بیوگرافی جان مک آفی مخترع آنتی ویروس

جان مک آفی ، یک کارآفرین ، برنامه نویس کامپیوتر و کسی است که اولین شرکت نرم افزاری آنتی ویروس تجاری جهان را تاسیس کرده است. او با تاسیس شرکت مک آفی اسوشیتس در سال ۱۹۸۷ ، فعالیت های خود را به صورت جدی شروع کردو تا سال ۱۹۹۹ این شرکت را اداره کرد. این شرکت موفقیت  های بسیاری برای مک آفی و سازندگانش به همراه داشته و تا کنون با ارائه ی طیف وسیعی از نرم افزار های آنتی ویروس ، فعالیت خود را قدرتمند ادامه داده است.

جان مک آفی در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۴۵ ، در گلاکسترشایر انگلستان متولد شد. پدر جان ، زمانی که یک سرباز آمریکایی بود توانست با ارتش آمریکا در انگلیس مستقر شود. آشنایی او با مادر جان در آن جا شکل گرفت و با هم ازدواج کردند. همزمان با اوج جنگ جهانی دوم بود که جان به دنیا آمد. به همین دلیل خانواده اش انگلیس را برای حفاظت از او ترک کردند. آن ها انگلیس را به مقصد شهر رانوک در ویرجینیا ی آمریکا ترک کردند و پدر جان ، با ترک شغل نظامی خود ، به کار نقشه برداری جاده در آن جا مشغول شد. بیوگرافی جان مک آفی را با فراز و فرودهای بی پایانش همراهی نمایید.

 

بیوگرافی جان مک آفی

بیوگرافی جان مک آفی و ناگواری های زندگیش

جان مک آفی دوران نوجوانی اش را با مشقت های بسیاری گذرانده است. چرا که پدر جان ، به الکل معتاد بود و همین موضوع زندگی را برای جان و مادرش بسیار دشوار کرده بود. همچنین جان در سن ۱۵ سالگی شاهد خودکشی پدرش با شلیک به خودش بوده است. کابوس خودکشی پدر جان ، خیلی زود جان را به سمت اعتیاد به مواد مخدر و الکل برد ولی هوش بسیار جان کمک کرد تا او با این اوضاع بتواند در سال ۱۹۶۷ مدرک کارشناسی ریاضی خود را از دانشگاه رانوک دریافت کند.

بعد ها نیز در مقطع دکترا تحصیلات خود را در دانشگاه کالج نورث ایست لوئیزیانا ادامه داد. ولی به خاطر سوء رفتار ، مدرک دکترای او از طرف دانشگاه توقیف شد. بیوگرافی جان مک آفی را با ورود این مرد بزرگ به بازار کسب و کار دنبال نمایید.

ورود جان مک آفی به دنیای کسب و کار

 از ابتدای سنین جوانی اش با تشکیل یک گروه که مجلات مختلف را در بین مردم توزیع می کردند ؛ کار خود را شروع کرد. که  توانست از این طریق سرمایه کوچکی به دست بیاورد.

او در اواخر دهه ی ۶۰ بود که برای کد گذاری سیستم های پانچ کارت ، در شرکتی مشغول به کار شد. در همین شرکت تجربه های زیادی در زمینه برنامه نویسی و پردازش کامپیوتری کسب کرد. وی با استفاده از این تجربه ها توانست در شرکت راه آهن « پسیفیک میسوری» شغلی پیدا کند و به آن ها کمک کرد تا برای برنامه ریزی زمانبندی حرکت قطارها از جدید ترین کامپیوتر های ام بی ای استفاده کنند.

 

[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/10/bio-1030×233.png’ attachment=’7631′ attachment_size=’large’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-777jc4′ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود کتاب جامع زندگی نامه افراد موفق
رازهای موفقیت افراد ثروتمند و شناخته شده جهان
[/av_image]

فراز و نشیب های حرفه ای جان

 کار شرکت راه آهن ، جان را بیشتر به سمت مواد مخدر کشید و حتی باعث شد که جان برای بار اول از روانگردان ها استفاده کند. از این رو جان ، تصمیم به ترک پسیفیک میسوری گرفت. اعتیاد او باعث نمی شد که شرکت های مشهور از او صرف نظر کنند چرا که او جوانی بسیار باهوش و برنامه نویسی عالی بود. جان به عنوان برنامه نویس کامپیوتر از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۰ در موسسه ی مطالعات فضایی ناسا در نیویورک فعالیت کرد.

جان مک آفی طراح نرم افزار

 پس از آن در یونیواک به عنوان طراح نرم افزار شروع به کار کرد. کمی بعد به عنوان معمار سیستم عامل به شرکت زیراکس رفت و یونیواک را ترک کرد. با اینکه زیراکس شرکت معروفی بود ولی بازهم طولی نکشید که جان در سال ۱۹۸۷ این شرکت را به مقصد شرکت « کامپیوتر ساینس» ترک کرد و در آن جا به عنوان مشاور نرم افزار مشغول به کار شد. دو سال بعد به عنوان مشاور برنامه نویسی و نرم افزار وارد شرکت بوز آلن همیلتون شد و تا سال ۱۹۸۲ در آن جا ماند.

 

اعتیاد  و اغتشاش در زندگی جان مک آفی

سال ۱۹۸۳ برای کار به شرکت Omex رفت ولی بعد از مدتی به علت ناهنجاری های اخلاقی برگرفته از مصرف مواد مخدراز این شرکت اخراج شد. این موضوع باعث شد همسرش از او جدا شود. همین اتفاق بود که جان را تکان محکمی داد و او را به سمت انجمن های ترک اعتیاد کشاند تا که به این واسطه جان توانست مواد مخدر را کنار بگذارد.

 

[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/کتاب-صوتی-چهار-میثاق/ ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#ff0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-incd0′ custom_class=” admin_preview_bg=”] کتاب صوتی چهار میثاق به همه عزیزانی که می خواهند زندگی خود را بر پایه باورهای خود خلق کنند، به شدت توصیه می شود.
[/av_button_big]

ترک اعتیاد جان و اختراع آنتی ویروس 

پس از ترک اعتیاد ، جان مک آفی شرکت پیمانکار دفاعی لاکهید مارتین را مقصد کاری خود قرار داد که در پی همین شرکت او به مسیر تازه ای هدایت شد.

کامپیوترهای جدیدی در دهه ی ۸۰ وارد بازار شدند که جان مک آفی در سال ۱۹۸۶ ، با ویروس «Pakistani Brai» در این سیستم ها برخورد کرد. به همین دلیل جان تصمیم گرفت نرم افزاری را طراحی کند که بتواند به واسطه ی آن با این ویروس ها مبارزه کند.

تاسیس شرکت مک آفی

جان مک آفی ، شرکت نرم افزاری آنتی ویروس مک آفی را در سال ۱۹۸۷ درست زمانی که در حال توسعه ی نرم افزار های آنتی ویروس بود ، تاسیس کرد.چرا که معتقد بود تهدید ویروس ها تا چند سال آینده جدی تر خواهد شد. در همین زمان بود که جان دوباره شروع به مصرف مواد کرد.

دو سال بعد به خاطر توسعه ی کسب و کار خود که به سرعت در حال پیشرفت بود ، شرکت لاکهید را ترک کرد. اولین شرکتی که به صورت تخصصی در زمینه ی آنتی ویروس شروع به فعالیت کرده بود ؛ شرکت جان مک آفی بود. در آن زمان مردم آشنایی زیادی با اهمیت نرم افزار های امنیتی نداشتند ولی مشتریان پایه ی مک آفی ، شرکت های بزرگ بودند که جان توانست به این واسطه در سال درآمد خود را به ۵ میلیون دلار برساند.

شیوع ویروس مایکل آنجلو و افزایش درآمد شرکت مک آفی

 ویروسی به نام مایکل آنجلو در سال ۱۹۲۲ شیوع پیدا کرد که جان مک آفی هم در پی شیوع این ویروس اعلام کرد که ۵ میلیون کامپیوتر به زودی توسط این ویروس آسیب خواهند دید. در این زمان بود که مردم برای بار اول به طور جدی خطر ویروس های کامپیوتری را احساس می کردند. مک آفی تنها آنتی ویروسی بود که توانست هجوم این ویروس را به خوبی مهار و البته درآمد زیادی با کم سابقه ترین فروش نصیب شرکت مک آفی کند.

در سال ۱۹۹۴ که اوج موفقیت شرکت مک آفی بود، جان تصمیم غیر منتظره ای گرفت. جان با ادغام شرکت خود با شرکت کامپیوتری دلاوِر، از مقامش استعفا داد. جان ۲ سال بعد در زمان عرضه ی عمومی سهام مک آفی اسوشیتس، سهم خود را از این شرکت فروخت.

از ترکیب شرکت مک آفی اسوشیتس با شرکت نتورک جنرال در سال ۱۹۹۷ ، این شرکت نتورک اسوشیتس نام گرفت. که با همین نام به مدت ۷ سال به کار خود ادامه داد و پس از آن به مک آفی تغییر نام پیدا کرد.

این شرکت در سال ۲۰۱۰ توسط اینتل خریداری شد و از سال ۲۰۱۴ به بعد محصولات نرم افزاری امنیتی مک آفی با نام اینتل سیکوریتی تولید و عرضه شدند. و جان مک آفی از اینکه این نرم افزار ها دیگر با نام او عرضه نمی شدند، ابراز خشنودی کرد.

بیوگرافی جان مک آفی و موفقیت هایش

جان مک آفی پس از ترک شرکت مک آفی اسوشیتس در زمینه های مختلفی شروع به فعالیت کرد. او به عنوان یک مشاور ، کارآفرینان جوان راهنمایی می کرد و سخنرانی های بسیاری در دانشگاه استنفورد انجام میداد و در کنار همه ی این ها پروژه های شخصی خود را پیش می برد.

پروژه هایی که بعد از ترک مک آفی ، جان به آن ها پرداخت متاسفانه نتیجه ی خوبی برای جان به همراه نداشتند و در سال ۲۰۰۹ ثروت شخصی او با اوج گرفتن بحران های مالی آمریکا، ۴ میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

[av_button_big label=’کتاب صوتی قدرت کلام از جول اوستین’ description_pos=’below’ link=’manually,https://gerdabjazb.com/audiobook/قدرت-کلام-جول-اوستین ‘ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#ff0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-e0dk4′ custom_class=” admin_preview_bg=”] کتاب چگونه از قدرت کلاممان استفاده کنیم برگرفته از سخنرانی بسیار بی نظیر جول اوستین است. این سخنران بزرگ در این کتاب ، در مورد قدرت کلام و اعجاز آن در زندگی سخن می گوید.
[/av_button_big]

جملات ارزشمند جان

  • در زندگی همیشه عده ای شما را تبهکار می دانند و عده ای قهرمان. همچنین عده ای شما را دوست دارند و عده ای از شما بیزارند.
  • گاهی اوقات زیبایی در پیمودن مسیری است که دیگران به آن نگاه هم نمی کنند ولی پیشرفت واقعی حاصل می شود.
  • بیش از آنکه فکر کنید دلتنگ استیو جابز می شوم ؛ چرا که او برای من یک دوست و یک آموزگار فوق العاده بود.
  • همه ی انسان ها از ترس ، حسادت و حرص لبریزند ولی درون آن ها عشق و اشتیاق هم وجود دارد.
  • به دست آوردن پول کار ساده ای است. نگه داشتنش سخت است.
  • روی دیگر برنامه نویسی ، بازاریابی است.

زندگی همیشه فراز و نشیب دارد. جان مک آفی روزهای سرشار از موفقیت و روزهای سخت را پیاپی طی کرده است. هیچ وضعیتی برای همیشه پایدار نیست. در زمان موفقیت و توانگری به یاد داشته باشیم که خوشی و ناخوشی از پس هم می آیند. پس چه زیبا است اگر در زمان توانگری به فکر درماندگان و از کار افتادگان باشیم و با کارهای نیکوکارانه خود ضمانت روزهای سخت خود را تهیه کرده باشیم.

[av_productslider categories=’173,174′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-2wlwok’ custom_class=”]
مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست