بیوگرافی جک دورسی مدیرعامل شرکت بزرگ توییتر

2 دیدگاه

بیوگرافی جک دورسی مدیرعامل توییتر، کسی که زندگی او با نوآوری و سخت کوشی گره خورده است، بی شک برای همه خواندنی، هیجان انگیز و جذاب خواهد بود.

جک دروسی به واسطه شغل پدرش کودکی خود را اکثرا در جاده ها گذرانده بود. پدر او مهندس ادوات پزشکی بود و از طرف شرکت برای تعمیر و راه اندازی این لوازم به مأموریت های کاری فرستاده می شد. این سفرها اقسا نقاط کشور را شامل می شد و خانواده او چندین بار نقل مکان کردند. سفر در جاده باعث علاقه جک به انواع نقشه ها شده بود. شاید اولین چیزی که مردم از زمان کودکی جک دروسی به خاطر دارند این است “او چه پسر بچه آرامی بود” این خصلت کودکی هایش هیچ ارتباطی با روحیات فردی وی نداشت بلکه نشأت گرفته از لکنت زبانش بود. همراه با بخش زندگینامه افراد موفق سایت گرداب جذب با بیوگرافی جک دروسی مدیرعامل تویتر بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی جک دورسی مدیر عامل توییتر

جک دورسی با لکنت زبانش همخو نشد و در دوران دبیرستان برای برطرف کردنش اقدام کرد، تلاش های او در این زمینه هم خاص و منحصر به فرد بود و چاشنی نوآوری و پشتکار درش به چشم می آمد. او از درمان های دارویی نا امید شده بود. البته چندان هم به آن ها اعتقاد نداشت. او به سخت ترین روش ممکن، یعنی سخن رانی روی آورد و در چندین مسابقه فن بیان شرکت کرد تا نهایتا بعد از چندین بار ناکامی بر مشکلش غلبه کرد.

علاوه بر رفع لکنت زبانش جک دورسی حالا اعتماد بنفس و خودباوری زیادی نیز به دست آورده بود که مسلماً در ادامه مسیر بسیار کمکش کرد که توانست در سال 2012 جایزه بهترین نوآور دنیای تکنولوژی را ازآن خود کند و حالا به عنوان موسس و مدیرعامل شبکه اجتماعی تویتر و پلتفرم مالی اسکوئر شناخته شود.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی استیو وزنیاک اولین شریک استیو جابز در اپل

دوران کودکی جک دورسی

در بیوگرافی جک دورسی آمده که وی در 19 نوامبر 1976 ، در سنت لوئیس ایالات میسوری آمریکا متولد شد. مادر او مارسیا اسمیت دورسی، خانه دار بود و پدرش تیم دروسی مهندس لوازم پزشکی بود. عموی جک دورسی یک کشیش کاتولیک بود و این امر در انتخاب مذهب جک دروسی و تحصیلات او در در مدارس مذهبی نقش داشت. جک در سن 14 سالگی عاشق نقشه ها و مسیریابی بود و هربار که به منزل جدید می رفتند یک نقشه از آنجا می خرید و شب ها محله به محله سر می زد و مادرش این کار او را نوعی محافظت پیش گیرانه در برابر آدم های جدید برداشت می کرد. جک بر روی نقشه ها بانک ها، آتش نشانی ها و ایستگاها را پیدا می کرد و علامت گذاری می نمود.

دوران کودکی جک دورسی

خطور ایده توییتر به ذهن جک دورسی

او در دوران دبیرستانش یک دانش آموز معمولی بود، بنا بر منابعی از دبیرستان بیشاپ شهر سنت لوییس که چندین نسل از خانواده دروسی در آنجا تحصیل کرده بودند ، جک دورسی در آن دوران معمولا به علایقش مانند ؛ نقاشی و تنیس مشغول بود و به تاریخ و هنر علاقه داشت. در روزنامه دبیرستان کار می کرد و البته عضو فعال و همیشگی سایت کامپیوتر مدرسه بود. جک دروسی کار با کامپیوتر را بیش از علایق دیگرش دوست داشت اما این شیفتگی در حد بیل گیتس و دیگر برنامه نویسان مشهور نبود.

با همه این ها در زمینه نرم افزاری با استعداد بود. او که در اوایل قصد داشت اطلس جاده ها را به صورت دیجیتال در بیاورد. در سن 14 سالگی برای اولین بار برنامه نویسی را تجربه کرد. او با استفاده از همان ایده کودکیش برنامه ای را برای اتاق کنترل تاکسی ها و آتش نشانی نوشت. برخی معتقدند ایده تویتر زمانی که او به صحبت های رانندگان که در باره اینکه کجا هستند و چه می کنند حرف می زدند گوش می کرد ، به ذهنش رسیده است.

فعالیت های کاری جک دورسی

در تابستان 1991 جک دروسی به شرکت انتشارات میرا رفت تا در آنجا به عنوان کارآموز شروع به کار کند. او که برای مصاحبه به دفتر مدیر رفت مدیر مشغول کار روی پروژه مهمی بود و به جک گفت: یک دقیقه دیگر به کار او رسیدگی می کند. ولی چنان مشغول کار شد که این موضوع را کاملا فراموش کرد و بعد از چند ساعت که از کار دست کشید ، جک را در حالی یافت که هنوز دقیقا همانجا منتظر او ایستاده. رئیس بعد از این ملاقات جک دروسی جوان را به عنوان مدیر تیم برنامه نویسی شرکت برگزید که همه بیشتر از 30 سال سن داشتند البته در پاسخ به کارمندانش در جواب سوالشان مبنی بر دلیل این انتخاب گفت: جک را به عنوان کارآموز تابستانی گرفته ایم.

جک دورسی تحصیل در دانشگاه

جک دورسی برای لیسانس به دانشگاه علم و صنعت میزوری رفت ولی دو سال بعد به دانشگاه نیویورک انتقالی گرفت. حالا جک جوان که از کودکی رویای نیویورک را در سر می پروراند می توانست با فرصت پیش آمده ایده هایش را که بیشتر شکل یک سرگرمی را برایش داشت ، به عینیت تبدیل کند.

او شروع کار در دنیای حرفه ای را با شیطنت آغاز کرد و با کمی خوششانسی این شیطنتش را به فرصت تبدیل کرد. جک دروسی وبگاه شرکت خدمات مدیریت اتاق کنترل را هک کرد و به مدیر ارشد آن ایمل زد و چند توصیه برای بستن حفره های امنیتی به آن ها کرد.

مدیر به جای شکایت از وی تصمیم گرفت، او را به استخدام شرکت درآورد. دورسی در اینجا تجارب ارزنده ای به دست آورد ازجمله ؛ اطلاعات فراوان در باره پیامک و آشنایی با برنامه جدیدی که با آن اتاق کنترل می توانست حرکت لحظه ای نامه رسان را تحت نظر بگیرد.

انتخاب مشاغل گوناگون جک

وی چند سال بعد را به کار روی نرم افزار تاکسی ها و آمبولانس ها گذراند. اما در سال 2000 میلادی با شکست حباب ثبت وبگاه های دات کام پروژه آن ها نتوانست موفق شود و در نهایت دورسی هم بیکار شد. از اینجا به بعد شروع 5 سال نه چندان درخشان زندگی کاریش بود. سال هایی که جک دورسی برای امرار معاش کارهای مختلفی را تجربه کرد. حتی در دوره های ماساژ درمانی نیز شرکت کرد و مدرک رسمی هم گرفت.

کمی بعد جک دورسی موفق شد در شرکت ادیو که در زمینه استارتاپ های اینترنتی فعالیت داشت کار بگیرد. این شرکت توسط ایوان ویلیامز اداره می شد. در سال 2006 شرکت ادیو با مشکلات مالی مواجه شد. ایوان کارمندان را به چند گروه تقسیم کرد و از آن ها خواست تمام توانشان را بگذارند و چند ایده تولیدی جدید معرفی کنند.

این برهه دقیقا هم زمان شد با زمانی که جک دروسی از به هم ریختگی اتاقش کلافه شده بود و تصمیم به مرتب کردن آن گرفت. در میان خرت و پرت ها در داخل گنجه اش دفترچه یادداشتی توجهش را به خودش جلب کرد. این دفترچه در واقع همانی بود که دروسی در نوجوانی ایده هایش را در آن یادداشت می نمود. جک در حالی که دفتر را ورق می زد از اینکه هیچ یک از این ایده ها را محقق نکرده است ناراحت شد و بعد دفتر را به دوستش نشان داد.

در طول همین بررسی ها بود که ایده تویتر در همان دفتر به چشم آمد. در زمانی که جک دروسی با همکارانش در حال فکر کردن بر روی نجات شرکت ادیو بودند. دروسی ایده سرویسی که امکان هم رسانی (Share) فوری نظرات را می داد مطرح کرد. و این ایده اولیه تویتر صرف تنها دو هفته به سرانجام رسید.

انتخاب مشاغل گوناگون جک

آغاز کار جک دورسی با توییتر

نخستین توییت در 21 مارس 2006 منتشر شد. جک دورسی در حساب کاربری نوشت: دارم توییتر را تنظیم می کنم. و در ماه ژوئن به صورت عمومی عرضه شد. پس از گذشت یک ماه به فکر یافتن کمک مالی برای شرکت افتادند و فرد وینسون اولین سرمایه گذار بود که یک چک نیم میلیون دلاری را به آنها داد.

علاوه بر این وینسون راهکارهایی را نیز به آن ها داد و همواره به جزیی ترین کاربردهای این سرویس هم دقت می کرد. بنابراین نه تنها از نظر مالی که از نظر مدیریتی و راهبردی نیز به آن ها کمک می کرد. اما در ادامه راه مدیریت تویتر دست خوش تغییراتی شد. در سال 2008 جک دورسی از مدیر عاملی تویتر کناره گرفت و این سمت را به ایوان ویلیامز داد.

استخدام مجدد جک به عنوان مدیر عامل توییتر 

اما کمی بعد هم ایوان ویلیامز نیز در این پست دام نیاورد و دوسال بعد دیک کستولو جایش را گرفت. کستولو تصمیم گرفت دوباره جک دروسی را به کار بگیرد و جک با دیگر موسسان زمان ویلیامز چندان سازگار نبود و چند نفر از آن ها را اخراج کرد. در نهایت کستولو هم در این پست دوام نیاورد سکان هدایت دوباره به دست جک افتاد.  یکی از مدیران اجرایی تویتر امید کردستانی است که رابطه بسیار خوبی با جک نیز دارد.

تویتر حالا از ارزش زیادی برخوردار بوده و طرفداران فراوانی هم اکنون دارد. این برنامه به اسلحه قوی برای اعتراضات مردمی تبدیل شده بود و در مولداوی ، گواتمالا و اوگاندا مردم با کمک این سرویس تنها در طی چند روز اعتراضات سراسری را سامان دادند و همین امر سبب شد تا نام جک دروسی و دیگر بنیان گذاران تویتر در بین نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار بگیرد.

بیوگرافی زنان و مردان موفق و ثروتمند در جهان

بیوگرافی جک دورسی و شرکت اسکوئر

جک دورسی علاوه بر مدیریت تویتر شرکت دیگری نیز تأسیس کرده که در امور مالی فعالیت دارد. این شرکت کارش به طور تخصصی پرداخت موبایلی است، خود جک دورسی در توضیح کار اسکوئر می گوید: این دستگاه در واقع یک کارت خوان است که از طریق جک هدفون به تلفون متصل می شود، از طریق یک رید مغناطیسی با کارت های بانکی و اعتباری ارتباط برقرار می کند. البته اسکوئر هنوز راه درازی برای جلب اعتماد و به ثمر نشستن کاراییش در پیش دارد، اما چیزی که قابل چشم پوشی نیست، در حال توسعه بودن این شرکت است و مغز متفکری به اسم جک که برای موفق شدن این سرویس وقت می گذارد.

نکات شاخص و جالب در مورد بیوگرافی جک دورسی

همان طور که در ابتداهم به آن اشاره کردیم از مشخصه های بارز جک دورسی سخت کوشی اوست. او هر روز 8 ساعت را به شرکت تویتر اختصاص می دهد و 8 ساعت را نیز به اسکوئر. جک دورسی برای اینکه بتواند به هر دوی این شرکت های در حال پیشرفت برسد. برای تمام لحظات روز خود به دقت برنامه دارد و به شدت به آن پای بند است.

جک دروسی اکثر اوقات برای رفت و آمد به سرکارش از اتوبوس استفاده می کند و در توضیح این امر می گوید: من در این رفت و آمدها شاهد بودم که اینستاگرام چگونه اوج گرفت. اسنپ چت چطور محبوبیت پیدا کرد و دیدم که مردم چگونه فیس بوک را به تویتر ترجیح می دهند و مثل این است کسی دائما در حال مطالعه باشد.

جک دورسی در ساختمان تویتر اتاق ندارد و تمام کارهایش را با آیپد انجام می دهد. جک دروسی را شیک پوش ترین مرد دنیای تکنولوژی می دانند چراکه به ظاهر و لباس هایش بسیار اهمیت می دهد. پرنده ای که به عنوان لوگوی تویتر انتخاب شد لری نام دارد و نام این پرنده از یکی از یسکتبالیست های اسطوره ای بوستون گرفته شده است.

نکات شاخص و جالب در مورد بیوگرافی جک دورسی

الگوبرداری از بیوگرافی جک دورسی

بیوگرافی جک دورسی موفقیت آمیز بود، چون روئیا پرداز بود و ایده های خود را بر روی کاغذ می نوشت. او شکست را تجربه کرد و تسلیم نشد. او لکنت زبان داشت ولی بر آن غالب شد. جک کار گروهی را بر فعالیت فردی ترجیج داد. او از ایده های کودکیش برای رسیدن به موفقیت استفاده کرد. او با مردم معاشرت داشت و مطالعه زنده و پویا داشت. هر روز را 16 ساعت مداوم و پر تلاش کار می کرد. نا امید نشد و به فعالیت هایش ادامه داد. اگر می خواهید با زندگی و موفقیت های افراد موفق بیشتر آشنا شوید می توانید همین حالا کتاب بیوگرافی افراد موفق در جهان را از سایت گرداب جذب خریداری کنید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • چقد جوون هستش???
    ایدشو چقدر جالب گرفته
    خیلی جالب بود آدم این جور آدما رو میبینه انگیزه میگیره

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست