بیوگرافی جورج ساموئل کلاسون نویسنده و کارآفرین آمریکایی

۲ دیدگاه

در این مقاله می خواهیم درباره بیوگرافی جورج ساموئل کلاسون نویسنده و کارآفرین معروف آمریکایی اطلاعاتی به شما همراهان گرامی ارائه دهیم.

جورج ساموئل کلاسون در ۷ ام نوامبر ۱۸۷۴ در  شهر لوئیزیانا در میزوری آمریکا دیده به جهان گشود . زندگی و کار جورج کلاسون مراحل جالب توجه و تحسین برانگیزی دارد که در ادامه به آن می پردازیم،.اما متاسفانه از زندگی شخصی و خصوصی جورج کلاسون اطلاعات زیادی در دست نیست فقط می توان گفت در طول زندگی اش دو ازدواج داشته است. جورج ساموئل  کلاسون در ناپا در کالیفرنیا  چشم از جهان فروبست و در آرامگاه ملی دروازه طلایی شهر سن ماتئو در کالیفرنیا به خاک سپرده شد.

بیوگرافی جورج ساموئل کلاسون

کلاسون تحصیلات خود را در دانشگاه نبراسکا در آمریکا گذرانده است، از رشته های اصلی این دانشگاه مدیریت کسب و کار و بازاریابی و خدمات پشتیبانی است. کلاسون صاحب “کمپانی نقشه کلاسون” و شرکت “انتشارات کلاوسون” بوده است. کمپانی نقشه کلاسون نخستین ناشر کتاب “نقشه راهها” در ایالات متحده آمریکا و کانادا بوده است. او در خلال جنگ های آمریکا با اسپانیایی ها وارد ارتش آمریکا شد.

[av_button_big label=’دانلود کتاب زندگی نامه افراد موفق و ثروتمند جهان’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/biography-successful-people-book/’ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-3ofwr2′ custom_class=” admin_preview_bg=”] اگر به دنبال کتابی هستید که زندگی نامه موفق و ثروتمندترین افراد جهان را در خود جای داده باشد، ما به شما این کتاب را پیشنهاد می دهیم. این کتاب از رازهایی سخن می گوید که عامل موفقیت افراد زیادی در سراسر جهان بوده است.
[/av_button_big]

 

بعد از اتمام جنگ به دنور در کلرادو رفت و در آنجا شرکت نقشه کشی کلاسون دنور را تأسیس کرد و به صورت حرفه ای مشغول به انجام کار شد. با اینکه در این زمینه موفقیت های زیادی به دست آورد اما در “رکود بزرگ ” این شرکت را از دست داد. وی چندین کتاب در زمینه خودیاری، کسب و کار و ثروت نوشته است که معروفترین آنها کتاب ثروتمند ترین مرد بابل است. این کتاب بسیار مورد توجه خوانندگان قرار گرفت و علت اصلی شهرت او همین کتاب می باشد.

اوج موفقیت جورج کلاسون

وی در سال ۱۹۲۶ بود که نسبت به صدور یک سری از جزوات در زمینه اقتصاد و موفقیت مالی در قالب فضای بابل باستان، برای ارائه نکات مورد نظر خود در زمینه اقتصاد اقدام کرد. اولین خریداران داستان های او کارکنان بانک ها و شرکت های بیمه ای بودند. بعدها این آثار به یک مدل از نشریات در زمینه استراتژی کسب ثروت تبدیل شدند. در آنها عقل و خرد معامله گران و سود جویان انعکاس داده می شد. این جزوات به قدری جذاب بودند که بانک ها و شرکت های بیمه مقالات او را در مقادیر زیاد برای آموزش مزایای صرفه جویی و سخت کار کردن انتشار دادند و این سبب شد که افراد زیادی با او آشنا شوند. به این ترتیب آثار کلاسون توسط میلیون ها نفر خوانده شد.

 بعد ها جزوه هایی که کلاسون برای رسیدن به ثروت منتشر کرد با هم ادغام شده و کتاب “ثروتمند ترین مرد بابل” تالیف شد که از نمونه های ادبیات کلاسیک مدرن به شمار می آید. این اثر یک درمان واقعی برای فقر است. چنانچه فردی به طور جدی برای کسب ثروت تصمیماتی بگیرد، این کتاب قطعا برای وی راهنمای خوبی خواهد بود. نویسنده درباره اصول جهانی و ناپایداری  بحث می کند که اثربخشی خود را ثابت کرده اند و می توانند به کلید موفقیت و ثبات مالی پایدار تبدیل شوند.

چگونه ثروتمند شویم؟

کتاب ثروتمندترین مرد بابل که توسط نویسنده معروف جورج ساموئل کلاسون در سال ۱۹۲۶ منتشر شد، به زبان های متعددی از جمله فارسی، آلمانی، هندی، چینی و … ترجمه شده است. این کتاب با داستان های کوتاهی که دارد که بسیار پندآموز بوده و باعث میگردد که تاثیر بسیاری از لحاظ مسئولیت پذیری بر خوانندگانش داشته باشد. بنا به گفته هایی تأثیر آن را می توان بر افرادی چون “رابرت کیوساکی” یکی از نویسندگان بزرگ در زمینه ثروت و “دونالد ترامپ” تاجر و ثروتمند بزرگ آمریکایی که هم اکنون رئیس جمهور آمریکا هم می باشد، دید.

آکارد شخصیت اصلی کتاب در گفتگو با دو نفر از ساکنان بابل که نزد او می روند و از او سوال می کنند داستان موفقیتش را می گوید و “هفت قانون غنی سازی” و “پنج قانون ثروت” را به آنها انتقال می دهد. این کتاب با اینکه بسیار قدیمی بوده و محیط کسب و کار مردم بابل در فضای قدیمی و سنتی بیان می کند، اما تا کنون خوانندگان بسیاری داشته و دارد و افراد زیادی از ایده های آن در دوره مدرن بهره مند گردیده اند. زیرا این کتاب شامل جملات ساده و مثال های حکیمانه و زیبا است تا رمز و راز ثروتمند شدن را آموزش دهد.

آثار جورج ساموئل کلاسون

کلاوسون به جز کتاب ثروتمندترین مرد بابل، آثار بسیار ارزشمند دیگری را نیز از خود به جای گذاشته است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثروتمند ترین مرد بابل
 • کار درست خود را پیدا کنید
 • پیش به سوی طلا ( طلا به جلو یا یکسره طلا)
 • توصیف مناطق رایگان (آزاد) زمین های کلرادو: یک کتابچه راهنما برای مهاجران
 • هفت عادت مردمان موثر
 • راندن
 • مجموعه جمع آوری شده ۴ کتاب اهرم زندگی
 • کاتولیک، یهودی، کو کلوکس کلان: آنچه آنها معتقدند، جایی که آن ها درگیری دارند.
 • “کو کلوکس کلان (نام سازمان های همبسته در کشور ایالات متحده آمریکا است که پشتیبان برتری نژاد سفید،
 • یهود ستیزی، نژاد گرایی، ضدیت با آیین کاتولیک، بومی گرایی و نفرت نژادی می باشند).”

چگونه بر سختی ها غلبه کنیم؟

کتاب “چگونه بر سختی ها غلبه کنیم ؟” از خانم فریبا جعفری نمینی شامل مقالاتی از “جورج کلاسون” در کنار “ژوزف مورفی”، “جیمز آلن” و “ناپلئون هیل” می باشد.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی قدرت برنامه ریزی برایان تریسی’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/کتاب-صوتی-قدرت-برنامه-ریزی/ ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’red’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-23p332′ custom_class=” admin_preview_bg=”] خبر مسرت بخش این است که موفقیت رابطه ای با شانس و انرژی های مرموز ندارد، موفقیت نیز مانند پرواز است اگر یاد بگیرید چگونه از قوانین و اصول موجود این کتاب بهره بگیرید، انرژی های بالقوه خود را به کار انداخته و می توانید به هدف برسید.
[/av_button_big]

 

چند جمله ماندگار از کلاسون

 • توصیه و مشاوره چیزی است که معمولا همه راحت و ارزان در اختیار انسان قرار می دهند، اما باید دقت کنید که تنها چیزی را که ارزش دارد، انجام دهید.
 • اعمال ما نمی تواند عاقلانه تر از افکار ما باشد.
 • هیچ هزینه ای برای درخواست مشاوره عاقلانه از یک دوست خوب نمی شود.
 • زمان چیزی است که همه مردم به فراوانی آن را دارند.
 • روزی که فهمیدم قسمتی از درآمدم سهم خودم است و حق دارم آن را برای خودم نگه دارم، راه رسیدن به ثروت را پیدا کردم.
 • شانس همان تصمیم شماست، برای رسیدن به آنچه که لیاقتش را دارید.
 • اگر می خواهید به دوستتان کمک کنید، این کار را به طریقی انجام دهید که بار کار دوستتان را بر خودتان تحمیل نکنید.
 • قدرت تنها، هدف غیر قابل انکار برای انجام کاری است که برای خودتان انجام داده اید.
 • یادگیری دو نوع است: یکی چیزهایی بود که یاد گرفتیم و می دانستیم، و دیگری آموزش هایی بود که به ما آموخت که چطور می توانیم آنچه را که نمی دانیم پیدا کنیم؟
 • با خودم عهد کردم که من باید سهم خودم را از این دنیا داشته باشم.
 • پول خوشبختی نمی آورد، اما بی پولی حتما بدبختی می آورد.
 • ای ساده لوح! تو به همه پول می دهی جز به خودت !
 • اهداف نامشخص و بدون برنامه در حد آرزوها باقی می مانند.
 • امروز پول تحت همان قوانینی کار می کند که چندین هزار سال پیش در کوچه بازار های شهر بابل تحت آن قوانین کار می کرد.
 • وقتی که فرد گرسنه تر می شود، ذهن آشکار تر کار می کند. همچنین به بوی مواد غذایی حساس تر می شود.
 • خورشید که امروز درخشید، همان خورشیدی است که وقتی پدرت متولد شد درخشید. وقتی آخرین نوه شما به تاریکی برسد، هنوز روشن خواهد ماند.
 • دلیل اینکه ما هرگز اندازه ثروت را پیدا نکردیم این است که ما هرگز به دنبال آن نیستیم.
 • مکان (هدف) که تعیین شود، راه رسیدن به آن پیدا می شود.
 • در هر موردی که تلاش هایمان را انجام دادیم، موفق شدیم.
 • آمادگی مناسب و کافی، کلید موفقیت ما است. اعمال ما نمی تواند عاقلانه تر از افکار ما باشد و تفکر ما نمی تواند عاقلانه تر از درک ما باشد.
 • بخشی از همه چیزهایی که به دست می آورم متعلق به من است که نگه دارم، این را با خودتان وقتی که از خواب بیدار می شوید بگویید. در هنگام صبح بگویید. در شب بگویید. هر ساعت در روز بگویید. آن را به خودتان بگویید تا زمانی که حروف آن مانند کلمات آتش بر آسمان نقش ببندد.
 • ثروت مانند درختی است که از یک دانه کوچک شروع به رشد می کند. اولین سکه مسی که پس انداز کند مانند کاشت دانه است که رشد می کند و به درخت ثروت تبدیل می شود.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. چنانچه تمایل داشتید بیوگرافی افراد موفق بیشتری را مطالعه نمایید، می توانید به وبلاگ کتاب صوتی سر بزنید. در این بخش هر روز تعداد زیادی از افراد موفق را به شما معرفی خواهیم کرد.

[av_productgrid categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’dropdown’ prod_order=” paginate=’no’ av_uid=’av-277r9q’ custom_class=”]
0 0 رای
Article Rating
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kavsar
Kavsar
11 months ago

واقعا کاراتون حرف نداره خداقوت

Chavrash
Chavrash
11 months ago

باتشکر از عوامل سایت کتاب صوتی واقعا سایتتون حرف نداره همیشه موفق باشید

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست