بیوگرافی اندرو کارنگی ثروتمند خودساخته در دنیای صنعت

۲ دیدگاه

اَندرو کارنِگی یک سرمایه‌دار خود‌ساخته، یکی از مشهورترین و ثروتمندترین صنعتگران و همچنین از بخشنده‌ترین افراد قرن ۱۹ است.

در ادامه  قصد داریم بیوگرافی اندرو کارنگی را به اشتراک بگذاریم امیدواریم افرادی که خواهان تغییر زندگی خود هستند او را به عنوان یک الگوی قوی و بزرگ در نظر بگیرند چرا که کارنگی به تنهایی و توسط پشتکار و توان خود توانسته بود به تک تک موفقیت‌ها و ثروتش دست یابد.

  اَندرو کارنِگی در ۲۵ نوامبر ۱۸۳۵ در اسکاتلند (دانفرملاین) به دنیا آمد. پدرش ویلیام کارنِگی و مادرش مارگارت مریسیون کارنِگی نام داشت. اندرو تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه رایگان دانفرملاین آغاز کرد. وی در یک خانواده فقیر بزرگ شد. داشتن شرایط سخت در زندگی او ، باعث شد که همیشه به فکر پیشرفت و موفقیت خود در زندگی باشد. خانواده او در سال ۱۸۴۸ زمانی که او پسری جوان بود برای کسب فرصت‌های شغلی به ایالات متحده مهاجرت کردند. کارنگی علاقه زیادی به آموزش و یادگیری داشت و اغلب زمان خود را در کتابخانه‌ای که مخصوص فرزندان کارگر و افراد فقیر بود می‌گذراند.

زندگی کاری و حرفه ای کارنگی

اَندرو در سال ۱۸۴۸ اولین فعالیت کاری خود را آغاز کرد و در شرکت Anchor Cotton Mills  به عنوان مسئول تعویض ماسوره مشغول به کار شد. او ۱۲ ساعت در روز کار می‌کرد و حقوقش در هفته ۲/۱ دلار بود. اندرو در شرکت با جان هی، تولید کننده ماسوره ، آشنا شد و جان به او یک پیشنهاد کاری با حقوق ۲ دلار در هفته را داد؛ البته کار در کارخانه برای اندرو بسیار سخت بود.

اندرو در سال ۱۸۴۹ در شغل پیام رسان تلگراف در شرکت تلگراف اوهایو استخدام شد. شغل او باعث آغاز آشنایی‌های او با افراد مهم کشور شد. اندرو معنای پیام‌های تلگرافی و صداهای گوناگون را به خوبی تشخیص می‌داد و پس از گذشت یک سال ، او به سِمت اپراتوری تلگراف ارتقا یافت.

موفقیت های این مرد بزرگ

توماس اسکات ، رئیس راه آهن پنسیلوانیا ، در سال ۱۸۵۳ کارنگی را به عنوان منشی خود استخدام کرد. کمک‌های اسکات تاثیر بسزایی در زندگی کارنگی داشت و در حقیقت او با راهنمایی‌های اسکات در مسیر موفقیت قرار گرفت. کارنگی به کمک راهنمایی اسکات در شرکت آدامز اکسپرس و شرکت تولیدکننده واگن‌های راه آهن سرمایه گذاری کرد. او همچنین در چند سرمایه گذاری مشترک شرکت کرد که همگی برای او موفقیت آمیز بود.

اسکات در سال ۱۸۵۹ پیشنهاد سرپرستی واحد مدیریت غرب پنسیلوانیا را به کارنگی کرد و اندرو در سن ۲۴ سالگی مدیریت بخش غرب شرکت پنسیلوانیا را برعهده گرفت. این موقعیت، موجب موفقیت‌های بسیاری برای اندرو شد.

 


[av_image src=’https://gerdabjazb.com/wp-content/uploads/2019/06/bio-1030×233-1.png’ attachment=’8565′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=’product,6993′ target=’_blank’ caption=’yes’ font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-5vchss’ custom_class=” admin_preview_bg=”] دانلود جامع ترین کتاب زندگینامه افراد موفق
[/av_image]

کارکردن کارنگی در شرکت فولاد

 او بسیار با اراده و پرتلاش بود و اخلاق کاری و حرفه‌ای را که در آن سن از خود نشان می‌داد باعث ارتقای روزافزون او در زندگی کاری و شخصی‌اش شد. بعد از اتمام جنگ داخلی ، کارنگی متوجه ظرفیت‌های موجودی تجارت فولاد و آهن شد و مسیر زندگی خود را تغییر داد. اندرو پس از تاسیس شرکت فولاد ، تکنولوژی و فناوری‌های روز را به کار گرفت و انقلابی در صنعت فولاد و آهن ایجاد کرد. با افزایش تولید و عرضه فراوان کارخانه‌های کارنگی در کشور ، وی کنترل صنعت آهن و فولاد را در اختیار گرفت و ثروت خود را افزایش داد.

فروختن شرکت فولاد

شرکت فولاد کارنگی تا سال ۱۹۰۰ نسبت به کشور انگلستان پیشرفت قابل توجهی داشت و کارنگی در سال ۱۹۰۱ ، در سن ۶۱ سالگی تصمیم به بازنشسته کردن خود گرفت و سهام شرکت را به چی پی مورگان بنیانگذار یو اس استیل به ارزش ۴۸۰ میلیون دلار واگذار کرد و ثروتمندترین فرد در جهان شد. او بعد از فروش شرکتش ، حدود ۳۵۰ میلیون دلار از ثروتش را صرف ساخت مؤسسات علمی و آموزشی و همچنین به مؤسسه‌های خیریه کمک فراوانی کرد.

موسسات خیریه و انجمن کارنگی

اندرو کارنگی بیشتر ثروت خود را صرف ساختن مؤسسات و سازمان‌های خیریه کرد. بسیاری از این موسسات، هنوز هم در حال خدمت به افراد کم بضاعت و ناتوان هستند. کارنگی بسیار زیرک و باهوش و فردی با وجدان بود که همیشه از قدرت و ثروت خود برای کمک و اعتلای جامعه خود استفاده می‌کرد. کارنگی برای دستیابی به موفقیت ، با افراد بسیاری ارتباط برقرار کرد و معاملات فراوانی انجام داد. او می‌توانست در اولین ملاقات‌ها، انسان‌ها را بشناسد و همین هوش و شناخت او، باعث پیروزی و افزایش ارزش شرکت فولاد شد.

 کارنگی تحصیلات و آموزش را کلید اصلی موفقیت می‌دانست و قدرت خود را از طریق مطالعه کتاب‌ها به دست آورده بود. بنابراین دسترسی رایگان به کتابخانه‌های عمومی را یک تعهد برای خود قرار داده بود. کارنگی حدود ۵۶ میلیون دلار از ثروت خود را جهت ساخت ۲۵۰۰ کتابخانه برای عموم مردم صرف کرد.

فلسفۀ زندگی کارنگی ” انجام کارهای خیر و ماندگار در جهان ” بود. اراده و سخت کوشی کارنگی افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار داده و مطالعه زندگی نامه او انگیزه تلاش و یاری به هم نوع را در انسان‌ها افزایش می‌دهد.

راز دهگانه کارنگی در کسب ثروت

اندرو کارنگی مهاجر فقیر اهل اسکاتلندی که در طی انقلاب صنعتی، به یک کارآفرین موفق در آمریکا تبدیل شده بود. وی در سال ۱۹۰۱ توانسته بود عنوان ثروتمندترین شخص در کشور آمریکا را به دست آورد. در آن زمان با خبرنگاری به نام ناپلئون هیل که به نوشتن داستان موفقیت او علاقمند بود آشنا شد.

کارنگی در سال ۱۹۰۸ کار نگارش و ثبت تمام اتفاقات دوران زندگی و استراتژی ها و راهبرد های کسب ثروت خود را به نیل سپرد. ناپلئون هیل با دانستن رخدادها و استراتژی‌های این چنینی، توانست در سال ۱۹۳۸ کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” را منتشر کند و این کتاب به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان تبدیل شد.

زمانی که هیل شروع کار نویسندگی را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد ، کارنگی به او ” ۱۰ قانون ثروت اندوزی و موفقیت ” را آموخت که این ۱۰ مورد جزء اصول اولیه بیشتر آثار هیل قرار گرفته است. برای آگاهی از این ۱۰ قانون ادامه مقاله را بخوانید.


[av_button_big label=’دانلود کتاب صوتی قدرت برنامه ریزی برایان تریسی’ description_pos=’below’ link=’product,3816′ link_target=’_blank’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’custom’ custom_bg=’#ff0000′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-3vujrg’ custom_class=” admin_preview_bg=”][/av_button_big]

۱- “ابتکار عمل” خود را افزایش دهید.

همیشه در زندگی و محیط اطراف ما ، اشخاص و فعالیت‌هایی وجود دارند که باعث تغییر کارهای روزمره ما می‌شود. سعی کنید که هیچ وقت منتظر دستور و فرمان شخصی برای انجام کاری نباشید و کارهای خود را با خلاقیت و ابتکار عمل فردی خود انجام دهید.

۲- “هدفت ” را مشخص کن.

دیدگاه و چشم‌انداز آینده شغلی و زندگی شخصی خود را تعیین کنید و دقیقاً در مسیر مشخص شده گام بردارید. تعیین هدف و مسیر رسیدن به آن از اصول اولیه و اصلی موفقیت است.

۳- “یک ” مجموعه‌ از روابط فوق العاده ” را شکل بدهید.

باید با اشخاصی رابطه داشته باشید که شما را هر روز به اهداف زندگی‌تان نزدیک و نزدیک‌تر می‌کنند. بنابراین مراقب ارتباطات و تماس‌های خود با اشخاص مختلف باشید.

۴- به کار خود ” ایمان قلبی ” داشته باشید.

به خودتان و مسیر تعیین شده برای دستیابی به اهداف‌تان ایمان داشته باشید. داشتن ایمان به هدف باعث می‌شود که با اعتماد به نفس کامل کار و تلاش کنید.

۵-بیشتر از ” توانتان ” تلاش کنید.

تلاش بیشتر از حد معمول، تنها چیزی است که ترقی و پیشرفت شما را باعث می‌شود و تعهد دیگران را به شما افزایش می‌دهد. راهکارها و اقداماتی را که فکر می‌کنید باعث پیشرفت و ترقی شما می‌شود، انجام دهید.

۶- ” قوه تخیل ” خود را آزاد کنید.

شجاعت و جرات انجام کارهایی را که تا الان در حوزه کاریتان انجام نداده‌اید را افزایش دهید و هر روز به بهتر کردن انجام امور فکر کنید.

۷- به تمام ” جزئیات ” دقت کنید.

فکر کردن دقیق به معنای؛ توانایی متمایز کردن حقایق از تخیلات و استفاده از موارد مربوطه جهت حل مشکلات و نگرانی‌هاست.

۸-  از شکست‌های خود ” پل پیروزی ” بسازید.

برای هر شکست و اتفاق ناگواری که در زندگی می‌افتد، می‌توانید آن را یک راز و جهش مثبت در آینده بدانید که اطمینان عدم تکرار آن را برای خود لحاظ کنید. بنابراین هرگز نباید فکر کنیم که از شکست‌ها فقط ناامیدی و یأس حاصل می‌شود.

۹- ” شور و اشتیاق ” خود را افزایش دهید.

داشتن یک نگرش و دید مثبت، موفقیت و پیروزی را برای‌تان به ارمغان می‌آورد. پس شور و شوق خود را نسبت به هدف و فرصت‌های خود نشان دهید.

۱۰- ” با “تمرکز بالا ” تلاش کنید.

اجازه ندهید که هیچ چیزی شما را از رسیدن به اهداف و موفقیت‌تان منحرف کند. همیشه به صورت متمرکز برای دستیابی به مهمترین اصل زندگی خود تلاش و مبارزه کنید. هنگامی که شما تمام تلاش و انرژی خود را صرف دستیابی به یک هدف کنید و شاهد رشد روزانه خود باشید، این تمرکز شما باعث به ثمر رساندن تلاش هایتان می شود.

همسر و فرزند اَندرو کارنِگی

کارنگی در سال ۱۸۸۶، در سن ۵۱ سالگی با لوئیز ویتفیلد که ۳۰ سال داشت ازدواج کرد. آنها در سال ۱۸۹۷ صاحب یک دختر به نام مارگارت کارنگی میلر شدند.

مرگ اَندرو کارنِگی

اندرو کارنگی در ۱۱ آگوست سال ۱۹۱۹ در ماساچوست آمریکا بر اثر بیماری ذات الریه درگذشت و در نیویورک در گورستان اسلیپی هالو به خاک سپرده شد. او یکی از ثروتمندترین وموفق‌ترین کارآفرینان ایالت متحده‌ آمریکا بوده که علاوه بر کارنامه درخشان موفقیتش، با اقدامات بشر دوستانه و خیرخواهانه نام خود را جاودانه کرد.

مقالات و کتاب ها

 • انجیل ثروت : کارنگی در سال ۱۸۸۹ مقاله ای تحت عنوان “انجیل ثروت” در مجله سورس آمریکا منتشر کرد. وی در این مقاله ثروت را به ۲ بخش تقسیم کرد: بخش اول تلاش برای کسب و افزایش ثروت فردی و بخش دوم اهدا و پخش ثروت جهت پیشرفت جامعه و کاهش مشکلات هم نوع خود بود. در حقیقت اندرو کارنگی هدف والای افراد ثروتمند را انجام فعالیت‌های خیرخواهانه و منفعت طلب برای کارگران و تلاش جهت بهبود زندگی مردم می‌دانست.
 • بیندیشید و ثروتمند شوید : این کتاب جزء یکی از ۵ کتاب پرفروش دنیا است که رموز موفقیت و ثروتمند شدن را به خوانندگان آموزش می‌دهد. ناپلئون هیل، نویسندۀ کتاب، باور دارد که تمام اتفاقاتی که در زندگی روزمرۀ اشخاص می‌افتد از ذهن آنان آغاز می‌شود. بنابراین برای ثروتمند شدن باید ذهنی ثروتمند داشته باشیم.

جملات تاثیرگذار و ناب از اَندرو کارنِگی

 • کسانی که نتوانند به خود انگیزه دهنده ف مجبورند به متوسط بودن قانع باشند، هر چقدر هم دیگر استعدادهای آنها چشمگیر باشد.
 • اگر می‌خواهید شاد باشید، هدفی برای خود برگزینید که به اندیشه‌های شما دستور بدهد، انرژی‌تان را آزاد کند و الهام بخش امید و آرزوهای شما باشد.
 • راه پولدار شدن این است که تمام تخم مرغ‌هایت را در یک سبد بگذاری و بعد حواست به سبد باشد.
 • ایجاد یک کسب‌وکار بزرگ، جز از راه درست و اصولی به ندرت امکان پذیر است.
 • کسی که نتواند دلیل بیاورد ، نادان است. کسی که نخواهد دلیل بیاورد متعصب است. کسی که جرات دلیل آوردن نداشته باشد، برده است.
 • هر زمان متوجه این حقیقت شوید که سایر افراد می‌توانند در انجام کاری به شما کمک کنند تا آن را بهتر انجام دهید، گامی بزرگ برای پیشرفت و توسعه‌ی شخصی خود برداشته اید.
 • وظیفه خود و کمی بیشتر از آن را انجام بده، آینده خودش حواسش به همه چیز خواهد بود.
 • کسی که بخواهد همه کارها را خودش انجام دهد، یا اینکه همه افتخارات انجام کار را به حساب خود بگذارد، رهبری بزرگ نخواهد شد.
 • هر چه سنم بالاتر می‌رود ، توجه کمتری به حرف‌هایی که آدم‌ها می‌زنند می‌کنم. فقط نگاه می‌کنم که چه کار می‌کنند.
 • زندگی انسان ثروتمند باید دو دوره داشته باشد: دوره تحصیل ثروت و دوره توزیع آن.

نکات موجود در بیوگرافی اندروکارنکی

امیدواریم که از خواندن بیوگرافی اندرو کارنگی این ثروتمند خودساخته و موفقیت‌هایش لذت برده باشید. همان‌گونه که خواندیم این مرد بزرگ نه تنها فقر و سختی‌های زیاد در زندگی‌اش او را از رسیدن به خواسته‌هایش منصرف و ناامید نکرد. بلکه با ایمان به خود و پشتکار قوی توانسته بود به موفقیت‌های زیادی در دنیای صنعت دست پیدا کند و به عنوان یکی از ثروتمندترین افراد آمریکا نیز شناخته شود. بیوگرافی اندرو کارنگی دو باور قوی قدرتمند را در مورد ثروت آفرینی در همه ما تقویت می‌کند:

 • هر کسی در هر شرایطی می‌تواند ثروتمند شود.
 • همه افراد ثروتمند خودشان ثروت خود را ساخته‌اند و میلیاردرهای خود ساخته بوده‌اند نه موروثی. آن‌ها خودشان از صفر شروع کرده‌اند.

مطالعه بیوگرافی افراد موفق

قوانین و عوامل موثر در موفقیت در جهان ثابت است. نسبت عوامل و کم و زیاد بودن آنها از فردی به فردی دیگر متفاوت است. بیوگرافی افراد موفق را بخوانید و الگوی هماهنگ با روحیه و ویژگی های شخصیتی خود را بیابید و با پیروی از الگوی موفقیت فرد ایده آلتان ، مسیر موفقیت را به روش و سبک خودتان بپیمایید.

 

جدیدترین کتاب های صوتی رایگان 

[av_productslider categories=’221′ columns=’3′ items=’3′ wc_prod_visible=” wc_prod_hidden=” wc_prod_featured=” wc_prod_additional_filter=” offset=’0′ sort=’0′ prod_order=” autoplay=’no’ interval=’5′ av_uid=’av-2ydcf0′ custom_class=”]

0 0 رای
Article Rating
2 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
کیمیا
کیمیا
1 year ago

واقعا از خواندن زندگی نامه این بزرگ مرد جهان لذت بردم.
ممنونم در هیج جایی به این صورت دقیق در مورد زندگی نامه اندرو کارنگی نخونده بودم.
باورها سازنده و قوی رو در من ایجاد کرد.
امیدوارم که همین طور در کارتون پیشرفت داشته باشید و همچنان ما رو با زندگی نامه افراد موفق آشنا سازید.

admin
Reply to  کیمیا
1 year ago

ممنون کیمیا عزیز خوشحالیم که دوست خوبی مثل شما رو کنار خودمون داریم. امیدوارم با مطالب خوب بتونیم همیشه شما رو گنار خودمون داشته باشیم

مطالبی که شاید دوست داشته باشید:
آیا این مقاله را دوست داشتید؟ آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

فهرست