ساندار پیچای ابر قدرتی که در گوگل غوغا به پا کرده است ؛ می تواند الهام بخش افرادی باشد که در روزگار سختی به سر می برند،  اهداف بلند بالایی را در ذهن خود پرورانده اند؛ اما فکر می کنند که تا شرایطی مناسب برایشان فراهم نشود نمی توانند در راستای اهدافشان قدمی بردارند. از این رو به شما پیشنهاد میکنم سرگذشت ساندرا پیچای را از گرداب جذب مشتاقانه دنبال کنید تا متوجه شوید که موفقیت چگونه و در چه شرایطی به دست می آید.

خواندن این بیوگرافی برای شما می تواند جذاب باشد: بیوگرافی استیو جابز کسی که دنیای تکنولوژی را متحول کرد

دوران کودکی و جوانی ساندار پیچای

 ساندار پیچای که در واقع نام اصلی اش پیچای سونداریا راچان می باشد ؛ 12 جولای سال 1972 در چنای هندوستان و خانواده ای با اوضاع مالی در سطح پایین متولد شد. پدر پیچای در چنای، در شرکت « جنرال الکتریک» که شرکتی مهندسی الکتریکی بود، کار می کرد و مادرش تا قبل از اینکه فرزندانش را به دنیا بیاورد در کار تندنویسی (استنوگرافی) مشغول به کار بود. پیچای یک برادر کوچکتر از خود داشت که در آن زمان به همراه خانواده  در آپارتمانی دو خوابه کوچک، که اجاره ای بود زندگی می کردند و این در حالی بود که نه تلویزیون و نه هیچ گونه تجربه ای از سواری با ماشین را نداشتند. و به جای آن از وسایل نقلیه عمومی یا اسکوتر برای رفت و آمد استفاده می کردند.

پدر پیچای که در یک شرکت مهندسی الکتریکی مشغول به کار بود، هر روز اتفاقات محیط کارش را برای خانواده اش تعریف می کرد. این شد که پیچای با تکنولوژی آشنایی پیدا کرد. ولی اولین چیزی که جلوه گر تکنولوژی برای پیچای بود، خرید یک تلفن توسط پدرش برای منزل در سن 10 سالگی او بود. اینجا بود که همین تلفن باعث شد که خانواده و اطرافیان پیچای، به هوش او پی ببرند. چرا که تمامی شماره تلفن ها را بعد از یک بار شنیدن به حافظه بلند مدت خود می سپرد. همین ویژگی او، همکارانش را بار ها در زمان حال شگفت زده کرده است.

دوران کودکی و جوانی ساندار پیچای

تحصیلات ساندار پیچای

ساندار پیچای در مدرسه ی «جواهر ویلاهای» شهر آشوک نگار، دوران دبستان و در «واناوانی» چنای، دوران دبیرستانش را گذرانده است. مدرسه هایی که پیچای در آن ها تحصیل کرده است از مدارس فقیرانه هند به حساب می آمدند. به همین خاطر نمی توانستند به پیچای در شکوفا شدن استعداد هایش کمک کنند و تحسین او تنها راه پیش روی معلمان پیچای بود. ساندار پیچای در آن زمان کاپیتان تیم کریکت و نقطه عطف دبیرستانشان بود. از آنجا که به کامپیوتر علاقه ی زیادی داشت یک بازی شطرنج را به عنوان اولین برنامه ی کامپیوتری خود نوشت.

کالج خراپور محل تحصیل دانشگاهی ساندار

 ساندار پیچای با به پایان رساندن دوران دبیرستان، در رشته مهندسی متالوژی در دانشگاه «کالج خراپور» مشغول به تحصیل شد. که توانست با فارغ التحصیلی از این دانشگاه به عنوان بهترین دانشجو، بورسیه تحصیلی دانشگاه استنفورد را به دست بیاورد. پیچای به دنبال گرفتن وام که خرج سفرش به آمریکا را با آن  تامیین کند، تلاش بسیاری کرد که بی نتیجه بود. به همین خاطر خانواده اش مجبور شدند هزینه ی سفر او به آمریکا، که بیشتر از یک سال دستمزد پدر پیچای بود به او بدهند.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

ورود ساندار به استفورد

 سرانجام ساندار  با کمک خانواده اش به استنفورد رفت. او توانست با تحصیل در رشته های «مهندسی مواد» و «شاخه ی فیزیک نیمه هادی» مدرک کارشناسی ارشدش را دریافت کند. که بعد از فارغ التحصیلی اش به دره سیلیکون رفت تا بتواند در یکی از شرکت های آنجا برای خود، کار مناسبی پیدا کند. پیچای در سال 2002 از دانشکده کسب و کار وارتون «دانشگاه پنسیلوانیا» جایی که موفق شد عناوین پژوهشگر برتر پالمر و پژوهشگر برتر سیبل را دریافت کند ؛ مدرک MBA خود را اخذ کند. وی در تمام مدتی که مشغول به تحصیل بود با انجام کارهای نیمه وقت به خانواده اش در هندوستان کمک مالی می کرد.

فعالیت های ساندار پیچای قبل از گوگل

 ساندار  در سال 2002 به عنوان «مهندس مواد» و «مدیر مشاور» بعد از اینکه مدرک کارشناسی ارشد مدیریتش را دریافت کرد، به شرکت « مک کینزی و شرکا» ورود پیدا کرد. مدتی بعد برای استفاده بیشتر از دانش مهندسی خود، به شرکت « اپلاید متریال» رفت. که به مدت یک سال در جایگاه مدیر تولید، این شرکت را همراهی کرد. ولی باز کار در یکی از شرکت های «سیلیکون ولی» که از آرزوهای دیرین او بود را از یاد نبرد. چرا که از همان کودکی عاشق تکنولوژی بوده  و براساس تعاریف عمویش در مورد « سیلیکون ولی» با رویای آن بزرگ شده بود.

شروع فعالیت های حرفه ای ساندار پیچای در گوگل

   سرانجام در آوریل 2004 روز معرفی سرویس ایمیل، ساندار پیچای برای مصاحبه ی شغلی به گوگل پلکس رفت. سپس با پذیرفته شدن پیچای در شرکت گوگل، سمت مدیر محصول و رهبری تیمی که وظیفه ی کار بر روی  پروژه ی نوار ابزار گوگل را داشتند به او داده شد. نوار ابزار گوگل دسترسی راحت تر به موتور جستجوی گوگل را برای کاربران فراهم می کرد. زمانی که این پروژه به موفقیت رسید ؛ در پی آن مدیریت پروژه های « گوگل گیرز» و « گوگل پک» را به پیچای سپردند.

شروع فعالیت های حرفه ای ساندار پیچای در گوگل

مهم ترین دستاوردهای ساندار پیچای در گوگل

 ساندار زمانی که موفقیت نوار ابزار گوگل در افزایش قابل ملاحظه تعداد کاربران مشاهده کرد، به این فکر افتاد که گوگل هم باید از خود یک مرورگر وب داشته باشد. این زمانی بود که متداول ترین مرورگر اینترنتی، اینترنت اکسپلورر مایکروسافت بود. پیچای پیشنهادش را مطرح کرد که لری پیج بالاترین مقام شرکت گوگل، با پیشنهاد پیچای موافقت کرد. ولی مدیر عامل وقت گوگل « اریک اشمیت» با این اعتقاد که شرکتشان در ابتدای مسیر است و نباید وارد چنین رقابت های سنگینی شود با پیشنهاد پیچای مخالفت کرد.

اهمیت پیشنهاد ساندرا در سال 2006 زمانی که موتور جستجوی بینگ از طرف مایکروسافت به عنوان پیش فرض اینترنت اکسپلورر معرفی شد، بیشتر مشخص شد. البته پیچای تا حدی سیاست مایکروسافت برای تسلط به بازار را با متقاعد کردن تولید کنندگان کامپیوتر به نصب نوار ابزار گوگل، خنثی کرد.

همین ماجرا باعث تشکیل تیمی از سمت گوگل به سرپرستی ساندار پیچای شد که مسئول طراحی و توسعه ی سیستم عامل کروم و یک مرورگر جدید باشند. سرانجام پیچای گوگل کروم را در سال 2008 زمانی که معاون مدیر عامل گوگل شد، معرفی کرد. این مرورگر در طی چند سال توانست مخاطبان زیادی را جذب خود کند و نظر اریک اشمیت را اینگونه برگرداند که بگوید با دیدن نمونه ی گوگل کروم هیجان زده شده است و این در حالی بود که او از اولین مخالفان طرح و پیشنهاد پیچای بود.

معرفی گوگل کروم توسط ساندار

   این بار با معرفی سیستم عامل کروم یک سال بعد از ارائه گوگل کروم، ساندار پیچای به یکی از چهره های اصلی این شرکت تبدیل شد. که در سال 2013 در دنیای فناوری به عنوان چهره ی برتر معرفی شد. چرا که مدیریت و نظارت تمامی محصولات اندروید، پس از یک دهه فعالیت در گوگل به عنوان جایگزین « اندی رابین» به او داده شد. که از مهم ترین اقدامات او در این سمت می توان به توسعه ی « اندروید وان» اشاره کرد. همچنین پیچای معتقد بود که اندروید باید به کار خود در بخشی مخصوص، زیر نظر گوگل ادامه دهد.

خرید شرکت نست مهمترین اقدام ساندار

خرید شرکت « نست» به مبلغ 3.2 میلیارد، از مهم ترین اقدامات پیچای در گوگل بود. که به واسطه ی آن گوگل به عرصه ی خانه های هوشمند ورود پیدا کرد.

گوگل مپس، گوگل درایو و جیمیل پروژه هایی بودند که پیچای نقش ناظر ارشد را در آنها ایفا کرد. همچنین برای لپ تاپ  سیستم عامل کروم را توسعه داد.  در این سیستم عامل ها به جای درایو های کامپیوتر فضاهای ابری روی کار آمدند.

با فعالیت های ارزشمندی که ساندار پیچای در سمت مدیر محصولات داشت، توانست بعد از لری پیج به دومین مهره موثر گوگل تبدیل شود. او تنها کسی بود که میتوانست دیدگاه لری پیج را به گروه های مختلف انتقال دهد. اینگونه بود که پیچای تقریبا در تمام بخش های گوگل عهده دار مسئولیت های سنگینی  بود و از شرکت های مختلفی به او پیشنهاد سمت های بالاتری داده می شود. از این رو گوگل برای نگه داشتن پیچای، با افزایش دستمزد، رقیبانش را از میدان خارج می کرد.

ساندار مدیر عامل سیلیکون ولی

سرانجام در سال 2015  با کناره گیری لری پیج، ساندار پیچای در سن 43 سالگی به سمت مدیر عاملی یکی از شرکت های سیلیکون ولی که همیشه رویای آن را در سر داشت رسید. او تا کنون با ارائه خدمات متنوع به بازار اینترنت و تکنولوژی، با رشد و پیشرفت بسیاری همراه بوده است.

زندگی شخصی ساندار پیچای

ساندار پیچای در سال 2011 با یکی از همکلاسی های سابقش آنجالی پیچای، که در دانشگاه خراپو هند هم دوره بوده اند، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو فرزند می باشد.محل زندگی خانواده پیچای بروکلین نیویورک بوده و تا کنون دارایی او با سهامی که در سال 2016 از شرکت هولدینگ آلفابت گرفت، 650 میلیون دلار می باشد.

زندگی شخصی ساندار پیچای

با خواندن بیوگرافی زنان و مردان موفق در جهان شما می توانید با باورهای قدرتمند آن ها آشنا شوید و از ان ها در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. چرا که الگوی فکری تمام انسان های روی زمین به یک شکل بوده و کسی که در هر نقطه ای از جهان توانسته به هدفی دست پیدا کند، بدون شک شما نیز می توانید به آن هدف دست پیدا نمایید. فقط کافی است باورهای مخرب خود را تغییر دهید.

زندگینامه های مشابه

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • ایدا صومی
    8 مهر 1399 11:30 ق.ظ

    منم خیلی زود شماره تلفنارو حفظ میکنم کسی نیست کشفم کنه ? ? ? جالب بود زندگینامش
    ممنون از سایت گرداب جذب برای مطالب جذاب و مفیدتون?❤❤

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست