در این مقاله از مجموعه مقالات بیوگرافی سایت گرداب جذب می خواهیم درباره بیوگرافی جورج ساموئل کلاسون نویسنده و کارآفرین معروف آمریکایی اطلاعاتی به شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

جورج ساموئل کلاسون در 7 ام نوامبر 1874 در  شهر لوئیزیانا در میزوری آمریکا دیده به جهان گشود . زندگی و کار جورج کلاسون مراحل جالب توجه و تحسین برانگیزی دارد که در ادامه به آن می پردازیم،.اما متاسفانه از زندگی شخصی و خصوصی جورج کلاسون اطلاعات زیادی در دست نیست فقط می توان گفت در طول زندگی اش دو ازدواج داشته است. جورج ساموئل  کلاسون در ناپا در کالیفرنیا  چشم از جهان فروبست و در آرامگاه ملی دروازه طلایی شهر سن ماتئو در کالیفرنیا به خاک سپرده شد.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی جوزف شوگرمن مهندس برق و مبتکر دنیای بازاریابی

بیوگرافی جورج ساموئل کلاسون

کلاسون تحصیلات خود را در دانشگاه نبراسکا در آمریکا گذرانده است، از رشته های اصلی این دانشگاه مدیریت کسب و کار و بازاریابی و خدمات پشتیبانی است. کلاسون صاحب “کمپانی نقشه کلاسون” و شرکت “انتشارات کلاوسون” بوده است. کمپانی نقشه کلاسون نخستین ناشر کتاب “نقشه راهها” در ایالات متحده آمریکا و کانادا بوده است. او در خلال جنگ های آمریکا با اسپانیایی ها وارد ارتش آمریکا شد.

بعد از اتمام جنگ به دنور در کلرادو رفت و در آنجا شرکت نقشه کشی کلاسون دنور را تأسیس کرد و به صورت حرفه ای مشغول به انجام کار شد. با اینکه در این زمینه موفقیت های زیادی به دست آورد اما در “رکود بزرگ ” این شرکت را از دست داد. وی چندین کتاب در زمینه خودیاری، کسب و کار و ثروت نوشته است که معروفترین آنها کتاب ثروتمند ترین مرد بابل است. این کتاب بسیار مورد توجه خوانندگان قرار گرفت و علت اصلی شهرت او همین کتاب می باشد.

اوج موفقیت جورج کلاسون

وی در سال 1926 بود که نسبت به صدور یک سری از جزوات در زمینه اقتصاد و موفقیت مالی در قالب فضای بابل باستان، برای ارائه نکات مورد نظر خود در زمینه اقتصاد اقدام کرد. اولین خریداران داستان های او کارکنان بانک ها و شرکت های بیمه ای بودند. بعدها این آثار به یک مدل از نشریات در زمینه استراتژی کسب ثروت تبدیل شدند. در آنها عقل و خرد معامله گران و سود جویان انعکاس داده می شد. این جزوات به قدری جذاب بودند که بانک ها و شرکت های بیمه مقالات او را در مقادیر زیاد برای آموزش مزایای صرفه جویی و سخت کار کردن انتشار دادند و این سبب شد که افراد زیادی با او آشنا شوند. به این ترتیب آثار کلاسون توسط میلیون ها نفر خوانده شد.

 بعد ها جزوه هایی که کلاسون برای رسیدن به ثروت منتشر کرد با هم ادغام شده و کتاب “ثروتمند ترین مرد بابل” تالیف شد که از نمونه های ادبیات کلاسیک مدرن به شمار می آید. این اثر یک درمان واقعی برای فقر است. چنانچه فردی به طور جدی برای کسب ثروت تصمیماتی بگیرد، این کتاب قطعا برای وی راهنمای خوبی خواهد بود. نویسنده درباره اصول جهانی و ناپایداری  بحث می کند که اثربخشی خود را ثابت کرده اند و می توانند به کلید موفقیت و ثبات مالی پایدار تبدیل شوند.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

چگونه ثروتمند شویم؟

کتاب ثروتمندترین مرد بابل که توسط نویسنده معروف جورج ساموئل کلاسون در سال 1926 منتشر شد، به زبان های متعددی از جمله فارسی، آلمانی، هندی، چینی و … ترجمه شده است. این کتاب با داستان های کوتاهی که دارد که بسیار پندآموز بوده و باعث میگردد که تاثیر بسیاری از لحاظ مسئولیت پذیری بر خوانندگانش داشته باشد. بنا به گفته هایی تأثیر آن را می توان بر افرادی چون “رابرت کیوساکی” یکی از نویسندگان بزرگ در زمینه ثروت و “دونالد ترامپ” تاجر و ثروتمند بزرگ آمریکایی که هم اکنون رئیس جمهور آمریکا هم می باشد، دید.

آکارد شخصیت اصلی کتاب در گفتگو با دو نفر از ساکنان بابل که نزد او می روند و از او سوال می کنند داستان موفقیتش را می گوید و “هفت قانون غنی سازی” و “پنج قانون ثروت” را به آنها انتقال می دهد. این کتاب با اینکه بسیار قدیمی بوده و محیط کسب و کار مردم بابل در فضای قدیمی و سنتی بیان می کند، اما تا کنون خوانندگان بسیاری داشته و دارد و افراد زیادی از ایده های آن در دوره مدرن بهره مند گردیده اند. زیرا این کتاب شامل جملات ساده و مثال های حکیمانه و زیبا است تا رمز و راز ثروتمند شدن را آموزش دهد.

آثار جورج ساموئل کلاسون

کلاوسون به جز کتاب ثروتمندترین مرد بابل، آثار بسیار ارزشمند دیگری را نیز از خود به جای گذاشته است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثروتمند ترین مرد بابل
 • کار درست خود را پیدا کنید
 • پیش به سوی طلا ( طلا به جلو یا یکسره طلا)
 • توصیف مناطق رایگان (آزاد) زمین های کلرادو: یک کتابچه راهنما برای مهاجران
 • هفت عادت مردمان موثر
 • راندن
 • مجموعه جمع آوری شده 4 کتاب اهرم زندگی
 • کاتولیک، یهودی، کو کلوکس کلان: آنچه آنها معتقدند، جایی که آن ها درگیری دارند.
 • “کو کلوکس کلان (نام سازمان های همبسته در کشور ایالات متحده آمریکا است که پشتیبان برتری نژاد سفید،
 • یهود ستیزی، نژاد گرایی، ضدیت با آیین کاتولیک، بومی گرایی و نفرت نژادی می باشند).”

چگونه بر سختی ها غلبه کنیم؟

کتاب “چگونه بر سختی ها غلبه کنیم ؟” از خانم فریبا جعفری نمینی شامل مقالاتی از “جورج کلاسون” در کنار “ژوزف مورفی”، “جیمز آلن” و “ناپلئون هیل” می باشد.

چند جمله ماندگار از کلاسون

 • توصیه و مشاوره چیزی است که معمولا همه راحت و ارزان در اختیار انسان قرار می دهند، اما باید دقت کنید که تنها چیزی را که ارزش دارد، انجام دهید.
 • اعمال ما نمی تواند عاقلانه تر از افکار ما باشد.
 • هیچ هزینه ای برای درخواست مشاوره عاقلانه از یک دوست خوب نمی شود.
 • زمان چیزی است که همه مردم به فراوانی آن را دارند.
 • روزی که فهمیدم قسمتی از درآمدم سهم خودم است و حق دارم آن را برای خودم نگه دارم، راه رسیدن به ثروت را پیدا کردم.
 • شانس همان تصمیم شماست، برای رسیدن به آنچه که لیاقتش را دارید.
 • اگر می خواهید به دوستتان کمک کنید، این کار را به طریقی انجام دهید که بار کار دوستتان را بر خودتان تحمیل نکنید.
 • قدرت تنها، هدف غیر قابل انکار برای انجام کاری است که برای خودتان انجام داده اید.
 • یادگیری دو نوع است: یکی چیزهایی بود که یاد گرفتیم و می دانستیم، و دیگری آموزش هایی بود که به ما آموخت که چطور می توانیم آنچه را که نمی دانیم پیدا کنیم؟
 • با خودم عهد کردم که من باید سهم خودم را از این دنیا داشته باشم.
 • پول خوشبختی نمی آورد، اما بی پولی حتما بدبختی می آورد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه تمایل داشتید بیوگرافی افراد موفق بیشتری را مطالعه نمایید، می توانید به وبلاگ کتاب صوتی سر بزنید. در این بخش هر روز تعداد زیادی از افراد موفق را به شما معرفی خواهیم کرد.

زندگینامه های مشابه

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • واقعا کاراتون حرف نداره خداقوت

  پاسخ
 • باتشکر از عوامل سایت کتاب صوتی واقعا سایتتون حرف نداره همیشه موفق باشید

  پاسخ
 • سلام ببخشید این بیوگرافی صوتی هم داره ؟؟خیلی وقته دنبالش هستم لطفا اگه هست بگین ممنون میشم .چون من همیشه صوتی دوس دارم و خیلی به مطالعه علاقه مند نیستم .

  پاسخ
 • این جمله شون ” که با خودم عهد کردم که من باید سهم خودم را از این دنیا داشته باشم” خیلی خوشم اومد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست