آخرین اقدام شروین پیشه ور به حساب آمد و او بعد از آن تصمیم گرفت که به جای ادامه پزشکی به کارآفرینی مشغول شود و این یکی از طلایی ترین تصمیمات ممکن بود که منجر به معرفی چهره ای موفق در این عرصه گشت.

موفقیت های چشمگیر شروین پیشه ور

کارآفرین شدن شروین

با این اوصاف او کار خود را در یک گاراژ شروع کرد و در همان جا بود که سیستم عامل تحت وب را طراحی کرد و با سرمایه گذاری روی ایده اش در سن 23 سالکی به طور رسمی در زمینه مورد علاقه اش شروع به فعالیت کرد.

ایشان تا به امروز در زمینه شغلی خود بسیار موفق بوده و دلیل آن برنامه ریز حساب شده و کار با گروه های پر انرژی است. او که علاقه زیادی به شرکت در استارتاپ ها دارد با هیجان به دنبال شنیدن ایده و طرح های نو پاست و با اشتیاق در آن ها سرمایه گذاری می کند. پروژه هایی که در ابتدای امر سود دهی آن ها برای هیچ کس معلوم نیست و گاها روندی طولانی را در پیش دارند تا به بازدهی لازم برسند. اما برای او این هیجان انگیزترین قسمت ماجرا است.

شروع فعالیت های کاری شروین پیشه ور

همانطور که پیش تر در ابتدای بیوگرافی شروین پیشه ور ذکر شد اولین کار این مرد بزرگ  طراحی سیستم عامل تحت وب وب اواس بود. این سیستم عامل محیطی شبیه به ویندوز داشت و در تمامی مرورگرها به خوبی جواب می داد. خودش در مقاله ای که در فایننشنال تایمز چاپ کرد در باره این سیستم عامل گفت: Webos نسل جدیدی از کانال توسهه نرم افزار است که ساختار شکنی ویژه ای در تولید و توسعه انجام خواهد داد.

حالا در همین مجله برای عنوان مقاله او “کابوس بیل گیتس” را برگزیدند. شرکت Seges capital در سال 2001 توسط ایشان تأسیس شد. این شرکت یکی از شعب شرکت فناوری دانشگاه وندربیلت به حساب می آید. او در همین زمان در جذب سرمایه 17 شرکت نوپای دیگر نیز فعالیت می کرد.

کتاب بیوگرافی افراد موفق و ثروتمند در جهان

 

پیشه ور مدیری توانمند در شرکت های متنوع

اما این تنها شرکت تأسیسی او در این سال نبود ایشان در همان مقطع زمانی شرکت Lonside interactive را نیز تأسیس کرد. حالا که دیگر او به عنوان مدیر توانمند در جذب سرمایه شناخته شده بود در سال 2005 توانست سرمایه ای بالغ بر 12 میلون دلار برای شرکت Webs جذب کند. او در 2008 از سمت خود استعفا داد و تمام تمرکزش را بر روی شرکت SGN گذاشت.SGN  یکی از شرکت های پیشرو در زمینه بازی های اجتماعی و موبایل است.

در اهمیت این شرکت همین بس که بیش از 25 درصد از بازی های نصب شده بر آیفون و آی پاد تاچ ساخته این شرکت هستند.ا ز دیگر اتفاقات این برهه از زندگی شروین پیشه ور می توان عضویت او در تیم مدیریتی موزیلا را نام برد. در سال2011 شروین پیشه ور تمایلاتش به سمت شرکتهای سرمایه گذاری سوق پیدا کرد و عضو شرکت منلو وینچرز شد.

استقلال کامل شروین با تاسیس شرکت شرپا کاپیتال (Sherpa capital)

سال 2013 برای شروین پیشه ور سال استقلال کامل به حساب می آید. او از شرکت منلو وینچرز جدا شد و به طور مستقل شرکت شرپا کاپیتال را تأسیس کرد. این شرکت در فعالیت های ریسک پذیر بی همتا بود. آنها شتاب دهندگی به استارتاپ ها را در دستور کار داشتند و بسیار موفق نیز در این راستا عمل کردند. طوری که سرمایه اولیه این شرکت به طرز باور نکردنی افزایش یافت و تمام ریسکی را که شروین پیشه ور به جان خریده بود جبران کرد.

هایپر لوپ وان شرکت بعدی بود که شروین پیشه ور تأسیس کرد. در سال 2014 ایلان ماسک چالشی برای ساخت شرکت حمل و نقل هایپر لوپ مطرح کرد و شروین پیشه ور و بروگام بام بروگام به این چالش پاسخ دادند و شرکت هایپر لوپ وان را در همین راستا تأسیس کردند. البته این شراکت نهایتا منجر به جدایی بروگام و شکایتش از شروین پیشه ور ختم شد و این شکایت هنوز هم در جریان است و تنها ادامه کار را برای هایپر لوپ وان سخت می کند.

استقلال کامل شروین با تاسیس شرکت شرپا کاپیتال (Sherpa capital)

فعالیت های سیاسی شروین پیشه ور

بیوگرافی شروین پیشه ور را با افکار و فعالیت های سیاسی او دنبال می کنیم. شروین پیشه ور را طرفدار حذب دموکرات در آمریکا می دانند و این طرفداری تنها در حرف نیست بلکه در ادوار گذشته با حمایت های مالی از نامزدهای انتخاباتی این حزب آن را کاملا نمایان کرده است. گفته می شود او و همسر سابقش مبلغی بالغ بر 700هزار دلار به اوباما کمک کرده اند.

همچنین در انتخابات اخیر که او تمام قد حمایتش را از هیلاری کلینتون ، نامزد اننتخاباتی دموکرات اعلام کرد پس از شکست وی و سر کار آمدن دونالد ترامپ شروین پیشه ور به کمپین استقلال کالیفرنیا از آمریکا پیوست. این درخواست پر بیراه و بیفکرانه نیست و ناظران سیاسی می گویند که این ایالت تمام استانداردهای لازم برای استقلال را دارا است. ایالات کالیفرنیا در جنوب غربی آمریکا واقع شده است و با 40 میلیون نفر پر جمعیت ترین ایالت آمریکا به حساب می آید.

جنجال های خبری در حول شروین پیشه ور

شاید بتوان اینگونه جنجال های خبری شروین پیشه ور را آغاز کرد که همه آن ها از سال 2017 شروع شد. زمانی که پیشه ور در 27 می توسط پلیس لندن به اتهام تجاوز دستگیر شد. اما چند ماه بعد پلیس اعلام کرد که مدارک لازم برای مجرم شناختن شروین پیشه ور را نیافته است و این پرونده در جولای همان سال بسته شد. در نوامبر 2017 معلوم شد مدارکی که پلیس آن ها را رسانه ای کرده جعلی بوده و به همین خاطر شروین پیشه ور ادعا کرد که هدف یک کمپین اسمیر قرار گرفته است.

کمپین اسمیر به فعالیت های همه جانبه ای گفته می شود که برای خدشه دار کردن اعتبار افراد مشهور راه اندازی می شود. کمی بعد سرو کله شرکت دیفاینرز پابلیک افرز در واشنگتن دی سی پیدا شد. این شرکت شروین پیشه ور را به جاسوسی برای روسیه و دادن حق السکوت به قربانی تجاوز متهم کرده بود. پیشه ور از این شرکت به دلیل دادن این اتهام شکایت کرد اما شرکت مذکور این شکایت را فریبکارانه خواند.

جوایز شروین پیشه ور

در انتهای بیوگرافی شروین پیشه ور به ذکر جوایز و افتخارات او می پردازیم. در سال 2008 باراک اوباما طرحی به عنوان سیاست ارتباطات رسانه و فناوری تدوین کرد که شروین پیشه ور از مولفان و مشاور آن به حساب می آمد. در 2012 جایزه Out stanfing American by که هر ساله از طرف دولت آمریکا به کسانی که دستاورد ویژه داشته باشند اهدا می شود به شروین پیشه ور داده شد. در 2015 باراک اوباما وی را به عضویت هیئت مدیره بورس راه اندازی کسب و کار ویلیام فول برایت منصوب کرد. در 2016 مدال افتخار Ellis Island را به دست آورد.

زندگی شخصی این مرد بزرگ

قسمت مرموز بیوگرافی شروین پیشه ور مربوط به زندگی شخصی او است. چرا که هیچ اطلاعات دقیقی در این باره در دست نیست. تنها چیزی که در این باره عیان است دو فرزند وی یعنی سیروس و دریا هستند که به همراه پدر مجردشان در سانفرانسیسکو زندگی می کنند. دریا پیشه ور به بازیگری علاقه مند است و در یک فیلم هالیودی نقش کوتاهی را بازی کرده و سیروس در شرکت هایپر لوپ وان مشغول به کار است.

امیدواریم که از خواندن بیوگرافی شروین پیشه ور لذت برده باشید و با موفقیت ها و دستاوردهای این مرد بزرگ بیشتر آشنا شده باشید. با خواندن بیوگرافی افراد موفق در جهان شما می توانید بیشتر با باورها عمیق آن ها آشنا شوید و در جهت رسیدن به خواسته ها و آرزوهایتان از این باورها استفاده کنید و راه رسیدن به موفقیت را برای خود هموار کنید.

زندگینامه های مشابه

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • جالبه که اکثر کارآفرینان ویژگیهای مشترکی دارند. مهم ترینش بنظرم جسارته.اونها خیلی جسورانه یک فرصت یا موقعیت رو رها میکردند و وارد حوزه دیگه ای می شدند.
    شاید مهم ترین باوری مکه داشتند باور فراوانی بوده. معلومه شروین پیشه ور هم باور فراوانیش قوی بوده و راحت وارد حوزه های جدید شده. ممنون از مطلب عالیتون خانم جواهری لذت بردم

    پاسخ
  • غلطهای املایی متنهاتون زیاده نمونه اش:
    روین پیشه ور به اسرار خانواده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست