بیوگرافی بیل گیتس کسی که ۱۶ بار ثروتمندترین مرد جهان شد

۵ دیدگاه

  بیوگرافی بیل گیتس کسی که در ۲۱ سال ۱۶ بار ثروتمندترین مرد جهان شد را بخوانید شاید در زندگی شما نیز تحولی ایجاد شود و بخواهید سکان زندگی خود را در دست بگیرید.

بیوگرافی بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین فرد در جهان و یکی از قدرتمندترین الگوهای ثروت آفرین در دنیای کامپیوتر بسیار جالب و خواندنی است. او بنیانگذار شرکت مایکروسافت، یکی از مشهورترین برندهای صنعت کامپیوتر است. تقریباً در هر کامپیوتر حداقل یکی از محصولات مایکروسافت نصب شده است. با توجه به کار سخت، او نه تنها باعث رشد و توسعه شرکت خود شد، بلکه عنوان یکی از ثروتمندترین افراد روی زمین را نیز به دست آورد.

گیتس سال‌ها در فهرست میلیاردرهای بلومبرگ شماره ۱ بوده است. اما کارلوس اسلیم هولو در سال ۲۰۱۰ در رتبه اول قرار گرفت. و در ماه مه سال ۲۰۱۳ با ثروت ۷۲ میلیارد دلار، بیل گیتس دوباره ثروتمندترین مرد روی زمین شد. ارزش خالص دارایی‌های بیل گیتس در سال ۲۰۱۸ برابر با ۹۰ میلیارد دلار بوده است و بعد از جف بزوس خالق شرکت آمازون در رده‌ی دوم ثروتمندترین مردان جهان قرار گرفت. در ادامه با بیوگرافی بیل گیتس بزرگترین الگو ثروت آفرینی با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: بیوگرافی کارلوس گون تاجر و مدیربا سابقه صنعت خودرو

کودکی و دوران جوانی بیل گیتس

  بیل گیتس کارآفرین و تاجر بزرگ (متولد ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵) و همکار او پل آلن بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان، مایکروسافت را از طریق نوآوری‌های تکنولوژیکی، استراتژی کسب و کار و راهکارهای تجاری تهاجمی، تأسیس و بنیاد نهادند. در این روند، گیتس به یکی از ثروتمندترین مردان جهان تبدیل شد. در ماه فوریه ۲۰۱۴، گیتس اعلام کرد که او به عنوان رئیس مایکروسافت بر روی انجام کار خیرخواهانه تمرکز دارد و از این رو بنیاد خیریه‌ی بیل و ملیندا گیتس را تأسیس کرد.

بیل گیتس یا ویلیام هنری گیتس سوم در ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵ در سیاتل، واشنگتن به دنیا آمد. بیل گیتس با خواهر بزرگترش، کریستین، و خواهر کوچکترش، لیبی، در یک خانواده طبقه متوسط بالاتر رشد کرده است. پدر وی، ویلیام هیت گیتس، سرپرستی قانونی، اگر چه تا حدودی خجالتی، دانشجوی حقوق بود. زمانی که او با همسر آینده خود، مری ماکسول ملاقات کرد. او یک ورزشکار و دانشجوی در دانشگاه واشنگتن بود که به طور فعال در امور دانشجویی و رهبری شرکت داشت.

فضای خانوادگی گیتس گرم و نزدیک بود و هر سه کودک تشویق می‌شدند تا برای رشد و تعالی بیشتر باهم رقابت و تلاش کنند. بیل از همان دوران کودکی به رقابت علاقه داشت، او بازی‌های ورزشی خانوادگی را در خانه تابستانی خودشان در Puget Sound هماهنگ می‌کرد. او همچنین از بازی‌های روی میزی (ریسک مورد علاقه اش بود) همیشه لذت می‌برد و برتری داشت.

بیل رابطه بسیار نزدیکی با مادرش، مری داشت، مری پس از یک دوره کوتاه به عنوان یک معلم فداکار وقت خود را برای کمک به بالا بردن کار در امور مدنی و کودکان و کار با موسسات خیریه اختصاص داده بود. 

کودکی و دوران جوانی بیل گیتس

تحصیلات بیل گیتس

 بیل  در کودکی علاقه زیادی به خواندن کتاب ها داشت و وقت زیادی را صرف خواندن کتاب‌های مرجع مانند دانشنامه می‌کرد. در حدود ۱۱ یا ۱۲ سالگی، والدین بیل شروع به نگرانی در مورد رفتار او کردند. او به خوبی در مدرسه کار می‌کرد، اما به نظر می‌رسید مدرسه برای او کسل کننده بود. والدینش نگران بودند که ممکن است به فردی گوشه‌گیر و تنها تبدیل شود. اگر چه آن‌ها به شدت به تحصیلات و آموزش عمومی معتقد بودند هنگامی که بیل ۱۳ ساله بود، اما او را در مدرسه‌ی Lakeside Special سیاتل ثبت نام کرند. بیل تقریباً در تمام موضوعات، ریاضیات و علوم عالی بود، اما همچنین به خوبی در نمایش‌نامه و درس انگلیسی نیز کار می‌کرد.

در مدرسه Lakeside، یک شرکت کامپیوتری سیاتل برای دانش‌آموزان یک کامپیوتر را فراهم آورد. انجمن مادرش با استفاده از درآمد حاصل از فروش حراج مدرسه یک ماشین تحریر را برای دانش‌آموزان خریداری کردند تا از آن استفاده نمایند. بیل گیتس بسیار مشتاق و علاقمند به کامپیوتر بود و بیشتر وقت خود را با کار کردن با آن می‌گذراند. او یک برنامه TIC-TAC-TOE در زبان رایانه ای BASIC نوشت که به کاربران این امکان را می‌داد تا با کامپیوتر بازی کنند.

گیتس در دانشگاه هاروارد

گیتس در پاییز سال ۱۹۷۳ در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد و در ابتدا فکر یک شغل و حرفه‌ای قانونی را داشت. اما در نیم‌سال اول تحصیلی بیشتر وقت خود را در آزمایشگاه کامپیوتر صرف کرد تا در کلاس‌های درس. گیتس علاقه‌ای به تحصیل در یک سیستم اداری نداشت اما در عوض، او می‌توانست با چند ساعت خواب، و با شتاب یاد گرفتن، یک امتحان را با گرفتن نمره معقول پاس و پشت سر بگذارد. والدین او بسیار ناامید شدند. پس از گذشت دو سال بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ دانشگاه را رها و با همکاری پل آلن کسب و کار خود، شرکت مایکروسافت را ایجاد کرد.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

ارزش دارایی‌های خالص بیل گیتس

در ماه مارس سال ۱۹۸۶، بیل گیتس از مایکروسافت به عنوان یک پیشنهاد عمومی اولیه ۲۱ دلار به ازای هر سهم را دریافت کرد. در آن زمان هنگامی که ۳۱ سال بود به عنوان یک میلیونر شناخته می‌شد. گیتس ۴۵ درصد از سهام  شرکت مایکروسافت را دارا بود، و در آن زمان سهام او از ۵۲۰ میلیون دلار مایکروسافت، ۲۳۴ میلیون دلار بود.

با گذشت زمان، سهام شرکت افزایش یافته و چندین بار تقسیم شد. در سال ۱۹۸۷، بیل گیتس یک میلیاردر شد که سهام آن ۹۰٫۷۵ دلار به ازای هر سهم بود. از آن به بعد، گیتس در فهرست سالانه ۴۰۰ ثروتمندترین مردم آمریکا قرار گرفت. در سال ۱۹۹۹، ثروت گیتس به طور کلی به ۱۰۱ میلیارد دلار رسید.

در سال ۱۹۹۷، گیتس و خانواده اش به خانه ۵۵،۰۰۰ متر مربعی، در ساحل دریاچه واشنگتن، در مدینا نقل مکان کردند که گفته می‌شود ۵۴ میلیون دلار ارزش دارد. اگرچه این خانه به عنوان یک مرکز تجاری به کار می‌آید، اما بیل بیان کرده است که برای او و خانواده‌اس بسیار دنج و راحت است.

زندگی شخصی بیل گیتس

در سال ۱۹۸۷، مدیر تولید شرکت مایکروسافت به نام ملیندا فرانسوی که ۲۳ ساله بود، توجه بیل ۳۲ ساله را به خود جلب کرد،  ملیندا بسیار باهوش و سازمان یافته و کاملاً همتا بیل بود. در طول زمان، رابطه آنها افزایش یافت، زیرا ارتباطات صمیمانه و فکری را در بین آن‌ها شکل گرفت و همدیگر را پیدا کردند. سرانجام در ۱ ژانویه ۱۹۹۴، ملیندا و بیل در هاوایی ازدواج کردند.

پس از چند ماه از عروسی آن‌ها مادر بیل در اثر ابتلا به سرطان سینه جان خود را از دست داد. بیل و ملیندا در سال ۱۹۹۵ برای کشف دیدگاه جدیدی در مورد زندگی و جهان به سفر کردن پرداختند. در سال ۱۹۹۶، اولین دختر آن‌ها، جنیفر کاترین، متولد شد. پسر آنها، روری جان، در سال ۱۹۹۹ متولد و دختر دوم، فوب ادل، در سال ۲۰۰۲ وارد زندگی آن‌ها شدند.

زندگی شخصی بیل گیتس

بنیاد بیل و ملیندا گیتس

در سال ۱۹۹۴ بیل و ملیندا گیتس بنیاد ویلیام اچ (William H) را تاسیس کردند که این برای حمایت از آموزش، بهداشت جهانی و سرمایه گذاری در جوامع کم درآمد اختصاص داده شده بود. با توجه به نفوذ ملیندا، بیل دوست داشت به یک رهبر مدنی تبدیل شود و می‌خواست راه مادرش را دنبال کند پس به مطالعه کارهای خیر خواهانه‌ی اندرو کارنگی و جان دی. راکفلر پرداخت. او متوجه شد که وظیفه دارد که بیشتر ثروت خود را به خیریه بدهد. در سال ۲۰۰۰، این زن و شوهر به همراه چندین خانواده دیگر بنیاد بیل و ملیندا گیتس با سرمایه‌ی ۲۸٫۸ بیلیون دلار ایجاد کردند.

زمانی که به ثروت بیل گیتش نگاهی گذرا بیاندازید، متوجه خواهید شد که جهان ما بینهایت ثروت دارد و این ثروت برای همه ما انسان ها قابل دسترس است. اما کسب ثروت همانند همه نعمات دیگر این جان مادی قوانینی دارد که باید آن را در زندگی افراد موفقی همچون بیل گیتس جستجو کرد. افراد ثروتمند، افراد خاص یا منحصر به فردی نیستند، آنها همانند ما جسم ، ذهن و روحی دارند که برای زندگی کردن در این دنیا همه ما از آن برخورداریم. دیدگاه ، نگرش و باور این افراد نسبت به کسب ثروت و زندگی است که آنها را متمایز می کند.

جذابیت کسب و کار 

در سال ۲۰۰۰، بیل گیتس از مدیر عامل مایکروسافت کنار رفت و آن  را به استیو بالمر، که از سال ۱۹۸۰ با مایکروسافت همراه بود واگذار کرد. وی خود را طراح اصلی نرم‌افزارها کرد تا بتواند بر آن تمرکز کند، بیل بیان می‌کند برای او هیچ چیز به اندازه‌ی کسب و کار جذاب نیست هرچند که او در ریاست هیات مدیره باقی مانده بود.

اشتیاق و علاقه بیل به دنیای نرم افزارهای کامپیوتری باعث شد که وی به چنین موفقیت بزرگی دست یابد. این اشتیاق به گونه ای بود که با وجود ثروت بسیار زیاد وی از کار کردن کناره گیری نکرد و خود را به طور مستقیم با دنیای نرم افزار ها درگیر نمود تا بتواند با تمرکز بیشتر، موفقیت های بالاتری را کسب نماید.

با گذشت چند سال، مشارکت بیل با بنیاد بیل و ملیندا گیتس بیشتر شد و علاقه او به کار در بنیاد افزایش یافت و بیشتر وقت خود را در بنیاد می‌گذراند. در سال ۲۰۰۶، گیتس اعلام کرد که کار تمام وقت در مایکروسافت را به اتمام رسانده است و می‌خواهد وقت بیشتری را به بنیاد اختصاص دهد. آخرین روز کامل کاری بیل در مایکروسافت  در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۰۸ بود. در فوریه ۲۰۱۴، گیتس عنوان رئیس مایکروسافت برای رفتن به موقعیت جدید به عنوان مشاور فناوری رها کرد.

گیتس بیشتر وقت و انرژی خود را برای کار در بنیاد بیل و ملیندا گیتس اختصاص داده است. این سازمان به مسائل داخلی و بین‌المللی مانند بهداشت و آموزش و پرورش کمک می‌کند و دانش آموزان در ایالات متحده را برای رفتن به کالج آماده می کند. به امید اینکه در قرن بیست و یکم همه مردم دنیا به آموزش و بهداشت دسترسی داشته باشند.

ادامه موفقیت های بیل گیتس

   در آوریل ۲۰۱۸، گیتس اعلام کرد که او با بنیانگذار گوگل، لری پایت، همکاری می‌کند تا ۱۲ میلیون دلار کمک مالی برای واکسن آنفلوآنزای خوکی سرمایه‌گذاری کنند. وی گفت که این وجوه به مبلغ ۲ میلیون دلار برای تلاش های فردی که “جسور و نوآورانه” است، با هدف آغاز کارهای بالینی تا سال ۲۰۲۱ اهدا خواهد شد. گرچه بعضی از افراد سؤال می کنند که آیا ۱۲ میلیون دلار برای دستیابی به پیشرفت‌های پزشکی واقعی کافی خواهد بود، دیگران این سرمایه گذاری را ستایش می‌کنند، در حالی که گیتس نشان داد که می تواند بیشتر از این نیز باشد.

ادامه موفقیت های بیل گیتس

جملات بسیار زیبا از بیل گیتس

  • اگر فقیر به دنیا آمدید این اشتباه شما نیست اما اگر فقیر از دنیا بروید این اشتباه شماست.
  • من در امتحان بعضی از درس‌ها مردود شدم، ولی دوستم در همه‌ی امتحانات قبول شد. حالا او یک مهندس در مایکروسافت است و من صاحب مایکروسافت هستم.
  • من همیشه آدم‌های تنبل را برای کارهای سخت انتخاب می‌کنم … چون اونا راحت‌ترین کار رو برای انجام دادنش پیدا می‌کنند.
  • اگر من برای خط پایان ایده‌ای را داشتم آیا فکر نمی‌کنی که مدت‌ها قبل از آن عبور کرده بودم؟
  • من در رقابت با هیچ‌کس جز خودم نیستم، هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده‌ام.
  • در این دنیا خودتان را با هیچ‌ کسی مقایسه نکنید، در این صورت به خودتان توهین کرده‌اید.

چیزهای زیادی در مورد بیل گیتس گفته می‌شود که آن ها ممکن است مثبت و منفی باشند. با این حال، یک چیز روشن است – به رسمیت نشناختن نفوذ او غیر ممکن است. ما امیدواریم از خواندن بیوگرافی بیل گیتس بزرگ‌ترین الگو ثروت آفرینی در دنیای کامپیوتر و داستان موفقیت شرکت مایکروسافت لذت برده باشید. برای مشادهده بیوگرافی دیگر افراد موفق و ثروتمند در جهان می توانید به دسته زندگینامه افراد موفق در گرداب جذب مراجعه کنید.

4.5 4 رای ها
امتیاز
دنبال کردن
Notify of
guest
5 دیدگاه ها
قدیمی ترین ها
جدیدترین ها بیشترین رای
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
کیمیا

ممنونم بخاطر در اختیار دادن اطلاعات جامع و کامل در خصوص بیوگرافی بیل گیتس.
از چیزهای بسیار بارز این زندگی نامه می توان به خود باوری و عزت نفس اشاره کرد. همچنین تمرکز کردن بر روی کار مورد علاقه و چیزی که توش توانمندی برای رسیدن به موفقیت یکی از شرط های اساسی است.
امیدوارم فعالیت شما همچنان ادامه داشته باشه.

admin

ممنون کیمیا عزیز دوست و همراه خوب کتاب صوتی. انشالله بتونیم با مطالب بهتر همچنان شما رو کنار خودمون داشته باشیم

alpari

بسیار ممنون از وبلاگ خوبتون اگه ممکنه مطالبی هم در مورد بروکرهای بین المللی درج نمایید

شفق

واقعا جای شگفتی داره که ۱۶ بار عنوان ثروتمندترین مرد جهان رو به خودت اختصاص بدی.
بهترین حرف بیل گیتس که تو یکی از مصاحبه هاش دیدم و همیشه تو ذهنم تکرار میشه این هست که با شور و اشتیاق به دنبال هدفتون برید و براتون مهم نباشه که اطرافیان چی میگن. مهم خود شمایید که چی می خواید و میخواید به کجا برسید.

یزدانی

من واقعا این جملشو خیلی دوست دارم اینکه فقیر به دنیا اومدی دست خودت نیست ولی اینکه فقیر از دنیا بری دسته خودت بیل گیس با این باور و اعتماد به نفس و خود باوری تونست ۱۶بار ثروتمندترین مرد جهان بشه بیاید یکم خودمونو باور داشته باشیم وهمیشه برای بهتر شدن تلاش کنیم نه اینکه منتظر گذر زمان باشیم که از ما چه آدمی درست میکنه خودتونو باور کنید به خودتون اتکا کنید بیل گیتس هم یکی بوده مثل ما ن دست اضافی داشته ن پا

آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست