با دنبال کردن بیوگرافی اورسولا برنز اولین مدیرعامل زن سیاه پوست در کل دنیا؛ خواهید فهمید نژاد و ملیت تاثیری بر کم یا زیاد شدن موفقیت ندارد و نخواهد داشت.

این یعنی موفقیت خواستنی است. کافی است که بخواهید موفق باشید و به چیزی تبدیل شوید که نه تنها برای خودتان بلکه برای دیگر افراد یک جامعه نیز تاثیر گذار باشید. پس اینکه درچه شرایطی متولد و به رشد و نمو رسیده اید چندان چیز مهمی نیست آنچه که مهم است تصمیمی است که با آن می خواهید تغییرات بزرگی در زندگیتان ایجاد کنید و با آن به  رشد و تعالی برسید.

در دنیای امروزی زنان نقش بسزایی در رشد و ترقی یک جامعه را بر عهده دارند. برخلاف افکاری که در گذشته وجود داشته است امروزه زنان توانسته اند؛ بیشتر از مردان عرصه را به دست بگیرند و کارهای شگفت آوری را انجام دهند تا چیزی به نام محدودیت برای زنان وجود نداشته باشد. با ما در بخش بیوگرافی افراد موفق سایت گرداب جذب همراه باشید تا بیشتر با بیوگرافی اورسولا برنز و موفقیت هایش آشنا شوید.

خواندن این بیوگرافی هم می تواند برای شما جذاب باشد: بیوگرافی فرانک لوید رایت معمار مشهور و نوین آمریکایی

 

دوران کودکی و جوانی اورسولا برنز

اورسولا برنز بانوی کارآفرین آمریکایی در 20 سپتامبر سال 1958 دریکی از پایین ترین مناطق  منهتن؛ ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. اورسولا دوران دبیرستانش را در مدرسه ی دخترانه کاتولیکی گذراند و سپس در موسسه پلی تکنیک دانشگاه نیویورک؛ مدرک لیسانسش را در رشته مهندسی مکانیک در سال 1980 دریافت کرد. بعد از دریافت مدرک لیسانس مهندسی مکانیک به عنوان کارآموز؛ تابستان همان سال به زیراکس رفت  که با گذشت یک سال فعالیت و گرفتن مدرک فوق لیسانس از دانشگاه کلمبیا به صورت رسمی و تمام وقت در این شرکت استخدام شد. و طی چندین سال توانست در کنار فعالیت هایش در شرکت زیراکس نقش توسعه دهنده و طراح محصول را در پروژه های مختلفی ایفا کند.

جا دارد در بیوگرافی  اورسولا برنز علاوه بر سال و محل تولد؛  پیش از  همه ی موفقیت هایش به مشقت ها و سختی های قبل از همه ی این ها بپردازیم. اورسولا برنز تمام موفقیت هایش را مدیون مادری است که با سختی فراوان در شرایطی بس سخت و دشوار با تلاش و کوشش به همه ی موفقیت های در حال حاضر رسانده است اما ابراز ناراحتی خانم برنز در این رابط  که مادرش هیچوقت نتوانست موفقیت های او را ببیند و بتواند سختی های آن زمان را برایش جبران کند او را آزار میدهد.

دوران کودکی و جوانی اورسولا برنز

شروع به فعالیت اورسولا برنز

اورسولا برنز در یکی از پایین ترین مناطق شهر منتهن متولد شده؛ که محله ی معتادان و خلافکاران مواد مخدر بوده است و مادر خانم برنز در دفتر یک دکتر؛ کار تمیز کردن و اتوکشی را انجام میداده و از همین راه هزینه های تحصیل دخترش را پرداخت و به تنهایی او را بزرگ کرده است. که خانم برنز گفته ی مادرش: «موقعیتی که در آن قرار داری با آن نوع انسانی که هستی کاملا متفاوت است». را سرلوحه زندگی خود قرار داده و به آن ایمان و اعتقاد دارد. و تمام مفهوم این جمله انسان را متقاعد به این می کند؛ که به شرایط  و موقعیت هایش اهمیتی ندهد و در هر حال برای ساختن و رسیدن به اهدافش تلاش کند.

به گفته ی خانم برنز مادرش زنی خود ساخته ، متمرکز ، واقع گرا و عملگرا بوده که راه را برای پیشرفت و موفقیتش هموار ساخته است. وی  موفقیت را اینگونه تعبیر می کند که: «سود رسانی به دنیا بیش از چیزی است که از آن دریافت کرده اید».

بیوگرافی اورسولا برنز و آغاز موفقیت های او

پس از گذر از تمام این سختی ها؛ اورسولا برنز توانست به عنوان زنی موفق در جایگاه مدیر ارشد اجرایی ، کارآفرین و بازرگان در تمام دنیا شناخته شود و آنچه که درمورد زنان و کمرنگ بودنشان در حوزه تکنولوژی وجود داشته به فراموشی سپرده شود تا به تمام دنیا ثابت شود که توانایی زنان در این حوزه بیشتر از مردان می باشد.  بر خلاف اینکه تکنولوژی و فناوری مردانه به نظر می آید، طبق آمار درست و دقیق؛ 39 هزار و 900  نفر در این زمینه فعالیت می کنند که از این تعداد  40  درصد مردان و 60 درصد زنان در این حوزه استخدام شده و فعالیت دارند.

ولی در کل 31 درصد بازار کار در دست زنان می باشد؛ اما آنچه که هست حضور قدرتمند زنان در حوزه تکنولوژی و فناوری مردان را در عرصه های دیگر تهدید می کند. که دلیلی قانع کننده برای تصاحب چنین جایگاهی از سوی زنان به خوبی مشخص نشده است. ولی چیزی که همیشه ثابت شده است؛ موفقیت  افرادی همچون «ماریسا مایر» مدیر عامل یاهو می تواند مرتقب کننده زنان برای فعالیت در چنین عرصه هایی باشد.

کتاب بیوگرافی افراد موفق

نقطه عطف فعالیت های اورسولا برنز

بیوگرافی اورسولا برنز به نقطه عطف موفقیت او و مسیر رسیدن به مدیر عاملی شرکت زیراکس اشاره دارد. پس ابتدا بهتر است کمی با شرکت زیراکس آشنایی پیدا کنید. جوزف سی ویلسون در سال 1960 شرکت زیراکس را تاسیس کرد که فعالیت های این شرکت در زمینه فروش دستگاه های کپی عکس، پرینترهای رنگی و سیاه و سفید، چاپ دیجیتال و سیستم های چند منظوره می باشد.

علاوه بر آمریکا شعبه هایی در کنتیکت و نورواک، همچنین نمایندگی هایی از این شرکت از سال 1349 فعالیت هایی در زمینه صنعت چاپ در ایران دارند. میلند هیکس از مدیران ارشد اجرایی زیراکس در اواخر سال 1989 جلساتی را  تشکیل می داد؛ که خانم برنز به طور مداوم در این جلسات شرکت می کرد. در یکی از همین جلسات  با طرح سوالی از طرف یکی از حاضران این جلسه و پاسخ دادن های هیکس با خونسردی تمام به آن؛ برنز را متعجب کرده بود چرا که سوال مطرح شده را کاملا نامربوط می دانست و براین باور بود که نباید اهمیت زیادی به سوال مطرح شده داده می شد. به همین خاطر برنز به صحبت با هیکس در این رابط پرداخت که دلیل چنین پاسخ هایی برایش روشن شود.

بیوگرافی اورسولا برنز و پشتکار این زن موفق

هیکس با توضیحاتی از این قبیل که برخورد نامناسب و موضع گیرانه علاوه بر اینکه موقعیت سازمانشان را به خطر می اندازد، برخورد بد با چنین موضوعاتی را خارج از اصول مدیریتی میدانست؛ چرا که معتقد بود که باید به ایده های مختلف اهمیت داد و به جای ترساندن کارمندان زیر دست، به حرف هایشان گوش داد و فرصتی در اختیار آن ها قرار داد.

همین اتفاق و پیگیر بودن خانم برنز در مورد چنین مسئله ای باعث شد پست دستیار اجرایی از طرف هیکس به او پیشنهاد داده شود. همه ی این اتفاقات در سن 31 سالگی برنز اتفاق افتاد که چندان از چنین پیشنهادی راضی نبود؛ چرا که احساس میکرد به عنوان یک منشی به حساب می آید و بسیار کار خسته کننده ای خواهد بود. اما با گذر زمان به برنز ثابت شد، چنین مسئولیت و چنین موقعیتی بسیار ارزشمند است.

بیوگرافی اورسولا برنز و پشتکار این زن موفق

سفرهای کاری برنز

برنز در سفر های کاری متعددی در جایگاه دستیار اجرایی هیکس؛ با هیکس همراه شد که در این سفر ها به خاطر همکاری او در حل مشکلات شرکت و مشورت دادن در تصمیم گیری ها باعث شد برنز به این شغل علاقه مند شود و بیشتر برای آن تلاش کند.درکنار این اتفاقات؛ لطف بزرگ هیکس در حق برنز او را به سمت تبدیل شدن به مدیری لایق سوق میداد. چرا که هیکس تمام تجربیات و نظریه های مدیریتی اش را در اختیار برنز قرار می داد.

 برنز همچنان به همراه هیکس در جلسات مختلفی شرکت میکرد تا که به همراه هیکس به عنوان دستیار اجرایی هیکس به جلسات رئیس شرکت زیراکس «پل آلایر» راه پیدا کرد. که در این جلسات برنز باز متوجه اتفاقی شد که نمیتوانست آن را بپزیرد چرا که او را دچار سردرگمی کرده بود. از این رو ایراد کار مدیر زیراکس را به او گوشزد کرد که همین باعث شد؛ از طرف آلایر به او پیشنهاد دستیار اجرایی داده شود و برنز را از هیکس بگیرد.

اوج موفقیت های اورسولا برنز

تجربیات بیشتری در کنار آلایر نصیب برنز شد تا اینکه در سال 1999 معاونت بخش تولیدات جهانی به او سپرده شد. و این زمانی بود که زیراکس با مشکلات بسیاری رو به رو شده بود که همین مسئله باعث شد برنز از شرکت زیراکس استعفا بدهد نه به دلیل اینکه پول بیشتری بخواهد بلکه به این خاطر که نمیدانست با این اوضاع خراب شرکت؛ قرار است چه اتفاقاتی برای زیراکس بیفتد.

برنز با مطرح کردن خروج از زیراکس با هیئت مدیره؛ با مخالفت رو به رو شد و از او برای ماندن در شرکت خواهش کردند. اینجا بود که برنز به اهمیت و ارزش خود برای زیراکس پی برد و با خود فکر کرد شاید روزی بتواند مدیر عامل این شرکت شود.

با گذر زمان و انجام فعالیت های بسیاری؛ برنز توسط «مالکاهی» مدیر عامل سابق زیراکس در تیم تغییر دهنده وضعیت زیراکس به عنوان مهره کلیدی قرار گرفت. که در این دوره از فعالیت هایش توسط مالکاهی  روش های مختلف رهبری را یاد گرفت. تا اینکه در سال 2009 به عنوان جایگزین مالکاهی در جایگاه مدیرعاملی شرکت زیراکس قرار گرفت.

زندگینامه های مشابه

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • واقعا خانم برنز به من اموخت که زن بود نمیتونه مانع باشه برای پیشرفت حتی رنگ پوست تو دنیایی که الان عقل مردم به چشمشونه خیلیی ممنونم??

    پاسخ
  • خیلی تشکر میکنم از سایت گرداب جذب که با قرار دادن این بیوگرافی‌ها به آدم امید میدید که هدفش رو دنبال بکنه👌👌

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

زندگینامه های مشابه

فهرست