اعجاز اندیشه در کسب موفقیت و ثروت را از ناپلئون هیل  یاد بگیرید و از نیروی تفکر و اندیشه برای ارتقاء زندگی شخصی و حرفه ای خود استفاده کنید و موفقیت را از آن خود کنید. 

اگر مایوس شده اید و به هدفتان نرسیده اید ، اگر تا کنون تحت تاثیر مشکلی ، روح و روانتان را آزار داده اید. اگر سعی کرده اید و شکست خورده اید و یا این که بیمار و ملول بوده اید ، فرمول کارنگی دقیقاً آن چیزی است که به آن نیاز دارید که درک کنید و در زندگی به کار ببندید. همه کسانی که موفق شده اند ، اندیشه موفقیت و ثروت را در سر داشته اند. آن ها به این که موفقیت چیست و چگونه می توانند آن را کسب کنند ، فکر کرده اند. آن ها قبل از رسیدن به هدف و حتی خیلی قبل تر از ریخنن طرح برای هدفشان ، اندیشه دست یابی به موفقیت را در سر پرورانده اند.کتاب صوتی را با مطالعه اعجاز اندیشه در کسب موفقیت و ثروت از ناپلئون هیل همراهی کنید. 

اگر به بیوگرافی افراد موفق علاقه مندید ،از این صفحه دیدن کنید؛ بیوگرافی جک دروسی، مدیر عامل تویتر

کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید 

بیاندیشید و ثروتمند شوید ، یکی از نافذترین و مفید ترین کتاب ها ، در رابطه با راه های دست یابی به موفقیت در کسب مال و ثروت و رسیدن به تعالی روحی روانی است. این کتاب ارزشمند و تاثیرگذار ، نوشته ناپلئون هیل می باشد. هیل این کتاب را با الهام از ایده موفقیت اندرو کارنگی به رشته تحریر در آورده است. متن زیر برگرفته از این کتاب می باشد.

اندیشه ثروت چیست؟

 اندیشه موفقیت و ثروت؛ دارایی قدرتمندی است که وقتی با هدف مشخص ، عزم راسخ، و اشتیاق سوزان ترکیب شود ، درهای رسیدن به ثروت و موفقیت را به سوی شما می گشاید.

برای یادگیری بیشتر دانلود کنید و گوش جان بسپارید به : کتاب صوتی چهار میثاق، اثر دون میگوئل روئیز

مردی که با اندیشه ، با توماس ادیسون شریک شد.

ادوین بارنس ، مردی است که تصمیم می گیرد ، با توماس ادیسون شریک شود. ادیسون اولین دیدارش را با بارنس چنین باز گو می کند؛ «روبروی من ایستاد مانند بی پول های معمولی بود ، اما در چهره اش حالتی بود که از چهره اش می خواندی ، به آن چه برای آن پیش من آمده است که مصمم است. من چون به تجربه می دانستم؛ وقتی کسی می خواهد عمیقاً به خواسته خود برسد ، مطمئناً به هدفش دست می یابد ، به او اجازه دادم که بماند و در ازای مبلغ ناچیز آن جا کار کند».

 ماه ها به این وضع گذشت ، اما بارنس کوتاه نمی یاید و به تلاش ادامه می دهد. آتش اشتیاق شراکت با ادیسون هر لحظه در او فوران می کرد ، بارنس نرفت برای ادیسون کار کند بلکه رفت که شریک ادیسون شود.

 روانشناسان می گویند وقتی کسی به واقع برای چیزی آماده می شود به آن می رسد. در این داستان برای رسیدن به هدف نکاتی ضروری آمده است که حتماً باید رعایت کنید.

نکات موجود در این داستان 

22

  • با افراد موفق کار کنید ، نه این که برای آن ها کار کنید.
  • هدفتان را از قبل مشخص کنید.
  • اشتیاق و شورفراوان برای رسیدن به هدف داشته باشید.
  • در رسیدن به هدف مصصم باشید ، مصمم بودن اندیشه قوی و نیرومند برای رسیدن به هدف می باشد.
  • هرگز از جمله چه فایده ای دارد، بهتر است ادامه ندهم، استفاده نکنید. این گونه جمله شک و تردید را نشان می دهد.
  • پشتکار و همت عالی و مداومت در تلاش داشته باشید. عزم راسخ و پافشاری و ابرام برای رسیدم به هدف، در رسیدن به هدف تاثیر شگفتی دارد.
  • فرصت ها را در جامه مبدل پیدا کنید. فرصت پشت در حیاط شما کمین کرده اند. گاه به صورت بد بیاری ظاهر می شود و گاه به صورت شکست موقتی. به همین دلیل خیلی ها آن را از دست می دهند و نمی توانند فرصت مناسب را تشخیص دهند.

  اعجاز اندیشه در کسب موفقیت و ثروت

  می توان با استفاده از اصول مشخص و شناخته شده ، انگیزه نا ملموس اندیشه ، را به ثروت مادی تبدیل کرد. برای مشاهده اعجاز اندیشه در کسب ثروت و موفقیت ، داستان زیر را ببینید. این داستان از کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید اقتباس شده است. 

  در فاصله 90 سامتی متری طلا

  یکی از علل عمده شکست این است که در برخورد با مشکلات موقتی تسلیم می شویم و از تلاش دست بر می داریم.

  در روزگاری که همه در اندیشه طلا بودند ، یکی از عموهای داربی نیز ، گرفتار تب طلا شد. عموی داربی اجازه نامه اخذ طلا را دریافت کرد. اما از این موضوع که طلای واقعی اندیشه آدمی است ، بی اطلاع بود. او بعد از هفته ها تلاش به کلوخه های حاوی طلا رسید. اما به وسیله ای نیاز داشت. تا کلوخه ها را از دل خاک بیرون آورد. روی حفره ها را پوشاند و به شهرش بازگشت. موضوع را با فامیل در میان گذاشت. همه فامیل با هم پولهایشان را جمع کردند. و آن وسیله را برای او تهیه کردند.

  خریداری دستگاه حفاری

  این بار داربی و عمویش با وسیله خریداری شده مشغول کار می شوند. اولین کامیون کلوخه ها به کوره استخراج طلا ریخته می شود. معلوم می شود که یکی از بزرگترین معدن های طلای کلورادو را پیدا کرده اند. با چند کامیون از اون کلوخه ها بدهی اقوام را پرداخت می کنند. شوق و اشتیاق عجیبی در عمو و داربی برای استخراج طلا شکل می گیرد. آن ها بی وقفه کار می کردند. تا این که ناگهان طلا تمام می شود. دیگر در آن کلوخه ها طلایی دیده نمی شود. داربی ها تلاش مایوسانه ای برای کشف رگه های جدید انجام می دهند. اما بی فایده است. سپس دست از تلاش می کشند. دستگاه حفاری را می فروشند. و به وطنشان باز می گردند.

  فروش دستگاه حفاری

  کسی که دستگاه را خریداری کرده بود از یک مهندس معدن می خواهد. تا به معدن نگاهی بیاندازد. و حسابی سرانگشتی از معدن برایش انجام دهد. نتیجه کار مهندس این بود.: علت شکست کار داربی ها این بود که با اصول کار معدن آشنا نبوده اند. تحقیقات مهندس نشان داد که خانواده داربی فقط 90 سانتی متر از رگه اصلی طلا فاصله داشته اند.  اگر ادامه می دادند ، به رگه جدید می رسیدند. خریدار دستگاه حفاری از این طریق خرید آن دستگاه و به کارگیری گفته های مهندس  به ثروت همگفتی  می رسد.

  درسی که داربی از شکستش گرفت

  داربی بعد متوجه اشتباه خود شد. به ثروت بزرگتری دست یافت. او فهمید که اشتیاق می تواند به طلا تبدیل شود. داربی بقیه عمرش، به کار فروش بیمه عمر سرگرم شد. و ثروت هنگفتی از این راه به دست آورد. آقای داربی یاد گرفت که در جلب مشتریان بیمه مسّر باشد. کوتاه نیاید و تسلیم نشود. چون یاد گرفته بود ، در 90 سانتی متری رسیدن به هدف آن را رها نکند. او یاد گرفت که از شکست موقتی نترسد و کنار نکشد.

   نکته های مهم در این داستان؛

21

  • هرگز به گفته دیگران دست از کار خود برنداریم.
  • با تلاش فراوان و مسر بودن در کارمی توانیم، پله های منتهی به شکست را به موفقیت تبدیل کنیم. مهم نیست ، تلاش چقدر سخت و طاقت فرسا است. درادامه تلاش جدی باشیم. نگذاریم هیچ چیز ما را از تلاش در جهت اهدافمان باز دارد.

  بیش از 500 نفر از کسانی که با آقای ناپلئون هیل در ارتباط بوده اند موفقیتشان را درست کمی بعد از شکست ظاهریشان به دست آورده اند. ما هم با به کار بردن این اصول قادر خواهیم بود اعجاز اندیشه را در کسب موفقیت و ثروت تجربه کنیم. 

  نظریه درست ، چیزی که به آن نیاز دارید.

  مشکل تمام افرادی که شکست می خورند. این است که از نمی توانم ، نمی دانم ، نمی شود و به طور کلی از نشدنی ها صحبت می کنند.

  موفقیت از آن کسانی است که ذهنیت موفق دارند. برای دست یابی به موفقیت ، باید یک ایده و نظریه درست و دقیق داشته باشید. 

  ذهنیت تان را تغییر دهید

  ذهنیت تان را از شکست به پیروزی تغییر دهید. یکی از نقاط ضعف افراد ناموفق این است که همه موارد و شرایط را بر اساس ذهنیت خود می سنجند. برای رسیدن به موفقیت باید  ، ذهنیت موفقیت داشته باشید. باید در کار سماجت به خرج دهیم. در نصف راه، کار را رها نکنیم و تا پایان هر چند سخت و طاقت فرسا باشد ، کا را ادامه دهیم.

  ما حاکم بر سرنوشت خویش هستیم.  ما کاپیتان روح خود هستیم. ذهن ما با افکاری که در ذهنمان  داریم همراه می شود و ما را در شرایطی قرار می دهد ، که با افراد و کسانی که با آن ها سازگار و هماهنگ هستیم ،برخورد کنیم.

  کسانی که خواهان ثروت هستند ، قبل از رسیدن به ثروت باید ذهن خود را از اشتیاق به ثروت انباشته کنند. اگر طالب شهرت و معروفیت هستید باید قبل از مشهور شدن ، خواسته تان را با اشتیاق و هیجان بیان کنید. طالب هر چیز که هستید باید به خواسته تان عشق بورزید ، باید با اشتیاق و علاقه خواهان آن چیز باشید. تا اشتیاق به ثروت ، شهرت و هر چیز که می خواهید ، شما را مجبور کند که برای اشتیاق تان طرح و نقشه بکشید.

  اصولی برای موفقیت

  • اشتیاق نقطه شروع همه موفقیت هاست. هر چه به مغز بیاید. و باورش کنید. تحقق می یابد.
  • بارنس (همکار ادیسون) موفق شد. چون برای خودش هدفی مشخص کرد. و برای رسیدن به آن ، اشتیاق داشت.
  • او مردی بود که پل های پشت سرش را ویران کرد.
  • بارنس موفق شد چون خواسته ای داشت. می خواست ، همکار ادیسون شود. برای رسیدن به این خواسته اش ، ادیسون را به مدت 5 سال ترک نکرد. بارنس برای رسیدن به خواسته اش ، همه پل های پشت سرش را شکست و در آخر به چیزی که می خواست ، رسید. وقتی رفت «نگفت می روم که ادیسون را راضی کنم که به هر ترتیب شغلی به من بدهد. بلکه گفت : من به ادیسون می گویم که از راه دور آمده ام . که شریک تجاری توباشم. او نگفت. چشمانم را مترصد می کنم تا در صورت شکست سازمان ادیسون، به آن کار بپردازم. بلکه گفت می روم که شریک کاری ادیسون شوم من تمام پل های پشت سرم را خراب می کنم و برای هدفی که در سر دارم بسیج می شوم».

  شرط لازم و ضروری برای پیروزی

  بارنس راه بازگشتی برای خود نگذاشت. یا به موفقیت می رسید و یا نابود می شد. کسی که خواهان پیروزی است ،باید پل های پشت سرش را خراب کند. یا پیروزی و یا شکست و نابودی. راه سومی وجود ندارد. کسی که چنین عزمی راسخ داشته باشد ، موفقیت از آن اوست. این شرط لازم و ضروری برای پیروزی است.

  همه انسان ها خواهان ثروت هستند. ولی همه ثروتمند نمی شوند. برای رسیدن به ثرون علاوه بر دوست داشتن و مایل بودن ، باید اشتیاق وسواس گونه به خواسته تان داشته باشید. اشتیاق با ذهنیت وسواس گونه ، برنامه ریزی دقیق و تهیه راه های رسیدن به هدف در کنار مداومت در پایداری در سختی ها و مشکلات موفقیت را قطعی می کند. 

  آیا شما برای رسیدن به خواسته ها و اهدافتان ، اشتیاق وسواس گون دارید؟ آیا پله های موفقیت را پیموده اید؟ تجربه خود را با کتاب صوتی به اشتراک بگذارید. 

دسته بندی : موفقیت و انگیزشی

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مقالات مشابه

فهرست